MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-15, 10:19
Klub chovatel? a p?íznivc? fretek (KCHPF) vyhlašuje další ro?ník sout?že o putovní pohár

MATKA/TA?KA FRETKA

Jde o vyjád?ení uznání a pod?kování Klubu ?lov?ku, který d?lá pro fretky n?co, co si zaslouží naši pozornost, protože to není tak úpln? b?žné a samoz?ejmé. Nemusí to být jen chovatel, m?že to být i v?dec, veteriná?... prost? jakákoli osoba, která v?nuje "rodi?ovskou" (láskyplnou) pé?i fretkám, projevuje mimo?ádnou a ob?tavou starost o fretku/y v nouzi nebo se n?jakým zp?sobem angažuje v n?jaké ?innosti ovliv?ující zkvalitn?ní fret?ího života.

Jestli o n?kom takovém víte, neváhejte na n?j upozornit! M?žete to ud?lat do 31. 10. 2009
v tomto vlákn? nebo poslat SZ na nick "martina" nebo na e-mail 717@seznam.cz.

Všechny nominace budou uve?ejn?ny ve FN, aby se o nich dozv?d?li všichni ?lenové KCHPF, tedy i ti, kte?í na fórum nechodí. Ve FN bude rovn?ž zve?ejn?n zp?sob, jakým je možné zaslat hlas svému kandidátovi.

Vyhlášení vít?ze sout?že prob?hne na únorové výstav? v Praze, kde mu bude putovní pohár (se jmény všech dosavadních vít?z? v?. toho jeho) na rok prop?j?en. A aby ti, kdo si ur?it? zaslouží náš obdiv za svou práci pro "fret?í blaho", nebyli oce?ováni jen symbolickým pohárem, je k n?mu jako bonus p?idána i malá finan?ní odm?na.

Podmínky sout?že jsou jednoduché:

- nominovaná osoba nemusí být ?lenem KCHPF
- nominaci do sout?že m?že zaslat každý, tedy ?len i ne?len KCHPF
- sou?ástí nominace musí být CELÉ JMÉNO a KONTAKT na kandidáta i na toho, kdo nominuje
(Tyto osobní údaje nepište do vlákna na DF, ale zasílejte na výše uvedený e-mail, p?ípadn? do SZ)
- pokud v n?kterém roce nebudou alespo? t?i nominovaní, vyhodnotí se sout?ž až v roce p?íštím
- nominace vít?ze jednoho ro?níku v ro?níku následujícím není možná a bude ze sout?že vy?azena (v p?ípad?, že v jednom kalendá?ním roce nebude sout?ž vyhlášena, resp. vyhodnocena, platí pro ro?ník bezprost?edn? následující)
- hlasování o vít?zi p?ísluší pouze ?len?m KCHPF (proto se p?i nominování snažte co nejlépe popsat a vystihnout d?vod, pro? by si práv? váš kandidát ocen?ní zasloužil)

Vít?z ro?níku 2008: MUDr. Milada Dvo?áková

Pro inspiraci, jak by taková nominace m?la vypadat, se m?žete podívat na rok 2006 a 2008


LETOŠNÍMI KANDIDÁTY NA OCEN?NÍ JSOU:

Adelaida
Raki

(Dále byla nominována Pavla Z, která byla na vlastní žádost z nominace stažena. Prosím všechny o respektování jejího rozhodnutí, pokud ji budete chtít "p?emluvit", použijte vlákno "Pavla Z", nikoli toto, d?kuji.)



Celkem upraveno 63×. Poslední úprava: martina dne 01.11. v 03:27.

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-18, 13:20
Navrhuji na nominaci "MF 2009": PavluZ

Pavla Z se ve velké mí?e zasazuje o zprost?edkování adopcí nalezených nebo necht?ných fretek. Nejen že se sama postará o tato zví?ata, poskytne jim pé?i, veterinární ošet?ení, azyl a najde jim nový domov, ale nespo?etn?krát ve svém volném ?ase a na vlastní náklady p?eváží fretky ur?ené k adopci jejich novým majitel?m - a to i na velké vzdálenosti nejen v rámci ?R ale i do SR.
PavlaZ všemi silami a možnými prost?edky pomáhá Záchranné stanici "Fretky na púd?". Sama již adoptovala 5 frete?ek, které u ní našli trvalý domov.

Pavla Z pravideln? a obratem poskytuje cenné rady chovatel?m prost?ednictvím diskuzního fóra klubu, mailem i telefonicky. ?asto je pro lidi s nemocným zví?etem - zejména v ?ase, kdy není možné kontaktovat veteriná?e (volné dny, no?ní hodiny...) - jediným zdrojem okamžité rady a pomoci pro fretky a hlavn? velkou oporou pro majitele nemocného zví?átka.

Pavla Z je pro chovatele také neocenitelným a ?astým pomocníkem jako p?ekladatelka odborných ?lánk? zejména z veterinární oblasti. Jen z poslední doby uvedu nap?íklad zpracování p?ehledu o Aleutské chorob? nebo správného dávkování Frontline. Svoje p?eklady a zhodnocení informací konzultuje s veteriná?i (nap?. s MVDr. Pun?ochá?ovou z SR, ale zejména s veteriná?i z ?R, kte?í se fretkám v?nují).
Stejn? d?ležitá je její pomoc chovatel?m p?i pochybení veteriná?? s ohledem na legislativu ( všichni pravidelní návšt?vníci fóra si jist? vzpomenou t?eba na p?ípad Martiny Vitové a její fretky Bobinky)




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 18.05. v 14:26.
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-06-04, 20:46
Tak kone?n? jsem na netu takže p?idávám se já se svým návrhem. Za náš Moravskoslezský kraj a hlavn? za Ostravské fretky navrhuji na nominaci Adelaidu a to z toho d?vodu, že z nás všech vede "útulek" velmi aktivn? a ob?tav? a a?koliv toho má na hrbu mnohem víc než všichni ostatní, tak neodmítla a umístila u sebe v krátkém ?asovém úseku n?kolik frete?ek, které již našly nového majitele. Ob? její sami?ky jsou adoptované a rozhodn? u ní nestrádají:)
D?kuju jí touto cestou za to, že ji tady máme!!
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-29, 23:50
Milý všichni,
jist? mi nebudete mít za zlé, když se dobrovoln? "vzdám" titulu "MATKA FRETKA" a? si jako ?ádný ?len klubu moc vážím...
Adelaida (Zuzka) nebo jiní nominovaní jist? dají sv?j finan?ní výd?lek z tohoto titulu ve prosp?ch fret?ím útulk?m, tak jako bych to ud?lal já, takže o nic významného nejde.
Miluji fretky a pomáhat se jim snažím všemi možnými zp?soby. Nicmén? již n?kdy "nemusím" jejich majitele...n esmírn? se za to omlouvám, ale vím, že to, že ?lov?k "miluje fretky" již ho tzv. "p?edur?uje" k jistému nevšednímu a zvláštnímu p?ístupu k životu. Taková jsem i já, tudíž netoužím o propagaci...

Ráda bych z?stala "pouze" u virtuálního zp?sobu záchrany fretek. Doufám, že jich bude ješt? mnoho.
Velmi d?kuji za pochopení a posílám veliké a veliké díky všem co m? nominovali ?i p?isp?li k nominaci...
Vaše: PavlaZ



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Pavla Z dne 29.06. v 23:52.
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-10, 11:04
vytahuji vlákno a p?ipomínám, že uzáv?rka nominací na letošní rok je 31. ?íjna.


zárove? bych cht?la rozší?it nominaci adelaidy, protože od doby, co ji hanulka podávala, se po?et fretek v "ostravském útulku" podstatn? zv?tšil.
adelaida se tak dobrovoln? za?adila mezi lidi, kterým "normální" ?lov?k ne?ekne jinak, než TOTÁLNÍ BLÁZEN :o)


Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-10, 11:46
P?idávám se k nominaci totálního blázna Adelaidy
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2009-10-10, 11:49
Tak prosím o Adelaid? n?kdo sepište n?co hezkého ;o) pro? je nominována a bu? to dejte sem do vlákna ?i zašlete jako SZ Martin?, a? je možné zve?ejnit nominaci v nísledujících FN. Pouhé "nominuji" nesta?í...Díky.
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2009-10-10, 14:43
Tak já tedy o Adelaid? n?co napíšu a doufám, že se nebude zlobit.

Na svém blobu píše:"Jsem oby?ejná ženská, vdaná s dv?mi d?tmi a kopou zví?at". My všichni co ji známe osobn? víme, že Zuzka (adelaida) není a nikdy nebude oby?ejná ženská. Je to ?lov?k, který již na první pohled p?sobí velmi sympaticky a laskav?. Je to ?lov?k, kterého si vážíme jako velmi dobré kamarádky, která je ob?tavá a vždy ochotna pomoci druhým. I p?es spoustu problém?, které ji provází z?stává vždy veselou a hodn?, hodn? aktivní. Je to rozený v?dce ochotný vždy bojovat proti k?ivdám a bezpráví, proto se pustila do záchrany necht?ných a opušt?ných fretek u nás v Ostrav? a širokém okolí.

Jsem ráda, že jsem ji potkala.

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-10-10, 14:44
Hele Lído ani jsi mn? nenaštvala jako rozbre?ela!!!!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Nona (IP)
Datum: 2009-10-10, 15:15
Lído velice výstižné, já Zuzku znám taky chvilku. Je opravdu "matka na plný úvazek" nejen svojich dcerek,které se taky podílejí na výchov? fretek (jak jednou ?ekla, i ty nejkousav?jší fretky to u nás vzdají, protože je holky utahají :o) ), ale i hafan?, kte?í jí slep? následujou a? se hne, kde chce :o) Taky se opravdu s velkou vervou pustila do záchrany fre?ulí, které se u ní mají jak nejlépe to jde a z mého okolí si tohle ocen?ní nikdo nezaslouží více :o)

[fretka-doma.blog.cz]
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: WereNee (IP)
Datum: 2009-10-10, 22:09
V tomto roce jsem poznala n?kolik lidí, kte?í by si nominaci rozhodn? zasloužili. Zvolit je t?žké, ale p?esto nominuji Raki, Radku z Brna, která se úžasn? stará o své t?i fretky, které byly jinde necht?né/nalezené a z nichž jsou dv? už delší dobu nemocné. Mimo to si k sob? vzala i další dv? fretky do azylu, kde o n? pe?uje dodnes. Navíc organizovala a snad v budoucnu zase bude procházky v Brn? a v neposlední ?ad? se snaží pomáhat i jiným chovatel?m. Prost? je to ?lov?k ob?tavý a laskavý, který by m?l být za svou snahu ocen?n.

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: olsiha (IP)
Datum: 2009-10-10, 22:57
I já se p?ipojuji k nominaci adelaidy - Zuzky.Lída i Nona to napsaly výstižn?.N?jakou dobu jsem ji znala pouze z DF,tak jako v?tšinu z Vás.Pak jsem zjistila,že u nás v Ostrav? vznikl útulek pro fretky a vede ho práv? ona.A hned m?la plno fre?ulí, o které se starala,lé?ila je,vychovávala,mazlila.Nakonec jsem se s ní setkala osobn? a poznala fajn holku,mámu d?tí,mámu zví?at,bezva kamarádku,ob?tavou a hlavn? správn? trhlou ženskou,stále v akci.Moc ju obdivuju.Získala jsem od ní z útulku nového ?lena rodiny,fre?á?ka Boba.Nebýt jí,už by asi nebyl mezi námi.Jsem jí za n?ho vd??ná.Díky Zuzko,nejen za n?ho!
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: WereNee (IP)
Datum: 2009-10-15, 15:42
P?iblížení Raki :

Ke fretkám se dostala náhodou, když na zahrad? objevili fre?áka Fredyho. Jako už to tak chodí, nez?stalo u jedné fretky a ?asem si k sob? vzala dalšího nalezence, Gengitku, již v té dob? se zán?tem d?lohy, zán?tem v pacce a selhávajícími ledvinami. Gedgitka byla od za?átku bojácná a ostatních fretek se bála, takže kamarádkou pro Fredyho se stala až t?etí fretka, Terezka, odloženec, o kterou se p?edešlí majitelé tak?ka nestarali.
Gedgitka si prošla ?adou nemocí - zán?tem d?lohy kv?li mrtvým mlá?at?m, , abses na pochv?, po chvíli oddechu abses na nožce v mízních uzlinách, poté lymfom a také problémy s nízkou váhou. Nyní navíc bojuje i s ECE.
U Fredyho se projevilo zv?tšené srdí?ko, které jeden ?as tla?ilo na plíce. Díky lék?m je stav srdí?ka relativn? stabilizovaný, ale zdravotní stav také zhoršuje ECE.
Našt?stí Terezka ?ádí za oba nemocné a až na zv?tšené srdí?ko nemá zdravotní problémy.
Ke svým t?em fretkám a ko?kám a ps?m, kte?í jsou také nalezenci, si Raki navíc vzala na hlídání - tenkrát krátkodobé - dv? fretky, Megi a Bengiho v dob?, kdy se jeden chovatel ocitl v bytové nouzi a nemohl si je nechat, dokud nesežene nový byt. To bylo na ja?e a fretky u ní bydlí stále. Majitel je cht?l totiž "rozdat" n?kde jinde, což Raki zamítla, že se o n? radši bude starat i nadále.
Protože se Fredy s Terezkou nesnesou s Megi a Bengim, a protože se Gedgi bojí jiných fretek, tak jsou fretky rozd?lené do t?í skupin, každá obývající vlastní pokoj. Jist? si dokážete p?edstavit, jak podávání mnoha lék? a pendlování mezi skupinami musí být náro?né ?asov? i psychicky.

Raki znám asi t?i ?tvrt? roku a musím jí opravdu obdivovat v tom, jak zvládá pé?i o své fretky, nikdy si nepost?žuje a snaží se pomoci ostatním chovatel?m radou, hlídáním a dokonce i finan?n?.
Organizovala procházky v Brn? do Mariánského údolí, dokud se její fretky nenakazily ECE a také pomáhala útulk?m. Je to ?lov?k, který si zaslouží být za své úsilí, p?átelství a lásku k fret?ím p?íšerkám ocen?n.

Bližší informace o jejích fretkách si lze p?e?íst v dení?ku na [fretka.kom.cz]

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-09, 21:41
byl posunut termín p?ijímání nominací na titul Matka/Ta?ka fretka 2009, a to do 30, 11, 2009,

pokud máte pocit, že jste na n?koho zapomn?li a chcete to napravit, máte ješt? pár dní možnost.
jak by m?la nominace vypadat, co musí spl?ovat a kam jí poslat, viz první p?ísp?vek ve vlákn?.

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Pišta (IP)
Datum: 2009-11-12, 21:12
Já bych taky hlasovala pro RAKI. Známe se chvilku, ale sta?ila mi pár v?cí vysv?tlit a objasnit.Škoda že naše procházky skon?ily, Pištovi se moc líbily.

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-12-28, 18:12
P?ipomínám ?len?m - nezapome?te poslat sv?j hlas n?které z nominovaných (viz poslední ?íslo FN). Ud?lat to m?žete formou sms nebo tady na m?j nick soukromou zprávou nebo na e-mail 717@seznam.cz takto:

VAŠE P?ÍJMENÍ mezera VAŠE ?LENSKÉ ?ÍSLO mezera K?ESTNÍ JMÉNO nebo nick KANDIDÁTKY

(krom? zde ve vlákn? uvedených byly nominovány ješt? další dv? - viz ferrety)

Hlasování kon?í 10. ledna 2010.




Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 05.01. v 16:23.

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-01-03, 12:03
je to p?ekvapivé, ale zatím je hlasování velmi vyrovnané. jestli chcete, aby vyhrála ta "vaše" kandidátka, neváhejte :o)

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-01-10, 00:35
do dnešní p?lnoci (ned?le) máte poslední možnost zm?nit po?adí nebo naopak upevnit pozici stávající favoritce. zítra už bude pozd? bycha honit :o)

p.s. no, pond?lní hlasy ješt? beru ;o)

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-01-10, 12:27
fakt jsem ne?ekala, že bude letos n?jaké "drama", ale je to tak. ze ?ty? kandidátek nakonec vykrystalizovaly dv? silné favoritky - asi tušíte, které to jsou, a ty se v pr?b?hu hlasování neustále "p?etahují" o první místo. už to vypadalo, že jedna to má jisté, ale dneska zase došlo ke zm?n?... sama jsem zv?davá, jak to nakonec dopadne :o)

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-01-12, 02:15
tak já už to vím, všichni ostatní se dozví na výstav?, kde bude vít?zka slavnostn? vyhlášena a ocen?na, p?ípadn? z následujích ferretnews.

zatím m?žu prozradit dv? v?ci:
1) druhé v po?adí uteklo prvenství o POUHÝ JEDEN HLAS (!!!)
2) pohár zústává i letos na morav? ;o)

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2010-02-14, 18:43
Holky jen jsem cht?la moc pod?kovat! Pohár je krásný budu si ho celý rok užívat!! Mrzí mn?, že jsem nemohla p?ijet. Bohužel jsem ve zkušební dob? tak jsem si nemohla vzít volno. Tak ješt? jednou d?kuju!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2010-02-15, 00:00
jééé gratuluji Matce fretce! morava má další cenu :)
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-15, 00:05
jsme rádi, že se ti pohár líbí, škoda, že sis pro n?j nemohla p?ijet sama, ale tvoje d?vody jsou pochopitelné.
za pohárem poputuje ješt? pen?žní odm?na, silva se s tebou spojí ay domluví se s tebou :o)

ne, že bysme holkám nev??ily (teda up?ímn? ?e?eno já ani netuším, kdo vlastn? pohár p?ebíral, nestihla jsem si tam vypít ani kafe), ale nakonec je dob?e, že peníze pro tebe nep?evzaly. mohly by totiž skon?it podobn?, jako ta taška s v?cma, co tam nechaly a kterou jsme odvezly k silv? dom?.
btw silva je z toho opravdu moc nadšená, ?íkala, že to bylo to poslední, co jí v byt? ke všem ostatním fret?ím (myšleno klubovým) krám?m chyb?lo v obýváku na sk?íni... :o)))
(jinam se to u nich nevejde, proto obýváková "dekorace")

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-15, 00:06
jj, letos byly všechny ?ty?i nominované z moravy, takže bylo p?edem jasné, že se pohár v praze dlouho neoh?eje :o)

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: olsiha (IP)
Datum: 2010-02-15, 01:26
Adel - Zuzanko, srde?né gratulace k titulu!!! Móóóc jsme Ti to p?áli, ale také v??ili, že to výjde. Te? jsi zasloužilá matka. Tak si to užij.
P?ejí Bobánek (Darta?an), Kelynka a Hana s manželem.
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2009
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2010-02-15, 12:50
AHojky pohár p?ebírala moje druhá drahá polovi?ka Lenka :-)))
Silva se se mnou už spojila. Finan?ní odm?nu si užiju. Zítra k nám p?ijede další fretuška a tuším, že to bude p?e?íjená samice, takže veterina nás nemine a peníze se budou hodit :-)) Holky opravdu strašn? moc d?kuju!!!

Vzhledem k tomu, že Lenka pracuje v útulku úpln? stejn? jako já. Bylo by dobré brát ji úpln? stejn? jako mn?! Bez její pomoci bych to ur?it? nezvládla. Cena je stejn? moje jako její.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: adelaida dne 15.02. v 17:08.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist