kousavá fretka
Zaslán uživatelem/kou: alen84 (IP)
Datum: 2008-05-13, 23:00
ahoj zdravím mám dotaz mám fretku samce jsou mu 4 roky na m? a na p?ítele je zviklý ale ostatní kouše a to hodn? jenomu známému dokonce prokousl dla? jde na n?m vid?t že jakmile cítí cizí pach tak v?t?í a je to jasný že kousne.

M?j problém je te? v tom že mám malé dít? a bojím se že ho pokouše dávám ho k n?mu tak že mu držím tlamu ale jde na n?m vid?t že by ho opravdu kousl.

M?že mi prosím n?kdo poradit jak to mám ud?lat aby mé dít? nekousl? Jak ho mám zvyknout na ten pach?Jsem z toho neš?astná.Moc d?kuji za odpov?di Alena

k+velká+ s+dít?+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 00:49.

Re: kousavá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2008-05-14, 09:16
Tohle d?lal m?j Samv?d - pokousal do krve kohokoliv, krom? mn? a ješt? dvou ?len? rodiny.
A nevím, nep?išlo mi že by se to býval dal odnau?it. prost? nem?l rád, když na n?j sahal n?kdo cizí (je to asi závislé na povaze a on byl trošku cholerik ;o)

K malému dít?ti bych, zcela up?ímn?, nedávala žádnou fretku - ani tu která ješt? nikoho dosp?lého nekousla. D?ti v?tšinou fretky provokují (ne schváln?! ale t?eba jen hlasem, nebo tím jak se pohybují) a d?íve nebo pozd?ji si i hodná fretka zkusí jen tak z legrace štípnout (následná mela je p?ece taková zábava....)
Myslím že nejlepší je pohlídat ty dva, aby k sob? nem?li volný p?ístup - a pokud si dít? chce fretku pohladit, tak jen pod dozorem dosp?láka.







Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 17:08.
Avatar

Re: kosavá fretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-14, 09:49
souhlasím s výše uvedeným s jednou výhradou:
k malému dít?ti bych nedávala bez dozoru ŽÁDNÉ zví?e.

Re: kosavá fretka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-05-14, 10:33
Já mám fretku která d?ti opravdu miluje, ale to je hlavn? tím že má rád zájem svého okolí a d?ti tohle zví?e dokáže fascinovat dlouho:)) Mojí sest?enici jsou dva roky, s Damiánem si hrajou v pohod?, berou si navzájem hra?ky, Damián jí nikdy nekousl ani neštípl, ale samotné bych je nikdy nenechala. Malé dít? dokáže jednat necitliv? a zví?eti se to líbit nemusí. Damián ji nekousne když ho tahá za ocas nebo za kožich ale b?ží se schovat, on je taková trumpeta. Ale i tak, je to fretka, p?ece jen se nechá snadno vyprovokovat ke h?e, což znamená na štípanou a tam už to nemusí být taková sranda.
Avatar

Re: kosavá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-05-14, 14:40
Já mám práv? za sebou ?erstvou fascinující zkušenost: v sobotu jsem m?la na návšt?v? p?tiletou hol?i?ku. Náš Fred tedy rozhodn? není zví?e, které bych doporu?ila k jakémukoli dít?ti. Nicmén? hol?i?ka ho celé odpoledne s vášnivou láskou a nasazením mu?ila - tahala ho v náru?í, namo?ila do lavóru s vodou, lítala za ním, cpala mu granule, a to zví?e za ní dokonce dobrovoln? chodilo!!!! (A my samoz?ejm? s nervama v kýblu lítali za nimi :-))) Ani se nenechal vyprovokovat ke kousacím hrám, byl naprosto v pohod?. Pak si pro hol?i?ku p?išla její babi?ka, a tu Fred lehce kousnul už ve dve?ích.
Tím rozhodn? nechci ?íct, že bych jakékoli zví?e nechala s dít?tem bez dozoru, ale bylo to pro nás dost p?ekvapení.
Avatar

Re: kosavá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-14, 18:36
Já myslím, že jde hlavn? o to jak je fretka zvykaná od mali?ka na cizí lidi. Já fret? hned jak sem ho donesla cpala do rukou sousedúm, prost? co nejvíc cizím lidem. Dneska má 4 roky a cizí ?lov?k si ho múže klidn? vzít, nemáme problém u vetú, nic neud?lá. D?ti hlídám, aby neublížili ony jemu, pá? on sa zaru?en? neohradí, natož aby kousnoul :-)
Takže pokud neni fretka od mali?ka zvykaná na cizí lidi...v tom bych vid?la problém, skoušet ji to nau?it už jako starší....jist? to jde, za cenu úplatku a hry, ale bude to pracné.
Avatar

Re: kosavá fretka
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-05-14, 20:42
Naše paige nesnáší cizí lidi, fretky a zví?ata obecn?.

Pokaždé, když je u nás a ven?ím je v kuchyni a je tam mamka, ví, že dostane banán. Za?ne paná?kovat a škemrat. Ale ani tak na sebe od mamky nenechá sáhnout, a i když ji držím a mamka si ji pohladí, jen po zádech, už se po ní otá?í a je ostražitá i když vždycky dostane úplatek.. ....



Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: kosavá fretka
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-05-14, 21:31
no nase Nelinka je prodejna, tu date nekomu do rukou a ona ho hned pusinkuje a klidne by s nim i odesla... v zivote nikdy nikoho nekousla

Re: kosavá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-14, 22:59
Rocky byl od mala stejn? socializovanej jako potom Romeo. Rocky cizí lidi rád nemá, Romeo bz se nechal i od batolete tahat za packy a každej si s nim mohl d?lat, co cht?l... takže je i o povaze, bych ?ekla.
Avatar

Re: kosavá fretka
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-05-15, 08:42
Hmm,cht?la jsem se zeptat, je normální že mi fretka úto?í na gelové nehty??? Nikdo si jich nevšímá, spíš jsou rádi, že je s nima drbu, ale Jenny jak je vid?la by mi je nejradši ukousala... Nevím, co se stalo, zda její p?vodní majitelka ji s n?ma n?jak t?eba netýrala nebo tak... nevíte ?ím to m?že být??

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: kosavá fretka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-05-15, 09:54
Kamcu mi Damián taky ohlodává nehty.. Nikdy m? nekousl ale za ty nehty rve.. Podle m? mu to nevoní, moje ?in?ila z nich je taky odva?ená, té je nesmím ani ukázat jinak bych je nem?la:D Kamarádka má porcelánky a t?ch si smradi nevšímají, ale mých gelových jo
Avatar

Re: kosavá fretka
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-05-15, 10:01
hanulka: hm stejn? je to divné já z ich nic necítím...no Jenny si vezmu na ruce a trhá za n?...potvora...a ostatní nic....

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: kosavá fretka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-05-15, 10:06
Možná jí vadí ten dotek.. P?ece jen to nejsou p?írodní nehty.. Damián mi je kouše, ale jen sem tam. Oni mají citliv?jší ?ich a možná jim na tom opravdu n?co nevoní. T?eba to lepidlo ?ím se lepí podložka tak to ur?it? musí n?jak jít cítit i když my to necítíte.. Zas ale já už je mám dlouho a gel mám na vlastních..
Avatar

Re: kosavá fretka
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-05-15, 10:19
hanulka: no tak vidíš...já mám nalepené tipy na nehtech a na tom až gel...no je to divné no...jí jenom sta?í jak je vidí, nemusím si ji ani brát na ruce...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: kosavá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Hanibal (IP)
Datum: 2008-05-15, 14:06
Pro alen 84.Mám fretku kluka a do mé 4-leté dcery se zakousl p?ímo do tvá?e byl to mžik.Nev?d?la jsem jak je na sebe zvyknout,bály se sebe vzájemn?,pak jsem si všimla že Hany leze všude kde se malá vyskytuje a když byla pry? stále ji hledal pak našel její špinavé tri?ko a spal na n?m nikdo mu ho nesm?l vzít od té doby jsou kamarádi a Hany malou brání a hraje si s ní.Dostala jsem ho jako ro?ního a kousal jak o život myslím že kousal ze strachu a ted je to mazel sta?ilo ho uplácet salátovkou a melounem.Nejlíp se mazlí když se nají .Hlavn? chce neustále chválit.

Přílohy: 05042008110.jpg (95kB)   Obraz030.jpg (15kB)   Obraz061.jpg (86kB)  
Re: kosavá fretka
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-05-15, 18:21
me osobne taky napadlo dat fretecce nejake tricko nebo neco, kde jde citit ten clovek,na ktereho pach by si mela fretule zvyknout... uricte to stoji za to vyzkouset



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist