Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: haky (IP)
Datum: 2005-04-11, 14:31
Ahoj. Prosím nevíte jak s fretkou cestovat? Musí být v p?epravce (jaké má mít rozm?ry a kolik asi tak stojí) nebo pouze v ba??žku? KOlik se za ní platí? Jelikož hodn? cetuju a stanuju, cht?la bych s sebou fretku brát, ale je blbý nést krosnu na zádech a v ruce p?epravku...(když budu p?espávat, aby mi neutekla).. Nevíte n?kdo jak to vy?ešit? Poslední otázka. Jaké rozm?ry by m?la být bytová voliéra pro 1 fretku? díky moc

ces+p?e+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 01:15.

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-11, 14:39
V m?stské doprav? by m?la být fretka ve schrán? s nepropustným dnem, která se považuje za zavazadlo - pokud se tedy vejde do stanovených rozm?r? p?íru?ního zavazadla, neplatí se nic. Ale ješt? nás s bat?žkem nikdy nevyhodili :o) Na delší cesty je lepší p?epravka, ve které se uprost?ed zav?sí "houpa?ka" - pelíšek, dol? fretka m?že jít na záchod, aniž by v tom pak ležela, na dví?ka se upevní napáje?ka a miska s jídlem.
Ad voliéra - ?ím v?tší, tím lepší ;o)
Avatar

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-04-11, 14:47
P?i tom cestování (a stanování) bacha na to, že fretka není pes - musíš jí mít po?ád n?jak zabezpe?enou. Nep?emluvíš jí, aby z?stala poblíž stanovišt? a na zavolání se taky nemusí vrátit. V noci bude z?ejm? muset v p?epravce spát, tak to aby m?la dost velkou, aby se jí tam vešel taky záchod.
Nevím, nemám tu zkušenost, ale než pod stan s fretkou tak to rad?ji s malým dít?tem - p?ipadá mi to jednodušší. Ale možná se pletu.

Jinak na cestování musí být zví?e v pevné schrán?, nespolíhala bych na hodného pana autobusáka, který nechá fretku voln?. Platí se od ur?ité velikosti, to ti ?eknou u konkrétní d. spol.

Základní informace o pot?ebách pro fretky v?. velikosti klece najdeš na stránkách [www.fretka.cz]

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-04-11, 14:58
Je tu n?kdo, kdo s fret-kou/kami cestuje a jaké s tím má zkušenosti? Nemyslím tím vlastním autem k rodi??m na barák nebo o víkendu na chatu, ale práv? takové to stanování a klasické turistování vlaky a busy. Jak venku (ve stanu) ?ešíte 24 hodinové hlídání?

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-04-11, 15:13
Ja jezdim vsemi zpusoby.. Urcite se bez prepravky ani nehnes - takze si jesnoduse jako ja zvyknes ji nosit i s tou krosnou.. Za prepravku platis jako za zavazadlo.. Pokud pojedes vlakem tak nic, nekdy ani v buse nechtej.. Jinak sem cestovala i bez prepravky - ale to bylo vzdy jen k rodicum, nebo na vylet - ale ne na noc - to je prepravka potreba..
Pokud budes mit otazky klidne se jeste ptej - zkusenost mam s vlakem, busem, autem - vlastni i stop. ;o) Hotely, campy - stan.
Ve stanu je to o tom ze bez prepravky o fretku prijdes..
A pro cestovani plati ze by fretka mela byt zvykla na batuzek aby v nem vydrzela, protoze kdyz poleze porad ven a bude chtit porad chodit, tak se nepohnes z mista.. ;o)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Yasmin dne 11.04. v 15:15.
Avatar

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-04-11, 15:36
to haky:
Taky hodn? cestujem a tak p?ipojuji par zasadnich post?eh?:

Pokud chodiš na vandry s batohem, a pak p?espáváš v lese nebo campu pod stanem, rozhodn? musíš brát s sebou p?epravku. Tu si p?ivážeš navrch batohu, aby Ti nevadila v ruce, na sebe zapneš klokánka a do n?ho šupneš fre?uli. Pokud není velké vedro, a Tvá fretka zvyklá jinak, v?tšinu ?asu v klokánku prospí a Ty si m?žeš vychutnávat p?irodu. D?ležité je d?lat p?estávky na pití, p?ípadn? v lét? na schlazení fretky - v klokánku je dost teplo a ešt? ji h?eješ i Ty. Osv?d?ila se petlahve 0,5l se studenou vodou na dn? klokánka, na tom hadr a na n?m fretka. Pokud možno, m?j klokánka co nejvíce otev?eného, aby se v?tralo.

Co se tý?e stanování - voln? pušt?ná fretka ve stanu nep?ichází v úvahu. Prokousala by Ti nejen stan, ale i spacák, Nejenže to není levná záležitost, ale i ona si m?že p?iucpat st?eva.
Nevím jaký stan máš Ty, ale nám se osv?d?il BIZON od HUSKY. Dá se dob?e v?trat, má sí?ky proti hmyzu a hlavn? zazipsovatelnou p?edsí?ku, kde m?že Tvá fre?ule hajat v p?epravce. Mášli strach, že by ji v noci n?kdo šlohnul, pojisti si zipy zevnit? zámkem.

Pak sta?í už jen:

Po?ítat navíc s vodou pro fre?uli.
Up?ednostnit granule - suchá strava se nekazí.
Každý ve?er po p?íchodu do tábora ?i campu jí po?ádn? utahat, protože pak bude v noci ?ádit a ve stanu s ní nevydržíš nejen Ty, ale i p?ípadní campingoví sousedé:)

Z p?epravek Ti m?žu v?ele doporu?it:
P?epravka Clipper 2.

[images.google.com]DN

Je dost velká na to, aby se do ní naspodek vešel zách?dek i zav?silo záv?sné l?žko nahoru, navíc má bezpe?né zavírání - tzv.cvakátko, které neotev?e ani fre?ule, ani jiné zví?e, ?i dít?.
Stojí 748k? a není tak velká, aby se nevešla na ba?oh ?i do stanu.
Avatar

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-04-11, 19:16
ale dv? fretky by v ní asi nem?ly moc místa vi??nebo jo? Taky musím n?jakou koupit..
Avatar

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-04-11, 23:44
Ivco pro dve fretky je ok - Aronka si vybrala tuhle prepravku, kdyz ji videla u me - a ja v ni mam dve fretky, a byvaly i tri.. ;o)
Jen vaha je jaksi uz jina - rozhodne se pronese - a pak se pronese i s jednou, kdyz je uvnitr zachodek s piskem.. ;o) Takze na kratsi trasy beru bez zachodu..
Avatar

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-04-12, 08:58
Yasmin: A proto máme hotel Hilton na kole?kách ( kdo chodí na srazy na Roztyly, tak asi ví ).
Jinak p?epravku jsme odzkoušeli v terénu a celkem to jde :-D ale ven pod stan se s nima teprv chystáme. A jelikož máme tch??ata na kole?kách, myslím že to nebude ani problém. Navíc se na tu p?epravku dá pak p?id?lat t?eba batoh se stanem :-D
Avatar

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2007-04-10, 18:38
Ahojky,jen m? tak napadlo,co takhle na noc do stanu skládací klec?Jen málá a boky kcele se pak dají složit do plastového dna a p?ikurtovat k batohu?Jinak nosit na b?iše ve vaku?Když je zvyklá?
Než tahat p?epravku?Nebo je to fakt v n?kterých p?ípadech nutné?Já nevim,skušenosti nemám,ale taky p?emýšlím jak to ud?lat,cht?ly bysme v lét? n?kam pod stan vyrazit...co myslíte?




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Synus dne 10.04. v 18:39.

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-04-10, 19:00
Pokud mas naucenou fretku ve vaku, tak ok.. Nekdo si prepravku taky pridela na batoh..

Avatar

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2007-04-10, 19:35
Ahojte.Jde nau?it pobývat fretku v batohu, když jí je už deset m?síc?? Pokoušela sem se n?kolikrát, ale ona se v n?m m?že zbláznit. Furt leze ven a je divoká jak blázen - nemáte na to fintu? Ohledn? toho cestování, s ?undrování nemáme zkušenost, ale vlakem jezdíme skoro každý týden, cesta trvá 5-6 hodin. Dokud jsme m?li jen Františku, používala jsem malou p?epravku, z které pomalu vyrostla, ale jelikož je to cestovatel spá?, absolutn? nám vyhovuje. Nemá tam sice pohyb, ale na ležáka tam má místa dost a toaletu vykonává do rohu (na spodku stelivo, na n?m had?ík). No a když chce zlobit (to se stává opravdu ojedin?le, spíše v?bec), vyndám ji z ní a pustím v kupé?ku, p?ípadn? v ?ekárn? na nádraží. Autem už má nacestováno také p?kných pár tisíc kilometr? (my prost? cestujeme víc než bydlíme :-), taky v p?epravce, v posl. dob? voln?. To si vysko?í nahoru za zadní seda?ky a d?lá bordel. Myslím, že šofé?i co jedou za náma musí mít dost. Posledn? se ji hrozn? líbilo, postavit se p?edníma nohama na op?radlo prost?ední seda?ky a hled?t na cestu p?ed náma :-) M?li jsme z ní dost. No a te?, co p?ibyl Arnošt, musíme koupit p?epravku v?tší, p?íp. ho nau?it cestovat v ba??žku a na záchodek ho dávat k Franti do p?epravky. to ješt? uvidíme.

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-04-10, 20:21
Ja som sa snažila nau?i? fre?áka v ba?ohu na bruchu od mali?ka...bez úspechu: okamžite ako vyjdeme von, mám fre?áka na hlave...proste v tom klokánkovi nebude (a to má dva rôzne) Rovnako mi nechce by? v molitanovej taške (pre malé psi or ma?ky). Jedine v ?om je "prenosný" je prepravka. Alebo v náru?í (sakra nepohodlné). Asi nie každý fre?ák sa na klokánka nau?í...alebo je ten môj magor moc rozmaznaný...neviem...:-))))
Avatar

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-04-10, 22:02
Tak to já je mám nau?ený celkem slušn?... nechce se jim chodit- šup do ba??žku, cht?j spinkat- šup do ba??žku... problém nasává akorát v MHD, když cht?j zkoumat a ?muchat. Mám tam rozdvojku, takže oni vyskakujou a pak mi visej z ba?užku dol?... Jinak pokud nemusim, p?epravku zásadn? netahám. A voln? nechat fretku pobíhat v aut? bych nenechala. M?žeš prudce zabrzdit a fretka se ti rozplácne o sklo... já je mám v aut? v ba??žku p?icvaklý, ba??žek mám na sob? a já jsem p?ipoutaná... nebo v p?epravce...
Avatar

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-04-10, 22:36
spíš bych m?la starost, co kdyby se fretka dostala pod pedály (nep?edpokládám, že by ?lov?k mezi pedálama a nohama m?l n?jakou p?ekážku) .. a jelikož jezdíme docela ?asto 4 hodiny na moravu a zp?t, tak prost? máme malou klec, která se vleze do auta (do vlaku klasickou p?epravku) ;)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-04-10, 23:41
Taky máme magora. P?epravku nesnáší a v tašce pro malé psy vydrží pár vte?in.Vystupuje, nastupuje, šplhá mi po hlav? atd.V aut? se pokouší ?ídit a v?bec je nádhern? spole?enskej.
Cestování ho baví, ale my jsme krapet neuroti?tí.
Avatar

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2007-04-11, 08:40
No, to se bojím taky, že p?eletí, nebo vleze tam, kde nemá. Akorát že od té doby, co máme Arnošta, její p?epravku zabral on, a Franti ve své kleci v zatá?kách lítá jak hadr. Tak si na chvíli pob?há a pak si najde místo na zadních seda?kách, kde se uvelebí. K nám dop?edu našt?stí v?bec nechodí, jen když si ji ležící spící, dá Ma?o na klín. Tam je nejspokojen?jší. Budeme to muset n?jak do?ešit :-) Asi jim ud?láme speciální mini pásy na p?ipoutání. Dovedu si p?edstavit, jak by tam sed?la jako bohyn?, cigaretku v pacce, slune?ní brýle, nohu p?es nohu a dožadovala se piva:-))))))

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-04-11, 08:46
Tak fretku navo?no v aute by som si neriskla...dokonca aj na psov som mala na zadných sedadlách pásy. Do auta máme malú klec, fre?ák ju má rád, je v nej spokojný.
Avatar

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2007-04-11, 09:41
My v tom máme s Matýskem našt?stí jasno...oba cestujeme rádi, Mates v?tšinou pravideln? v aut? v p?epravce usíná. Nedávno mi celou cestu z Kolína do Liberce prospal. Ale když se po cest? probudí a koukne na m? p?es dví?ka p?epravky, tak zas vim, co mám d?lat já...zastavit, zapnout vodítko, nalít do misky vodu a šupky na chvilku z auta. Byl zvyklý na cestování od malinka, takže žádný problémy nejsou.
Jinak jako ?idi?ka jsem zásadn? pro pevnou p?epravku!!!
Do autobusu si na n?j beru jen tašku pro psy a nebo miluje hrabání v mé kabelce a navíc když cestuji s ním, tak mám kabelu v?tší, takže než nastoupíme do autobust tak mu ,,dovolim" vlést mi do kabelky a pohrát st tam,on má o zábavu postaráno a já mám o starost mí?.
Tašku pro malé psi mám taky, protože klokanku nesnáší. Taky do tý tašky nasupuje a vystupuje, tak jí prost? držím v ruce a a? se baví, navíc, když se n??eho lekne tak se tam m?že rychle ukrýt:O) Nakonec je z toho tak unavený, že usne.

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: squirrel (IP)
Datum: 2007-04-11, 10:52
Na cestování používám p?epravku, jezdím pravideln? vlakem 3-4 hodiny. Na nádraží ji vždycky nechám vyb?hat a ve vlaku spí (a navíc, když je v p?epravce, tak mám docela klid od zv?davých lidí).
V lét? bych s ní taky cht?la jet pod stan, ale bojím se,proto ji rad?ji nechám doma....je tam zvyklá,bude ji tam líp.
A navíc je to zbyte?ná zát?ž na túry :-)) když po?ítám p?epravku, záchod, písek atd...

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-04-11, 11:21
no,my prepravku zvladame dobre, zvlast kdyz tam ma hamaku, s batuzkem zadny problem, akurat ho tam utahnu,jemu kouka hlavicka a huraaa jedem
ja naseho jeste v zime naucila pod bundu, na hrudnik, utahnou zip a sem dvouhlava. eugenkovi se tam libi, zahrivame se navzajem(nemuzu se zbavit dojmu,ze v batuzku by mu byla zima) a kdyz jedem mhd, chvilku vyvadi, to ho staci podrzet pod krckem a hladit po hlave a hned se zklidni, nacez s oblibou sleduje z vokynka venkovni svet...holt mame maleho cestovatele:)

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2007-04-14, 11:31
No. Nevím jaké je stanování s fretkou ale párkrát jsem jela k p?íbuzným kde fretku také nemohu jen tak pustit. Bylo to dost obtížné. Fretka byla zav?ená v p?epravce, kde byl po dvou hodinnách hroznej bordel(p?ekad?né WC, v tom rozsypané granule a rozšlapaný od Matýska. Vymývat to každou chvilku bylo jak za trest. Fretáka jsem musela min. 3X za víkend omýt protože to byla hrúza. Chodila jsme s ním jen na vodítku dvakrát den?. Myslím, že ten víkend byl na prd jak pro m?, taqk i pro Matýska:-/ Proto te? s Fretkama pokud možno nikam necestuju a rad?j zajistím hlídání.-to? moje zkušenost.
Avatar

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Eviska (IP)
Datum: 2007-05-02, 18:53
Ahoj,nevíte n?kdo o p?epravce která je vhodná pro 2 fretky,aby se tam vešel záchodek a p?itom m?li ješt? n?jaké volné místo??

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-05-02, 20:14
jo, Clipper 3 ;o)
Avatar

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Eviska (IP)
Datum: 2007-05-02, 20:19
D?kuju,a prodavaji ji na zivem sklu ze?
Já mám tedka fretulku Kiki ale v pátek budeme mít nový p?ír?stek (chlape?ka):o)
Tak proto scháním novou p?epravku a nev?d?la jsem jak velkou a hlavn? jakou....

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-05-03, 00:51




Avatar

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Eviska (IP)
Datum: 2007-05-03, 12:28
A co si myslíte o této p?epravce??
Sem prohlížela stránky happyanimals....

[www.happyanimals.cz]

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-05-03, 16:27
Mohla by být dobrá, nemám s ní zkušenost. Možná bude i v?tší, než Clipper 3, nevím, musela bych to hledat.
Avatar

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2007-05-03, 17:49
na obrázku vypadá dob?e. Ale myslím, že nejd?ležit?jší na p?pravce je zavírání. Vid?la jsme u n?kolik p?epravek, kde by Matýsek dví?ka otev?el úpln? v poho:-/Takže p?i nakupování bych bu? dala na radu n?koho známého(kdo má zkušenost) nebo bych ji ráda vid?la na vlastní o?i.
Avatar

Re: cestování a fretka
Zaslán uživatelem/kou: Eviska (IP)
Datum: 2007-05-03, 18:09
ono to má zavírání jako oby?ejné p?epravky,(takové um?lohmotné otá?ecí pá?ky-nebo jak bych to popsala...)

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist