prosím o pomoc :´(
Zaslán uživatelem/kou: montik (IP)
Datum: 2008-05-10, 18:54
Dobrý den máme 8 letou fretku asi pul roku má zdravotní problémy.Je apatická p?estane žrát,tento stav trvá asi týden pak se stav zlepší,ale vydrží to asi jen t?i týdny a pak se stav opakuje.pokaždé vyhledáme pomoc veteriná?e a ten podle vyšet?ní neví p?esn? co jí je .ted je momentáln? zase špatná málo jí a málo se pohybuje už opravdu nevíme co s ní prosím poradte.d?kuji

stá?í+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 22:14.

Re: prosím o pomoc :´(
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-05-10, 19:43
odkud jste? kam chodíte na veterinu? rozumí váš veteriná? opravdu fretkám?
Avatar

Re: prosím o pomoc :´(
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-10, 21:22
bohužel, montik, nikdo ti nebude um?t poradit na dálku aniž by si tvojí fretku prohlédl, musíš asi k jinému vetovi. ale osmiletá fretka je už pom?rn? letitá, žádné zázraky od n?j ne?ekejte.... :o(
ale každopádn? to chce d?kladné vyšet?ení (samosebou od veta, který o fretkách n?co ví), abyste v?d?li, co se d?je, co m?žete o?ekávat a jak fretce ulevit, pokud skute?n? má n?jaké zdravotní potíže.
držím palce.

Re: prosím o pomoc :´( ....
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-05-10, 21:29
Jeden z mých fre?ák? to taky mívá, taky jsme vyšet?ovali , všechno možný, (Dr.Chylíková) a byl i na hospitalitzaci, a taky se na nic nep?išlo. Nejv?tší pozor se musí dát na dehydrataci, ta u fretek p?ichází velmi rychle, kidn? druhý den co nepijí, z toho m?že být i apatická. U mého fre?áka zatím pomáhá to, že když to za?ne, dávám mu n?kolikrát denn? 5-8lži?ek vlažný vody. Vyv?sím ho a pomalu, musí to polykat mu to t?ma lži?kama leju do pusy. Rozjím ho vždycky calopetkou, taveným sýrem, šunkou a (te? m? asi n?kdo z fretka?? nepochválí) sladkou šleha?kou ze spreye. Vím, že to není ideální, ale fre?ák už je starší a jsem vždycky ráda, že to na ?as p?ejde. Tu šleha?ku mu dávám jen dokud neza?ne jíst ten tave?ák a šunku. Po dvou-t?ech dnech v?tšinou za?ne zase jíst granule a sám pít. Taky dostává v tu dobu probican(probiotika) a ebi-vet(fret?í vitamíny) . Jen jedné zvláštnosti jsem si u n?j už d?ív všimla. Jedinej z mých fre?ák? si namá?í granule. Má v kleci sv?j "roh" kde má malinkou misku s granulema a vedle zav?šenou vodu v nerez misce. On si vždycky namo?í hubu do vody a tu vodu p?enáší do tý misky s granulema a namá?i si je, pak je jí. Musím to ?asto uklízet, je tam binec, ale to nevadí.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 07.06. v 02:16.

Re: prosím o pomoc :´(
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-10, 21:32
pavlo,
a nebylo by pro n?j teda lepší mu ty granule rovnou má?et? možná má už problém s kousáním?

Re: prosím o pomoc :´(
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-05-10, 22:09
Má problém s kousáním, je to nalezenec, mám ho už dlouho, ale t?žko ?íct kolik mu m?že být let. Ale klidn? 7-8 už jo.
On je jinak úpln? v pohod?, dostává vitacraf paštiku pro fretky dvakrát denn? i vitamíny, atd.... Ze zubama chodím se všema jednou ro?n? na kontrolu ak Chyld? a on je má celkem dobrý. Sice obroušený a žlutý, trochu paradontózu ale žádný aktivní zán?t nebo otev?enou zubní dutinu nic.
Já bych mu ty granule klidn? namo?ila, už jsem to zkoušela, ale on to pak schodí dolu do klece a nechce to... Fakt,on si to prost? chce namá?et sám...:) Já už to zkoušela :-)

Re: prosím o pomoc :´(
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-10, 23:48
:o)
no jo, jako malý d?ti!! taky cht?j všechno samy... :o)

Re: prosím o pomoc :´(
Zaslán uživatelem/kou: montik (IP)
Datum: 2008-05-11, 11:04
d?kuji za odpov?di.v?era jsme byly u veteriná?e a ten zjistil že to bude srdce ,proto je unavená a málo žere.vyšet?il ji a naordinoval prášky DIGOXIN a dáváme jí to na pastu CALO-PET dvakrát denn?.tak ted ?ekáme co bude protože nežere a moc nechodí dáváme akorát pastu CALO-PET,která jí zatím vždy pomohla.

Re: prosím o pomoc :´(
Zaslán uživatelem/kou: montik (IP)
Datum: 2008-05-11, 11:21
Pavlo Z díky za radu. Te? sem zkoušel dát Jesce do granulý hodn? vody a ona vylízala vodu, a pak sn?dla i ty granule! :-D

Re: prosím o pomoc :´(
Zaslán uživatelem/kou: LucikSimik (IP)
Datum: 2008-05-11, 11:50
Ahojky. Cht?la jsem se zeptat jestli je vhodné p?ipoušt?t fretku, která m?la p?ed m?sícem falešnou b?ezost. A kdy je tedy nejlepší doba na p?ipoušt?ní. ?etla jsem n?kolik r?zných údaj?.

Re: prosím o pomoc :´(
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-11, 12:27
nejlepší doba na p?ipoušt?ní fretky je tehdy, když je v ?íji. taky by m?la být p?im??en? stará/mladá, zdravá a silná.
teda názor laika, svoje kastráty nep?ipouštím.

Re: prosím o pomoc :´(
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-11, 12:40
jak jsem tak pro?etla ostatní vlákna, máš v tom, zdá se, p?knej bordel, luciksimik.
rozhodni se, prosím, jestli je tvoje fretka v ?íji, má falešnou b?ezost nyní, m?la falešnou b?ezost p?ed m?sícem. nebo ješt? lépe - pora? se se zkušeným chovatelem.

rozhodn? radím nep?ipoušt?t, odchov mlá?at vyžaduje minimáln? zkušenosti (rozum a zodpov?dnost jsou už bonus).

opravuji - zkušenosti, ale hlavn? ZNALOSTI o fretkách



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 11.05. v 14:45.

Re: prosím o pomoc :´(
Zaslán uživatelem/kou: LucikSimik (IP)
Datum: 2008-05-11, 18:50
Já v tom bordel nemám milá Martino. Moje fretka m?la rodit p?ed m?sícem ale ukázalo se že m?la falešnou b?ezost. Te? má klasické p?íznaky ?íje (a zárove? si nás nosí do pelíšku) tak se ptám jestli je možné ji p?ipustit nebo jestli to bude pro ni moc velká zát?ž. Chceme totiž p?edejít problém?m s p?etrvávající ?íjí. A píšu sem hlavn? proto, že jsem myslela, že mi n?jaký zkušený chovatel poradí, protože já žádného osobn? neznam.

Re: prosím o pomoc :´(
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-05-11, 20:14
lucikSimik - má zv?tšenou vulvi?ku? nebo jaké klasické p?íznaky ?íje máš na mysli? Pokud ano, jak dlouho je v ?íji?To je její další ?íje? Kolikátá ?íje to je?
Kolik jí je let na p?ípadné p?ipoušt?ní?

Pár otázek, ale velice d?ležité ;-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: prosím o pomoc :´(
Zaslán uživatelem/kou: LucikSimik (IP)
Datum: 2008-05-11, 20:31
amonnia
Ano má zv?tšenou vulvu a ob?as jí odkapává z vulvy tekutina. Dnes je to týden od projevení tohoto p?íznaku. Je to její druhá ?íje v tomto roce. Celkov? t?etí. Je jí rok a t?i ?tvrt?.

Re: prosím o pomoc :´(
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-05-11, 20:39
Pokud je jinak zdravá a máš dostatek financí, ?asu a odpov?dnosti, bylo by jedním východiskem dát frete?ku nakrýt. Pro? ne. Uvážení musíš samoz?ejm? sama zvážit :-) A samoz?ejm? zjistit si rodokmen , aby nedocházelo k p?íbuzenské plemenitb? :-)



Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: prosím o pomoc :´(
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-11, 20:41
LucikSimik: M?žete ji klidn? nechat p?ipustit, pokud se cítíte na odchov mlá?at. Najd?te jí n?jakého nep?íbuzného fešáka a nastudujte si vše o odchovu mlá?at.
Avatar

Re: prosím o pomoc :´(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-11, 20:52
Montik: Mému psovi roky zabíral na srdí?ko Enap, pak až pozd?jí vet nasadil Digoxin. Také jestli neni frete?ka zavodn?ná od srde?né nedostate?nosti...na to mi pes bral Furosemid. Pokud vím, kamošce VFU Brno ordinuje stejné léky pro fre?á?ky...samoz?ejmn? s jiným dávkováním jako u psa....nesazení lékú a dávkování musí ur?it vet...Držím palce!

Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist