Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:4 z 5
Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-12, 18:17
to by mn?lo...ale to neznamená že za rok to nedostane znova...toto se právé neví...
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Hanysek (IP)
Datum: 2008-01-17, 20:39
Cht?la bych se zeptat kdo byl n?jak osobn? na veterin? v Brn?, jestli je pot?eba mít sebou i zví?átko nebo sta?í jen donést bobek, a za jak dlouho jste se dozv?d?li výsledek?Díky
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-17, 20:42
Hanysek: Sice sem tam osobn? nebyla...ale vím, že na VFU Brno sta?í doru?it vzorky trusu po p?edchozí dohod? s MVDr. Jeklem je možné vzorky zaslat i poštou. Fretku tam kvúli vyšet?ení ECE nosit net?eba. My sme mn?li výsledky asi za 10 dní ale to jen proto, že tam padli váno?ní svátky. Lucifina mn?la výsledky asi za 5 dní.
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-25, 16:21
Tak Tomas uz ma vysledky ECE..ac na vystave byl Meda, pozitivni na ECE z 3 Tomasovo fretek je jen jedna a to Beruska-ma 1x.
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-01-25, 17:14
Tak to je fakt zvláštní. Jaktože není i mé?a, kde bz to teda Beruška chytla? Je to n?jaké prapodivné s tím virusem.

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-25, 17:17
Dadi je..podle me je to proste tak, ze Meda ma dostatecnou imunitu a odolal, stejne tak Rozarka..ale virus domu Tomas prinesl na satech, Meda na chlupech a Beruska to chytla...a ted je prenasecka a tudiz nejspis ona to prinesla k nam domu..."My" jsme sice negativni, ale podrazdilo nam to streva a fretulky mi neustale prujmujou:(
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-01-25, 17:19
Jenom bych se ješt? cht?la zeptat zkušených s posíláním bobk?, jestli když chci poslat bobek, tak se mám p?edem domluvit s Jeklem, nebo sta?í jen poslat a nic neoznamovat?

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-25, 17:21
Ja myslim, ze ted uz je to jedno Dadi, dneska mi Jekl volal a rikal, ze ocekava dalsi naval bobiku:) Takze staci pripsat na papir s informacemi o fretulce , ze prosis o vysetreni na ECE...
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-25, 18:58
Dádo, pokud chceš vyšet?ení na ECE, tak doporu?uju poslat to do Brna tak do poloviny února. Pá? na konci února p?ivezou Jeklovi naráz dost vzorkú z SR...tak aby to stihl spracovávat...
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-01-29, 11:43
On to zpracovat rucne nebude. Dela se to pod VUVelem, takze ti odtama si to odvezou a vysetri.
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2008-01-29, 12:47
Jasn? že to ned?lá sám a ru?n?, ale cht?jí v?d?t dop?edu, když by bylo vzork? více, aby bylo v laborato?i zajišt?no dostatek laborantek na rozbor.

307-515-842
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-31, 11:29
Dovolím si reagovat na p?ísp?vek Matky fretky z vlákna Valentýn 2008 (str. 3).

Cituji:
"...Tím samoz?ejm? nikoho nenutíme se akcí ú?astnit, ani slovenský klub jakékoliv akce a výstavy v budoucnu po?ádat (tento problém totiž nevymizí, zrušení setkání a výstav by tedy muselo platit už navždy - v takovém p?ípad? se domnívám, že nastává otázka, zda má smysl další existence slovenského klubu - ale to také pat?í do jiného vlákna)"

Existence a ?innost Slovenského klubu nespo?ívá pouze v uspo?ádávání hromadných spole?enských akcí chovatelú fretek...ale to je jist? v?eobecn? známo. Takže úvahu o opodstatn?nosti existence Slovenského klubu v této spojitosti absolutn? nechápu....Krom toho absolutn? nechápu jakoukoli spojitost Slovenského klubu s akcemi klubu ?eského a problematikou ECE...snad jen v tom smn?ru, že Slovenský klub se problémem ECE zaobírá v širší mí?e, organizuje hromadná vyšet?ení pro ?leny klubu a také ne?leny, kteroužto ?innost považuji za velmi dúležitou pro chovatele fretek a snad i smyslupln?jší jako spole?enská setkání....
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-01-31, 12:03
Málem jsem te? hlavou rozt?ískala monitor Philips. A ke všemu to není m?j majetek!

Navazuji na to, co bylo napsáno ve vláknu Valentýn 2008.
?e?i typu "Ece tady bylo, je a bude" m? už fakt nebaví, je to sice pravdivé, ale naprosto nic ne?eší! Není srajda jako srajda. V temném st?edov?ku bylo taky každé virové onemocn?ní nazýváno morem, ale díkybohu se to za?lo rozlišovat, diagnostikovat a lé?it r?znými zp?soby.
Nejsem pro paniku, zákazy setkání a sraz?, ale jsem pro osv?tu, protože ?ešení podobných problém? stojí p?edevším na informovanosti a zodpov?dnosti jednotlivých chovatel?. A? to klidn? n?kte?í bagatelizují, ale já ne. A budu doufat, že se mé fretky s jejich fretkami nikdy nesetkají. :o(

A te? n?co pro martinu - Ráda bych se pletla, ale z toho, co píšeš, mi p?ipadá, že máš d?sn? krátkou pam??. Jako by jsi zapomn?la, že ti Ba?a p?ed pár m?síci málem um?el. Prost? tv?j postoj nechápu. :o/ Na tvém míst? bych hned sbírala bobky, posílala je do Brna a HLAVN? se snažila zajistit, aby se to již nikdy nemohlo opakovat.
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2008-01-31, 13:36
Mirim, promi?, ale co se tý?e Martiny... Moje fretky m?ly naprosto stejné p?íznaky..Montyho mi málem taky hospitalizovali, byl na tom jen o n?co líp, než tehdy Ba?a... P?íznaky odpovídaly a tak jsem rozbor nechala ud?lat. Ale ne proto, abych n?komu n?co dokazovala, ale protože jsem pot?ebovala zjistit, co se d?je a jak to lé?it...a výsledek? Ob? fretky negativní... Což znamená co? Že sice není srajda jako srajda, ale i ta tém?? smrtelná po?ád nemusí být ECE. Takže mi prost? nep?ijde na míst? navážet se do n?koho protože neud?lal rozbor, jen protože já jsem p?esv?d?ená, že jeho fretka musí mít zrovna ECE, když tato je navíc už zdravá. Navíc si myslím, že skoro každý si po tom, ?ím si prošla Martina s Ba?ou nebo já s Montym a spousty dalších setsakramentsky rozmyslí n?kam ješt? svoje fretky brát, takže se ani nedá ?íct, že tím, že neud?lal rozbor, se chová nezodpov?dn? v??i ostatním...
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-01-31, 13:37
mirim,

hlavn? klid! :o)

m?j postoj je po?ád stejný - "p?ed" ece i "po". tedy snažím se být ZODPOV?DNÝ chovatel.
jen jestli se m?žu zeptat - jaký podle tebe má smysl, když dneska nechám ud?lat rozbor? p?ipomínám, že "ba?a málem um?el" n?kdy v dubnu 07, všichni kluci jsou kastrovaní (nebudu p?ipoušt?t) a dodávám, že od lo?ských rokycan jsme na žádném hromadném srazu nebyli a ani nebudeme.

souhlasím s tebou, že je nutná osv?ta. a ta tady snad probíhá nebo se pletu?

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-31, 13:46
cinderella: souhlasím, že dúvodú k prújmu múže být mnoho...t?eba kokcídie [www.fretka.sk]
Je možno je zjistit b?žným rozborem trusu. Tento rozbor dávám fre?ákovi d?lat 2x ro?n?. Fretka evidentn? nemusí mít ECE aby mnéla prújem (ale taky opa?n?), ale když mám tu možnost, pro? se nepojistit a nenechat si rozbor na ECE ud?lat?...myslím, že to je jen ku prosp?chu mého zví?ete (jeho zdraví) stejn? jak ku prosp?chu okolí, v n?mž se pohybuje...
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-31, 13:55
Martino, ale tady nejde jen o tebe..tady jde o vic lidi, ne vsichni se mohou snazit byt tak zodpovedni jako ty..a to, hlasat o ECE bylo , je a bude a brat to s prominutim "hala bala" nicemu neprospeje...Tim, aby se srazy staly bezepecnejsimi, nebyla nutna prave zminena separace fretek, aby se do fretek nemusely cpat nebezepecne kortikoidy atd., toho nedosahneme...
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-31, 14:11
Martino, já myslím, že i pro tebe, resp. Ba?u by vyšet?ení na ECE význam mn?lo. Múj fre?ák se totiž nemn?l kde a jak nakazit p?ímo od fretky, jediná možnost jak se k ECE dostal je, že sem ho na n?j p?enesla já (nebo jiný ?lov?k, to je jedno), prost? n?kdo kdo byl v kontaktu s fretkou s ECE. Takže pokud sice tvé fretky v kontaktu s jinými nejsou, ale ty ano múžou tvé fretky mít ECE (t?eba momentáln? bez p?íznakú) a to se múže spustit vplyvem jiného onemocn?ní, stresu...a práv? u Bati bych asi já chtéla v?dét jak na tom je, když už jednou mn?l závažné problémy, tak aby se to neopakovalo....
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-01-31, 14:20
cinderella, nenavážím se do nikoho a ani netvrdím, že je martina špatný chovatel. I když m?l Ba?a potíže v dubnu 07, možná by i m?lo smysl ud?lat ty testy hned v listopadu, kdy se o ECE za?alo psát, te? už to asi opravdu smysl nemá. A to, že ty jsi testy ud?lat nechala - a?koli vyšly negativn? - hovo?í o tvém postoji k problému koronaviru docela jasn?. Prost? jsi cht?la v?d?t a mít jistotu.
Jen m? zaráží, že martina i po tom všem tady píše p?ísp?vky, jako že se vlastn? nic ned?je.
Vím, že ECE bylo, je a bude (bylo to tu mnohokrát omíláno), ale práv? že s tím BUDE máme šanci n?co ud?lat a ovlivnit to.
N?které fretky prošly koronavirem bez p?íznak?, jiné málem um?ely a ješt? jiné opravdu um?ely.
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2008-01-31, 14:21
Jen taková v?cná...
Je tu možnost, že se vlastn? mohlo ECE projevit i na lo?ském srazu fretek na Se?i? Vždy?, když jsme se pak vrátili, tak má ten dojem, že n?kolik fretka?? se zmínilo o tom, že jejich šmudlíci m?li silné pr?jmy, teploty, zvraceli....
Jen tak jsem si na to vzpom?la, nemusíte to brát vážn?.
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-31, 14:24
Leyla, možné to podle mne je...
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-01-31, 14:26
Když tady lidi píšou, že ECE bylo dávno p?ed Modrou, tak bylo t?eba i v Se?i. :oP
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-31, 14:29
A hovori se i o vystave loni v Praze...Proto mi to stve..ted kdyz je moznost to rozpoznat a zacit neco delat, tak tu jsou neustale tendence hazet na vse bobek:)
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-01-31, 14:33
Už jsem tu n?kde jednou vysv?tlovala, že na Se?i to byla velmi pravd?podobn? "oby?ejnná" viróza, protože pan provozní byl fest nastydlý. A jako první se p?íznaky projevily práv? u fretek Petry p, která s nimi ?asto vysadávala na recepci, kde pobýval i pan provozní a tudíž byly fretky bezprost?edn? vystaveny p?sobení vir?...
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-31, 18:30
Mohl by mi prosím n?kdo jako pro laika vysv?tlit, jak souvisí virové onemocn?ní horních/dolních cest dýchacích s prújmem?
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2008-01-31, 18:30
Klidn? si d?lejte každy co chcete, já to pojala jako komplexní vyšet?ení jednou ro?n?, negativní je Dutch a Cinda, ostatní 4 jsou ++ , na vyšet?ení krve p?jdou všichni a podle rozbor? trusu dostanou všichni antibiotika a Dutch i kortikoidy. Tím vyšet?ením se odhalili i jiné trávící problémy. Jsem ráda, že jsem ob?tovala peníze a že jich ješt? objetuju, o tom není pochyb. Na výstav? v Modre byl Zolo, Cinda, Akela, žádná souvislost tu asi není, protože moje fretky drželi v ruce jen podava?i a rozhod?í a žádné problémy s pr?jmem jsme nem?li a nemáme. Až prod?láme tuto proceduru, tak s fretkama už nikam jezdit nebudu a nebudu k nám ani cizí fretky poušt?t.


307-515-842
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-01-31, 19:06
Dodi, ale pokud se ECE p?enáší i na oble?ení, pak by se nemohli stýkat fretka?i ani mezi sebou? Tohle je bohužel za?arovanej kruh....
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2008-01-31, 19:19
To sice je za?arovaný kruh, ale já se na akcích s cizíma fretkama zbyte?n? netahám...není problém v?ci hned hodit do pra?ky a svoje fretky dostate?n? podporovat prost?edky - vitamíny na podporu imunity. Jde mi p?edevším o zdraví mých fretek...ostatní a? se staví t?eba na uši.
Neznamená to, že já sama nikam jezdit nebudu - mám to jako povinnost ze své funkce.

307-515-842
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-31, 19:22
Majdo, pokud neexistuje vakcína, tak to tak i vypadá. Já ale vidím pozitivum vyšet?ení v tom, že vím jak mám lé?it a ?eho vyvarovat své zví?e a taky ve vztahu k ostatním. Jasn? že majitel fretky nemúže žít v izolaci...a proto si já t?eba klidn? nechám udélat rozbor na ECE každý rok...Taky si myslím, že pokud zamnéstnáme problematikou rozború veteriná?e, tak i toto p?isp?je k tomu, že ?asem vakcina na fretí ECE bude :-)
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-01-31, 19:26
To ur?it?, myslím si, že každý zodpov?dný fretka? se bude snažit nákazu eliminovat. :-)
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:4 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist