Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-12-09, 17:42
MÁM DOTAZ - HODN? D?LEŽITÝ. KOLIK PEN?Z BY STÁLO, VYTVO?IT FRETKÁM ÚTULEK? JEDNALO BY SE CCA DEJME TOMU O 20 MÍST - POKUD BY SE SEHNAL AREÁL? Co všechno by tam frete?ky m?ly mít? Mám nabídku od jedné paní, že je schopná z m?ta pop?. kraje sehnat peníze na takovéhle ú?ely - a prý docela dost pen?z. Kolik si tak myslíte, že by bylo t?eba pen?z na po?áte?ní provoz, co všechno by jste byly schopni t?ebas vy do útulku poslat (nepot?ebné záchodky apod. ru?n? ušité pelíšky apod. co by nám snížilo náklady, pop?. sehnat n?jakého ob?asného sponzora - samoz?ejm? pokud by jste byli ochotni s n??ím pomoct...) Jsou to zatím jen po?áte?ní vize, n?co takového ud?lat bude asi moc t?žké, ale s paní se mám v lednu sejít a pot?ebuju mít už n?co málo promyšlené - a také jaké finance by byly t?eba...Jestli se s tím bude dát v?bec n?co d?lat...Pochybuju, že by na to ob?tovali t?ebas 500 000 ;-)

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-12-09, 18:27
Zni to zajimave. Ovsem urcit vsechny potrebny naklady asi lehky nebude. Areal, mistnost.
Zalezi, zda byste klece kupovali, nebo by treba nekdo byl ochotny za lepsi peniz postavit voliery. Jak je to s dnesnimi zverimexy taky nevim, zda by nekde byli ochotny dat nejaky sponzoring, nejake veci...atd.
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-12-09, 18:34
Luco, ubikace by ud?lal samoz?ejm? m?j šikovnej chlap, vždyk doma máme volieru ud?lanou :-) Má zlatý ru?i?ky a je truhlá?, jeho ta?ka ve stavební firm?, s takovými v?cmi problém asi nebude, práce by byla zadarmo, materiál za skv?lé ceny.
Ve zverimexech vidím velký problém, bohužel, ale je to tak, shán?la jsem n?kolikrát hloupé v?cné ceny na ocen?ní výstav mor?at a pokud to nemá viditelný p?ísun pen?z pro n?, tak nemají zájem :-( Je to celkem špatný...
Areál by se mohl zkusit vyprosit na m?st? - podle m? by sta?ily i n?jaké nevyužité prostory n?kde v n?jakém baráku, které m?sto využívá. Ur?it? to bude muset schválit veterina a v tom vidím velkej problém. jelikož když sem kdysi v útulku pracovala, vše tam muselo bejt vykachli?kované - aby se to dalo všechno vyst?íkat hadicí...
Dál taky nepo?ítám s tím, že bych nyní m?la obsazených hnedka t?ch 20 míst, ale ur?it? by se to dalo využívat i jako hotel pro fretky, pro lidi, kte?í odjedou na dovolenou a nemá jim kdo frete?ky pohlídat. Za to by byla n?jaká taxa a vybrané korunky by putovaly na ú?et útulku...Ur?it?, pokud s tou paní n?co vymyslím, bude t?eba dát dohromady n?jaký "projekt"...Napdá ješt? n?koho n?co?

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-12-09, 18:56
Víš ono to má n?kolik úskalí, a hlavn? všechno podléhá zákon?m a p?edpis?m. V tomto p?ípad? o neziskových organizacích. A jak na vlastní kožu vím,je to hodn? zapeklitý.
Peníze z ve?ejných rozpo?t? podléhají p?ísným režim?m a pokud není útulek již vedený,?ádn? ú?etnicky podchycený(nejlépe podvojným ú?etnictvím) ,tak do "vize útulku" m?sta a jiné ve?ejnoprávní organizace nesmí dávat peníze.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-12-09, 19:07
boža: jj to mi je jasné, že to nebude jednoduchý, ale když sem se s ní o tom bavila, tak mi ?ekla, že i na takové v?ci je možné ty peníze získat, že to b?žn? za?izuje, takže nevim, no...Asi moud?ejší opravdu budu až v tom lednu, ža se s ní sejdu a ona mi všechno vysv?tlí. Každopádn? se m? i sama ptala, jaké finance je t?ebas cca na rozjezd takového za?ízení ob?tovat. Takže si ur?it? nevymyšlí a ví co ?íká. Údajn? v tomhle pracuje již n?kolik let, tak snad ví, na co sem se jí ptala... J?št? dodám, že mi ?íkala, že to získává práv? pro neziskové organizace, že se to dá použít na cokoliv...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 09.12. v 19:11.
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2008-12-09, 19:11
muzem udelat i zbirku:)

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-12-09, 19:11
Spíš si myslím že si paní p?edstavuje založení útulu jako jsou útulky pro psy a ko?ky,tam je zví?at hafo,takže to m?sto n?jak ?ešit musí a peníze na to plynou, Ale kolik v jednotlivým m?st? (mimo Prahu - tam peníze na fretky do útulk? jdou ) se vyskytne fretek,o které je pot?eba se postarat. To si na radnicích t?žko obhájíš.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-12-09, 19:12
Tomáši to tedy nem?žeš. To je taky v rozporu se zákonem.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-12-09, 19:18
Ve?ejnou sbírku m?že p?ece vyhlásit jen n?jaká organizace, která má na to právo a n?jaké "povolení" ???

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: petulevrtule dne 09.12. v 19:30.
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-12-09, 19:32
jj, sbírku smí organizovat jen pravnická osoba, podléhající ú?etnictví a ne soukromá osoba nebo osoby

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-12-09, 19:39
Aby bylo vid?t, kolik pen?z a na co byly p?esn? použité - prost? aby to bylo pr?hledný, jak oni ?íkají, že?

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-12-09, 19:41
p?esn? tak :o)

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-09, 20:14
Nevím jak v ?R ale v SR sou vyhlášky a sm?rnice na to, jak p?esné má vypadat útulek a jak karanténní stanice. U psú t?eba je daná p?esn? minimální velikost kotcú....takže i toto by bylo t?eba prov??it. Podotýkám, že v SR sou tyto normy n?kdy celkem nesmyslné...ale dodržet se musí....
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-12-09, 20:16
No malý výb?h by rozhodn? nem?li :-) Ale m? d?sí ty normy pro útulky - ty kachli?kované zdi apod. Protože pokud budou chtít takové hygienické podmínky, tak bych do n??eho takovýho stejn? nešla, vždyk je to hnus...Ani pro ty psy to neni ur?it? zrovna p?íjemný prost?edí...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-12-10, 00:51
Osobne by me zrovna kachlickove zdi a podlaha netrapily. Myslim si, ze se s poctem zvirat (zejmena "utulkovych" - tedy buhvijakeho puvodu, zdravotniho stavu, s buhvijakym imunitnim stavem (pro zjednoduseni) ) musi pocitat s castou, vhodnou a razantni dezinfekci. Cim vic odolne materialy, tim lepsi (kachlicky, nerez, ...). Hezke to mozna neni, oko to nepotesi, dusi nepohladi, ale z hlediska zdravotniho je to vic nez doporucitelne (spis nez doporucitelne bych rovnou rekla nezbytne!).

Myslim, ze penize usetrene "rucne sitymi pelisky", "nepotrebnymi zachodky", "vanocnim darem 5 micku od zverimexu" jsou plivnutim do more v porovnani s naklady, ktere takovemuto zarizeni logicky nastanou.

Je treba si uvedomit, ze do takovehohle zarizeni se budou (je predpoklad, ze se budou dostavat) fretky, jejichz stav bude vyzadovat opravdu neco jineho, nez zarucene nejlepe hrudkujici stelivo, barevne sladeny pelisek ci jedine vhodne kleste na drapky (prehanim, ale doufam, ze podstata je jasna).

Myslim, ze zabyvani se pelisky a podobnymi vecmi je polozka, kterou bych resila az v posledni rade stylem "Mame utulek, jedna se o XY mistnosti, tolik a tolik ubikaci, tolik a tolik zamestnancu, tolik a tolik kapacita, od mesta rozpocet na rok - castka -, provozni pravidla: blabla, chcete-li nas podporit, vecne dary uvitame". Nestavela bych utulek na tom, ze "Budeme mit utulek, co kdo date?".

Nicmene konstruktivne:
1) Prostor - idealne jit "na mesto" s tim, ze v ulici tam a tam maji barak, ktery nevyuzivaji, tam a tam by se dalo neco postavit - zateplena kulna... (necekat, co mi nabidnou, ale prijit s napadem), popr. nabidnout svuj prostor (mate?)
2) Financovani - nejen jednorazove vybudovani (kotce, ubikace, socialni zazemi, ...), ale penize na provoz. Vime, kolik stoji zdrava fretka. Vime, kolik stoji nemocna? Vime, kolik stoji zanedbana? Je mesto ochotno nam nejaky obnos poskytnout (mesicne, rocne) se smlouvou, abych netrnula, ze na unor penize jsou, ale na brezen uz ani koruna?
3) Kdo se o zvirata bude starat? Dobrovolnici? Jsou vytipovani? Dokazi se mezi sebou dohodnout, aby byla pece zajistena? Zamestnanec? Kdo ho zamestna a kdo ho zaplati? Pro obe varianty - jsem schopen zajistit jeho dostatecne vzdelani v oboru? (kydat hnuj umi kdekdo, ne vsichni vi, ze vidlema do kone neradno pichat!)
4) Uvedomuju si napr. zdravotni riziko pro sve fretky, ktere mam doma (bezne zootechnici a zamestnanci kravinu, drubezaren a podobnych podniku maji ve smlouve, ze nesmi vlastnit doma stejny druh zvirete, o jaky se v zamestnani staraji - z hlediska nakazy). Z tohoto duvodu variantu "dovolenkove hlidani" velmi nedoporucuju (a za sebe dodavam, ze ja bych techto sluzeb z vyse uvedenych duvodu - zvirata neznameho (nakazoveho) puvodu - rozhodne nevyuzila).
5) Co by melo byt vlastne "ucelem a naplni" zarizeni? Zkuste si to vtelit do vet. Na mestu to urcite budou chtit slyset (rict jim, ze chci delat utulek pro fretky, protoze jsou heboucky, maji krasna ocicka a mam je moc rad, asi neni vhodne...).
6) Plus bych si dostudovala to, co pise Johana (nebo zainvestovala do vhodneho pravnika, coz se mi jevi jeste lepsi varianta) - mame zakon o veterinarni peci, zakon na ochranu zvirat proti tyrani a hromadu dalsich, na pozadani dodam aspon nastin, takze az si je stahnete, mate co cist do duchodu.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Lee dne 10.12. v 00:54.
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-12-10, 11:42
V Praze v útulku M?cholupech je p?ímo jedna paní (jméno nevím), která se stará o fretky. Je zkušená a t?eba by byla ochotná poradit s praktickýma v?cma do za?átku. Ur?it? i zná p?edpisy, protože tenhle útulek se jimi ?ídí. A t?eba by v?d?la i zhruba náklady jaké v pr?m?ru na m?síc mají...Myslím, že by mohla pomoc, když se v?nuje fretkám ur?it? je má ráda, tak by pro n? t?eba i n?co ud?lala...

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-12-10, 17:17
Lee: díky za post?ehy, tohle všechno budu ?ešit, až budu v?d?t, jestli je v?bec možnost ty peníze na toto získat. Tím myslím bod 1 a 5, bod 2 - ano, od m?sta a i kraje je možné získat údajn? ?ástku každé ?tvrtletí.Bod 3 - o zví?ata bych se starala já a ur?o ješt? n?koho seženu. Zas nem?žeme p?emýšlet nad tím, že to bude narvané...Tolik fretek zas není!Alespo? prozatím.Jednou se tak stane, ale te? zatím ne, po?ítám, že by t?ch zví?at mohlo být maximáln? n?kolik do m?síce.
bod4 - ano to mi je jasné, proto jsem to nijak dál již neprobírala.
A právnickou poradu práv? budu mít od téhle paní, ona v tomhle pracuje a pohybuje se v tomhle n?kolik let.

Ješt? sem m?la nápad, rozší?it útulek, co tady v Líp? už n?kolik let funguje. Je to útulek pro ko?ky.
Stejnak ale moud?ejší asi budu, až bude ta sch?zka v lednu...

Lee ješt? dodám, že útulek na tomhle stav?t nechci, nejsem blázen. Byly to jen p?íklady, jestli by byl ochotný n?kdo s n??ím pomoct ;-) Myslím, že ?ím víc hlav, tím víc se dá vymyslet.

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 10.12. v 17:22.
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-12-11, 17:35
Opušt?ných fretek je dost, ale po celé republice, proto nevím, jestli má smysl budovat útulek v ur?itém kraji.
Pár otázek k zamyšlení :
Píšeš, že to nebude narvané, jak pak zd?vodníš pot?ebu pen?z na prostor, elekt?inu a personál (pro 2-3 fretky m?sí?n?, n?kdy ani to ne)?
Když se o n? budeš starat ty, nebojíš p?enosu nemocí na tvé fretky?
Myslíš, že v útulcích, kam dosud opušt?né fretky putují, se mají špatn??

Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-12-11, 18:44
Jeanette, jelikož již m? tady v Líp? n?kolikrát kv?li fretkám kontaktovali a já je m?la u nás doma - a já nemám tu možnost je tady v dom? ubytovat jinde než kde máme své fretky, tak se toho práv? bojím a proto nad n??ím takovým uvažuju. Pokud ?lov?k dodržuje základní hygienu, žádný p?enos nemocí nehrozí, zase nep?ehán?jme, ty fretky zas tak p?íšernýma nemocema netrpí - ušní svrab a jiné se dají p?elé?it. Navíc, sice nepo?ítám s tím, že by t?ch fretek bylo hodn?, ale po?ítám nepo?ítám, m?j názor, že jichu bude málo, m?že bejt mylnej - fretek je tu podle známého veteriná?e docela dost.
Jinak peníze pro personál? Nepo?ítám s tím, že bych za tu pé?i co bych jim v?novala brala n?jakou odm?nu. O to nestojím, stejn? tak ani m?j p?ítel.A mimoto mi p?ijde, že t?ch útulk? je poslední dobou tak trošku málo, na to kolik t?ch necht?ných fretek p?ibývá - další v?cí je to, že stále se neví, kolik t?ch fretek je vyhozených a nikdo se to nikdy nedoví. proto se chci o n?co takového pokusit. než aby to zví?e vyhodili, tak aby ho k nám donesli.

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-12-11, 23:47
Dobre, opet mi to neda. Ty odmenu za praci nechces. Jenze mit utulek (notabene mimo svuj domov - tim se hodne veci zjednodusuje, byt z hlediska epizootologickeho je to opravdu nestastne reseni) neni "one man show". Situace pravdepodobna (neznam Te, nevim, zda studujes, pracujes, ...) - onemocnis, pojedes na dovolenou, budes mit slozitou rodinnou situaci natolik, ze budes s casem na stiru, obtiznou situaci v praci (obcas slycham cosi o jakychsi "ucetnich uzaverkach") - kdo se postara? A postara se fakt zadarmo? (zadarmo ani kure nehrabe, takze bych nespolehala, ze v pripade nouze nekdo zdatny nabehne a postara se...). Nikdo nemuze zarucit, ze situace nedostatku casu nenastane. Co pak? Existuje plan B?

Prisernyma nemocema rozhodne fretky netrpi. Ovsem vazne fretky netrpi vaznymi nemocemi i z hlediska fretkaru? Kdyz vidim, jak se resi "kazdy krive rostly chlup" a zatrzeny drapek jako hruza stoleti... Problem s temi chorobami neni takovy, ze by obecne byly zoufale strasne - ale v tom, ze se snadno prenasi. "Blba" viroza (analogie s chripkou u lidi - normalne Te vyradi na 3 dny, tyden, ale prenasi se tak, ze odrovna celou skolku/skolu/fabriku, protoze si to lidi predavaji). Razantne tim narustaji naklady na leceni (bez leceni to nechat nemuzes, fretky si to predaji driv, nez je zkarantenujes) - a na charitu veterinaru bych z vlastni zkusenosti nerada spolehala.

Osobne bych spis kontaktovala nejaky mistni utulek s tim, zda se pod nej neda pridat. Nekde v koutecku mit tri nouzove ubikace pro fretky v nouzi. I z hlediska organizace by to bylo lepsi/praktictejsi.

A neb jsem rypak a s vekem se to zhorsuje, dalsi napady k zamysleni:
1) Co je hlavni naplni utulku (konkretne - "pomoc fretkam v nouzi" jsou velmi obecna 4 slova)? Jakym zpusobem chci, aby mi utulek fungoval?

2) Predpokladam, ze potrebuju jakousi pravni normu, aspon orientacni. Takze? Jaky statut je pro tento typ zarizeni nejvhodnejsi? (moznost dotaci, dane, dary, atd.)

3) Jakym zpusobem budu nakladat s fretkami, ktere se ke me dostanou? Mohu predpokladat tyto kategorie:
- fretka nechtena: bud nevychovana (kdo ji bude v utulku vychovavat?) nebo podedena (co s ni udelam? - komu ji dam?)
- fretka nalezena (vim, jak postupovat v pripade nalezu zvirete a co na to zakon?)
- fretka nemocna bezne (vime, kolik stoji veterinarni pece? Mame v okoli slusneho veta, popr. veta, ktery se bude chtit fretkam venovat? Nebo budeme jezdit pres celou republiku?) - co s fretkou, az se vyleci, kdo zaplati naklady na lecbu (budu lecit do doby, dokud budu mit jako utulek penize nebo zpusobem a do doby tak, jak to vyzaduje zdravotni stav, bez ohledu na finance, tedy pravdepodobne ze sveho? A pak to bude platit kdo?)
- fretka vazne nemocna (kdo bude rozhodovat o lecbe/investici do lecby, popr. euthanazii?)

4) Kdo a podle jakych kriterii rozhodne, komu bude fretka vydana? Co s fretkami, ktere se nepodari umistit?

5) Ano, pribyva nechtenych fretek. Resp. tedy povedomi. A co potom, co se nasyti vsechna samaritanska srdce a vsechny duse (ja vas vazne obdivuju, byt to tak nevypada) - byt treba z nedostatku mista (predpokladam, ze si nikdo nebude brat dalsi a dalsi nalezence, az jich bude mit doma treba 15) - co se bude delat s fretkami? Peci potrebuji (dobre, "sobe"=personalu neplatis, ale svitis, topis, stacis vodu, nejaka hygiena, zrat se taky musi...), prece je na ten mraz nevyhodis? Doma budes platit pomernou cast sveho platu na zradlo a jine potreby pro "sve" fretky, a ty nechtene utulkove - z ceho budou dotovany? Z nejistych daru? Sbirek? Budes na mladou (ale nechtenou, z jakehokoliv duvodu) koukat jeden rok, druhy, treti, ...az do jejiho stari? Na zavrenou nechtenou v kleci, ktera logicky bude (muze mit) zakladni peci, ale jaksi ne tu nastavbu, kterou poskytujeme tem, ktere jsou "nase"?

To jen tak... Napad hezky... Jen jsem skeptik. Hodne velky. A utulku jsem par videla a jeste o vice mam reference. A cim dal vic jsem bohuzel zastancem jinych zpusobu.
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-12, 09:29
S ohleden na to co psala Lee, by mi taky p?išlo "schúdn?jší" domluvit se s už existujícím útulkem a tam vytvo?it prostor pro fretky.
Ale i tak t?eba vypracovat n?jaké "smn?rnice" jak s témi fretkami dál...taky v smyslu, jak psala Lee
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-12-13, 13:51
Lee - a to jsou p?esn? všechno d?vody, pro? jsem vzdala útulek ko?i?í (už proto, že ho v podstat? máme: 4-5ko?ek postelových 3-7 ko?ek "chudých", venkovních :o)))
K tomu ješt? další v?c - každá ko?i?ka je MOJE!!! a já ji nikomu nedám! :o)))
P?edstava, že by t?ch ko?ek bylo n?kolik desítek...
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: Barvajz (IP)
Datum: 2008-12-14, 02:31
Podle m? je po?áte?ní finan?ní náro?nost nejvíc závislá na stavu objektu, který k tomu budeš chtít použít. My jsme nap?íklad p?vodn? mysleli, že zrekonstruujeme t?i takové místnosti, v domku, který jsme i kv?li tomu koupili, ale te? to vypadá, že asi bude lepší tu ?ást domu zbourat a postavit znovu :-| Takže u nás se to trochu protáhne ... asi.

Takže bych osobn?, v Tvé situaci za?al od toho, že bych si vyhlédl objekt a naplánoval co je pot?eba tam jak upravit. Spo?etl kolik to bude stát a jak dlouho to bude trvat, oba údaje bych vynásobil 2 až 3 krát :-) a dostal bych p?ibližnou ?asovou a finan?ní náro?nost.

Také bych zvážil možnost postavit to na zelené louce, n?jakou levnou technologií. Nap?íklad pomocí kontejner?. Jak z toho ud?lal ?un?k bydlení pro spoluob?any, když vy?ezával ten v?ed, jak ?íkal. Ta technologoie se na Západ? docela dost používá, staví se tam z toho banky, školy, obecní ú?ady. Ono když se to omítne, tak to ani není poznat, že to je z t?ch kontejner?. Jedna 6m bu?ka stojí okolo 75 tisíc, když je nová. Staré 4m se dají po?ídit i za 25. Tohle ?ešní by m?lo pro Tebe výhodu, že bys hned naza?átku v?d?la, kolik to p?esn? bude stát, což je to co pot?ebuješ a po obci bys pot?ebovala jen pronajmout pozemek za symbolickou ?ástku.

Co se dotací tý?e tak mám s n??ím zkušenosti (ne na nic se zví?aty) a bylo na to tolik kontrol, že o další dotace od státu už nestojím. A? si to str?í do ... ale fakt tam :-)

Také si myslím, že na fret?í útulek asi obec t?žko n?co dá. Oni se musejí postarat o zví?ata odchycená na svém území a d?lají to tak, že je p?edají útulku a za každé takové zví?e platí tomu útulku n?jaký denní paušál. Samoz?ejm? v?tšinou to jsou psi a ko?ky. A když jich je v tom regionu trvale v útulku t?eba 50, tak se z toho poplatku dá ?áste?n? zaplatit i režie. Ale kolik se v okrese odchytne fretek? Jedna za rok? A pokud budeš chtít brát zví?ata i z jiných region?, pak by se zastupitelé z toho Tvého m?li logicky ptát, pro? mají za n? platit náklady, když ze zákona se o ty zví?ata odchycená jinde musí postarat tamní zastupitelstvo. A myslím si, že za poskytnutí pen?z na zví?e od jinud by je i po právu mohl n?kdo zažalovat.

Taky nezapomínej na to, že ?ím víc dají cizím, tím mí? zbyde pro n? a jejich blízké. Resp. pro projekty jejich, jejich blízkých a t?m, kte?í jim dají provize. Pokud by náš útulek m?l stát jen na pen?zích ze samosprávy, tak bych to považoval za velmi rizikový faktor, protože po dalších volbách už ta podpora nemusí být. Ona dokonce nemusí být v p?íštím roce ani bez voleb.

P?estože Ti tady všichni, v?etn? m? ?íkají, že Ti na to asi region peníze nedá, tak bys to m?la zkusit, pokud si myslíš, že by to mohlo jít. T?eba to vyjde. Ale zvážil bych rizikovost stability tohoto zdroje p?i financování provozních náklad?.

V p?íštím roce bych na sponzorské dary od firem nespoléhal, m?la by být deflace, která by m?la tla?it ceny dol? a s tím i zisky firem. Z druhé strany nár?st cen elekt?iny o 20 procent. Hodn? firem bude mít problémy aby v?bec p?ežily.

Barvajz, vlastníma tlapkama :-)

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: Suzinka (IP)
Datum: 2009-01-04, 14:13
teda narazila jsem na toto vlákno a docela koukám ... cht?la jsem jen ?íci, že pokud se povede otev?ít útulek pro frete?ky, ráda bych poslala n?jaké dary :-) držim moc pale?ky a dejte pak hned v?d?t jak ste dopadli :-)

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: Animalsplanet (IP)
Datum: 2009-01-04, 14:18
ahoj, pokud se Vám poda?í otev?ít fret?í útulek (nebo i pro jiná zví?átka) jsme ochotni se domluvit na ur?itém sponzoringu pro útulek.
Dr?íme palce a v p?ípad? zájmu se nám m?žete ozvat.

S pozdravem Animalsplanet.cz
( www.animalsplanet.cz )

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2009-01-04, 17:22
D?kujeme za zájem :-) Zatím pracujeme na tom, abychom dostali z veteriny podmínky pro založení útulku :-) Pak se bude n?co dít dál...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-29, 22:40
Obracím se tímto na všechny dobré lidi, nastala akutní situace v Ostrav? , rozhodli jsme se ?ešit tímto zpusobem : [www.pudicka.estranky.cz]

o fretkách bude dále psáno a zve?ejnováno v adopcích, momentáln? má adelaida další ubožátko, sami?ku patrn? p?e?íjenou, takže mj. budou pot?eba finance na ?ešení ted akutn?..

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-06-29, 23:17
Já strašn? moc d?kuju Iv? za pomoc. Hol?i?ka je nalezenec z Klimkovic. Je to malá drobou?ká tcho?ka. Zatím nechce papat ani pasty ani pamlsky, ani granule ani konzervu. Má nafouklé b?íško a ulepený zade?ek - asi pr?jem. Je celá špinavá, zažloutlá, má vypelichaný ocas. Trochu sípe a p?iká. Zítra absolvujeme první návšt?vu veteriná?e, zkusíme rozbor krve a následnou kastraci. Nevím co s tou rýmou a nafouklým b?ichem. Modlím se aby to byli JEN paraziti, nebo n?co podobného. Jestli bude mít n?jaký nádor, nebo podobn? tak budeme muset poprosit Pavlu a Ivu, aby se o hol?i?ku postarali a odvezli ji do Brna. Takové cestování je bohužel mimo mé možnosti. Jinak všem kdo p?isp?jí moooc d?kuju. V??te mi, že si za to nep?jdu koupit novou kabelku!!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-06-30, 11:56
Dopl?ujcí informace. Hol?i?ce jsem dala jméno Casiopea. Ráno jsem ji odvezla na veterinu - váží 400 p?i dobré v?li 450 gram?. Te? ?ekáme na výsledky z krve, ale nevypadá to p?íliš nad?jn?. Chystám se i na možnost transfuze krve. Potv?rka kousala jak zb?silá, tak jsme ji museli na odb?r utlumit. Jinak podle vulvy bych tipla, že je ?erstv? nakrytá... V?bec t?m našim vet?m nev??ím strašn? se o ni bojím. Je napíchnutá na glukoze a fízáku. Te? jí va?ím ku?ecí maso a dokoupili jsme masozeleninové p?íkrmy pro d?ti.

Chudinka je tak malinká jako osmitýdenní fret? - vejde se do dlan?. Je to hr?za. Kdybych dostala do ruky toho co tohle zavinil tak ho roztrhnu jako hada!!!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Další útulek pro fretky
Zaslán uživatelem/kou: ?iki (IP)
Datum: 2009-06-30, 15:51
Adelindo Kdyby jsi pot?ebovala pomoct jsem z Brna .Ráda pomlžu.
Avatar

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist