Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: sharka (IP)
Datum: 2008-08-13, 20:55
Jsem z Olomouce a máme 3 frete?ky. Máme problém s nejstarší která má 5 let.

P?ed 4 rokama byla kastrová, protože m?la trvalou ?íji. Asi p?ed 4 m?sícema jí zdu?ela vulva jako v ?íji tak jsem šla k veteriná?i ke kterému chodím, ale ?ekl mi, že vyšet?ení je velmi obtížné, takže mám ješt? po?kat pokud nemá jiné p?íznaky.
Nedalo mi to tak jsem zašla k jinému (Pan doktor Galko), protože jsem se do?etla o onemocn?ní nadledvinek a ten mi to potvrdil.
V?era jsme byli na ultrazvuku a o nádor nejde. Vím, že se radí s kolegy z jiných veterin a tak mi dnes volal, že m?žeme ud?lat vyšet?ení z krve kdy jí p?i tom ale musí uspat. Jestli jí tam t?eba p?i p?i kastraci nez?stal kousek vaje?níku, ale není to po ?ty?ech letech moc pravd?podobné. Potom by jí mohl operovat, ale je to nákladné a z?ejm? se mu do toho moc nechce, protože je to tit?rná práce a nemusí to vyjít. Ne?ekkl p?ímo kolik, ale te? operoval pudla a to vyšlo p?es 6 tisíc.... Léky nejsou prej skoro dostupné, ale jeden by mohl sehnat kterej by vyšel zhruba na 6 tisíc asi na dva roky kdy bych chodila na injekce, ale zase jí to nemusí pomoct. Prosím pora?te jesli máte n?kdo podobné zkušenosti, nevím co mám d?lat...... díky



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 02:07.

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-08-13, 21:10
sharka, mojí sami?ce d?lali odb?ry krve už n?kolikrát a nikdy mi jí p?itom neuspávali. jinak se dá také použít pregnil bo receptal (?) na ukon?ení ?íje a pokud by to byl kousek vaje?níku, tak by jí vulva zase splaskla a když ne, tak to budou nadledviny...zkušenosti s operacemi nadledvin mají na VFU v Brn?. a koukni sem: [forum.fretka.cz]

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 07.06. v 15:02.
Avatar

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: sharka (IP)
Datum: 2008-08-13, 21:17
M? ?íkal,že jí musí uspat a vzít jí to z krku...?

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-08-13, 21:21
nám krev brali ze žíly na tlapince, ale každý vet má jiný zp?sob, ono asi na tom krku se dá trefit líp než ty malinký žilky na tlapce.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: sharka (IP)
Datum: 2008-08-13, 21:29
To asi jo.Zítra mi bude volat,jesli nesežene víc info.Úpln? jí vypelichali plosky na nohách,ale t?? jsem si všimla,že jí to za?íná zase dor?stat.Trošku i na hrudníku a furt *ošukává* ty dv? ostatní :-)

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-08-13, 22:17
No tak to mi p?ijde jako dost nesmysl, te? když jsem byla s ochrnutým Maxem, a i p?i další návšt?v? s kamarádkou, která šla s dalšíma dv?ma fretkama tak všem t?em brali normáln? krev z tlapky..
Avatar

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: sharka (IP)
Datum: 2008-08-13, 22:32
Zkusím se ho zeptat a ?íct mu to.A necukali sebou moc?T?eba se toho bojí

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-08-13, 23:46
Sharka - pokud máš možnost zajet do Brna - které není zase tak daleko od Olomouce, zkus zajet po domluv? na VFN. Ono dycky je lepší jít k n?komu, kdo fretkám opravdu rozumí - než jít n?kam, kde ti zinkasujou velikanánskou sumu pen?z a ješt? ti ?eknou špatnou diagnozu. Což - popravd? není tak košér...



Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2008-08-14, 03:46
Nám brali krev taky z tlapky. Taky pan doktor nejprve myslel, že bude uspávat, ale zkusili jsme to za bd?lého stavu a šlo to. Akorát se to, ale muselo odebírat inzulinkou jehlou, protože ostatní (i na malé psy) byly moc silné. D?lal nám to pan MVDr. Petr Procházka z Olomouce, my jsme s ním zatím spokojení.
Avatar

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-14, 09:08
sharka, možná si vet jen netroufá vzít krev bez uspání, je to celkem pipla?ka a jestli nemá v tomto skušenosti s fretkami....asi bych si dojednala to Brno...
Avatar

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-08-14, 11:24
sharka:ona je vynikajici vetka v zabreze na mor.mas to vlakem 40min cesty.tady mas jeji stranky pokud bys ji chtela zkontaktovat.www.vetzabreh.com
Avatar

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-08-14, 12:47
Sharka: já chodím také ke Galkovi a jsem s ním také spokojená. Chodila jsem i k Procházkovi a ten je taky dobrý :) Nevím jak velké zkušenosti p?esn? má s fretkami, ale vím že ke Galkovi chodí fretek taky dost a vím že se vždycky snaží zjištovat jakékoliv informace a když si s n??ím neví rady tak se poradí se zkušen?jšími. Záleží mu na zví?atech a než jim n?co dá tak zjištuje p?í?inu a ne že by jim dal n?co co by jim mohlo uškodit. Ale není to ur?o takovej profík na frekty jako jsou veteriná?i na klinice v Brn?. Galko je hlavn? specializovaný na psy na ty je profík. ALe na fretky se také snaží :)

Tvoji frete?ce p?eji aby se brzo uzdravila a snad to bude v po?ádku.

[www.oriens.estranky.cz]

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-08-14, 12:56
No, nám se snažili nabírat jednou na Bílý ho?e krev z krku, pak ze zadní packy a nakonec z p?ední, kde se to povedlo. Meggie pak byla oholená a rozpíchaná, takže vypadala chudinka blb?. Ale s tim jsme tam strávili asi p?l hodiny.
Jinak bych taky v tomhle p?ípad? jela radši za zkušenym vetem, co ví jak na to. Protože i když se vet snaží, ale nezná to a nemá s tim žádný zkušenosti, m?že napáchat víc škody než užitku...
A uspávat kv?li krvi bych 5 letou fretku nenechávala....
Avatar

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: iveta77 (IP)
Datum: 2008-08-14, 15:59
Sharka:taky chodíme asi 5let k MVDr.Galkovi a muj názor,že je dobrý a snáží se ud?lat vše nejlépe.Prvního fretáka mi operoval asi v 7letech,m?l nádory potom asi ješt? 2krát pokaždé jinde a vše prob?hlo bez jakýchkoliv potíží.Um?el v 9letech.Nový freták asi v roce onemocn?l,dostal injekci a domluvily se na odb?r krve,kdy se musí p?ispat a z tlapky veme krev.Nedošlo k tomu,zjistily jsme,že ukrad brambor,který mu neud?lal dob?e.Jinak ho potom kastroval,dle metody z USA kde je fretek plno a op?t vše v pohod?.Pokud mám problém opravdu poradí,zjistí co je nejvhodn?jší,nebála bych se.Ted nás ?ekají další dv? kastrace a ur?it? bych jinam nešla.Držíme vám palce

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: sharka (IP)
Datum: 2008-08-14, 16:00
Ur?it? se s ním zkusím domluvit aby to zkusil vzít z té tlapky,aby jí nemusel uspávat.Opravdu se snaží si to zjiš?ovat.Volal známýmu na slovensko i do Brna ,ale nevím jesli p?ímo na VFU.Zkusím se s ním domluvit jak si na to troufá a uvidíme.Do Vyškova mi to p?ipadá zbyte?ný,to už bych asi rovnou jela do Brna.Ale moc d?kuju všem za rady...

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: janaT (IP)
Datum: 2008-08-14, 16:14
sharka: Já znám i doktora Galaka a musám souhlasit , že je to velice dobrý léka?. Ale bohužel bych na nic ne?ekala a p?eci jen si zajela do Brna. Já jsem ze šternberka a tak, jak jsme m?ly d?íve problémy jezdit tak daleko, tak dnes již toho nelituji a rad?ji ty dv? hodiny ob?tuji.
Máme jít na o?kování. Pokud by jsi cht?la jet s námi a fre?i?kou, jste u nás v kupé vítáni.
Bylo by to bu? zítra 15 anebo p?íští týden ?t nebo pá.Tak se ozvi.
nebo zavolej: 737 585 083

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: sharka (IP)
Datum: 2008-08-14, 16:24
JanaT-Ješt? nevím jak to bude.Domluvím se s tím Galkem a uvidím,ale ur?o dám v?d?t.Nevím do kdy tam mají,asi si budu muset vzít dov?u.Asi bych tam nejd?ív zavolala a domluvila se co a jak abych tam nejela jen tak.Možná i autem ješt? uvidíme

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: janaT (IP)
Datum: 2008-08-14, 16:38
\sharko máš SZ. Jana

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-08-14, 16:42
Já v??im, že je vet dobrej, ale p?ece jenom, zkušenosti d?laj svoje... je jasný, že n?kde ty zkušenosti získat musí, ale že by t?eba zrovna moje fretka m?la bejt ten pokusnej králík, to ne... Já t?eba na o?kování a s mali?kostma chodim jinam, ale jak je n?co vážnýho, jedu k veteriná?i, kterej má hlavn? hodn? zkušeností a vid?l i d?lal všechno možný...
Krom? toho, nevim, jak kastrujou v USA, ale vim, že tam kastrujou už mlá?ata (a je jedno, jestli fretky nebo psy...), tak doufám, že ta metoda neni tohle :)
Avatar

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-08-14, 16:52
v USA se kastrují laparo, bo jak se tomu nadává, ne?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-08-14, 17:40
Žofiro- jako laparoskopie? Bez velkejch jizev, jenom t?i malý dírky? nebo to je zas n?co jinýho? :))
Avatar

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: iveta77 (IP)
Datum: 2008-08-14, 17:54
Jste m? dostaly,já cht?la p?isp?t svým názorem na veta,což nebyl dobrý nápad.Myslím si že v jakém v?ku kastrovat,ví i ten nejhorší vet,beru vlastní zkušenost.Nás kastroval ve 13m?sících a to z duvodu,že jsem se ujala sami?ky,tak aby nemusely být odd?leni v ?íji.Jako pokusní králíci,jsme si nep?ipadali(i když n?kdo musí být první)Nejsem odborník,abych popsala operaci,mohla bych se špatn? vyjád?it.Pro fretule ud?lám vše,takže pokud bych m?la pochybení pojedu s nima t?eba na Aljašku.Já cht?la jen uklidnit,že jsou v dobrých rukou m??j názor první a poslední

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-14, 18:24
Cosi jako laparoskopie snad jen u same?ka, ne? To bych pochopila, malý ?ez, vyjmutí vartal a bez šítí. Ale u sami?ky si to neomim p?edstavit....je hrozn? malá....optám se na to...
Avatar

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-08-14, 18:35
rynn, tak tak, n?kde jsem ?etla, že to v USA ne?ežou tak jako u nás..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-08-14, 23:33
iveto, práv? že né všichni veti tohle v?dí. Jsou veteiná?i, co vykastrujou fretku t?eba ve 4 m?sících... a práv? v USA se to d?lá svad už n?kdy mezi 8 tejdnama a 3 m?sícema (???) naprosto b?žn?, i u ps?....
Žofiro... no, amíci taky musej mít všechno extra :))
Avatar

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: sharka (IP)
Datum: 2008-08-16, 10:27
Ahojte,mám nové informace.Dnes jsem byla u pana doktrora Galka a v úterý jsme objednaný na testy.Nebude jí úpln? uspávat jen jí dá párkrát dýchnout aby byla v klidu a veme jí krev z krku,protože jí pot?ebuje víc.Testy budou na kortizol,estradiol....Tak zjistí i to jestli nemá zbytek vaje?níku.Potom se uvidí

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-08-16, 13:54
Sharko, vytiskni nebo pošli svému vetovi tenhle ?lánek o onemocn?ní nadledvinek u fretek [www.fretka.cz] Nemá smysl vyšet?ovat hladinu kortizolu! Onemocn?ní nadledvinek u fretek se totiž liší oproti onemocn?ní nadledvinek u ps? a ko?ek.
Tady je ?lánek pro tebe [www.fretka.cz]
Avatar

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: sharka (IP)
Datum: 2008-08-16, 17:55
Když jsem k n?mu šla poprvé tak jsem mu vytiskla toto [fretka.kom.cz] Vím,že si to obvolává a celkem si to zjiš?uje

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: sharka (IP)
Datum: 2008-08-20, 19:01
Ahojte,v?era jsme byli na odb?ru krve.Dal jí dýchnout rajskýho plynu :-) a vyholil jí krk.Za štvrt ho?ky byla vzh?ru a byli jsme na odchodu.Dnes jsem volala o výsledky (delali jí progesteron a kortizol,estradiol ned?lají) a prej má jednu hladinu vysokou a jednu bu? normální nebo nízkou te? nevím.?íkal že si moc neví rady tak kontaktoval veteriná?ku která tam zrovna není tak jak bude v?d?t tak zavolá.T?? už vím,že bere informace od vet z VFU z Brna.......Doufám,že to bude dobrý

Re: nevím co d?lat
Zaslán uživatelem/kou: Janda (IP)
Datum: 2008-08-22, 22:19
Mam 3 mesicni fretecku.Doporucili by jste mi abych ji dala v 10mesicich vykastrovat,kdyz nechci fretata?Pry s riji hodne trpy.Pak jsem se chtela zeptat jestli je lepsi v tech 3mesicich krmit s granulema pro kotata a nebo s granulema pro dospele fretky?Nikde u nas jsem granulky pro mlade fretecky nesehnala,jen na netu,ale to vyjde na velke penize asi cca 700Kc s postovnym.

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist