Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:4 z 7
Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: vitovamartina (IP)
Datum: 2009-03-23, 21:06
dobrou noc d?cka, jdu se snažit po tom panáku vyspat, nebo? jsem toho v?era moc nenapsala, zítra písnu co a jak držte všichni pale?ky, když už ne za malou bobinku tak aspo? za spravedlivost. Dobrou noc.

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-23, 21:23
Já držím všech 20 prstú, aby kone?n? jednou toto nezodpov?dným vetúm neprošlo!
Avatar

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-03-23, 21:32
martinko, ?tu si to všechno co se d?lo až dneska.. je mi to strašn?, opravdu strašn? moc líto!!:( Jsi moc state?ná, že takhle bojuješ! Nevím, jak jsi reagovala na nabídku Petry P., nabízím se i já, my miminka ?ekáme, mají se narodit o víkendu a pokud bys cht?la náplast, miminko bych ti ráda poskytla. Jsem z Ostravy, p?edpokládám, že pokud jsi navšt?vovala veterinu v Haví?ov?, tak že bydlíme blízko.. Ozvi se prosím, ráda bych Ti pomohla.
Avatar

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-03-23, 21:41
Teda odjedu do m?sta a co nevidim. Jsem moc ráda, za Bobinku a všechny ostatní fretky, že jste p?ecejen posbírali všechny síly a jdete do toho. Myslím, že všichni tady budou Bobin?in p?íb?h sledovat až do úplného konce a držet palce, aby ten "doktor" alespo? nesl zodopov?dnost za svoje ?iny. Bobinku Vám to nevrátí, ale hodn? tím pom?žete ostatním!
Bohužel nejsem ani právník, ani veteriná?, ani asi jinak te? pot?ebná osoba, ikdyž bych ráda pomohla. Alespo? budu držet palce!

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-03-23, 21:43
Prave jsem si ted precetla toto vlakno.
Je to opravdu nehorazne, napred ockovat proti vuli majitele (uz se to stalo i znamym) a pak jeste dokonce uspat fretulku bez vedomi majitele!! Tohle je opravdu sileny! Drzim palce aby jste to opravdu dokazali a ten veterinar si uz ani neskrtl! Doufam, ze to i jeho bude poradne bolet :o(

Matrino a ty jsi urcite dokazala to, ze o fretku se postaras - neni ti to jedno. Doufam, ze brzo najdes i novy kozisek, ktery ususi slzy po Bobince.
A jak pise Pavla, toho kralika poradneho sadroveho mu rozbit o hlavu - jak si to vubec dovoluji vypustit z ust!?! >:o/

Avatar

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-03-23, 22:20
Martino, nedej se, Bobinku ti zabil tím nejhorším zp?sobem. Nem?l by mít možnost zabít další zví?átka.
Avatar

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2009-03-24, 01:05
vitovamartina: To je strašlivá tragédie a je mi moc líto, co jste si Ty i Bobinka museli prožít! Opravdu to vypadá jako reakce na Canvac - už zase! :o(((
Strašliv? m? štve, že i když se poda?ilo to, že jsou fretky vyjmuty z imunizace Canvacem a v p?íbalovém letáku je to jasn? napsáno, tak se i p?esto najdou debilové, kte?í fretku tímhle svinstvem nao?kují a odsoudí jí tím k velmi ošklivému umírání :ó(
Pokud na to budeš mít sílu, žaluj toho veta. Už jen to, že nao?koval fretku nesprávnou vakcínou, by m?lo sta?it. P?inejmenším na stížnost... A doufám, že pan doktor, za tenhle ?in a taky za následné velmi netaktní a blbé kecy, bude nucen nést zodpov?dnost!
Zvážila bych být Tebou tu pitvu. Vím, že je to t?žký, že to bude "bolet", ale po pravd? ?e?eno, m?že n?co bolet ješt? víc, než už bolí te??... Nejprve by ale bylo dobré zavolat pro informace do Brna na VFU Jeklovi nebo Hauptmanovi, zda už na pr?kaz psinky není pod?, což se obávám, že už žel bude. Ale za pokus to stojí - opravdu bys m?la, v p?ípad? pr?kazu onemocn?ní psinkou, další argument k sankcím proti tomu vetovi.
Každopádn? to NENÍ TVOJE CHYBA! Po požití saponátu by se p?íznaky opravdu projevily mnohem d?íve.
Nejlepší náplast na srdí?ko po ztrát? milované fretky je zase jen další fretka...t?aba ne hned, ale za ?as...
Avatar

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-24, 07:21
vitovamartina: Ahoj Martí, sledovala jsem tuto diskuzi a držela vám palce. Bobinky je mi moc líto a je mi jasné, jak moc velká bolest to pro tebe je. P?eji ti hodn? síly, abys to vše zvládla dotáhnout do konce. Bobinka si toto nezasloužila, ale "pan doktor" by si zasloužil...napadá m? toho mnoho, co by si ten šmejd zasloužil. Škoda, že nemohu být nápomocná, ale koukám, že holky d?lají co mohou. Drž se, d?láš to nejenom pro Bobinku, ale i pro všechny ostatní frete?ky, které už ten hajzl nebude moct lé?it.

S pozdravem Nikol a Kodéša

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: vitovamartina (IP)
Datum: 2009-03-24, 08:27
D?kuji moc, že s námi tak držíte. Hanulko tob? už jsem psala na mailík ohledn? malé fre?ulky, ale bojím se že pokud bobinka m?la vážn? psinku z té vakciny tak a? se mi nenakazí nový kožíšek. Za chvilku jdeme bobinku vykopat a odvézt známému vetu a od n?j poputuje do olomouce a pak jedu na tu veterinu, už te? bulím, že sotva píšu tak doufám, že to zvládneme.

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: vitovamartina (IP)
Datum: 2009-03-24, 09:44
Tak d?cka našla jsem si na intrá?i p?íbalový leták ke canvacu 8 a zase bulím,jednozna?n? ozba?ují fretky jako výjimku proti tomuto o?kování, všechno jsem si podtrhla a hned jak mi vydají veškerou dokumentaci od bobinky tak to tomu hovadu vytmavím.

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-03-24, 09:52
Martinko, ud?lej to za nás a naše kožíšky. D?kujem moc. Lenkask1 a Batuška,momentáln? od pátku na veterin?, taky moc neví,co jí je.

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-24, 11:11
Pro jistotu sem znova dávám link na p?íbalák Canvac DHP, a? se to nemusí hledat, kdyby byl pot?eba:
[www.fretka.sk]
Avatar

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-24, 11:19
vitovamartina: pokud zem?e zví?e na psinku, veti doporu?ují v byt? kde zví?átko bydlelo po ur?itou dobu karanténu. Jak dlouho a jaké konkrétní opat?ení to se pokusim zjistit.
Avatar

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-24, 11:52
Tak už mám první materiály z veteriny od Bobinky,ale je to zklamání.
Ud?li jen základní biochemii bez krevního obrazu p?i p?íjmu dále nic. pokud do zítra ješt? nedodají další vyšet?ení (krev nebo zobrazovací metody) tak to vypadá i na zanedbání pé?e. :-(
Bobinka se v tuto chvíli veze na pitvu do Plzn?, kde budou schopni ne jen ud?lat základní pitvu (jako v Olomouci) ale navíc i ud?lat n?jaký specifický test p?ímo na p?ítomnost viru psinky.
Dávají se te? dohromady všechny dostiupné materiály a povýsledku z pitva se již obrátí na policii.

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-24, 11:59
Pavlo, neni možné v ?R podat trestní oznámení na Prokuraturu, místo na Policii? Jak se zmi?oval ten múj právník....
Avatar

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-03-24, 12:04
tu nemáme Prokuraturu, ale Státní zastupitelství. Mám dojem že by stejn? to dali Policii?R k šet?ení.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-03-24, 12:06
Nevím, jak to funguje v tomto p?ípad?, ale u m? to bylo tak, že policie když vyšet?ila a dala do kupy všechny dokumenty, poslala složku na státní zastupitelství...takže si myslím, že by to ze zastupitelství poslali na policii na prošet?ení...
Avatar

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-24, 12:09
Jinak k tomu p?ípadu o kterém se troši?ku zmi?uje výše Adelaida, bych ráda n?co napsala.
Frete?ka (mladá tcho?ovitá sami?ka) byla po t?ech dnech vyšší únavy a výskytu ob?asných záchvat? k?e?í p?evezena k hospitalizaci na kliniku do Ostravy, kam do té doby docházeli na lé?bu ambulantn?.
V pátek byla již v takovém stavu, že se dal p?edpokládat brzký konec (k?e?e, apatie,samoz?ejm? nep?ijímaní stravy), že pomohl jen výstup majitelky (konzultovali jsme p?edem), že pokud nedojde k ?ádnému dovyšet?ení nechá p?ípad prošet?it veterinární komorou. Poté byla frete?ka hospitalizovaná (domácí pé?e už by ji nezahránila, ale oni hospitalizaci nenavrhli až majitelka) a byli nuceni zavolat MVDr.Jeklovi a konzultovat p?ípad. Pokud by to ovšem majitelka ne?ešila takto razantn? (na což chvíli sbírala síly), frete?ku by poslali na víkend domu um?ít.
Já jsem bohužel na kliniku opakovan? volala, a nikdo mi nechce dát žádné informace p?esto, že majitelka je na m?j hovor upozornila.
Výsledky samoz?ejm? poskytli jen ?áste?né a jen ty p?i p?íjmu ne v pr?b?hu hospitalizace. D?lali sono, ale popis sona rovn?ž neposkytnou.
Po v?tších útrapách jsem z nich vydolovali, že MVDr. Jekl pojmul podez?ení na parvovirovou infekci – nemoc se v angli?tin? jmenuje „Aleutian Disease- Aleutian onemocn?ní“.
Já jsem si o tom hodn? na?etla z odborných ?lánk? a p?eložila ty nejpodstatn?jší ?ásti do ?eštiny.
Budu dneska volat na veterinu a jsem domluvená, že se se mnou budou bavit, tak uvidíme.
Vím, že je to hodn? dlouhý ?lánek, tak založím nové vlákno s názvem: „Parvoviróza fretek – Aleutian Disease (Aleutian nemoc)“.
Je tam spoustu zajímavých v?cí a hlavn? m? p?ekvapila ta vysoká promo?enost u fretek…ve spojitosti s mnoha nevysv?tlitelnými úmrtími ?i dlouhodobým onemocn?ním.

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: vitovamartina (IP)
Datum: 2009-03-24, 12:19
Tak bobinku jsme nakonec nechali p?evést do Plzn? tak uvidíme jak to dopadne. Z vetem máme v sedm ve?er sch?zku tak jsem zv?davá, co z n?j zase vypadne....budu informovat:-)

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-03-24, 12:26
Marti, kdybys cokoliv pot?ebovala, jsem z Plzn?, ráda pom?žu. P?edpokládám, že jste jí nechali p?evést k MVDr. Humlovi nebo Böhmovi na Vedilab kliniku.
Avatar

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: vitovamartina (IP)
Datum: 2009-03-24, 12:34
?eší to náš známý veta takže kam p?esn? ji poslal ješt? nevím, ale ur?it? dám v?d?t jak budu mít bližší informace.

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-24, 13:38
Martino, p?i pitv? se dá psinka prokázat:

"At necropsy,diagnosis is usually confirmed by histologic lesions or immunofluorescent assay for viral antigen in tissues, or both."


To znamená, že ud?lají histologický preparát z lézí které najdou a imunofluorescen?ní metodou mohou najít antigen viru (je to paramyxovirus -
morbillivirus).

Ale to asi budou v?d?t.

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: vitovamartina (IP)
Datum: 2009-03-24, 13:55
jsi hodná pavlínko, že mi tak pomáháš:-)

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: vitovamartina (IP)
Datum: 2009-03-24, 14:15
Jo a na vetu mi dneska ?ekli, že jde fretka n?jak do mody, že jim tam chodí te? víc majitel? malých kuli?ek a když jsem se ptala jestli je budou o?kovat taky tím svinstvem tak mi ta doktorka ?ekla, že to musí ur?it vždycky léka? pokud nebude chtít majitel jinak. MARAS

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-24, 14:23
No, každopádn? ale to trestní oznámení se musí podat na kliniku jako právní subjekt, ne na konkrétního veteriná?e. To pak povede k vyšet?ování a dokto?i to na sebe budou "p?ehazovat". Pokud by se to podalo na konkrétního veteriná?e, tak ho budou všichni obhajovat.
Na komoru se to podá následn? poté,protože policie bude akceptovat vyjád?ení komory aby došla k záv?ru a pak to uzav?e a až to uzav?e, tak se to pak pošle op?t na komoru uzav?ené od policie a ta už potom ud?lá opta?ení (zákaz ?innosti,pokuta...)

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-24, 14:25
....že vzkazuju, aby si všichni na té vet-klinice rá?ili p?e?íst p?íbalák k vakcin? Canvac! Bo jelikož je na n?m výslovn? uvedeno, že vakcina neni ur?ená pro fretky, tak nechápu, co by vet ješt? cht?l ur?ovat!!!!! Tyto informace sou na p?íbaláku cca od poloviny roku 2006!!!! Mn? asi trefí :-(
Avatar

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: vitovamartina (IP)
Datum: 2009-03-24, 14:44
Já už si to vytiskla, dali jí tak silnou tu vakcinu canvac, že ten známý veta ?íkal, že by to nedal ani dosp?lému psovi natož na prvním o?kování.

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-24, 14:51
martino, i kdyby nadávkovali Canvac fretce nevímjak "správn?", tak to nic nemn?ní na v?ci, že pro fretku ur?ený neni vúbec....v žádné dávce.
Avatar

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: girlnikol (IP)
Datum: 2009-03-24, 14:52
To snad není pravda. Tak nejenom, že se ten doktor pr?b?žn? nevzd?lává, ale ješt? ke všemu je to debil, který neumí aplikovat správnou dávku:-(

Re: otrava
Zaslán uživatelem/kou: vitovamartina (IP)
Datum: 2009-03-24, 14:57
Debil to je opravdu výstižné, mám hr?zu z toho, co se bude dít až tam v sedm pojedeme.

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:4 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist