Našli jsme Fretku
Zaslán uživatelem/kou: Sagarovna (IP)
Datum: 2008-09-06, 11:34
Našli jsme frete?ku, ale mám s ní problém
Prosím o pomoc lidi, kte?í mají už zkušenost s nalezenými frete?kami. Našli jsme frete?ku, z lítosti jsem si jí vzala dom? (protože již jsem frete?ku m?la), ale tato frete?ka strašn? kouše. (Nekouše tak jako t?eba náš same?ek, když si hraje) Nejspíš jí n?kdo musel hrozn? ublížit, vypadá mla?ounce, nebude starší jak 5 m?síc?.

Cht?la by jsem se zeptat jak se dá její d?v?ra získat.
Bojím se jí pustit z klece, aby jsem jí poté chytila. Prosím o radu... :( Cht?la by jsem si jí nechat a trochu si jí vymazlit..

k+velká+

Šárka



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 22:57.

Re: Našli jsme Fretku
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-09-06, 11:47
Nejspíš je asi zdivo?elá. Myslím, že poušt?t a u?it na signál - na mlsotu. Moje Šuperka je nekontaktní polotcho?ka, kterou samoz?ejm? pouštím - tedy rukou v rukavici ji vyndám z klece, pomazlím si ji a pak pustím. Na signál (u nás volání ku?ku?ku?) p?inesu mlsek a podám z ruky. Vezme si a ute?e si ho sežrat pod nábytek. Jinak si se mnou hraje na hon?nou a na schovávanou a když ji nehledám, vyleze sama Jídlo má vždy v kleci a když je unavená, jde do klece sama. Zkus to klidn? bez násilí, fretka se ocho?í.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 17:44.
Avatar

Re: Našli jsme Fretku
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-09-06, 11:53
myslím si taky, že ?ím mén? ji budete poušt?t, tím spíš bude "jako z divokých vajec" a tím h?? ji budete dostávat zp?t do klece. neboj se toho - ani poušt?ní ani divokosti a kousání, chce to ?as, ale až zjistí, že jí u vás nic nehrozí, bude to dobrý. možná, že z ní nebude mazlící medvídek, ale ur?it? k sob? n?jakou cestu najdete :o)

Re: Našli jsme Fretku
Zaslán uživatelem/kou: Sagarovna (IP)
Datum: 2008-09-06, 11:57
D?kuji moc, myslela jsem si to. cht?la jsem na ní pomalou?ku, aby si m? o?uchala a pak kousla a nepustila.. :) Do rukavice nekouše, to znamená že ruce asi ned?v??uje?! Dneska jí tedy zkusím pustit. Dala jsem jí také moje tri?ko, aby nasála pach, pom?že to k n??emu?...

Šárka

Re: Našli jsme Fretku
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-09-06, 12:02
To m?že být ono, bojí se ruky. To tri?ko bylo výborné. Zkoušej ješt? mlsky z ruky. Papriku, okurku, ..
Avatar

Re: Našli jsme Fretku
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-06, 17:04
Také multivitamínová pasta od firmy Gimpet je výborná v takových p?ípadech...Nejspíš je sladká, protože vtšina fretek jí miluje...Cena asi 70 - 80 K? 100 g tuba...Sta?í trošilinku vymá?knout a nechat slíznout :-)

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Našli jsme Fretku
Zaslán uživatelem/kou: Milagros (IP)
Datum: 2008-09-06, 17:10
No tak tohle sme si taky zažili.. Tak tu pastu m?žu doporu?it, dávala sem to tý naší kousavce z prstu a druhou rukou v rukavici sem jí jistila hlavu a hladila. Celkem to trvalo než to pochopila, ale te? je to ta nejvymazlen?jší fre?ule na sv?t? :o). Neud?lá bezem? ani krok, tak držíme packy.

Re: Našli jsme Fretku
Zaslán uživatelem/kou: Sagarovna (IP)
Datum: 2008-09-06, 17:17
D?kuju moooc, pastu ur?it? koupím... ;)

Šárka

Re: Našli jsme Fretku
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-09-06, 17:46
Calopet, Bezopet, Gimpet i jiné pasty jsou výborné, ale bojácné zví?e si je nem?že odnést "do bezpe?í", protože celou tubu dát nem?žeš. To je až další fáze ocho?ování.
Avatar

Re: Našli jsme Fretku
Zaslán uživatelem/kou: Sagarovna (IP)
Datum: 2008-09-06, 18:20
To chápu, ona p?ijde. Sice je po?ád v "úto?ném" postoji, ale p?ijde, o?uchá a do ruky kousne a nepostí. Když mám t?eba rukavice, tak p?ijde chvilku hopsá, a okusuje, hraje si, ovšem p?i prudkém pohybu se b?ží schovat... Ale v?era jsme jí teprve p?inesli, tak nem?žu chtít hned zázraky, bude to asi b?h na dlouho tra?, ale jestli jí ten život aspo? trochu zpríjemním, bude to fajn. Po?ád lepší než aby venku um?ela... :(

Re: Našli jsme Fretku
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-06, 22:41
To je jasné, že je fajn, že jste jí našli a jste ochotni se o ni postarat...
Chce to ?as, pokud se bojí ruky, tak jak psali, bu? není zvyklá na kontakt a nebo jí n?kdo ublížil :-( Rad?ji bych brala to první, ale vzhledem k tomu, že jste jí našli...Tipuju spíš to druhé...Bili ji, že kousla... :-( jako každá fre?ule :-( Takže to chce ur?it? trp?livost a uplácet uplácet a pomalu si získávat její d?v?ru a zkoušet to donekone?na...A jednoho dne..Tu budeme všichni ?íst...Hurá...už nekouše a pusinkuje :D

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Našli jsme Fretku
Zaslán uživatelem/kou: Sagarovna (IP)
Datum: 2008-09-20, 11:32
Všem kte?í p?isp?li moc d?kuji. S Baruškou d?láme kr??ky a snad úsp?šné. Už se u nás trošku otrkala, vleze a vyleze všude, nikoho a ni?eho se nebojí... Nejrad?ji se semnou honí a hrozn? jí baví, když za ní b?žím jak splašená a Baruška na n?m s takovou radostí hopsá, že vidím, jak je semnou ráda. Je nerada když od ní odcházím, to pak za?ne "zu?it" a hází mysku po celé kleci, jenom aby jsem se vrátila... Jinak si zamilovala našho chlupatého psa Barona (kolie) ke kterému by se nejrad?ji nast?hovala do kožíšku a naší ko?ku prohání a má z toho hroznou radost.
Jinak se nau?ila ze zálohy vyb?hnout štípnout mamku do nohy a utéct. Nikomu jinému to ned?lá, asi se jí líbí mámina reakce, která je dosti sm?šná i nám... :)
Takže jí všichni milujeme a svými klaunskými gesty baví celou rodinu...

Šárka

Re: Našli jsme Fretku
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-09-20, 11:50
Sagarovna: Tak tohle se moc krasne cte :) Je opravdu skvely, ze jste to nevzdali a vydrzeli:) Preju jenom hezky chvile s fretuldou:)
Avatar

Re: Našli jsme Fretku
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-09-20, 12:12
to je super :o)
fakt p?íjemný ?tení, ne vždycky má ztracená-nalezená fretka takový št?stí jako ve vašem p?ípad? :o)

jasn?, že se fre?uli na hraní nejvíc líbí hopsající a je?ící "hra?ky"! to je p?ece d?sná švanda a fretka velice rychle zjistí, resp. z?ejm? se již s tou schopností rodí, jak a U KOHO dosáhnout "nadšeného" výskání a skákání... :o)
jestli barušce nechcete kazit radost, tak mamince za žádnou cenu neprozrazujte, že musí to štípnutí ob?as vydržet bez tance svatého víta - pak to fretku p?estává bavit.... :o)

mám z toho, že se u vás barunka tak krásn? zabydlela, velkou radost :o)

Re: Našli jsme Fretku
Zaslán uživatelem/kou: Sagarovna (IP)
Datum: 2008-10-20, 09:43
Ahoj všem, kte?í k mému tématu p?isp?li. S Baruškou jsme už urazili velký kus cesty. Odložila jsem již rukavici a je z ní naprosto spokojená a spole?enská fre?ule. B?há sa vším co se hýbe, neustále n?co žebrá. Když jí pak dám kousek n?jaké té fret?í dobroty ?uchne a uražen? odejde, jako by jsem jí cht?la dát, n?co pod?adného.. :) Jinak si oblíbila našeho Barona (kolie) na kterým nejrad?ji visí a nechá se nosit. Také se nau?ila, vyskakovat z poza rohu a aby jsme jí náhodou ne?apli blesku rychle se schová a ?íhá co bude dál. Je to taková naše vrtule... :D Nechápu lidi, co je vezmou a vyhodí. Barušku už by jsem nedala za nic na sv?t?.

Šárka

Přílohy: IMG_9193a.jpg (61kB)  
Re: Našli jsme Fretku
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-20, 10:06
...tak toto je krásné ?tení! Gratuluju k úsp?chu, a? vám Baruška délá radost!
Avatar

Re: Našli jsme Fretku
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-20, 13:01
JJ moc p?kn? se to ?te, zase jedn úsp?ch :-) Gratulujeme...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist