Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-01, 17:52
Klub chovatel? a p?íznivc? fretek vyhlašuje další ro?ník sout?že o putovní pohár

MATKA/TA?KA FRETKA

Jak mnozí z vás už v?dí, jde o symbolické ocen?ní, o vyjád?ení uznání a pod?kování Klubu ?lov?ku, který d?lá pro fretky n?co, co si zaslouží naši pozornost, protože to není tak úpln? b?žné a samoz?ejmé. Nemusí to být jen chovatel, m?že to být i veteriná? nebo jakákoli osoba, která v?nuje "mate?skou pé?i" pé?i t?eba i cizím fretkám, nebo se n?jakým zp?sobem angažuje v ?innosti ovliv?ující zkvalitn?ní fret?ího života.

Jestli o n?kom takovém víte, neváhejte na n?j upozornit! M?žete to ud?lat bu? tady, v tomto vlákn?, nebo poslat e-mail na 717@seznam.cz. Všechny nominace (z DF i e-mailu) budou uve?ejn?ny ve FN, aby se o nich dozv?d?li všichni ?lenové KCHPF, tedy i ti, kte?í na fórum nechodí.

Podmínky sout?že jsou jednoduché:
- nominaci do sout?že m?že zaslat každý, ?len i ne?len KCHPF
- nominovaná osoba nemusí být ?lenem KCHPF, m?la by však projevovat mimo?ádnou a ob?tavou starost o fretku/y v nouzi
- hlasování o vít?zi p?ísluší pouze ?len?m KCHPF, proto se p?i nominování snažte co nejlépe popsat a vystihnout d?vod, pro? by si práv? váš kandidát ocen?ní zasloužil
- vyhlášení vít?ze prob?hne na podzimním setkání, kde mu bude na rok prop?j?en putovní pohár
- pokud v n?kterém roce nebudou alespo? t?i nominovaní, vyhodnotí se sout?ž až v roce p?íštím
- sou?ástí nominace musí být CELÉ JMÉNO a KONTAKT na kandidáta i na toho, kdo nominuje, abychom se s ob?ma mohli spojit a informace ov??it. (Tyto osobní údaje nepište do vlákna na DF, ale zasílejte na výše uvedený e-mail, p?ípadn? do SZ).
- aby sout?ž nebyla jednostranná, poslední d?ležitou podmínkou je, že op?tovná nominace téhož kandidáta je možná až po t?ech letech, resp. jeho d?ív?jší nominace bude ze sout?že automaticky vy?azena

LETOŠNÍMI KANDIDÁTY NA OCEN?NÍ JSOU (zatím):

Vob?as pokousanej vod fre?áka (FRE?ÁK,...
...kterému prý kdysi ?íkali Kubík, ale te? mu ?íkají spíš Fre?ák ;o))
Poté, co byl u t?íletého fre?á?ka Kubíka diagnostikován megaesofagus (nelé?itelné onemocn?ní jícnu, projevující se m?stnáním potravy v jícnu a následným zvracením po každém jídle), se jeho pání?ci pustili do nerovného boje s touto nemocí, která ve v?tšin? p?ípad? kon?í smrtí zví?ete. Pé?e o takto nemocnou fretku je tedy velmi složitá a náro?ná, nebo? je nutné ji krmit každé 3 hodiny, výhradn? kašovitou stravou, navíc ve vzp?ímené poloze, což vyžaduje dokonalou spolupráci fretky.
Krmení Kubíka je tedy náro?né zejména ?asov?, navíc je nutné najít takové složení kašovité stravy, které by bylo dostate?n? vyhovující po výživové stránce a Kubíkovi chutnalo, což byl pro jeho pání?ky zpo?átku trochu o?íšek.
Toto všechno se poda?ilo díky ob?tavé pé?i jeho pání?k? zvládnout a Kubík dokonce za?al p?ibírat na váze a je z n?j i p?es tento fatální zdravotní handicap hravá a veselá fretka. Ob?as si ale Kubík p?ece jen postaví hlavu a donutí pání?ky, aby recepturu kaši?ky trochu pozm?nili. ;o).

Jana T. (ŠEGY)
Fre?á?ka Šegyho se poda?ilo po nekone?ných tahanicích získat ze Záchranné stanice pro zví?ata v brn?nské ZOO. Byl hodn? zanedbaný, špinavý, s atrofovanými svaly, takže skoro nechodil. Veteriná?em byl zjišt?n rozsáhlý zanedbaný zán?t v oblasti kone?níku, který byl úsp?šn? p?elé?en antibiotiky a stav Šegyho se za?al zlepšovat. V pé?i Jany Šegy za n?jaký ?as dokonce za?al podnikat alespo? krátké výlety po byt?.
Po n?jaké dob? ovšem fre?á?ek p?estal skoro p?ijímat potravu, p?idaly se problémy se srdí?kem a následovalo n?kolik operací – nádoru na ledvin?, nádor? mízních uzlin a operace srdí?ka. Šegy podstoupil i transfuze krve. Jeho stav vyžadoval v podstat? nep?etržitou pé?i, která zahrnovala krom? podávání lék? a hromady mazlení, zejména krmení p?edevším mixovanou stravou a to každé 2 - 3 hodiny, ve dne i v noci.
Láskyplným opatrováním Jana strávila posledního p?l roku života Šegyho. Po té se jeho stav zhoršil natolik, že bylo nutné ho navždy uspat.

MVDr. Lenka Chylíková
Byla prvním veteriná?em, který se fretkami v rámci své odbornosti více zabýval. Na akcích, kde je t?eba veterinární dozor, je nejen "hlída?em", ale hlavn? rádcem. Nejen, že nikdy neodmítá odbornou konzultaci svým klient?m, ale také koleg?m - veteriná??m z menších m?st, kte?í nemají možnost tak ?asto lé?it fretky, ona ji dokonce sama nabízí.
Krom? odborné pé?e dokáže své pacienty i jejich majitele pohladit - obrazn? i doslova, je ochotná, milá a vždy usm?vavá.

Vendula R.
za její celkové nasazení ve tcho?ích záležitostech (všechny ty rady, porady, papírování, zjiš?ování, ov??ování a organizování).
Navíc si myslím, že je n?co, co naše i nalezené fretky ke svému blahu pravdu pot?ebují: aby fret?í lidi spolu dokázali dob?e vycházet a neplýtvali energií na zbyte?né spory a nedorozum?ní. A ?ekla bych, že v tohle je Vendulka fakt nejdál: dokonce nám všem možná pon?kud utekla, baba jedna… :-))

Majda
za její úžasný nápad z?ídit obch?dek s fret?ími v?cmi, které tak získáme jednoduše, levn? a hlavn? nám vždycky vyjde vst?íc. Stálo a hlavn? po?ád ješt? stojí ji to hodn? úsilí a práce, a?koli i té svojí má nad hlavu.

Ivka z Chebu (Mína)
Tenhle ?lov?k pomohl "jen" jedné fretce .... osobn?.... i když i s pomocí druhých, ale nebylo to v?bce jednoduché a hlavn? ?asov? náro?né. Ivka se ujala frete?ky Míny, kterou Zdenina dovezla zbída?enou a ur?enou k utracení z N?mecka. Ona sama se o ní z ?asových ani finan?ních d?vod? postarat nemohla, tak jse jí ujala práv? Ivka, aniž by p?itom v?d?la, kolik bude p?ípadná lé?ba stát a jak náro?ná celá pé?e o ni bude.
Ivka se také osobn? angažovala p?i záchran? fre?á?ka Šegyho, když uspo?ádala na srazu v Rokycanech sbírku, jejíž výt?žek byl p?edán majitelce.
Mína díky Ivce žila ješt? n?kolik m?síc? v láskyplné pé?i, Šegymu bylo možné uhradit alespo? n?jakou injekci a vyšet?ení. V obou p?ípadech pomáhali i ostatní a jim pat?í pod?kování, ale Ivka se toho ujala bez velkého p?emlouvání osobn?. Proto si myslím, že ke kandidát?m na ocen?ní ur?it? pat?í!

MUDr. Milada Dvo?áková
Motorem fret?ích akcí v Brn? je paní Milada Dvo?áková. Je zkušenou chovatelkou, své fretky má ?ty?i, ale po?et kus? u ní doma pr?b?žn? kolísá podle toho, kolik je tam momentáln? nalezenc?. Pro ty vždy najde dobrý nový domov.
Nikdy neodmítne pomoci, když jí n?kdo se svým problémem volá t?eba o p?lnoci. A lidé volají, protože o fretkách toho ví hrozn? moc, co neví jist?, konzultuje s Klinikou drobných savc? p?i VFU v Brn?.
Její práce pro Klub byla letos náležit? "odm?n?na" - stala se jeho místop?edsedkyní. To je vlastn? už jen oficiální "posv?cení" jejích dosavadních aktivit. Bez ní by se jen t?žko konaly na východ od Prahy akce zaštít?né Klubem, jako nap?íklad Mezinárodní výstava fretek 2008.
Krom? toho, že ší?í osv?tu o fretkách, organizuje nebo se aktivn? zapojuje do r?zných akcí, po?ínaje procházkami a kon?e vy?izováním nejr?zn?jších papír? a povolení, je nejen nesmírn? ob?tavá, ale také mimo?ádn? skromná. Takže o její práci v?dí jen ti nejbližší, ostatním m?že p?ipadat, že to všechno b?ží tak n?jak samo. A tak jen ti, kte?í ob?as také p?iloží ruku k dílu, dokáží ocenit, kolik práce a úsilí se za vším skrývá...

Johana
Johana je ?lenem SK i CZ Klubu a je to ?lov?k, kterému není lhostejná jediná fretka…ba naopak. Záb?r jejího p?sobeni je široký - a? už je to aktivní pomoc chovatel?m na obou hlavních fórech p?ínosnými a ov??enými informacemi z oblasti týkající se fretek, ale i daleko širších (zákony), finan?ní pomoc opušt?ným fretkám atd. Johanka také publikovala ?lánek o fretkách do ?asopisu o zví?atech.
Osobn? nemohu nezmínit její nezm?rnou ob?tavost, kdy je Johana obrovskou podporou chovatel?m (jedním z nich jsem v poslední dob? byla i já) ve dnech nemoci a p?i špatném stavu jejich fretek. Tehdy je na „online p?íjmu“ do pozdních no?ních hodin a s telefonem u hlavy je p?ipravena dále poskytnout pomoc, kdykoliv bude pot?eba.



Celkem upraveno 34×. Poslední úprava: martina dne 25.05. v 20:14.

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-02-01, 19:22
Tak toto bude ur?it? vemi t?žké rozhodování. Už jen z t?chto dvou kandidátú si to ocen?ní zaslouží oba! A protože já vždy vše komplikuju, tak to musím udélat i te?:

Navrhuji jako dalšího kandidáta Bóžu

Odúvodn?ní: Bóža d?la nesmírn? moc pro fretky necht?né, nalezené, nebo z útulkú. Nejen že je vyzvedne z nevhodných podmínek, ale také je socializuje, lé?í a úsp?šn? jim nachází nové domovy.
V roce 2006 kdy za?ínala, našla nový domov 2 fretkám.
V roce 2007 našla nový domov pro 12 fretek.
V roce 2008 už umístila 1 fretku do nového domova a jednu má u sebe k adopci.
Pro ové?ení je možno nahlédnout: [www.pudicka.estranky.cz]
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-02-01, 19:30
A jen otáze?ka: bude možné hlasovat p?es internet, nebo SZ, nebo SMS?
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-02-01, 20:49
Navrhuji jako dalšího kandidáta MVDr.Lenku Chylíkovou. Byla prvním veteriná?em, který se fretkami v rámci své odbornosti více zabýval, na akcích, kde je t?eba veterinární dozor,je nejen dozorem, ale i rádcem a nikdy neodmítá odbornou konzultaci (?asto zadarmo)
Kontakt na ni zatím nevím, má ho tuším Vendulka R.
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: janaT (IP)
Datum: 2008-02-01, 21:29
P?idávám hlas k Johance pro Bóžu.
Je t?žké co koliv k tomu napsat, každý si ale m?že p?e?íst její stránky,a ty ?íkají všechno a za všechny kterým pomohla.
Sama radí i v docela v odborných v?cech. takže 100 pro.
Já sama bych bez její pomoci moc nezvládla. Radila kdykoliv.

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: janaT (IP)
Datum: 2008-02-01, 21:29
P?idávám hlas k Johance pro Bóžu.
Je t?žké co koliv k tomu napsat, každý si ale m?že p?e?íst její stránky,a ty ?íkají všechno a za všechny kterým pomohla.
Sama radí i v docela v odborných v?cech. takže 100 pro.
Já sama bych bez její pomoci moc nezvládla. Radila kdykoliv.

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-02-01, 21:34
takže jednou pro vždy. Johanka si nedá ?íct ,a nechápe že v tomto figurovat nechci a ani z principu nemužu. Proto doufám že vedení klubu,nebo Martina nebo jedno kdo mne do nominací nezahrne.

Já to odmítám, s tímto klubem nechci nic mít spole?nýho !! nesouhlasím aby se moje jmeno s tímto klubem kdy spojovalo a i kdyby se stal zázrak a ostatní mne volili,tak tu cenu nikdy nep?ijmu!!!
Takže prosím abyste se vyhnuli trapnostem a vyškrtli mne! te? i do budoucna!!!!!

A Johanku prosím aby postoj p?ehodnotila a nominaci stáhla sama, t?žko múžeš Johanko nutit mne do n??eho, co se mi hnusí.

?ímž ne?íkám že pohrdám lidmi,kte?í mne podporují,to ne,t?ch si z hloubi srdce vážím.

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-01, 22:31
tak jsem otevírala vlákno s nad?jí (a radostí), že tu najdu už hromadu nominací! :o) bohužel, jsou tu nové jen dv? a ješt? jedna z nich odmítnutá, a to opakovan? (kdo chodí na df déle, jist? si vzpomene, že podobná situace už tu jednou byla, takže to není žádný momentální "rozmar")... :o(
sice m? to mrzí, ale myslím si, že se nedá nic jiného d?lat, než bože vyhov?t a nevnucovat jí n?co, o co nestojí a zárove? se vyhnout na sch?zi zbyte?ným dohad?m, zda takovou nominaci, odmítanou samotným kandidátem, zahrnout do ?lenského hlasování ?i nikoli.
za nejvhodn?jší ?ešení situace také považuji stažení nominace, proto se p?idávám k božin? žádosti, aby tak johanka u?inila.

jinak se t?ším na další kandidáty, a? je letos z ?eho vybírat! sou?asné nominace tvo?í zatím opravdu vyrovnanou trojici (božu nepo?ítám, i když to by byl hodn? silný soupe?!), a je mi jasné už te?, že hlasování bude hodn? t?žké! :o)

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-02-01, 22:37
Proti svému p?esvéd?ení a na naléhání Boži na SZ odvolávám nominaci Boži. I když jsem stále p?esvéd?ená, že by si za to co d?lá pro nalezené a necht?né fretky ocen?ní zasloužila...jakékoliv...tak možná jí aspo? n?kdo napíše "d?kuji že to d?láš"



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 01.02. v 22:43.
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-02-01, 22:49
díky :o)

Johanko neboj, takových zpráv mi chodí docela dost a já jsem š?astná jako blecha.

Martino d?kuji za respektování mýho odporu.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: boža dne 01.02. v 22:52.

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-02, 00:44
tak se situace, bohudík-božedík-johan?dík, rychle (a rozumn?) vy?ešila a já prosím všechny, aby se k tomuto konkrétnímu p?ípadu tady už nevraceli. máte-li n?jaké dotazy, sm?rujte je, prosím, do jiného vlákna nebo p?ímo do sz, a? vlákno slouží ú?elu k jakému bylo založeno a nerozkrafe se hned na první stran?... :o)

pokud by se náhodou našel n?jaký "vtipálek" ?i umín?nec, který by božu znovu nominoval (p?estože ona sama dala opakovan? a zcela jasn? najevo sv?j odpor a odmítnutí ocen?ní od klubu), p?edem ?íkám, že se namáhá zbyte?n?. nominace bude z hlasování vy?azena, resp. p?i vít?zství boži automaticky na její místo postoupí kandidát s druhým nejvyšším po?tem hlas?.


te? si ješt? uv?domuju, že johanka se ptala na formu hlasování.
takže pro všechny: ve fn bude (krom nominací) i hlasovací lístek, aby každý ?len klubu (tedy i "nefórový") m?l možnost se zapojit. jestli bude umožn?no hlasování i jinou formou zatím nevím jist?, ale ur?it? to není vylou?eno. konkrétní zp?sob bude také zve?ejn?n ve fn.
co ale jist? vím a dop?edu zd?raz?uji: hlasovat prost?ednictvím tohoto df se nebude zcela ur?it?! je proto zbyte?né, abyste sem "posílali" jednotlivým kandidát?m svoje hlasy, budou neú?inné. šet?te si je na skute?né oficiální hlasování jehož zp?sob(y) se v?as z fn dozvíte.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 02.02. v 01:44.

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-02-02, 14:26
Nominuju Vendulku R. za její celkové nasazení ve tcho?ích záležitostech (všechny ty rady, porady, papírování, zjiš?ování, ov??ování a organizování).
Navíc si myslím, že je n?co, co naše i nalezené fretky ke svému blahu pravdu pot?ebují: aby fret?í lidi spolu dokázali dob?e vycházet a neplýtvali energií na zbyte?né spory a nedorozum?ní. A ?ekla bych, že v tohle je Vendulka fakt nejdál: dokonce nám všem možná pon?kud utekla, baba jedna… :-))
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-02-02, 14:47
Silva: kuš, babo! ;o) :-D
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-02-02, 14:57
Vendy, za pravdu se každý zlobí:-))

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-02-02, 15:00
Jsem ráda, že nominaci napsala Silva, protože jsem m?la tendence Vendulku nominovat taky :-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-02-02, 17:55
ja osobne bych chtela timto podekovat a nominovat MAJDU za jeji uzasny napad zridit obchudek s fretcimi vecmi , ktere tak ziskame jednoduse, levne a hlavne nam vzdycky vyjde vstric. Stalo a hlavne porad jeste stoji ji to hodne usili a prace, ackoli i te svoji ma az nad hlavu!

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-02-02, 17:59
jj, Majdu každopádn?!!!

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2008-02-02, 18:11
Dovoluji si nominovat taky jednoho cloveka ktery sice pomohl jen jedne fretce...osobne....i kdyz i s pomoci druhych ale nebylo to vubec jednoduche a hlavne casove narocne.Byla by to Ivka z Chebu ktera se ujala fretecky Miny kterou ja jsem dovezla z nemecka a nemohla jsem se o ni casove ani financne postarat,a ona se ji ujala aniz by sama vedela kolik ji bude prip.lecba stat.Nehlede na to,ze i pomahala se zachranou fretacka Segyho ci Sagyho ted nevim presne,kdyz usporadala sbirku na srazu v Rokycanech ktera mela udajne majitelce Segyho pomoci.Mina se dozila diky Ivce jeste par peknych mesicu,a Segymu bylo aspon byla uhrazena nejaka ta injekce ci vysetreni.Vim ze u obou pripadu prispeli i ostatni a jim patri velke podekovani samozrejme,ale Ivka se toho ujala fyzicky...aspon u pripadu male MINY.Vim ze jsou tu i lepsi kandidati ale myslim ze za zvazeni to stoji.Je mozne ze ma zasluhy i jine co se tyka pomoci fretkam ci klubu ale o jinych bohuzel ja nic nevim.
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2008-02-02, 20:05
Já bych si dovolil nominovat neznámého nálezce freti?ky u stanice metra Vltavská. Sami?ka byla zav?ené v tašce a m?la t?žký zápal plic. Viz.odkaz.

[forum.fretka.cz]

Jo. A taky si myslím, že by m?la být nominována jistá paní co zachra?uje freti?ky, ale nechce mít s klubem nic spole?ného. Ale to si jen myslím. Jako bych nic ne?ekl....


D?kuji za moji nominaci. :-)

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-04, 11:42
projd?te si znovu podmínky sout?že, byly (na upozorn?ní MF) mírn? upraveny, zejména jsem opomenula jednu velmi d?ležitou (uvedena jako poslední). našt?stí se to netýká nikoho z letošních nominovaných, p?esto se omlouvám!

prosím všechny, kdo budou posílat nominace, aby mi na e-mail nebo sz napsali celé jméno a kontakt nejen na kandidáta, ale i na sebe, ne všechny z vás znám! díky ... :o)
ze sou?asných nominací se to týká klokana (posílám sz) a zdeniny (taktéž sz).

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-02-04, 12:42
Já bych cht?la upozornit na Miladu Dvo?ákovou z Brna, je zkušená chovatelka, stará se i o nalezence a taky moc moc ví o fretkách. Pravideln? se stará o fret?í ace tady v Brn?.
P.S.: Miladko, dufám, že m? neukamenuješ :))
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-04, 12:49
fr?ane,
jestli to má být skute?ná nominace, prosím o pí Dvo?ákové napsat trochu víc + poslat kontakty (viz výše). díky!

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-02-04, 14:01
Ja bych rada poprosila o zarazeni do nominaci Johanku.
Oduvodneni: Johana je clenem SK i CZ Klubu a je to clovek, kteremu není lhostejna jedina fretka…ba naopak. Zaber jejiho pusobeni je siroky-at uz je to aktivni pomoc chovatelum na obou hlavnich forech prinosnymi a overenymi informacemi z oblasti tykajici se fretek, ale i daleko sirsich(zakony), financni pomoc opustenym fretkam atd. Publikovala clanek o fretkach do casopisu o zviratech atd.
Osobne nemohu nezminit jeji nezmernou obetavost – v poslední dob? mohu zminit tri pripady (jeden z nich muj), kdy Johana byla obrovskou podporou chovatelum ve dnech nemoci a spatnem stavu jejich fretek- byla na „online prijmu“ do pozdnich nocnich hodin a s telefonem u hlavy pripravena dále poskytnout pomoc kdykoliv bude potreba:)
Jiste jsem nevystihla dostatecne a dosti kvalitne vse, ale snad to takto bude stacit.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Lucifina dne 04.02. v 14:18.
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2008-02-04, 20:44
To je super, že se nám tak urodilo! Martina mne ale upozornila na jednu d?ležitou v?c - te? je úrodu, "vyst?ílíme si munici" a p?íští rok t?eba nebudeme mít nominace. Napadla mne tedy jedna v?c - ve FN každý rok (je-li koho) uve?ej?ujeme cca 6 nominací. Víc se tam jednak nenacpe, jednak jich víc zatím nikdy nebylo. Navrhla bych, abyste postupn? z kandidát? vybrali tuto šestku, kterou p?edstavíme ve zpravodaji letos, a další nominované bychom p?edstavili v p?íštím roce. V prvním letošním ?ísle je nominována Jana T.
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-02-04, 21:01
Do dalšího ?isla bych navrhla "Vob?as pokousanýho..." nejen proto co d?lá s Lili pro vlastního fre?áka, ale že dokázal chovatelúm a vetúm, že i s tímto onemocn?ním p?i stabilní a namáhavé pé?i fretka múže žít plnohodnotný život. Krom toho dokáže poradit lidem s fretkou se stejným problémem....v situaci praktické a vyskoušené, kde vet poradit nedokáže.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 04.02. v 21:10.
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-02-05, 14:38
Johana: dobrá volba - Vob?as pokousanej už se mezi nominovanými nachází... ;o)
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-02-05, 14:47
Vendulko, já vím :-))) možná sem to nepochopila, ale tím sem myslela za?adit Pokousanýho do letošní "horké šestky"
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2008-02-18, 10:50
Já bych ?ekla, že je tu spousta lidi?ek, co by si zasloužila být Matka/Ta?ka fretka 2008, napadá m? ur?it? Boža, jelikož co d?lá pro frete?ky v nouzi je obdivuhodné, to kloubouk dol? ale nebudu trápit hlasem jelikož se sama k tomu vyjád?ila:) I když by si ho jisto jist? zasloužila. Pak je tu spousta dalších, Vendulka, vob?as pokousanej, atd. atd.
Ale jelikož asi de dát hlásek jen jeden tak bych ho ráda dala Johance, jelikož i p?es tu dálku mi vždycky um?la poradit, pomoct... takže Johance tímto veliký DÍK a hlásek na Slovensko ;-)

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-02-18, 11:09
Tak ted si tedy nejsem jista, jakym zpusobem ma byt eliminovana nominace a na jaky tedy presne pocet lidi. ???
Ja jsem svou nominaci jiz posilala i pres SZ s danymi nalezitostmi a byl pro JOHANKU, duvody jsem uvedla...a tim se tedy pripojuji jeste jednou k hlasu Kuklynky:)
Avatar

Re: MATKA/TA?KA FRETKA 2008
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-18, 11:13
martina napsal/a 2. 2. 08:

> takže pro všechny: ve fn bude (krom nominací) i hlasovací lístek, aby každý ?len klubu (tedy i
> "nefórový") m?l možnost se zapojit. jestli bude umožn?no hlasování i jinou formou zatím nevím
> jist?, ale ur?it? to není vylou?eno. konkrétní zp?sob bude také zve?ejn?n ve fn. co ale jist? vím a dop?edu zd?raz?uji:
> hlasovat prost?ednictvím tohoto df se nebude zcela ur?it?!
> je proto zbyte?né, abyste sem "posílali" jednotlivým kandidát?m svoje hlasy, budou
> neú?inné. šet?te si je na skute?né oficiální hlasování jehož zp?sob(y) se v?as z fn dozvíte.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist