Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Samec nebo samice? Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Monika (IP)
Datum: 2003-04-13, 14:44
Cht?la bych si po?ídit fretku, ale nevím jestli samce, nebo samici. O fretkách jsem si p?e?etla hodn?, takže vím o výhodách i nevýhodách obou pohlaví, ale stejn? se nemohu rozhodnou. Cht?la bych mít fretku jednu a doma. Samec se mi líbí víc proto, že je v dosp?losti víc p?ítulný a že je v?tší. Samice zase mén? smrdí. Cht?la bych se zeptat: Pokud nechám u samce odstranit pachové žlázy, bude ur?it? taky cítit, protože jeho srst je taky cítit, nebo ne? Není samice mén? cítit, pokud je odpachovaná, než odpachovaný samec. Mn? fretka sice nesmrdí, ale naši mi ji nedovolí mít doma., pokud bude moc cítit.P?edem d?kuji za radu.

z+nebo+



Celkem upraveno 9×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 13:13.

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Jana (IP)
Datum: 2003-05-14, 17:05
Máme dv? sami?ky, pach je srovnatelný s mor?etem, n?kdy v?bec, v horku trochu cítit jsou. Ale oproti psovi (nic proti ps?m) nebo kocourovi jsou to vo?avé holky. Te? jsme doma m?li p?j?eného nekastrovaného same?ka Kubu, ozna?koval nám kuchy? a je cítit o dost víc, než sami?ky, ale není to zas až tak hrozné. Myslím, že pr?m?rn? ?istotná rodina to klidn? p?ežije. Vyt?ít, vyv?trat - a je po smradu. To taková bílá myška...M?li jsme same?ka a p?es veškerou snahu t?ch 12 g bílého t?lí?ka zasmradilo celý pokoj.

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2007-07-27, 18:09
ahojky, tak zhruba do pul roku, az se s pritelem odstehujeme do naseho noveho bytecku, tak bychom si chteli poridit fretecku. S frete?kami zkusenosti mám,pred dvema lety sem jednu mela, ale ta bohuzel zemrela na rakovinu. A tak sem si rekla,kdyz me i priteli se fretecky moc libi, tak ze si jednu poridime. Akorat nevime jestli kluka nebo holcicku. Z vlastni zkusenosti vim ze holcicky nepachnou, samozrejme pri pravidelnem cisteni pelisku a zachodku atd. Ale pritel si zamiloval kluky, kvuli jejich povaze a vzrustu. A jelikoz sama nemám s chlapecky zkusenosti, tak bych chtela poradit co se tyce znackovani a zapachu. Je to opravdu takovy rozdil? diky za odpovedi :)))

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2007-07-27, 18:22
Tak ja mam hol?i?ku i kluka a i když už jsou oba kastrovani, tak si pamatuju éru rije ;-) Hol?i?ka mi svým zvláštním zp?sobem von?la a kluk má v?ni ur?it? výrazn?jší, navíc je v?tšinu roku v ?íji, takže to stojí za to :-D Monty mi p?i ?íji tak ozna?koval koberce, že a? jsem je drhla, jak jsem cht?la, musela jsem je prost? dát pry? :-)

Kdybych už nem?la 2 fretky, tak bych taky nev?d?la, jeslti hol?i?ku nebo kluka, ale asi bych stejn? zvolila kompromis a po?ídila oba, a? jim není v pelíšku samotným smutno ;-) "Kde je jedna, tam se druhá ztratí!"
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2007-07-27, 18:22
nooo, me osobne fretecka nesmrdela. ale musela sem ji mit ve venkovni voliere. ted bychom ji meli doma v byte...
no pro me by to nebyl proble, ja bych mela klidne tri!! fretulky jsou uzasna a hrava zviratka :) ale pritel by me asi hnal...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: kacik dne 27.07. v 18:24.

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2007-07-27, 18:30
však po?kej, jestli je ochotny mi jednu, k te druhe už bude jenom krok ;-) Každopadn? po?itej s tim, že koberce jsou nadbyte?na zaležitost :-D
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2007-07-27, 18:32
bicik, fretecka kterou jsem driv mela nechavala koberce na pokoji. chodila pekne do jednoho rohu a byla cistotna. panicka od ktere jsem ji odkoupila ji pekne vychovala. :)
ale u kluka se bojim práve toho znackovani.. znackovat urcite bude ze???

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-27, 18:37
ka?ik: nekastrovaný same?ek zna?kovat bude ur?it?. Ale t?eba já mám nekastrovaného, t?íletého...v pokoji koberec...a ješt? mi nikdo ne?ekl, že by mi byt smrd?l :-))) S tím zna?kováním to t?eba u mýho žádná hrúza neni. Jen musí být všechno na svém místé, nesmí se nic p?esouvat a podle možnosti p?idávat nové p?edmn?ty...ty to pak "schytaj" zaru?en? :-)))
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2007-07-27, 23:21
jasny, ja bych to spis videla na tu holcicku, ale pritel stale trva na chlapeckovi :)) tak to bude asi jeste sranda. :)))
nejradsi bych byla kdyby byla moznost se jit podivat, k nekomu do bytu, kdo chlapecka chova.. abych to zazila na vlastni nos :)

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-07-27, 23:30
odkud jsi, kaciku?

já mám t?i kluky, kastrované, podle mn? to u nás doma nesmrdí, podle n?kterých návšt?v ano a ob?as se ošklíbají i moji vlastní "domácí"... :o)

kluci jsou ur?it? o n?co víc cítit než holky, i když jsou kastrovaní... je to asi stejné jako u lidí - chlapi taky intenzivn?jš "páchnou" než ženský (v?tšinou).
když n?kde na srazu chovám holky, tak jsem úpln? u vytržení, protože mi strašn? voní, jsem jak fe?ák, kluci takhle vo?aví (až na výjimky, taky znám) nejsou.
p?esto bych kluky nevym?nila, p?esn? proto, pro? je chce tv?j p?ítel - je toho už po?ádnej kus do ruky, není to taková mrštná potvora a je to mazel... :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 17:03.

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2007-07-27, 23:41
my sme z kladna, ale neni zas takovy problem nekam dojet, pokud to nebude na moravu :))
presne proto je chce pritel, ze kluci jsou kus zviratka ze jsou mazlivejsi a ne tak mrstny a divoky. jak jsem rekla, holky mi nesmrdeli, vubec...

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-07-27, 23:42
tak to máte z kladna trochu blíž do prahy, než k nám do mostu... :o)

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2007-07-27, 23:56
jj, to mas pravdu... tak snad se nekdo najde :))

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-28, 00:01
Já mám doma kastrovanýho kluka, kastrovanou holku a malýho 3 m?sí?ního kluka a von?j mi všichni :) pravda je, že v ?íji ani jedno nic moc, ale stejn? jsem je fetovala furt. Ale Meggie je cejtit už proto, že na rozdíl od Rockyho nepuší, u Rockyho je to parkrát tejdn?... Ale to je holt individuální :) Ale kluci mi jsou sympati?t?jší, jsou v?tší, kldin?jší mi nep?ijde, ale asi jo :)
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2007-07-28, 00:13
tak sem to priteli davala precist, a je jeste vis utvrzenej pro kluka. nastesti na to máme jeste pul roku, takze se muzeme v klidu rozhodnout a vsechno zvazit.a kdyby se mi ozval nekdo treba z prahy nebo okoli, abychom si ke klukum pricichnout osobne, bylo by to moc fajn :))

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-28, 00:28
kacik: Klidn? si m?žeš o?ichat moje, všechny 3 :)) za p?l roku bude z?ejm? i Romeo v ?íji, tak i pak :) jsme z Prahy. Kluci jsou prost? kluci, no... mn? sympati?t?jší, ale v?tšina lidí chce zas hol?i?ky....
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-07-28, 09:35
Já mám kluka i hol?i?ku,oba kastrované.P?ed kastrací byla hol?i?ka nádhern? vo?avá kolem kr?ku po medu,chlape?ek mírn? cítit byl,ale žádná hr?za to nebyla.Po kastraci oba spíše voní a vyložen? je chodím "fetovat"...v?n? jako norkový olej.Pokud bych m?la volit znovu,tak jedin? chlape?ka.D?venky jsou jako živé st?íbro a neposedí,kluk je mazel k pohledání,chodí za mnou jako pejsek a p?kn? poslouchá.Miluju je oba,ale pokud bych se m?la znovu rozhodnout,tak dva kluky,aby jednomu nebylo smutno:-)

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2007-07-28, 10:30
Rynn: tak to by bylo uzasny, to bychom se pak nejak domluvili na terminu a tak :))
jinak jak vas tady vsechny ctu tak zacinám bejt taky pro kluka, ale nejspis bycvhom ho dali kastrovat. protoze asi nejvis mi na tom vadi to znaskovani nabytku a sten..

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-07-28, 10:47
jasn?, že kluci jsou lepší! žádný problémy s ?íjema, žádná falešná b?ezost a žádný mladý, který pak s t?žkým srdcem musíš n?komu cizímu dát... ;o)
a heretika mi vyložen? mluví z duše a vlastn? mi i poradila, co bude ta moje t?etí fretka - no zase kluk, jasn?... :oP

s tou kastrací to zkuste pak vydržet do doby, než budete moci alespo? jednou p?ipustit. dost majitel? to tak d?lá, protože nekastrovaných samc? je málo, tak aby nem?li mlá?ata po?ád dokola ti samí.

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2007-07-28, 11:37
jeste sem se chtela zeptat, jsou kluci vseobecne klidnejsi nez holky jak se vsude pise? me se na freti holcice práve libilo ze to bylo takovy divoky zlobidlo a byla s ni porat sranda. mozna ze je to asi blbej dotaz, ale vlastne sem nikdy fretiho kluka poradne nevidela, tak nevim..
sou kluci taky takovy zlobidla a neposedove???



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: kacik dne 28.07. v 11:38.

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Marky_Ball (IP)
Datum: 2007-07-28, 11:46
Já mám také kluky a jsou též velké ?ertiska a myslím že moje holky jsou klidn?jší než kluci.
Kluci si umí po?ádn? zaskota?it neboli umí i takový kousky co t?eba sami?ka nedovede(nevím nevid?la jsem to u mích). Same?ek muj si chytne zadní nohy a zkouší se koulet prost? d?lá blbosti jak umí.
Všechny kluky mám nekastrovaný a jsou krásn? vo?aví prost? je fetuji jsou upln? skv?lí oboje pohlaví.

Sami?ka má ?asté problémy s ?íjí m?že dojít i k smrti sami?ky.

Same?ek takové problémy nemá ,jen ?íje že touží po n?jaké fešand?.

Sindy,Andy,(Cassie ve vzpomínkách),Kettý,Connie,Amálka,Kloe a kluci Oskar,(Osky ve vzpomínkách),?árlí,Filípek a Falko

[www.klubkofretulek.wgz.cz]
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-07-28, 12:13
Já mám druhého kluka, hol?i?ky znám jen z návšt?v.

Moje pozorování : hol?i?ky - uli?nice, kluci - uli?níci.
Kluci jsou prý d?v??iv?jší a mazliv?jší.U mých kluk? m?žu potvrdit, že to byli a jsou velcí mazlové a po svém zlobení?ku se rádi pomuchlají.

Hol?i?ky na návšt?ve se ale také krásn? muchlily.

Tak si myslím, že poprvé ( holka nebo kluk) je to jedno a pak milujete to, co máte doma.

Když Ferdík um?el, doma m? p?emlouvali, a? si koupím hol?i?ku, že bude menší a bude mén? v byt? cítit, ale já prost? musela mít zase kluka.
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2007-07-28, 12:17
kacik:Mám doma t?i kluky z toho dva kastrované a m?žu s klidným sv?domím ?íct,že bych nem?nila.Vsichni t?i jsou lumpáci každým coulem,ale taky se rádi mazlí.Hodn? št?stí p?i rozhodování,ale doporu?uju kluka :o)
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2007-07-28, 13:13
Kluci jsou lepsi,holky jsou sice takovy strestidla na perkach, ale to umi byt kluci taky a maji vyhodu ze kdyz je chces nunat, tak je kam zaborit nos (teda na druhou stanu ja mam velky nos :-)) Mam 3 nekastrovany a jednoho kastrovanyho sice nekastrovani jsou vic citit, ale asi jednej duvod, proc uvazuji nad kastraci je ten, ze kdyz na ne nelezou hormony, tak jsou sami vic spokojeni :-) Dle meho staci 2x denne vybrat zachudek a neni to nijak hrozny s tim smradkem plus "neserou" mimo zachod.
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2007-07-28, 13:22
Já bych si jako t?etí frete?ku po?ídila taky kluka :-) Nejlépe albínka a aby m?l v dosp?losti tak 2 Kg, a? m?žu machrovat, že mám doma ledního medv?da :-D a Monty se m?l s kým prát, protože naše hol?i?ka je spíš takový mazlínek postelový.

Jinak naše Jackie je hrozn? umazlená. Sama si chodí pro pohlazení, více než kluk. Jackie si pokaždé vyleze na klín a nechá se drbat. Monty si na m? nikdy nevyleze pro pomazlení. Vždycky si zásadn? lehne vedle m? a nechá se hladit a drbat, ale na klín? nevydrží.
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-28, 14:29
kacik: Jasn?, kdyžtak se domluvíme... p?ípadn? mi napiš SZ.
Ne?ekla bych ale, že jsou všichni kluci klidn?jší než holky. Meggie nebyla nikdy tak moc hravá, jako Rocky, kterej je po kastraci jak hopík- ská?e, hází hlavi?kou do stran, od doby, co máme Romea tak zase vrtí i ocáskem... ale je hrav?jší, než Meggie, kterou te? teda zajímá jenom ta pé?e "o mlá?ata". Jinak už ani sama nevim, protože ?ekám, jak se bude Meggie chovat, až ji p?ejde faleška.
Meggie se mohla umazlit v ?íji a v dob?, kdy si myslela, že je t?hotná...
Rocky na to nikdy nebyl, ale poslední dobou se mu to za?íná líbit (když ho drbu na dvou oblíbenejch místech najednou...). Ale je to r?zný, no :)
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2007-07-28, 22:39
tak jak tak an to koukám, myslim ze to bude nejspis kluk :)) uz se na fretecku strasne tesim...klidne bych si ji poridila uz ted, skoda ze to nejde :(
ale aspon se na ni stihnu poradne pripravit..

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-28, 22:40
kacik: Stihneš se p?ipravit, budeš nakupovat všemožný v?ci, který stejn? nepoužiješ a o to v?tší pak budeš mít radost ;) A kluci jsou prost? lepší, ale zas budeš mí ráda cokoliv :D
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-29, 09:14
Mám doma 3 sam?ekov a jednu sami?ku. Všetci okrem jedného sam?eka (má 11 týžd?ov) sú kastrovaní. Každé pohlavie má svoje pre aj proti. A presne ako píšu všetci - budeš fretku ma? rada, ?i už to bude sam?ek alebo sami?ka.
Predovšetkým si myslím, že každá fretka má inú povahu, inú osobnos? - nezáleží na pohlaví. Pokojne si dovolím prirovna? to k ?u?om.
Moje fretky napríklad: Bobo bol prvý, je to neuverite?ný mazná?ik a je trochu žiarlivý. Gordon, roztopašný fre?ák s mániou kradnú? papierové vreckovky, nerád sa mazná. Žofka - dáma, nerada sa mazná, presadzuje si svoje, panuje vo voliére. Rada sa hrá, ale len ke? má ona náladu - to musia by? všetci na hru pripravení. No a ten posledný - to je ešte krpec (tak ho aj voláme). Ten sa hrá v jednom kuse, ale to je ešte mlá?a.
Trochu som sa rozpísala, sorry. Ke? to mám zhrnú?, tak môžem poveda?, že sa nedá poveda?, že sami?ky sú také a sam?ekovia takí. Poznám sam?ekov aj maznavých aj uli?níkov, a podobne aj sami?ky.
V rozhodovaní ti možno pomôže riešenie otázky, ?o sa týka ruje. Sami?ky mávajú ruju problematickejšiu, sam?ekov (nekastrovaních)trochu viac cíti? - ale v každom prípade, nie je to žiadna pohroma.
Avatar

Re: Samec nebo samice? Prosím pora?te.
Zaslán uživatelem/kou: kacik (IP)
Datum: 2007-07-29, 11:36
vim ze ji budu mit rada at je to holcicka nebo kluk, jen mi slo o to, abych se dobre rozhodla, kvuli tomu zapachu a znackovani... nejde o to ze by me fretka smrdela, de spis o pritele :)

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist