Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:2 z 5
Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-12-30, 19:46
reaguju na dodi a jolanu:

holky, je mi jasný, že moje fretky m?žou být p?ípadní p?enaše?i. ale když to budu mít vyšet?ením potvrzeno, co dál s tím zjišt?ním?? jaká ud?lat "opat?ení", aby se nemoc dál neší?ila? ven už s nimi nechodím dávno, na srazy a setkání rad?ji taky ne. oble?ení, které nosím mimo domov V?TŠINOU nep?ijde s fretkami do styku, boty rovn?ž ne. návšt?vy k nám chodící nemají zví?ata...

m?žu ud?lat ješt? n?co víc, pokud zjistím, že moje fretky p?enáší ECE? jestli jsem odborný ?lánek správn? pochopila, tak po cca p?l roce od prod?lání nákazy by fretky už nem?ly být infek?ní - pokud nejsou celoživotními bacilonosi?i. pokud ano, existuje n?jaký lék, který ECE likviduje, když je to virus? atb p?ece proti vir?m nezabírá... :o/

holky, vy, které budete posílat vzorky do brna, nemohly byste se na tyhle v?ci zeptat (v?. dotaz? od boži), nechci je zahltit, po?ítám, že te? ur?it? mají spoustu mejl? na toto téma



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 30.12. v 19:47.

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-12-30, 20:01
Martino, my už výsledky z Brna máme. A pokud vím, tak naši veti už maj z Brna i postup další lé?by. Akorát, že sou svátky...tak musíme vydržet. Hned jak budu v?dét víc, tak písnu.
Vakcína na ECE zatím žel neexistuje.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 30.12. v 20:05.
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-12-30, 20:29
Ja taky zatím nechci psát Jeklovi solo,ur?it? toho má až nad hlavu.Budu to ?ešit p?es naše vetky,ty jsou s ním ve spojení každý týden.
Jinak jsem svolala na toto téma "rodinnou radu".Postavíme se k tomu ,jako dycky ,?elem,vybudujem separé jen pro utulkové fretky na p?d?,p?est?hujem tam klece,aby ani nesousedily s našima a mohly b?hat a budem dodržovat p?ísná pravidla.Jestli budem dávat každýho utulká?e na ECE vyšet?ovat to ješt? nevím,ale asi by to cht?lo.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-12-30, 20:33
Tomasi, to, že to tam n?kdo mohl "p?inýst" je možný, ale nikoho bych neobvi?ovala, natož ho nazývala debilem. Každá fretka má n?kdy pr?jem a podobn?, ?lov?k nem?že v?d?t, jestli je to ECE nebo n?jaká ch?ipka, nebo jestli n?co blbýho sežrali.
Taky je možný, že to m?li Martininý kluci (POUZE P?ÍKLAD, PROTOŽE KLUCI PR?JMOVALI, ROZHODN? NIC PROTI MARTIN?!!!!!!!!), mohli nakazit mý fretky a na t?ch se to projeví t?eba za tejden. A Martin? to budu dávat za vinu? Samoz?ejm?, že ne, protože to nev?d?la a úmysln? nikoho neohrozila. Taky to m?žou mít moje fretky, mohli nakazit v Rokycanech n?koho dalšího, ten zase dalšího a tak se to mohlo dostat až na výstavu. I to je možný, i když moje fretky nepr?jmujou, nikdy s tim problémy nem?li, ale n?jakou virozu m?li n?kdy v ?ervenci. T?eba to bylo ono. Tak je ale moje chyba, že je tahám na všechny možný srazy a vystavuju je nákaze, i když sama vim, že srazy jsou prost? rizikový. N?co jinýho je, pokud n?kdo n?kam bere nemocnou fretku, která by m?la bejt n?kde v karantén? a lé?it se. to je o n??em jinym. jenže i na tohle jsou v?tšinou veterinární kontroly, p?ípadn? kontroly max. 3 dny p?ed od vlastního veta s potvrzením v o?kovacím pr?kazu.
A když ti nestojí pták, dojdi si k doktorovi a nezhlcuj tohle vlákno zbyte?nejma kecama.
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-12-30, 20:46
Rynn, já s tebou souhlasím, múj Vl?ák je pozitivní na ECE a to na výstav? v Mod?e nevystr?il hlavu z klece, nebyl vystavovám, stejn? letos v Jelce. Na srazy nechodím a s fretkama se skoro vúbec nestýkáme. Takže téžko ?íct, jaký je mechanizmus této nákazy a rozhodné to neni možno dávat dote? za vinu nikomu. Od te? ovšem se situace dle mne mnéní, pá? sou známé p?íznaky, rozikové možnosti nákazy, je známá možnost vyšet?ení a dalšího postupu. Takže od te? je na majitelích, jestli si dají preventivn? fretky vyšet?it, nebo jestli se na to vykašlou a tím múžou roznášet ECE dál.

A na Toma se nezlob, znáš ho...nemyslí to zle :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 30.12. v 20:51.
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-12-30, 21:47
Johanko a jak u vás bude probíhat lé?ba, když je Vl?ák pozitivní? A m?l n?jaké p?íznaky?

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-12-30, 21:51
Dáda: Vl?ák žádné p?íznaky nemn?l, nikdy za 3,5 roku života nemn?l prújem ani jiné problémy. Jak bude lé?ba dál, to ur?í VFU Brno, vetové v BA spracovávají pokyny z Brna pro naše vety...tak musíme po?kat pár dní...jsou svátky. Každopádn? se asi bude d?lat odbér krve a rozbor podle pokynú VFU a podle výsledkú rozboru krve se nasadí léky...
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-12-31, 00:49
SMAZALA JSEM VŠECHNY P?ÍSP?VKY V TOMTO VLÁKN?, KTERÉ P?ÍMO NESOUVISÍ S TÉMATEM A PROSÍM, ABYSTE TAKTO ZÁVAŽNÁ TÉMATA "NEROZKAFRÁVALI". DÍKY!
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2007-12-31, 10:27
Jestli máte zájem sledovat, co se probírá na slovenském fóru ohledn? ECE, tak zde : [forum.fretka.sk]
v podstat? je to všechno, co o tom onemocn?ní kdo ví a nové info se dávají na tohle vlákno - koknout tam a dát otázku p?ímo na tohle fórum bude rychlejší než chtít vyjád?ení slovák? na vláknu zde...Maja která je hlavní v kontaktu s veteriná?i a probírá s nimi další postup vám co nejd?íve odpoví na to, jaký je další pr?b?h

307-515-842
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-12-31, 10:33
mužu se zeptat jakej je rysk nechat vykastrovat fretku ktera muže mit ece?

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-12-31, 11:16
Kastrace p?i pozitivnim ECE i když fretka nemá žádné p?íznaky onemocn?ní podle mne riziko být múže. Operací se organizmus oslabí a po operaci múže ECE propuknout. Ale já nejsem vet...je lépe se poradit s vetem...
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-12-31, 11:23
ja vim ale velky ryziko je i když dostane ?iji muže se ji vratit ta oškliva nemoc co mnela a uš se z toho nedostane:(

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2007-12-31, 11:43
Jsem laik, ale nemyslím si, že správnou dobu trvající ?íje ( pokud se bavíme o sami?ce) m?že zhoršit pr?b?h onemocn?ní koronou - to by se muselo p?idat více faktor? - jiná nemoc, stres, nadbyte?né zatížení a oslabení organizmu. Spíše bych se bála toho, že tím zaviruju prost?edí u veteriná?e pro jiné fretky.
No a ješt? to riziko, že už tak oslabený organizmus - jakoby ch?ipkou - vystavíš takové zát?ži jako je uspání fretky a chirurgický zásah. Je dost dob?e možný, že zkušený vet ti tento zákrok práv? kv?li tomuto odmítne ud?lat. Ani lidi nesmí být operováni, pokud mají rýmu, ch?ipku atd.

307-515-842



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Dodi dne 31.12. v 11:46.
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-12-31, 12:05
vim:( zatim se to neprojevilo tet akorat tlousne a bohužel zatim na le?bu nemam

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-12-31, 15:41
nevite kolik p?ibližne stoji le?ba jeni fretky??

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2007-12-31, 16:16
Tomas - pokud chceš v?d?t v?tší podrobnosti a d?íve, než se n?kdo dostane sem na fórum - tak si naje? na ten odkaz, co jsem tu nechala v minulém p?ísp?vku...asi máš odliv krve z jedné šásti do jiné...to pak pochopím :-)))

307-515-842
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-12-31, 17:25
?tu tu už druhý den o ECE a stále sem z toho jelen :( jaký má význam dávat fretkám "jen" podp?rnou lé?bu, když virus po 6-8 m?s. sám vymizí? Chápu, že podp?rnou lé?bou se "napom?že" imunit? proti viru, ale jelikož je vpodstat? nelé?itelný, musí se tak jako tak po?kat až vymizí sám. Omlouvám se, jestli se ptám už po n?kom stejn?, ale ?tu to dokola a po?ád bádám ...

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-12-31, 17:37
Kuklynka: ECE neni v podstate sam o sobe smrtelny...ale jakakoliv obycejna banalita(nemoc, problem) spusti silnou reakci a fretka je v ohrozeni (takhle mi to rekl MVDr. Jekl).
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-12-31, 17:46
Fretky vyšetrené na ECE po výstave v Modre ku d?u 31.12.2007:

Celkový po?et vyšetrených fretiek z SR: 23 z toho je pozitívnych 17

Z týchto 23 vyšetrených bolo:
- vystavovaných v Modre 12 a z nich je 11 pozitívnych
- prítomných v Modre ale nevystavovaných 5 z toho je 1 pozitívny
- neprítomných v Modre vôbec 6 a z nich je 5 pozitívnych


Celkový po?et vyšetrených fretiek z ?R (vystavovaných v Modre):
4 z toho sú pozitívne 2


Po?et fretiek vystavovaných v Modre:
?R: 41 od 18 majite?ov
SR: 31 od 24
PL: 11 od 5
HU: 9 od 4

Podrobný sumár ú?asti ?eských vystavovate?ov a fretiek v Modre (ktorý spracovala pre tieto potreby Žofiro, za ?o jej ?akujem) spolu s podrobnou štatistikou vyšetrení ECE ku d?u 31.12. bude zaslaný mailom vedeniu ?eského klubu.
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-12-31, 18:05
Myslím že o mechanizme ochorenia hodne napovie postup jeho lie?by, tu: [www.fretka.sk]
záleží totiž aj na tom do akej miery je fretka pozitívna (merané od 1 do 4 krížikov)
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2007-12-31, 19:05
Možná jeden z post?eh?, pro? se snažit fretky chránit a nebo chránit jiné fretky - pokud má v sob? n?která za?ínající nebo rozvinutou nemoc a k tomu ji já nebo moje fretky nakazí koronou, tak jí tím uspíší pr?b?h nemoci a smrt...což se stalo nap?. Kukovi od Maji Záme?níkové.

307-515-842
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-12-31, 19:08
Obdobne na ECE zomrela po operácii Cirinka....
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: ?ara (IP)
Datum: 2008-01-01, 20:14
Mužu se se zeptat jak se ECE projevuje a co je to vlasn? za nemoc?

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-01, 20:18
?ara, hned v prvním p?ísp?vku na tomto vlákn? je link a tam všechno najdeš.
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: ?ara (IP)
Datum: 2008-01-01, 20:24
Johano buhužel se mi to n?jak nechce zobrazit tak se nemužu podívat a nevím ?ím to je.

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-01-01, 20:26
?ara, a co ted [www.fretka.sk] ? v prvnim p?ísp?vku mi to taky hlásí chybu...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-01, 20:26
?ara, a te??

[www.fretka.sk]

...dala som znova link do toho prvního p?ísp?vku...mn? to otvírá, skus jestli ti to jde i z toho prvního...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 01.01. v 20:29.
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-01-02, 10:30
myslím, že tu vzniká docela slušná panika.
ano, koronavirus má v sob? (jak vidno i z výsledk? dosud vyšet?ených fretek) prakticky každý. je to totiž b?žný "obyvatel" st?evní flory - alespo? dle vyjád?ení našich oby?ejných "vesnických" vet?.
problém s koronavirem m?že nastat z?ejm? p?i jeho p?emnožení a zejména p?i soub?žném onemocn?ní jinou chorobou, protože organizmus je oslabený. proto by každý m?l dbát na zdraví svých fretek, ale to snad d?láme B?ŽN? nebo ne?? jedin? v p?ípadech, jako je nap?. boža, bych d?lala n?jaká zásadní opat?ení. ale jinak? po každém srazu, výstav?, setkání n?které fretky za?nou pr?jmovat, V?TŠINA z?stane zdravá. onemocní tedy jen n?kte?í oslabení jedinci (v p?írod? by to nebylo jinak). co z toho plyne? dávat si pozor, aby moje fretky byly zdravé a silné a pokud z n?jakého d?vodu nejsou, tak je nikam nebrat.

nechci v žádném p?ípad? snižovat závažnost ECE, chci jen upozornit na to, že se nejedná o nic jiného, než o UKÁZN?NÍ SE p?i setkávání fretek. tedy být ohleduplný k druhým a nebrat nikam pr?jmující zví?e a ohleduplný ke svým fretkám - pokud se mi nezdá úpln? ve své k?ži, tak jí dneska prost? bohužel nevystavím...
bacilonosi??m jakékoli choroby se bohužel nevyhneme.

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-02, 10:45
Každopádn? bych vzniklou situaci nenazvala panikou. Ale snahou o nové poznatky a jejich aplikaci zodpov?dnými chovateli.
Problém p?enosu vidím nejen u srazú a výstav, ale také u krytí. Nakazit pozitivním samcem sami?ku p?i krytí bych teda necht?la, gravidita sami?ku oslabí a problém múže propuknout.
Avatar

Re: Koronavirus (ECE)
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-02, 10:53
Tak tak..jak pise Johanka. Nehlede na to, ze pokud uz tedy jsou projevy (a presne tak, ty mohou propuknout kdykoliv), nasazuji se kortikoidy...a s nima to neni jen tak(jak rekl sam Jekl) a nasazuji se pouze dle hodnot vysledku vysetreni.
Ve stredu se me fretky setkaly s Tomasovo. V patek zacal zeleny hlenovity prujem u Montyho. O vikendu mi fretky lezely jak mrtvoly, jen spaly a prujem uz maji vsechny. Dnes rano jsem odeslala jejich vzorky do Brna.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Lucifina dne 02.01. v 10:54.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:2 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist