Aktuální stránka:31 z 35
Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2010-08-02, 12:38
martina: já ?uchám poctiv? ocet a jar už 6 let :-D smrad ze sava mi po t?ch letech za?íná von?t jako rajská zahrada :-D
Mám hlavn? strach, aby si fretkouni n??eho nelízli a nebyl z toho problém potom.

verka24: u nás fakt nebyl problém, jakmile mohla, d?lala jiný bengál :-) b?íška si nevšímala
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-02, 12:43
verka24: osobn? mám tu samou zkušenost - ?ím více jí to budeš p?elepovat nebo do n??eho balit, tím více jí na to budeš upozor?ovat. U nás všechny sami?ky i samci p?ežili bez límce a bez všeho a pokud jí to budeš ješt? má?et v ?epíku, hojení o dost urychlíš.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2010-08-03, 21:08
Matematika p?evážn? vážn?.......



T?i muži p?išli do motelu :
Recep?ní uvedl, že pokoj stojí 30 K?, a tak každý z muž? zaplatil 10K?.
Všichni odešli na pokoj.
Po chvíli recep?ní zjistil, že cena je nižší a ?iní 25 K?.
Vzal tedy 5 K? a poslal poslí?ka, aby je vrátil. Ten však nev?d?l, jak
rozd?lit 5 K? na t?i stejné díly, proto každému z muž? vrátil jen 1K?
a 2K? si ponechal...
To znamená, ze každý z muž? nakonec zaplatil 9 K?...Je to tak??
To je dohromady 27 K?... Je to tak??
Poslí?ek má v kapse 2 K?...Je to tak??
To je dohromady 29 K?... Je to tak??



Tak kde je, kurva, ta koruna?!?!

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Morgan24 (IP)
Datum: 2010-08-03, 22:26
tenhle chyták znám, cpali nám ho už na základce, ale nikdy jsem nep?išla na správné ?ešení :-DD

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-03, 22:48
copak o to... nep?išla... mn? se to pokoušel vysv?tlit jeden (matematický a v?bec celkov?) génius, ale nem?l na to... holt i géniové mají své limity...

(prost? sem to nepochopila, no. a kdyby na to p?išlo, tak jim tu korunu radši dám, a? je pokoj :o))

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-04, 09:08
...vám tu chybí jedna koruna...mn? jich p?ed výplatou chybí kolikrát pár tisíc a taky nevim kam se pod?li :-))))
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-08-04, 13:06
Ahojte:)
mám takovej dotaz. Veteriná?ka diagnostikovala ?abíkovi problém n?kde v ledvinách, ale, ned?lala žádné vyšet?ení, dokonce na vzorek bobk?(hlavní problém byl v pr?jmu) se ani nepodívala.... teplotu nem??ila, prost? nic. Takže s diagnostikou asi st?ílí jen tak od boku. Dala nám dietu Ryoal Canin Feline Renal, jak granule tak kapsi?ky. Problém byl i v nechutenství, z toho se nám ?abík, vypadá to, pomalu dostává, a?koliv zatím jen strašn? zhubnul. Suchýho se ani nedotkl, v?era sežral jednu nebo dv? granule, když byly nabobtnalý s vodou. Dostává p?edevším kapsi?ku, k tomu dnes dostal kot?cí vlo?ky, ty mu moc šmakujou. Ale, k jádru v?ci, co jsem se s kým bavila, tak každý soudí, že se veteriná?ka nemusela trefit a m?že se jednat jen o n?jakou virozu nebo tak n?co. Pr?jem už nemáme, v?era se objevil sice trochu, ale po Smect? je klid. Dostává ješt? Calopetku, aby nehubl, má kilo a to je samec. Rozhodla jsem se tedy, že pokud nebude jíst, budu mu va?it. Už toho mám dost, granule nechce, jsou drahý jak nevim co... jenže, ejhle problém-co mu va?it? Dostalo se mi doporu?ení maso(ku?e, ob?as ryba) plus t?stoviny nebo vlo?ky, v pom?ru 1:2 ... jenže, pokud vím, t?stoviny ani vlo?ky fretky nesmí? Nebo jak to tedy je? Fakt nevím.... Jako p?íloha m? napadla rýže, m?že i n?co dalšího teda? Zeleninu mu asi t?žko budu do žrádla cpát, on jí nemá rád, jen meloun, okurku a mandarinky, nic jinýho si nevezme:) je to zlato, tak pro n?j ud?lám, co jen p?jde... a když nechce suchý, tak ho p?eci nenechám hladov?t... tak díky všem za rady. (Ani nevím, pro? to píšu sem, nev?d?la jsem, kam jinam)

Bailee
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-04, 13:26
Vlo?ky i t?stoviny jsou z obilovin a dost chovatel? je proti krmení fretek obilovinami v jakékoli podob?. Naopak n?kte?í chovatelé (t?eba v Rusku) obiloviny k masu p?idávají a mají s tím (podle nich) dobré zkušenosti, tohle si podle m? musí rozhodnout každý sám. Každopádn? pokud se jakákoli p?íloha p?idává k masu, tak by jí m?lo být max 30%, n?kdo udává 20%. Já dávám fretkám k masu (syrovému) rýži. N?kdy rýži, n?kdy rozstrouhám syrovou mrkev, n?kdy okurku, papriku... Nedávno jsem objevila, že ochotn? žerou cuketu. Ale to je opravdu asi fretka od fretky, ale rýži zatím žraly bez problém? všechny, se kterými jsem p?išla do styku.
A pokud budeš va?it maso, tak krom? ku?ecího doporu?uji hov?zí.
A samoz?ejm? o tom nic nevím, diagnostikovat na dálku se nedá, ale podle toho, jak byl ?abík d?ív krmený, bych se v?bec nedivila, kdyby m?l problémy s ledvinami. Ale samoz?ejm? by to cht?lo po?ádné vyšet?ení.

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-04, 13:45
.....bych nejd?iv nechala ?abíka vyšet?it u dobrého veta co fretkám rozumí, zejména ty ledviny, ale i celkov? (biochemii z krve - ukazatele ledvinové, jaterní, glukozu; pak rozbor mo?i, snad i sono b?íška) a asi až pak bych uvažovala o skladb? krmení...
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-04, 14:00
Ono va?ené maso (p?ípadn? s trochou va?ené mrkve a pod.) je vhodná dieta pro v?tšinu nemocí a pro rekonvalscenci. P?ípadn? vývar s drobn? nakrájenými kousky masa, pro víc nemocné fretky. Protože je to mnohem líp a rychleji (proto se dávají menší porce víc ?asto) stravitelné, než granule, nebo syrové maso.

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2010-08-04, 14:21
Nejdriv diagnostikovat, potom vykrmovat.

Opravdu uz netusim, jak lepe to rict:-(

(uz nebudu psat dlouhe slohy, uz fakt ne!!!)

Protoze pokud ma odpravene ledviny, tak asi dieta postavena na zivocisnych BK asi nebude to prave orechove.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Lee dne 04.08. v 14:23.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-04, 15:15
Jak napsala Johanka a Lee...

Nap?ed zajít k dobrému vetovi, který diagnózu nebude st?ílet od oka a zjistí, co mu doopravdy je.

A k té strav? - pokud mu chceš va?it, spousta chovatel? p?echází, hlavn? v cizin? na tzv. BARF. Znám spoustu chovatel?, kte?í BARFem krmí psy a te? se to dost rozmáhá i mezi chovatelemi fretek. Sama bych to n?kdy cht?la zkusit, ale te? na to fakt nemám ?as..
Dobrý návod, jak za?ít krmit BARFem je zde: [www.majestik.estranky.cz]
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-04, 15:51
petro,

jak p?ed tebou ale píše lee (vetka a sama chovatelka), POKUD má ?abík v háji ledviny, není vhodný v?tší p?ísun živo?isné bílkoviny. a to se obávám, že zrovna BARF, jakkoli m?že být pro zdravou fretku dobrý, pro ?abíka není.


bailee,

p?ikláním se k výše ?e?enému - tedy d?kladné vyšet?ení a pak teprve "experimentovat". dobrý (myslím tím fretkoznalý) vet by ti m?l nebo mohl poradit, ?ím krmit a co je naopak pro ?abíka v jeho stavu nevhodné.

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-08-04, 16:28
Vyšet?ení u doktorky Chylíkový provedeme, bohužel nejsme z Prahy, z Brna, z Ostravy, ani z jinýho velkýho m?sta, a do Prahy to máme 150km, a m? je 16 a auto nevlastním. Pojedem busem, to zas ?abík bude vysílenej, cesty mu dávaj zabrat. D?lám pro n?j co m?žu sakra. Mamka odjela na dovolenou, nechala mi tu jen pár stovek, a já všechno, co m?la na pé?i o ?abíka stranou, už do veteriny vrazila a momentálnš mi na týden zbývá stovka. Ano, je tu táta, ale ten má u sebe taky jen pár korun. Já opravdu nem?žu za to, co se semlelo, když jsem si ?abíka brala, myslelo se, že je to jednoro?ní zdravej fre?ák a najednou to je všechno upln? jinak, je mu odhadem p?t a je nemocema prolezlej snad upln? celej. Vím, že tu te? vypadám jako druhej Tomáš, ale tak to fakt neni. S ?abíkem jsme na veterin? každou chvíli a opravdu jsem nepo?ítala, že budu muset mít v záloze b?hví kolik, abych to zvládla. ?abíka mám od listopadu a od tý doby jsem na veterin? nechala skoro dva tisíce, a to nepo?ítám samoz?ejm? dietní granule, které stojí dvakrát tolik, jako Ontario, které m?l p?edtím. Ano, byla jsem na brigád? v zim?, a to, co jsem vyd?lala, šlo do ?abíka. Snažím se shán?t n?jakou brigádu jak jen to jde, ale kam m? vezmou, když mi je 16? Pokud nic neseženu, p?jdu p?i škole d?lat do meká?e, kde jsem d?lala minulý prázdniny a je to d?s, ale co bych pro ?abíka neud?lala, žejo. Ono je to tu opravdu n?co jinýho než v Praze, kde je brigád mnohem víc. Z m?sí?ního kapesnýho 400 jde 250 na ?abíkovo granule, pokud bude mít ty nový, tak 300, a kde je podestýlka, dobroty? Vypadalo to ideáln?, když jsem si ho brala, a te? už vím, že až ?abík nebude, další fretku si nepo?ídím, protože nesnáším tuhle bezmocnost, kdy já vypadám jak nejhorší tyran a p?itom d?lám, co m?žu

Bailee
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-08-04, 16:44
Maruško,nechci být zlá...i když na to jsi u mne zvyklá...v praze je o brigády taky nouze,vím,co ?íkám. lepší být v meká?i a mít alespo? n?co,než jen se litovat. já vyd?lávám na brigád?,v praze, asi 5tis. m?sí?n? a výdaje mám mnohem vyšší,než ty,ale p?esto to n?jak zvládám. se Žofkou jsem na veterin? docela ?asto kv?li žlázkám,nebo jak mi v zim? skoro nejedla a rozhodn? jsem tam nechala pen?z víc,než co zmi?uješ. jestli bude pot?eba,jsem ochotná pro ?abíka p?ijet autem o vikendu,p?ípadn? zkusit domluvit p?evoz s mými známými z ostrova. benzin samoz?ejm? hradím sama a na ubytování se domluvím s graci. chceš to tak ud?lat?
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-08-04, 16:48
Ne, do Prahy ho dovezu sama, na tom už jsme s Graci domluvené. Jo, já vím, že lepší práce v meká?i než nic, ale my jich tu nemáme dvacet jako Praha, nýbrž jeden, v kterym m? managerka vyhodila, jelikož pot?ebovala místo pro svoji kamarádku a moc jsme se nemusely, takže ani netuším, jestli je šance, že m? tam ješt? vezmou. A litovat se, no... pro? myslíš, že te? budu mít brigádu, kde za dva dny práce dostanu 300? To ur?it? d?lám jen pro zábavu n?kde dva dny lítat jak debil a mít za to pár korun. Vím, že o práci je nouze všude, ale vezmi si, kolik je tob? a kolik m?. Taky bych na veterin? nechala klidn? víc, ale kde to mám asi brát?
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-08-04, 17:07
Všichni moji známí tvého v?ku v okolí var? brigádu mají,t?eba na pokladn?,hledali a našli. a když už se zmi?uješ o mém v?ku....27letá studentka,co pracuje 120hod m?sí?n? a má za to kolem 5-7 tis s výdaji kolem 9 za nutné výdaje (t?eba nájem 7 tis vlastní matce,zdravotní pojišt?ní,které MUSÍM platit a pak p?ípadn? tramvajenka a mobil,které pot?ebuju na to lítání mezi 5ti brigádami-jednu po?ádnou jsem nesehnala,dávají p?ednost 16tiletým,u kterých nehrozí konec školy a pot?eba plného úvazku) a to ne?íkám,že si jídlo platím vlastn? sama...ale d?lám,jak idiot beru cokoliv,ale hlavn?,že d?lám. ano,nemám nemocnou fretku(sice ji podez?ívám z anorexie,ale je zdravá) ale musím se živit. a i tak jsem ochotná investovat do cesty do var?...ale když nechceš,tvoje volba.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-08-04, 17:17
Tak to by m? teda zajímalo, kde tvoji známí d?lají. NIKDE tu neberou, byla jsem se ptát. Neberou v Kauflandu, neberou v Intersparu,neberou v Tescu. neberou v Lídlu, neberou v OBI, berou v Globusu, ovšem od 18ti, protože do 18ti t? krom? meká?e málokdo nechá pracovat s pen?zma, takže nev??ím tomu, že oni by m?li práci na pokladn?, neberou v p?idruženejch obch?dcích u Tesca, Globusu ani u Intersparu. Na MFF taky brali od 18ti, správa láze?skejch park? brigádníky nebere, brala agentura W&P jenže jednak vysokoškoláky, ale to by se n?jak ud?lalo, ale hlavn?, ta ženská o tom máme ?ekla pozd?. Ano, berou v nemocnici, za almužnu, ale to p?i škole t?žko, oni ti v osm zavolaj, a? p?ijdeš do práce, a prost? že máš školu je nezajímá, tohle mám z vlastních zdroj?. Tak mi ?ekni, kde teda mám najít brigádu, když znáš Vary o?ividn? líp, než já.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-04, 17:22
Bailee: Nemáš to blíž do Plzn?? n?kdo z Plzn? (Petra P.?) tu nedávno psal, že je tam celkem schopný vet, pokud se nepletu. Pokud by um?l ud?lat pot?ebná vyšet?ení, tak by se pak t?eba dala domluvit jejich interpretace s Chylíkovou nebo s tím vetem v Brn? (te? si nevzpomenu na jméno). Že by to pro tebe i pro ?abíka bylo mí? náro?né cestování.

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-04, 17:29
bailee,

když jsem výše psala, co doporu?uju, rozhodn? to nebylo myšlený jako n?jaká narážka na tvojí špatnou pé?i nebo tyranii. naprosto totiž netuším, jak se o n?j staráš, takže to byla opravdu jen rada nebo doporu?ení - nejd?ív zjistit, jestli to opravdu jsou ledviny (nebo n?co jiného?) a pak teprv p?emýšlet, ?ím ho krmit.

naopak ale sleduju od za?átku, jak na tom ?abík je - a že mu po?ád n?co bylo. vím, že s financema je to t?žký, známe to všichni.
až budeš mít ú?tenku od veta (osobn? bych nejrad?ji od chylíkové, ale m?že být i jiný doporu?ovaný fret?í vet), pošli mi její kopii a ?íslo ú?tu, p?isp?ju ti n?jakou korunou.

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-08-04, 17:54
Baille, jelikož je ?abík moje srde?ní záležitost,napiš, co pot?ebuješ..pošlu ti to..
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-08-04, 18:02
Majdi, nepot?ebujeme nic, máme te? všechno. Jen peníze na veta n?jak bohužel schází.
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-08-04, 18:05
Martina: d?kuju, byla bys hodná. Domlouvala jsem se s Graci a n?jak to dohromady dáme, ona to t?eba zaplatí a já jí to pak budu n?jak splácet. Doma se pak pokusím domluvit, že by se prodala p?í?ná flétna, na kterou už stejn? nehraju, a snad by to sta?ilo. Já vím, že to nejsou narážky na mojí pé?i, ale já jsem z toho upln? vynervovaná a fakt d?lam co jenom m?žu... :(
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-08-04, 18:07
Žabka: mám, ale ?asov? je to pro m? zhruba nastejno, navíc, pokud bude pot?eba víc návšt?v veta, tak v Praze m?že ?abík bydlet u Gracijky. Do Plzn? se cestuje za hotové navíc, kdežto do Prahy si jen nabiju kartu na Student Agency a pojedu, finan?n? to vyjde zhruba stejn?. Plus taky to, že v Plzni se absolutn? nevyznám, v Praze jo. S ?abíkem bych v Praze mohla z?stat, t?eba i u ségry, ale mám doma ješt? potkany a ty tu nechat nem?žu...
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-08-04, 18:11
Žabka: s Graci jsme se zatím domluvili tak, že by to možná šlo i tak, že by Chylíková ?abíka vyšet?ila a rozhodla by, jak dál, a p?ípadn? bych s ?abíkem byla u nás a chodili bysme k našemu vetovi(né k tomu, co st?ílí od boku, ale k tomu druhému, opravdu našemu, on byl te? na dovolené), to je moc ochotný ?lov?k a ur?it? by nebyl problém, že by mu doktorka Chylíková dávala instrukce, jak ?abíka lé?it, a my pak p?ijeli t?eba jen na kontrolu. Ale uvidíme, nic nevím takhle dop?edu
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-08-04, 18:15
Tak napiš ?íslo ú?tu, taky ti n?co p?isp?ju...
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-04, 18:28
Bailee: Tak pokud to je do Plzn? stejn? jako do Prahy, tak to je Praha lepší, to je jasné, p?edpokládám, že Chylíková má lépe vybavenou ordinaci.
A nebylo by p?í?né flétny škoda? Ale na druhou stranu pokud to máš promyšlené a nehraješ na ni, tak je to taky možnost. Pokud bys to m?la opravdu promyšlené a domluvené s rodi?i, tak mi napiš sz jaká je a kolik bys za ni cht?la, m?j kamarád už dlouho o n?jaké p?emýšlí a flétna po n?kom by pro n?j byla finan?n? p?ijateln?jší, než nová, navíc by ho mohlo motivovat, že tím pom?že fre?ákovi.
Jinak ráda bych taky n?jak pomohla, ale pen?z te? nemám nazbyt, a p?ípadné ubytování pro fre?áka v Praze už máš, a víc toho nabídnout nem?žu.

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-08-04, 18:46
Majdi, to dám potom v?d?t kdyžtak, ?íslo ú?tu mi bude muset ?íct mamka a ta je na dov?e. Nebo pokud poskytne ?íslo ú?tu graci, stejn? bych pak ty peníze dala jí, jelikož ona bude zatím za lé?bu platit. Psala mi na icq že se ozve ve?er, je v práci, tak já pak kdyžtak napíšu
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-08-04, 18:49
Žabka: neškemrám o pomoc a naprosto chápu, SZ napíšu, ale s rodi?i to zatím není domluvené, jak píšu, mamka je na dov?e a vrací se p?íští úterý. Nehraju na ni, jelikož ZUŠ je moc drahá, a když ?lov?k nechodí do ZUŠ, tak se nedokope k tomu, aby hrál, a ani k tomu nemá pot?ebné noty...
Avatar

Re: Kafrání XIV aneb nekone?no
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-04, 19:53
jo, pokud to bude platit graci, poslala bych peníze p?ímo jí. tak mi když tak písn?te sz, ty nebo možná spíš graciijka, domluvím se s ní.

Aktuální stránka:31 z 35


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist