Aktuální stránka:108 z 113
Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-10-11, 21:21
tak to my hrudkovací písky totáln? nesnášíme... vytvo?í se nám ve wecku takové nechutné ?uránkové blátí?ko, které nejde ani vybrat, a hlavn? následn? ani vymýt - já myju wecko fretkoun?m p?i každém komplet vysypávání, tj. cca co 3 dny, a strašn? jsem se s tim bahýnkem natrápila.

Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-11, 21:24
Johanko, jim ho tam nestrkám, se vždycky p?iplete Žofce do cesty, no :o)
zana, u hrudkovacího musíš dát po?ádnou vrstvu, aby hrudkovalo a ned?lalo bláto :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-10-11, 21:24
jsem p?išla s komentá?em trochu zpožd?n? :o)

my nevážíme, nemáme váhu - chceme ji k vánoc?m. Ale asi máme docela dost! kluci jak buci :o)
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-10-11, 21:29
Zana: Já do dvou wecek, které mají ve svém p?íbytku t?i fretky (Draco je odd?len?), vysypu cca 5kg zverlitu, dá mi pak zabrat, když to zvedám a vybírám :) ale vydrží mi to týden bez toho, aby tam bylo blátí?ko a to i p?esto, že mi holky v tom wc hodn? norujou.. Dracovi vydrží stejná vrstva i dva týdny..
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-11, 21:54
pro dnešek kon?íme :o) Žofka odkrá?ela do voliery na ve?e?i a Bigi jsem zav?ela aby jí nerušila :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-11, 22:14
Foto Žofky a Bigi:
- Žofku držim, Bigi je v igelitce, takhle p?ed Žofkou vždycky vytuhne a ?eká co bude

- bitka Bigi vs Tonic, Semy p?ihlíží

Tonic a Filip




Tonic už je na dýlku velkej jako Filip, ale je po?ád takovej hrozn? "jemnej", hubenej, taková samice, no :o(

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-11, 22:18
Žofiro, sou krásní! Akorát kdyby ješt? Žofka p?ijala Bigi....ale to asi bude na dlouho, nebo bojím se že vúbec....Žofka je už starší a nemocná a byla zvyklá na svúj klid. Budu moc držet palce!
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-11, 22:44
no jsem na n? zv?davá.. servat je ale nenechávám. u Bigi je to celkem v pohod?, i když na mladý (Gandalfa a Tonica) reagovala úpln? nep?í?etn? a vadilo jí i když b?hali v místnosti kde má klec, ale asi ví, že Žofka tu byla první, tak si nedovoluje a jen ?eká co bude, p?ípadn? se pak brání...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-10-11, 23:06
omlouvám se za zaseknutý gramofon, ale ešt? bych se ráda vrátila k záchodové diskuzi

(tím nechci p?edstírat, Žofi, že t? ignoruju - jsou to nádherní b?lásci, a na bitky nesmíš být tak útlocitná, naši se bijí doslova do krve a pak chrní na jedné kup?, prost? navzdory krvavým strup?m, natrženým uch?m a vykousaným dírám v pyskách bez sebe nem?žou naprosto existovat a na samotce se ani v klidu nevyspí. Takže - máš je krásný a nedej se! vydrž! :o)))

Totiž k t?m záchod?m:
když to mají ve wecku i dva týdny, tak jak to d?láte s ?uráním? chci ?íct - bobky vyberu, jasna?ka. Ale mo? prote?e o vrstvu níž a když to mají dýl, tak je z toho smradlavej mo??vkovej mo?álek nebo sice suchý, ale šílen? smradlavý pískovišt? (to vím z p?ípad? kdy jsme t?eba byli o víkendu pry?, jinak jim to vybírám poctiv? i s tím po??raným, hezky ruku do pytlíku a jedu :o) tak nebojte že bych je, milá?kyzmetkysmradlavý, nechávala v mo??vce :o) proto se mi líbí na tom silikonu, že ty po??raný zrní?ka zežloutnou a jde snadno poznat, co je t?eba vybrat. No ale asi mají obrovský mo?áky, pá? za dva dny vybírání žlutejch zrní?ek by bez dopln?ní m?li wecko prázdný.

Takže to jako seberete bobky a zbytek tam prost? necháte? Sorry že po vás chci takový detaily, ale p?i více fretkách je v tom písku docela dost pen?z a já bych v rámci už zmín?né kampan? "konec smradu v našem hradu" nerada prod?lala boty :o)

Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-11, 23:11
já silikon nepoužívám, práv? z toho d?vodu, že mi to vždycky proteklo až na dno WC a byla tam louže :o/ používám normáln? hrudkující biocats, nasypu velkou vrstvu a prost? vybírám bobky a hrudky. když je to velká vrstva, tak to d?lá hrudky p?kný, pevný, když se dá málo, tak se to "sra?kuje" na bláto.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: Nona (IP)
Datum: 2009-10-11, 23:11
Tak jsem dneska vážila teda taky.
Ka?a - 990g
Kryšpín - 1500g
Bára - 1220g
Sára - 1100g
Od srpna
Ka?a + 90g
Kryšpín + 0g
Bára + 20g
Sára + 110g

Taky jsme s úsp?chem zvládly nakupování, d?chodci už asi v osm chrápou, tak byl všude klid a pohoda. Regály narvané mikulášema a ?ertama, za chvilku je to tady. A koupila jsem pidimidi rukavi?ky pro novorozence, dva páry za 33,- :o)) A ješt? tam pofr?íme do tesca, bo tam maj slevy na mimi v?ci, t?eba 7ks body za 79,- atd. a? už p?ijdou prašule :o))

[fretka-doma.blog.cz]
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-10-11, 23:16
tak to teda asi nevim co je vrstva, zkoušela jsem to n?kolikrát a asi toho teda m?lo být ješt? víc....


no nic. díky moc, tímto považuji zách?dkovou diskuzi v tomto vlákn? za ukon?enou.

ješt? bych ale sebrané informace mohla doplnit pr?zkumem ve?ejného mín?ní, pouli?ní anketou, panelovou diskuzí odborník? a následnými pravidelnými informa?ními zprávami. Chcete?

hm, ale asi na to prdim, a jdu radši dod?lat ten výzkum do tý po..aný diplomky. Neé, ten neni o písku... Ale mohl bejt! Bylo by to možná záživn?jší ;o)

Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-10-11, 23:17
Holky, silikon musíte neustále promíchávat!!! Ty zrní?ka do sebe vcucnou tu mo? a nebudou se vám d?lat dole ve wecku ty louže :-)
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-11, 23:22
zana, jenže Žofka není na cizí fretky zvyklá, hned se rve, do cca 2 let byla sama, pak jsem vzala Filipa, kterýho p?ijala bez problém? (oba byli v ?íji, tak aby ne :o)), neumí si s fretkama hrát, navíc už není nejmladší, je jí 5,5 roku.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-10-11, 23:22
aáááá, tak zách?dková diskuze není ukon?ená, pá? te? práv? p?ichází ta zmi?ovaná

!!!! panelová diskuze odborník? !!!!

majdo, rozsekni to a pora? jak v rámci mé domácí kampan?

KONEC SMRADU V NAŠEM HRADU

nezruinovat domácnost. Tj. na jak dlouho by m?l vydržet 2,5kg pytel silikonu 4 fretkám které konají všechnu pot?ebu do zách?dku (to pro odstran?ní nekontrolovatelné prom?nné zmi?ované Žofi, v podob? ur?itého procenta louži?ek a bobk? mimo wecko) a na kolik by tak m?l vyjít. A hlavn? - jak na to aby vydržel! (myšleno pytel)

(myšleno pytel s pískem)

(myšleno pytel se SILIKONOVÝM STELIVEM PRO KO?KY, vy š?ouralky!)

Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: Nona (IP)
Datum: 2009-10-11, 23:25
Zani tak já jsem silikón m?la k holkám, když jsem si je brala, cenov? je dražší a má své pro i proti. Je fakt, že jsem teda cítila mén? smrádku, taky je fakt, že šlo opravdu vid?t, co je pro??rané, ale zase mi to proteklo až na dno zach?dku a nehrudkuje to, což m? (vybírám lopatkou) celkem vadilo. Oproti tomu zase zverelit je lepší a bezvadn? hrudkuje, z ??ranku ud?lá kouli a ta se lehce podebere lopatkou a opravdu, když nasypu do poloviny wc, tak dol? neprote?e. Vo?avý navíc opravdu voní :o)) Záchodky ?istím ráno a ve?er :o) Ale fakt, že vo?avý domov zahajuju taky a za?nu kupovat všude osv?žova?e do každého pokoje a navíc používám olejí?ky vonné :o))

[fretka-doma.blog.cz]
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: Nona (IP)
Datum: 2009-10-11, 23:27
Jó a co to používáš za ten osv?žova? do wc? Aha tak jsem si to pro?etla ješt? jednou, tak je to silikón, já vyslela ?áky ten odstra?ova? pachu, pardón :o)

[fretka-doma.blog.cz]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Nona dne 11.10. v 23:29.
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-10-11, 23:55
ten wc deodorant nepoužívám, máme doma p?irozenou v?ni divokých tcho??.

ale pozor pozor pozor: osv?žova?e vzduchu, r?zné takové ty strome?ky, pálicí ty?inky a olejí?ky a všechno tohle co se um?le uvol?uje do vzduchu je karcinogenní! To není modní názor, na to jsou výzkumy - je to v r?zné mí?e, už nevím co nejvíc, myslím že takové ty mizící gely (takové ty klasické, jak se v plastové krabi?ce t?epe ta barevná želatina co se postupn? smrskává) ale už si tím nejsem jistá, probírali jsme to jednou v anatomii na vejšce a to už je pár let zpátky. Tj. tou karcinogenností si jistá jsem, ale už nevim co bylo nejvíc a co nejmí? škodlivé.

já mam teda doma takové ty vo?avé spreje taky, ale snažím se je používat minimáln? - tj. když je návšt?va ve výtahu, osprchuju tím byt, karci nekarci. jo a miluju sví?ky. všechny.

Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-11, 23:58
Do záchodkú je výborný ten Deltapet, Majda ho má v obchúdku.
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: Nona (IP)
Datum: 2009-10-12, 00:02
Tak já vím o vonných ty?kách, že mají n?co v sob?, nehled? na to, že jsem si všimla, že se z toho kou?e d?lá šílená vrstva prachu, takže ty už nepoužívám v?bec. Užívám te? v?n? co maj senzor pohybu, jinak teda když má dojít návšt?va, tak taky sprejuju jak o život, nebo sem tam zapálím olejík :o) M? naší smra?oši nesmrdí, n?jak jsem si zvykla a necítím je, teda ani Míša už né, pokud nezapuší, ale vím, že jiní je cítí :o) Na to jestli to je karcinogení prdím, to je dneska skoro všechno :-( Dokonce jsem n?kde ?etla perli?ku, že ti co jí hodn? bio potravin, mají v?tší sklony ke krádežím :o)))

[fretka-doma.blog.cz]
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-10-12, 00:02
Zuzko,silikon používám u ko?ek...fre?ulím ho nedávám, ty mají Zverlit nebo Ambipet...u ko?ek mi pytel silikonu (5 l) vydrží m?síc. Taky jsem ze za?átku byla na mrtvici, že mám dole ve wecku na?úráno..te? pravideln? každý den prohrabávám a je to OK :-) Stejné je to asi u fretek...pytel zverlitu na m?síc...ovšem používám i Beaphar OdourKiller, který skute?n? funguje..potvrdí ti to dost holek, co si ho ode m? berou.....prost? jednou denn? záchody vyberu a posypu tím sajrajtíkem....
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-10-12, 00:09
Já tu te? mám jako novinku odstra?ova? zápachu do ko?i?ích WC..je to na základ? p?írodních enzym?...a od stejné firmy i odstra?ova? zápachu a te? vám opíšu co tu všechno píšou:
Ekologický prost?edek obsahující p?írodní enzymy k odstran?ní zápachu, který je zp?soben nap?. rozkladem zbytk? potravy, zvratk?, mo?e, výkal?, zví?ecích exkrement?, rozlitého mléka a všech rozkládajících se látek org. p?vodu, z domácích zví?at, ko?ek, ps?, mor?at k?e?k? myší apod. Je ur?en pro jakýkoliv povrch, nap?. textil, potahy, ?aloun?ní, koberce, zdivo, st?na, d?evo, um?lé povrchy, atd. Pach nep?ekrývá, ale likviduje svými enzymy, které rozloží veškeré organické slou?eniny na jednoduché látky a tím docílí odstran?ní nep?íjemných pach?. Je netoxický, vhodný do obytných místností, ve?ejných a zdravotnických za?ízení, potraviná?ského pr?myslu (vnit?ní prostory, do lednic a mrazících pult? ).
Tak to vyzkouším a dám v?d?t jak to funguje
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-12, 00:12
n?co na odsmrad?ní by se mi taky hodilo :o) m?la jsem n?jaký dežodorant do WC od gimpetu, von?lo to jako biocats s v?ní trávy, ale jen do prvního použití WC :oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: Nona (IP)
Datum: 2009-10-12, 00:20
J?? Majdi to by se mi hodilo i na hafany :o) Tak až vyzkoušíš, dej v?d?t :o)

[fretka-doma.blog.cz]
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-10-12, 01:30
´Majdo to zní tak zázra?n?, že se mi to ani nechce v??it :o)

hele a když to rozloží všechny organický sajrajty, aby nám to nerozložilo taky fretky - víš co, n?co na styl bermudskýho trojúhelníku, ale menší. Fretmen vleze do zách?dku, milej enzym ho vyzmizíkuje a zbude jen oblá?ek v?n?. Jahodový.

Ježíš, to je zas blbost, te? se mi o tom bude ur?o zdát, že nám mizí ??rající fretky! no nekecám! asi p?ed týdnem se mi zdálo, že nás n?kdo vykradl (to nevim pro?, nic tu nemáme) a krom? jinýho ukradl i naše fretky (to taky nechápu pro? by n?kdo d?lal, ale sny holt smysl nedávaj). No ale nejstrašn?jší v tom snu, a zárove? nejv?tší konina bylo, že nám ty fretky n?kdo vym?nil za potkany se stejnou barvou srsti, abysme si hned nevšimli, že tam ty fretky nejsou - že jo, spící klubí?ko nepoznáš, že jo. Kór v trhlym snu :o)) No a navíc ty potkani když se probudili, tak byli r?zn? postižený (bez prstík?, bez o?í a tak) protože je jasný, že zdravýma potkanama by takový zlod?ji neplýtvali, že jo. No ?eknu vám - zní to jako blbost non plus ultra, ale probudila jsem se zoufalá a ubre?ená - za naše ukradené fretky a za ty chudinky necht?ný, podstr?ený, zmrza?ený potkánky. A ješt? v polospánku jsem burcovala p?ítele a nutila ho jít zkontrolovat a spo?ítat všechny naše fretky, že nejsou vym?n?ný!!!

Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-10-12, 07:52
Hezkýýýýý bermudský trojúhelník v záchodkách!!!!

Já s ejen obávám, že ty vaše mizící fretky by se zjevovaly zrovna u mn? v mých záchodkách. N?co jako ?erví díra a východ v Ostrav?! Takže bacha na to. Jestli se mi tady za?nou zjevovat tcho?i tak si pro n? budete jezdit!!

P?eju všem dobré ráno!!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: Nona (IP)
Datum: 2009-10-12, 11:21
:o)) Dobré ránko tak jsem se po ránu falt posmála :o))

[fretka-doma.blog.cz]
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-10-12, 11:43
Zuzi sakra, te? jsi na to kápla!!! No, každopádn?, moje fretky poznáš, takže kdyby se u tebe náhodou objevili, neprodlen? je pošli zp?t! P?edem d?kuji za sebe i za tebe (nálet Draca byste asi neodnesli ve zdraví..) :))
Zana: Tak o svých snech už jsem tady radši p?estala psát, protože m? se v jednom kuse zdá o tom, jak mi n?kdo "ohrožuje" zv??, t?eba jednou se mi zdálo, že mi matka uvázala venku do sn?hu Damiána a než jsem si pro n?j stihla dojít, tak tam umrznul.. následovala utopená Dora, ob?šená Dixie a vypraný Draco, probodnutá Tereza zav?šená mezi dve?mi.. Jojo moje sny jsou fakt super.. Nutno podotknout, že jsem normální, a? na svých zví?atech velmi závislá:)) Asi to má ko?eny v d?tství, o psa jsem p?išla tak, že ho p?ejelo auto a já vid?la na silnici jeho "zbytky" a kocoura jsem našla nap?l rozloženého ve k?oví.. Ble hnusné téma, nadho?te n?co veselejšího!!
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: Nona (IP)
Datum: 2009-10-12, 12:16
Holky se vám musím pochlubit :o) V?era jsem si p?ivezla sv?j první šicí stroj :o) Singer, takový historický kousek. Vživot? jsem nenavlíkala nit?, nešila jinak než v ruce, a normáln? jsem navlíkla vrchní ni?, navlíkla spodní ni?, dala pod padku látku a šijuuuuuuuu :o)) Kone?né, to bude pelech?, j? už se t?ším a né se s tím pižlit v ruce :o)

[fretka-doma.blog.cz]
Avatar

Re: Kafrání XIII a zase jedeme dál :-)
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-10-12, 12:36
tak tohle obdivuju! já si v nouzi nejvyšší tak možná zkrátím džíny, ale to už fakt musí být nutnost! jinak s drobným šitím se na m? p?ítel p?estal obracet, šije si to sám, a vzhledem k tomu, že umí i líp na stroji (nutnost ho v minulosti nau?ila - ješt? než jsme se poznali, podotýkám na svou obhajobu! laika bych šicím strojem nemu?ila!) tak v minulém byt? i sám šil záv?sy. Pravda, byl zna?n? šišaté, ale protože bych to líp ur?o sama nesvedla, tak jsem mu je chválila každý den :o))))

jinak p?eju bré ránko

Avatar

Aktuální stránka:108 z 113


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist