Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-06-30, 19:24
Tak jsme z veteriny doma. Neud?lali vlastn? nic. Prý jim sn?dla n?jakou konzervu. Doma zas nechce nic! Neumí pít z napáje?ky. T?ese se je asi vysílená. ?ekám jestli ji splaskne vulvi?ka - podle mn? jo - bu? je nakrytá, nebo ji ?íje p?echází sama. Musím p?ijít na to co žere. Dali jsme trus na rozbor takže zítra budou výsledky.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-30, 19:26
Zkuste po?kat, jestli je nakrytá,ale nebude zán?t,tak nejlepší by asi bylo graviditu nechat prob?hnout. Teda ne že by to nebylo riskantní.

Ješt? zauvažujeme o p?esunu at už jen k Jeklovi,a nebo semka rovnou. Ale prosím, pár dní ted ješt? fakt nem?žu. Tak to zkus vydržet,vykrmovat, a uklidnovat, koncem týdne n?co vymyslíme.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-06-30, 19:43
Ivi mn? nevadí, že tu z?stane. Zkusím jí dát n?jak dokupy. Jen s tím krmením mám trochu starost. Jinak když se po?iblížím k p?epravce tak mrská ocasem jako ch?estýš a sy?í. Klíš?at má teda nepo?ítan?. NAst?íkali ji Frontlinem tak snad se pustí.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-30, 19:50
drcený granule smíchaný s horkou vodou a kot?cími vlo?kami zkus dát do misky. Pokud takto po?ád reaguje, p?ikrej klec a nech ji v klidu. Ona se nejprve pot?ebuje asi uklidnit. ?ekla bych,že je holka zni?ená, vystresovaná, bude to o?íšek.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-06-30, 19:57
Ty rozmo?ené granule s vlo?kama jsem zkusila. I s d?tskou masozeleninovou p?esnídávkou i va?ené ku?ecí i konzervy. Nechce prost? nic. Nahážu jí ty misky se vším do klece a d?j se v?le boží. Jestli, ale do zítra nic nesežere tak nebudu v?d?t co dál.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-06-30, 20:33
Zuzi a co ku?ecí vývar? Já nevím co jiného by jí mohlo chutnat, tohle alespo? voní.. Nevím jestli má smysl jí nutit do jídla, ale pak jedin? zkoušet rozmixovat a do st?íka?ky..
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-06-30, 20:45
Jo jo p?ipravuju se i na variantu st?íka?ky. Ješt? jsem psala Iv? jestli jí m?žu dát žloutek. A zítra koupím ku?e a zkusím jí dát syrové maso. A pak rezignuju mixuju a násilím krmím!!! A m?že ta potfora prskat a vztekat se jak chce.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-30, 21:00
...možná bych ji nechala chvíli v klidu, fakt ji do klece nacpala jídlo v rúzných variacích (a? si sama vybere)...možná je vystresovaná tak, že chce chvíli klid, aby se cítila v bezpe?í a pak za?ala jíst....žádný živo?ich v totálním stresu nepoci?uje hlad.
Toto jen názor laika....aby mne náhodou n?kdo nekamenoval :-)
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-06-30, 21:14
Johanko já to chápu, na druhé stran? kdybych m?la hol?i?ku p?ed o?ima já, snažila bych se jí nabídnout všechno možné, když je tak vyhublá, ono to navodí pocit, že ?lov?k je musí "hned" vykrmit:)) Jinak m? teda fretky vždycky jedly samy, problém jsem m?la akorát s ko?kou, kterou jsem st?íka?kou krmila celý týden, než jsem ji rozjedla:( Nebylo to jednoduché, vzpouzela se, vztekala se, plakala a bojovala ze všech sil:/
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-30, 21:37
hanulko...t?žko ?íct, co je lepší: jestli vy?kávat, nebo krmit násilím. Ono teoreticky se nám to ?eší leh?eji, že....když to zví?e nevidíme a nejsme p?ímo zainterosováni.
Adelaida to asi odhadne nejlíp.
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2009-06-30, 21:52
Adelaido, pokud je z vás hodn? vystresovaná, tak má možná strach p?ed vámi žrát (taky jsme zažili a trvalo to pom?rn? dlouho). Takže jí to papání do klece odm??, spo?ítej granule, prost? tak, abyste poznali, jestli si n?co dala. Možná vás ráno p?ekvapí.

Jinak žloutek je na vykrmení dobrý, snad by nem?l být ani nijak nebezpe?ný.
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-30, 21:58
Ja bych fakt rad?j vy?kala, vet ?íkal,že tam se nebaštila , takže není zas tak zle, asi je vážn? hodn? vystresovaná, možná ji stresuje i zvuk od d?tí, buhví co má za sebou, proto ?íkám,ticho tma a klid, spoustu jídla a vody a nechat. A hodn? pelech?,at se má kam schovat.
Krmení st?íka?kou m?že vyvolat zvracení a další projevy stresu, je pot?eba abys ty byla v klidu, jakmile budeš nervní,že je s ní n?co v nepo?ádku,bude to cítit. je ten klídek ted to nejnutn?jší.
vejce rad?j nee.
Pomohl by lososový olej,ale ten asi nemáš, nebo jo? jestli jo,tak ji to kápni na tu kaši.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-30, 22:37
Adelaido, ten lososový olej je nap?. této zna?ky: [www.petstore.sk]
Možná by se dal sehnat ve zverimexu nebo p?ez e-shopy v ?R.
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-06-30, 22:41
Adelaida doma ten lososový olej má, tak snad to zabere:)
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-30, 22:59
...super, na ten fretky dost "slyší" :-)
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-06-30, 23:04
Já doufám, že a?koliv je hol?i?ka ve stresu, tak snad by mohla "slyšet" práv? na n?co chutného..
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-01, 01:52
hrozný, adelaido :o(
nedokážu si v?bec p?edstavit, jak m?že dosp?lá fretka vážit ?ty?ista gram?, to je šílený! a jestli je opravdu nakrytá... :o(

zdá se mi dobrý nápad ten ku?ecí vývar, takový "dva v jednom" (tekutiny i jídlo). navíc po?ádn? nikdo neví, co jí vlastn? je, píšeš i o pr?jmu, tak by to i v týhle situaci bylo šetrn?jší než do ní násilím cpát t?eba granule. a vají?ko ani syrový ku?ecí bych jí te? nedávala ur?it?, bála bych se, že jí ješt? víc ublížím.
pokud má "jen" hlad a není jí n?co vážn?jšího tak si snad p?es noc (v klidu) vezme n?co sama, taky bych jí zatím nenutila, musí bejt opravdu hrozn? vystrašená. calopetkou jsi jí to zkoušela ovon?t? taky nic?

ješt? m? napadá (pokud teda máš kde koupit, není b?žn? ve zverimexu, dá sehnat n?kde na veterin?) - zkusit jí podstr?it i/d hills konzervu (šetrn?jší pro trávení, ale není tak chutná), p?ípadn? a/d (hodn? výživná, pro rekonvalescenty, v?tšinou po prvotní ned?v??e fretkám chutná). podívej se tady na tu stránku na podrobnosti [www.veterinarius.cz]
fretky ji líp p?ijímají na?ed?nou cca 1:2 (jeden díl vody, dva konzerva)

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-07-01, 10:09
Hills m?žu koupit u veta. Jinak dneska v noci sn?dla plnou misku masa s masozeleninovou p?esnídávkou pro d?ti a misku kapsi?ky Whiskas. Za tu zna?ku se omlouvám, ale dala jsem jí tam n?kolik r?zných konzerv aby si vybrala a ona sn?dla Whiskas. Samoz?ejm? jí tím nebudu krmit po?ád, ale aspo? si trochu roztáhne žaludek a za?ne jíst normáln?. Na granule neslyší, takže ráno pokra?ujeme syrovým masem a granulema rozmo?enýma ve vývaru a na nich ten lososový olej. Uvidíme co z toho sní. Dneska mn? p?i kontrole sice kousla, ale už se mi nesnažila vyrvat maso. Jinak ta vulvi?ka asi nesplaskává. Je hadrovatá, ael veliká tak nevím co dál. Jsem po no?ní, tak až se vyspím zavolám Pavle a uvidím jestli nechat injek?n? ukon?ovat, nebo co. Jo a ješt? stolice hn?dá, kašovitá. Nechodí na záchod - ani se nedivím!!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-01, 11:24
super!! :o)
to je p?ece šumák, že žere whiskas, HLAVN? ŽE ŽERE N?CO... :o) navíc mám dojem, že tu n?kde prob?hlo, že snad ty kapsi?ky jsou i celkem kvalitní - na rozdíl od granulí. a i kdbyby ne... prd se stane.
v jejím stavu bych se teda dost bála te? kastrovat, nejd?ív ukon?it, trochu vykrmit a operaci nechat až na pak.
jinak ty jsi z ostravy, že jo? tam je dost vychvalovanej dr. raška, chodíte k n?mu nebo jinam?
mám radost, že se to trochu zlepšilo - u vás i u zany :o)

jo a na p?ípadný vykrmení je dobrá práv? ta a/d, akorát kdybys s tím m?la krmit (p?ikrmovat) denn?, tak se fakt nedoplatíš - stojí kolem padesátikoruny... :o/



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 01.07. v 11:26.

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-01, 14:19
adelaido,
tady máš veteriny z ostravy, které doporu?il n?kdo z fretka?? [forum.fretka.cz]

na tý kastraci v momentálním stavu fretky bych se domlouvala s vetem, kterýmu v??íš. ono v tomhle stavu je to bu? a nebo... bu? um?e na p?e?íjení než jí stihneš vykrmit nebo z?stane na stole p?i operaci, protože je hrozn? slabá... :o(
opravdu to chce, aby jí vid?l vet, kterej dokáže líp jak my posoudit, co je menší riziko.

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-07-01, 16:23
Chodíme k RAškovi a up?ímn? jako diagnostikovi mu absolutn? nev??ím. Tady v Ostrav? podle mn? není žádný schopný veteriná? na fretky. Takže konzultujem telefonicky, pro?ítám internet a dávám na sv?j selský rozum. Vulva zatím nijak rapidn? nesplaskává. Ve?er volám na veterinu kv?li parazitologii a když tak bych zítra za?ala ukon?ovat. Až mi p?ijede n?kdo odvážný pomoct tak vám ji vyfotím. Zatím jí do klece nechci moc hrabat, chci aby byla v klidu a jedla. K ob?du bude op?t Whiskas, protože syrové maso necht?la - sedaly jí na to mouchy a ona se jich bála. A odhán?t je nem?žu to se pak bojí mn?. Ale zdá se mi, že zmizely asi t?i granule. Ale nevím jestli si je jen neschovala :-))))) Jinak mám 7mi týdeního fre?áka - moje miminko a ten už ji p?erostl :-) Teda aspo? váhou. NA délku mu asi tak t?i cm chybí. Je to d?s. Až bude chtít n?kdo fretku a nebude mít místo na klec, tak tuhle klidn? m?žete dát do klece pro k?e?ka - to je jen vtip!!!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-01, 16:44
hele možná že nechce granule i proto, že nemá v po?ádku zuby, resp. dásn?... kontroloval jí n?kdo na tý veterin? i tohle?
no každopádn? musí bejt zb?dovaná, až hr?za... :o((
tak a? se ti s ni da?í, držím palce.

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-07-01, 19:00
Zuby v po?ádku dásn? r?žové - dost sv?tle r?žové. Zuby v po?ádku hryže jako pitbul :-)))) Jinak parazitologie negativní. ?ekám ješt? jestli jí splaskne ta vulva a pak se budu rozhodovat mezi ukon?ováním ?íje, nebo rovnou kastrací. Tak uvidím.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-01, 19:48
"dost sv?tle r?žové" - to znamená o hodn? sv?tlejší než ostatní fretky? a nafouklé b?íško si ?íkala, že jo... tak to se podívej sem [forum.fretka.cz]

jinak žofiro už jí má doma, zrovna dneska jsem se jí ptala, a hol?i?ka vypadá podstatn? líp :o)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.07. v 20:00.

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-07-01, 20:56
Martino až te? jsem si všimla jak jsi zvýraznila slovo - aby ji VID?L vet, který fretkám rozumí. To bych, ale musela do Brna k Jeklovi a to by zase stálo spoustu pen?z což by zase p?ineslo kritiku na to, že za tu cenu by jsme fretky zachra?ovat nem?li. Stejn? jako kdybych cht?la ud?lat sono b?icha nebo echo srdce. Ve?er ji p?jdu prohmatat b?icho, ale protože je kost a k?že tak bych ?ekla, že kdyby mn?la n?co v b?iše už bychom si toho všimli. Budeme te? ?ekat až se trochu vykrmí. Budu sledovat vulvu a uvidím jestli bude splaskávat.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-01, 20:59
adelaido, myslím že kdyby fretka pot?ebovala zásah/vyšet?ení skušeného veta a ty bys takového ve své lokalit? nemn?la...a byla bys ochotna fretku dopravit k Jeklovi (nebo kamkoli)...tak by snad nad výdaji nikdo neprotestoval. Já tedy ur?it? ne....
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-01, 21:56
adelaido,
nepsala jsem vet, který fretkám rozumí (což by bylo samoz?ejm? ideální), ale VET, kterej dokáže líp jak my laici posoudit, jestli to není pro tak malé a zárove? zb?dované zví?e p?íliš velké riziko - jestli operace v jeho stavu není spíš p?edehra k pitv?... :o/

a co se tý?e financování - jestli narážíš na m?j p?ísp?vek (nevzpomínám si, jestli se o pen?zích mluvilo i jinde, bylo toho n?jak moc), tak tam bylo ?e?ený n?co trochu jinýho. ale máš pravdu, zrovna já nejsem zastánce "za každou cenu". ale co si kdo d?lá se svým zví?etem a svými pen?zi je mi naprosto šumák, jeho v?c (teda pokud ho netejrá, aby to nebylo špatn? p?eloženo :o)).
a pokud lidi p?ispívaj i na takovýhle p?ípady (a d?lám to taky, p?ekvapiv? :o)), musí p?ekousnout skute?nost, že se s "jejich" pen?zi nenaloží úpln? p?esn? podle jejich uvážení, ale podle uvážení p?íjemce.

ale nechce se mi v??it, že bys fakt nenašla v ostrav? SOLIDNÍHO veta, kterýmu bys d?v??ovala. to ne?íkám proto, abys za žádnou cenu nejezdila do brna, spíš kv?li tý malý, nevím, jestli je to pro ní ideální, takhle se trmácet, to by nebyla jedna cesta.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 01.07. v 22:02.

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-07-01, 23:46
Johanko,neboj, jasn? že tahle možnost tu je a docela sch?dná ( už m? napadlo ?ešení). Ostatn? Jekl je levn?jší než veti v Praze, AA-Vet a Bílá Hora( ta mnohem) jsou dražší než Brno. Takže není o ?em debatovat.
V tuhle chvíli ale není d?vod plašit, fretka není v tak hrozným stavu, jak by se na první pohled zdálo, krevní obraz má perfektní,takže p?e?íjená není, a ani oslabená žádným bacilem a parazitem. Což je dobrá zpráva. Je vyhublá a vystresovaná. Ted pot?ebuje nastolit klid a režim, uvidíme jak to bude pokra?ovat, a pak budeme ?ešit, co se vyskytne. Žádné obavy, dostane se jí té nejlepší pé?e , která je v našich silách, ostatn? jak je naším dobrým zvykem. Katastrofické scéná?e typu "p?edzv?st pitvy" nejsou na míst?. Ostatn? i adelaida ne?eší hypotetický problém ,má zkušenosti se sami?kami také ,jako my, takže neteoretizuje pouze. :o)

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-07-02, 00:12
Božo zapla?pánb?h není ve špatném stavu, to bylo z mé strany spíše hypoteticky, kdyby se za?alo n?co špatného dít!! Marti opravdu v Ostrav? neznám veteriná?e na kterého bych se s d?v?rou obrátila. S oby?ejnou kastrací klidn?, ale pokud jde o n?jakou diagnosu tak nevím. Uvedu ti p?íklad který mluví za vše. Mám jorkšírku ta ?ekala št??ata a jednoho dne p?estala chodit. Celý den jsme strávili na veterin?, odpoledne si nás p?evzal pan doktor Raška a s úsm?vem mi ?ekl, že fen? nic není, leda by nechodila. Tak jsem mu ?ekla, že jsem tam práv? kv?li tomu, že nechodí. On ji postavil na zem a ona ud?lala dva kroky - ze zoufalství asi. Tak mi op?t s úsm?vem ?ekl, že je jen rozmazlená a že se chce nosit. V té dob? už mn?la jedné št?n? mrtvé a v d?loze zán?t. Nepoznal to ani z rozboru krve. O št?nda jsme p?išli a o fenu málem taky. A to se jednalo o PSA!!! O kterých by mn?l mít vet komplexní informace. Psa umí snad každý vet. U fretky je to mnohem obtížn?jší a obra? se na veta s takovou zkušeností. A jinak ostatní veti fretku v?bec neumí, ale d?lají že jo a rýžujou prachy, nebo se rovnou p?iznají, že fretku neumí a pošlou t? k Raškovi. Tak asi tak.

Jo prohmatala jsem Casiopeu a v b?íšku nic není, ale je taková nafouklá mi p?ijde. Kost a k?že a b?icho takové tvrdší a neúm?rn? k tomu t?lu. Ale možná je to tím, že je prost? nacpaná k prasknutí. Tímto se ptám - JAK VELKÝ ŽALUDEK M?ŽE MÍT FRETKA??? Vím, že když se p?ežral m?j pes tak vypadal podobn?.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-02, 00:33
tak jestli je v podstat? "zdravá", tím líp, nejvíc by asi jinak v tuhle chvíli ho?ela práv? kastrace, ne? nemyslím to ironicky, ale tak, že pokud výsledky vyšet?ení toho, co se zatím d?lalo, vypadají tak dob?e, tak každá jiná p?ípadná operace by mohla po?kat do doby, než aspo? trochu zesílí a nebylo by tam zárove? takový "nebezpe?í z prodlení" (jako práv? u p?e?íjení).

jinak já to nebrala až tak jakože "sami?ka", a už v?bec ne jako strašení, že operaci nep?ežije. ale tak, jako hodn? vyhublé (a vystresované) = zesláblé (jakékoli) zví?e = v?tší risk p?i operaci. proto jsem psala, že by m?l vet fretku VID?T (+ samoz?ejm? i ty výsledky), že podle toho, jak zví?e vypadá, dokáže spíš než my odhadnout, jestli operace je neúm?rn? velký risk nebo není.

mn? to tak p?ipadá, když ?tu vedle o za?átkách, který maj ve dvou m?sících p?l kila (holky) a tahle nemá ani to... :o( ... jenže já nejsem ani vet a ani jsem jí nevid?la, t?eba to opravdu není tak hrozný, jak se mi tady na druhým konci republiky p?i tom ?tení jeví... a to je jen dob?e :o)




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 02.07. v 01:27.

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist