Aktuální stránka:55 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-05-09, 09:05
Naší nezasloužílé "jakobymatce" p?kn? hrabe, tak jsem musela dát Vikyho smaostatn?, boro?ka... jinak by ho utrápila :-(( Je mi ho líto...


P?ijde Vám normální že již dosp?lá fretka po ?íji, skoro po fal.mate?ství zase d?lá bordel a kadí kde se jí zlíbí?? A fretka "jakobymatka" to samé?? Všude jen ne do WC...

A naše trochu línání je totální vým?na srsti... Je úpln? oholená jen 3mm chloupky na sob?...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kejt001 (IP)
Datum: 2008-05-09, 23:55
Prosím o radu. m?j 8 týdenní freták kouše jak zb?silý. už n?kolikrát m? kousnul tak siln? že mi tekla krev... nepomáhá ani když ho zav?u do klece... je od chovatelky a byl v kontaktu s lidmi.. nažrat dostává pravideln? a dost... poradte jak ho toho zbavit

k+mlád?+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 22:28.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-10, 00:08
kejt, to je normální. Chce to trp?livost, hromadu trp?livosti! Dosud si hrál jen s maminkou a se sourozenci, kterým stisk jeho zub? nevadil, protože mají srst. Chvíli mu bude trvat, než si zvykne na to, že do lidí se musí kousat mnohem mí? ;o)
Hrajte si s ním vždy až když se nabaští, hladový kouše víc.
Pokud kousne dokrve, ok?iknout a uklidit do klece, a? pochopí, že kdo kouše, s tím si nikdo nehraje. V?tšinou se sice bude tvá?it že je mu to šumák, ale trp?livost p?ináší r?že...
Hodn? ho utahejte hrou a chovejte ho až když už je hodn? unavený, a? vidí, že ruka umí i hladit a že hlazení je vlastn? fajn.
Použij vyhledávání a zadej slova jako kousání, kouše apod.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Nella (IP)
Datum: 2008-05-16, 11:16
naší fre?ulce bude te? rok a je 9 týdn? po porodu, všichni mr?ousci už jsou u nových pání?k?´.
Te? jsem si ale všimla, že má Nelinka zase zv?tšenou prcku. Je to normální? Docela m? to zasko?ilo a necht?la bych, abych n?co zanedbala.

?d+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 17:29.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-16, 14:02
Nalla: Fre?ulka Ti jde do další ?íje, to je po odstavu mlá?at celkem b?žné. Rozhodn? už jí letos nenechte p?ipustit, jeden vrh mlá?at do roka je pro ni dostate?ná zát?ž, ze které se pot?ebuje vzpamatovat. Hlídejte ?íji [www.fretka.cz] , aby netrvala déle n?ž m?síc, pokud je to možné, m?žete fre?ulce za?ít zatem?ovat. Pokud se ?íje do m?síce sama neukon?í, objednejte se na hormonální ukon?ení.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Nella (IP)
Datum: 2008-05-16, 18:14
Vendula R: Díky moc za odpov??, m? to s tou ?íjí už taky napadlo, ale zdálo se mi, že je to moc brzy. Fre?ulku mám teprve prvním rokem, takže jsem to ješt? nezažila.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: rozárka (IP)
Datum: 2008-06-11, 10:31
Ahoj, mám takový dotaz, dneska si jedeme pro naše první fre?átko a mám pro ni doma pastu Calo-pet, nikde jsem nenašla dávkování, m?žete mi prosím n?kdo napsat, jak ?asto a kolik toho mám fre´tulce dávat? Má 7 týdn? a kolik se dává potom dosp?lé fretce. Moc d?kuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-11, 10:32
rozárka: já teda calopetku nemám, ale myslím že se dává dvakrát týdn? jen tak 0,5 cm pasty???

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-06-11, 10:45
já bych tak malýmu mlád?ti Calo-petku nedávala, a když tam týdne maximáln? na olíznutí prstu. U tohodle p?ípravku velmi hrozí p?edávkování.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-11, 10:46
aaaha, mno tak to jsem nev?d?la... ale je to divné že tam není dávkování ne??? Pokud je tam pro ko?ky, tak to bych asi d?lila 4mi...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-06-11, 11:06
Rozárko, ur?it? p?jdeš s fretkou na o?kování - domluv se s vetem podle velikosti a kondice mlád?te.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-06-11, 11:13
Ješt? jedno p?ipodotknutí: pokud se krmí kvalitním superprémiovým krmivem, je v n?m obsažena vhodná denní dávka vitamín?, takže našim mazlík?m hrozí spíš p?evitamínování! A prakticky v každém mlsku je taky vitamín... Calopet a spol. jsou podle m? u zdravého zví?átka spíš jako odm?na než n?co ur?eného k pravidelnému užívání.

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-11, 11:58
Prosim, v sobotu mám jet do Phy pro náš další p?ír?stek, ale nevím, zda netrpí kinetozou. Pojedeme vlakem asi cca 5 hodin. ur?it? ho ob?as vytáhneme z p?epravky, ale! Dají se zakoupit n?jaké léky nebo n?co, aby mu ve vlaku nebylo špatn?? Nebo co d?lat, kdyby bylo??

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-11, 13:10
zajdi si ke svému vetovi a požádej ho, a? ti poradí, p?ípadn? napíše recept na vhodný p?ípravek.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: rozárka (IP)
Datum: 2008-06-11, 14:31
Moc d?kuji za odpov?di :-) Po?kám, až p?jdeme na další o?kování a poradím se s veteriná?em.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-11, 14:36
jj dík

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Žárofka (IP)
Datum: 2008-06-16, 07:23
Potrebovala bych poradit zda nemate nekdo zkusenosti s tim ze vase fretka (tak jako nase - 3.mesicni fretule Zarofka) "pojida latky". Kusy naseho obleceni, povleceni v posteli ,hadry, rucniky, deky z pelechu....dnes rano jsem se probudila s tim ze pokaslavala a z tlamicky jsem ji vytahla moji ponosku ve ktere byla dira 2x2 cm. Zbytek latky jsem nikde nenasla, takze ho musela sezrat. Uz kolikrat jsem ji nacapala jak soustredene prezvykuje a vyzvejka diru.Ovsem jeste nikdy tak velkou.
Kdyz to pujde takhle dal tak ji budu muset sebrat pelisek a bude muset spat jen tak na linoleu :o(

Nemate nekdo s tim zkusenosti, napr. jestli se to da nejak odnaucit nebo aspon eliminovat? A druha vec je ze kdyz to sezere, mam strach ze se zacpo streva, i kdyz ona se teda vzdy tvari ze ji nikdy nic neni.
Diky

zlo+hadr+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 27.06. v 18:03.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-06-16, 09:14
Tak m? tohle kluci nikdy ned?lali, ale vím, že t?eba Amonky holky jsou schopný do hamaku vykousat díru....snad se tu n?kdo objeví, kdo s tím má zkušenost u fretek.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-06-16, 10:21
M?j Fred to d?lal, když byl malý, ale pak z toho vyrostl. Ale on nežral všechny látky - m?l rád jenom balvnu. Na pelíšky zkus fleece nebo t?eba starý akrylový svetr, t?eb anajdeš materiál, co mu nechutná.
Kousky látky st?evo opravdu ucpat m?žou :-( Pokud už se stane, že n?co takovýho sežere, dávej maltsoft nebo n?jakou jinou pastu proti bezoár?m.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-16, 11:03
tv?j odhad rizika ucpání st?eva je správný, takže bych rozhodn? dávala maltsoftku denn? jako prevenci do doby, než budeš mít jistotu, že už látky nevykusuje. což opravdu n?který fretky d?lají, ale jak je to odnau?it, nevím. jedin? jak píše silva - vytipovat, které jim "nechutnají".

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-16, 11:25
pokud sem slyšela, tak fretkám "nechutná" riflovina....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Žárofka (IP)
Datum: 2008-06-16, 13:51
dekuji za odpovedi. Zarofka se dokonce pozvracela a pritel rkal ze v tom byl i kousinek koberce :o( takze asi opravdu vsechno z pokoje vystehuju. Kolik maximalne te maltsoftky muzu dat? pise se tu jen ze dospele kocce 5 cm.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-16, 14:24
ko?ka váží asi 3 kila (?), takže úm?rn? mén? - podle váhy. já dávám asi cm-dva, v podstat? denn?.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-06-16, 14:46
Žárofko, to už se zde také n?kolikrát ?ešilo. Mlá?ata to d?lají a v?tšinou je to pak s v?kem p?ejde. Chce to pokud možno odstranit z dosahu vše, co jim "chutná" (tenké látky - vym?nit pelíšek za pevn?jší, t?eba džínovinu, igelity - nap?. obaly od balík? s pet lahvemi,...). a pravideln? kontrolovat vše, co odstranit nejde, zda to není okousané. Preventivní podání Maltsovtky nebo Bezopetky je možné. A pokud máte pocit, že opravdu n?co fre?ule sežrala, podat v?tší množství Malts. ?i Bezop. a sledovat, zda kadí a nezvrací.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-06-16, 17:13
Žárofko - jak psala majda, naše Gia látky žere. V poslední dob? tedy mén?, ale n?které vybrané kousky jí jedou stále :-/

Teda spíše její zam??ení je na ponožky a nebo pak tkani?ky. Ve svých 2 letech, po kastraci ji tento nešvar nep?ešel. Naposledy z ní tahal F14tka tkani?ku z teplák? :-/

Pokud najde ponožky - neváhá p?es celý pokoj s nimi utíkat, jen aby si je v klidu ožužlávala a následn? sn?dla.

Hamaky
- ani jednu jsem nenašla vykousanou - jen š??rky, za které jsou pov?šeny. To se nám stalo asi dvakrát...

Jediný v?tší problém, který jsme kdy m?li, bylo, když nám v noci za?ala Gia zvracet a vyzvracela žmolek z kobere?ku IKEA - je to takový malý kobere?ek a kousky látek jsou k sob? jen p?išité. (našt?stí ho vyzvracela - jinak by se jí to st?evo ur?it? ucpalo).

Nicmén? pokud chceš zamezit ucpání st?eva - ur?it? nenechávat v blízkosti žádné oble?ení, které by mohla žužlat, nebo látky. Je to snad jediná prevence (a ?lov?ka to donutí si po sob? opravdu uklízet) a pak jak psaly holky, dávat maltsoftku.

Hodn? št?stí - vím, jaké to je, takže v tom nejsi sama ;-)))))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kristyn.g (IP)
Datum: 2008-06-17, 00:55
Ahojky, píšu protože jsem fretka? za?áte?ník a nevím jestli ned?lám n?co špatn?.
Našemu Raráškovi je 4,5m?síce a stále je hodn? kousaví, ze za?átku jen tak "?afe" ale když se rozdovádí kouše tedy p?kn? mrška jedna. P?ipadá mi, že jinak než kousat, ni?it si jinak hrát neumí.Nenechá se chovat, lehne si vedle m? a leží, jakmile si ho vzmu k sob?, kouše. Ned?lám n?co špatn?? Nechybí mu n?co? Možná z n?j bude mazlík teprve až dosp?je? Jsem z toho lehce nervozní, co si o tom myslíte? D?kuji

Kristýna :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-17, 01:16
no, já si o tom myslím asi to, žes rozhodn? nekoupila zajíce v pytli, ale opravdickou, poctivou a nefalšovanou fretku! ;o)))

špatn? ned?láš nic, to, co popisuješ je normální. když kousne opravdu hodn? (do krve), dej mu najevo, že takhle ne, že si s ním teda hrát nebudeš (zav?i na chvíli do klece). taky na n?j možná už "leze" puberta, to je s nimi skute?n? n?kdy k nevydržení. a neboj se, když to všechno "utrpení" vydržíš, do?káš se i toho mazlíka! :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-17, 01:21
jen ješt? doplním - nezapomínej, že pro fretku je kousání, hon?ní a praní totéž, co pro malé dít? t?eba stav?ní komín? z kostek - HRA. oni to jinak prost? neumí... :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-06-17, 09:31
Kristin mazlit, ?uchat, šíšat....:-)))) a vydržet kousance...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-17, 13:48
Vím sice, že svrab se p?enáší jen p?ímým stykem, ale nedá mi to,..když dám tcho?e spát, m?žu vypustit po pokoji i Míšu se svrabíkem? K nim se nedostane...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Aktuální stránka:55 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist