Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5
chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: jura (IP)
Datum: 2008-09-13, 20:00
zdravím všechny mám doma nalezenou fretku v okolí jsem se ptal ale ni?í není.
mám dva problémy ten první je že m? kouše do krve když si s ní hraji a nem?žu jí to rozmluvit.a

druhy problém je ten jak se pozna zda jí není zima protože mám ju venku a dnes se zacala trochu t?epat veterinar mi ?ekl že muže být až do nula stup?? venku ale m? se to nezdá jo a je asi tak p?l roku stará má prý ješt? mlé?né zuby

k+velká+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 22:54.

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-09-13, 20:05
jura, fretka al? m?ní mlé?né zuby za trvalé mezi 7. a 9.týdnem.jinak pokud má podmíny, m?že být ve venkovní volie?e celoro?en?, ale nesmí být v pr?vanu a p?es léto zase na sluní?ku a m?la by mít dostate?n? zateplenou boudi?ku

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: jura (IP)
Datum: 2008-09-13, 20:17
takže pravd?podobn? bude o n?co mladší.na pr?vanu není,takže jí nejspíš bude zima

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-13, 20:32
Jak je velká ta fretka? cca, kdybys jí m?l zm??it?Nebo jí vyfot, at si ud?lám obrázek, takhle je t?žké radit, jak na ní, když nevíme, jak je cca stará. Protože pokud má mlé?né zuby, m?lo by to být mlád?. Jinak teda pokud byla fretka odchovávana u p?edchozích majitel? v byt? a utekla nebo jí vyhodili, opravdu jí m?že být zima, takže pozor, aby nenachladla, což je u nich celkem rychlé. Spíš bych jí vzala do bytu. Taky co znamená u tebe kousání do krve? Jelikož fretka kouše sama o sob? a pokud na to nejsi zvyklý a uhýbáš prudkými pohyby a cukáš, je to ješt? horší. Je lepší fretku nechat jakoby kousnout a druhou rukou jí ?elist otev?ít.

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-09-13, 20:39
Jura-pokud frete?ka n?jakou dobu žila venku, m?že být z mnoha v?cí polekaná a bázlivostí kousat do krve, dej jí ?as se aklimatizovat a pokud máš možnost, vem ji dom?.. nemám nic proti venkovnímu chovu frete?ky, ale pokud je starší a chceš z ní mít mazlí?ka, mel bys s ní trávit co nejvíce ?asu.
Sleduj jí, jestli jí, pije, nemá n?jaké zran?ní, frete?ka m?že kousat i proto, že má hlad.. m?la by mít k dispozici granulky po celý den.. Zkus ji brát do rukou krátce po spaní nebo jídle, m?la by být klidn?jší.
S t?mi zuby-veteriná?i si ?asto fretku pletou s ko?kou, kot? m?ní zuby kolem 6.m?síce života, ale fretka již kolem 7. týdnu, jak už psala žofiro.
Noci bývají chladné, pokud nemáš možnost vzít frete?ku dom?, tak jí musíš za?ídit zateplenou a hlavn? izolovanou boudi?ku. V zim? je chov fretky náro?ný, musíš se jí v?novat venku, nebrat ji dovnit? domu, rychle by se nachladila a co je hlavní, neustálé m?n?ní vody, která zamrzá. Z t?chto d?vod? bych fretku venku nechovala, nemluv? o tom, že veškerý kontakt je skoro žádný.

ch+venku+ zuby+ k+velká+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 22:55.
Avatar

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: jura (IP)
Datum: 2008-09-13, 20:40
t?lo má asi 20-25 cm plus ocas a to kousání je tak že se zahryzne a drží a krev te?e tak jí potom tak jak u psa chytnu za ?elist a vypá?ím si prst jo co znamená když kvoká a sy?í jo mám ju necelý tyden pokusim se vám na zitra zajistit fotky doufam ze se mi to povede :) bez kousání



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: jura dne 13.09. v 20:56.

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-09-13, 20:41
kvokání = radost, rozja?ení
sy?ení je naopak že se jí n?co nelíbí, moje fretka sy?í když jí vezmu n?co s ?ím si hraje a hrát by si s tím nem?la:)

z+projevy+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 22:56.
Avatar

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: jura (IP)
Datum: 2008-09-13, 20:58
když jí ucuknu s rukou jak si s ní hraju tak za?ne sy?et a šplhat po nohavici,ale když ji vezmu do náru?e tak kouše dál a nechce se uklidnit.

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-13, 21:53
Vypadá to, že si chce hrát, že je rozdvád?ná :-) ale mohu se mýlit...Je to t?eba odkoukat, každopádn? pokud p?i té h?e kvoká a pak sy?í, když si s ní p?estaneš hrát, tak se jí to asi nelíbí. Pokud je fretka sama, pot?ebuje to hraní a to v?nování se jí mnohem víc než ta, co má ješt? kamarádku, protože si vyhrajou spolu.Pokud t? kouše tolik, jak píšeš, tak jí musíš nau?it, že tolik kousat nesmí. Nejlépe tak, že když t? kousne, tak jí ruku odstra? tak, jak to správn? d?láš a zav?i jí a ?ekni jí, že pokud takhle bude kousat, tak si s ní hrát nikdo nebude...Ony jsou fretky chytré a rozum?jí :-D co jim ?íkáš...?ím víc se jí budeš v?novat a to kousání t? neodradí, tím v?tší pokroky bude d?lat a tím mí? kousat. Jak je psáno výše, taky bych spíš doporu?ila jí vzí dom?, než nechávat jí venku. ?ím víc s ní budeš v kontaktu, tím líp.

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: jura (IP)
Datum: 2008-09-13, 22:11
jo a jeste neco jak tu moji potvurku mam naucit do postroju kdyz se snema priblizim tak bud je kouse nebo zacne sycet chcu ji brat na prochazky ale nejdeto tak zatim spolu blbnem jen v garazi protoze doma to nejde skrz elektroniku a ostatni zviratka hlavne hlodavce a kocoura trhace

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-14, 10:26
u nalezence bych s tím postrojkem asi trochu po?kala, máš ji krátce, vše je pro ni nové. Nebo skoušet nasazovat cvi?n? postrojek, když už je urahaná ze hry....pokud fretku vúbec lze utahat :-)
Avatar

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-09-14, 11:10
jura, jak už jsem psala, nech ji trochu aklimatizovat, nic ned?lej násilím, m?žeš ji vyd?sit, s postrojkem po?kej než si zvykne na tebe a ostatní "novinky"..navíc ona až zjistí že se pak jde ven, tak se bránit nebude.. Moji tcho?i když vidí že beru do ruky vodítko tak ihned b?ží ke dve?ím a ?ekají až jim nasadím postrojky:)
Avatar

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: jura (IP)
Datum: 2008-09-14, 11:39
dob?e postrojky zatím zkoušet nebudem,fotky n?jaký jsou, ale stálo m? to pár kapek krve :) ale opravdu reaguje na potrestání.jak m? kousla tak jsem ji zav?el do klece, ?ekl jsem jí au škaredá fretka a šel jsem pry?.jak jsem pak p?išel a pustil ji tak kolem m? chodila a zkoušela nenápadn? na m? vyšplhat.kolik by toho m?la za den sežrat,ve zveráku ?íkala 30 g granulí což si myslím, že je málo, protože ona je furt hladová.v?bec nevím jak dlouho se toulala a byla bez žrádla.protože mám pocit co ji mám, sice chvilku,ale b?íško je kulat?jší :)

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-14, 11:43
jura, fretce se žrádlo neodmn??uje jako psovi. Fretka musí mít p?ístup ke granulím (kvalitním) 24 hodin denné, aby mohla jíst kdy chce ona. Možná kouše taky proto, že je po?ad "nedojezená".
Avatar

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: jura (IP)
Datum: 2008-09-14, 11:54
takže to s krmením nebude tak jak se uvádí v literatu?e, ale zajistit jí trvalý p?ístup ke krmení.takže to bude jako s kocourem.furt plná miska :)

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-14, 11:57
P?esn? tak. Toto ale múžeš zajistit jen s granulemi, s masem (jak sirovým tak va?eným) by to nešlo, to by se za 24 hodin skazilo ur?ité. Takže granule: ANF, TotalFerret, FerretComplette, Vitakraft....to sou asi nejdostupn?jší kvalitní fret?í, nebo kvalitní pro ko?ata, t?eba AcanaKitten.
Avatar

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: jura (IP)
Datum: 2008-09-14, 12:12
dávám jí ferret baby formula pro fretky do 1 roku a z veteriny ješt? mám royal canin pro ko?ata a kapsi?ky

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-14, 12:35
Ferret Baby formula neznám (pokud nemyslíš TotalyFerret baby) Royal Canin jako zna?ka je dobrá, ale v?tšinou p?edražená. Stejnou kvalitu má i AcanaKitten a cenov? je lepší....ale te? bych ji granule asi radši nemnénila. Pokud je vyhublá, skus néjakou vitaminovou pastu (Calopet, Multivitamin pro ko?ky - ale pozor na p?edávkování)
Avatar

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: jura (IP)
Datum: 2008-09-14, 12:51
dobrá vyzkoušet to m?žu



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: jura dne 14.09. v 13:11.

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: jura (IP)
Datum: 2008-09-14, 12:57
[fretule-kaca.rajce.idnes.cz]
tady jsoi pak k nakouknutí fotky mojí Ka?i[/img]

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-14, 13:18
hele, albínka :-))) na téch fotkách vypadá že ji nic nechybí :-))) Akorát to pletivo (nevim jestli je to klec, nebo co...) mi p?ijde slabý....neni to to králi?í? To by mohla p?ekousat.
Avatar

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: jura (IP)
Datum: 2008-09-14, 13:32
ne prokousat to nem?že.je to pevné pletivo.zatím je v této kleci, p?íští týden budu mít novou, která se už dá umístit do domu.tahle je d?ev?né konstrukce a dom? bych ji soukal t?žko :)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: jura dne 14.09. v 13:33.

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-09-14, 13:55
Má krásnej kuku?;-)
Avatar

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-09-14, 14:54
krásná, ale p?íjde mi, že mlád?s mlé?nýma zoubkama už to nebude...na tý první fotce mi p?íjde na tak mladé mlád? celkem velká

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: jura (IP)
Datum: 2008-09-14, 15:45
tak asi z?stane její v?k záhadou.v pátek jdu na veterinu zase na n?jaké zdravotní procedury, tak se ho ješt? zeptám :)

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-09-14, 16:59
jura, ony fretky m?ní zuby mezi 7.-9. týdnem, což jde dob?e vid?t, mají totiž v té dob? dv? ?ady zub? a tahle mi teda už p?íjde starší jak t?ch9. týdn? a v tom porovnání s rukou i celkem veliká, na tenhle v?k...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-14, 19:32
No m? p?ijde stejn? velká jak ta albínka, co budeme mít nakonec doma...A té je rok a p?l a je cca stejn? velká...Ale tak m?že to bejt taky brzký mlád?...Hele, víš co jí kup? Zkus multivitamínovou pastu od firmy Gimpet. Fretky to mají opravdu rády a v?tšinou je na pamlsky zlomíš...Dám ti sem odkaz. Dá se to koupit t?eba v OBI a nebo ve zverimexech. Každopádn? i spousta vet? ti p?esný v?k fretky ne?ekne a nezaregistrovala jsem, odkud jsi a k jakému veterin?ovi chodíš, ale v?tšina veteriná?? ví o fretkách mí? než ti, co je mají doma. Takže pozor na to...S o?kováním taky pozor. Aby ti nenapíchal fretku n??ím, co je pro ni absolutn? nevhodné.
Takže dole je ten odkaz na tu pastu, jestli máš n?kde v blízkosti OBI, tak tam stojí 75 K? takže my jí jezdíme kupovat tam.
Jinak k tomu pletivu, tohle je v pohod?, my ho doma máme na volie?e také. Holky mají na mysli klasické králi?í, co se dává na králikárny, na to pozor, z toho se fretka opravdu prokouše. I nám se to kdysi p?ed 6 lety stalo, ale to bylo našt?stí doma v byt?...

[www.uzlatehoretrivra.cz]

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 14.09. v 19:35.
Avatar

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: jura (IP)
Datum: 2008-09-14, 22:20
o to ockovani jsem uz mu rikal ze nechcu ten canvac tak mi rekl ze mi opatri jinou vakcinu tak se uvidi co a jak a snad by poznal mlecne zuby a pokud mi to vinde tak budu mit klec takze tu venkovni zrusim a jinak kamarad ma fretku samce a ten je pekne velky a mel jeste samici a taky byla o dost vetsi a jeste neco pujde teda skrotit kdyz je starsi a vychovat

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-09-15, 08:28
ahoj juro, je nádherná:-) když si trošku pro?teš stránky tak zjistíš, že univerzální rada je mazlit mazlit mazlit, uplácet, uplácet, uplácet:-) Když náš mr?ouch hodn? kouše, tak si dávám ruku v p?st, protože do t?ch kloub? tolik nekouše a hladim hladim hladim:-D

napiš odkud jsi, a? ti holky m?žou poradit n?jakého dobrého fret?ího veta, je to opravdu lepší, když doktor aspo? trošku rozumí fretkám. Jinak p?eju hodn? št?stí:-)
Avatar

Re: chování mojí frete?ky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-09-15, 08:53
Jura-já mám 4m?sí?ní sami?ku která není z t?ch nejmenších a tahle mi p?ipadá stejn? velká.. Ono každá fretka je jiná, m?j same?ek váží okolo 2 kg, jiný same?ek váží t?eba n?co p?es kilo.. Podle hmotnosti a velikosti se moc orientovat nedá, jak jsem zjistila. Moje sami?ka ve 3 m?sících byla dvakrát v?tší než jiná dvouletá sami?ka. Jinak taky radím mazlit, mazlit, hodn? se jí v?novat. Já se svým fretkám v?nuji co nejvíce m?žu a nikdy m? ani jedna nekousla.
Avatar

Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist