Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:4 z 5
Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-06, 16:41
berenika,vycachtat to nem?žou ;o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-07-08, 14:19
zofiro:nj,problem je,ze ja mam vsehoschopny fretky,cili oni sou schopny pit a pit a druhou stranou to poustet ven,jen aby zjistili,co to udela:)

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-08-08, 11:57
Happy animals má pístové napáje?ky za docela p?ijatelné ceny. :o)))

[www.happyanimals.cz]
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-08, 12:56
až mi n?kdo vysv?tlí, jak ten forichtung funguje, aby NEKAPAL, tak si jí znova koupím.

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-08-08, 13:06
Já tedy nem?žu tvrdit, že mi nekape v?bec (myslím tím napáje?ku i "karbit":o), ale od té doby, co jsem pod ni zav?sila misku, kapání se jako zázrakem zna?n? omezilo. :o)))
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2007-08-08, 14:25
Když byl náš Maxík malej, tak jeho veliká zábava byla obracet misku s vodu a doslovat vyrvat napáje?ku z klece. Žádná napáje?ka nesm?la být v jeho blízkosti, i když z ní krásné bumbal. Takže b?hem n?kolika dní jsem musela koupit v hornbachu kovovou misku na vodu pro ptactvo, ne zav?šovací, ale p?es velkej šroub se namontovala na klec a ješt? m?la ochranej kruh, aby to nešlo strhnout. Od té doby byl klid. Pak jsem koupila oby?ejné misti?ky jak se dají zav?sit do p?epravek a to v té dob? s Missynkou taky prošlo. Jenže ted jsme si po?ídili Teddyho a bylo to to samé. Takže jsem op?t našla kovovou misti?ku pro velké papouchy a po pár dnech rezignoval. Ted mají v kleci zase um?lé misti?ky a je to ok. U nás se teda osv?d?ila misti?ka, ale po?ádn? p?išroubovaná a po ní oby? plastová zav?šovací. Jo a ta kovová se dala bez problému sundavat p?es pojistku, která fretkám odolala :-)
Leyla
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-08-08, 15:52
Mirim: a nebude to tím, že ti tvoji pijí z té misky, do které ta voda kape?:-))

Za?ínám podez?ívat majdu, že nám kecá, že ta její nekape:-)
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-08, 16:20
Tak ta pístová je stejn? záhadná- mám dv?, jedna kape docela dost, i když je utažená na maximum. Druhá kape malinko... dneska jsem koupila záv?sný misky, takže to taky vyzkoušim...
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-08, 17:56
Holky, ale ani moje nekape :-))) esli n?kdo p?ijede na výstavu do Modry, tak ji pošlu do ?R a n?kdo si ji vemte...jinak by poštovné vyšlo víc jak ta napáje?ka :-)))
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-08-10, 19:41
mne taky nekape a mam ji uz rok :-) jen se mi strhl zavit na tom plastovym uchyceni ke kleci, takze ji nemuzu premistit jinam, ale NEKAPE

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-10, 20:55
klokánku: jednoduchá uchycení napáje?ky ke kleci nebo p?epravce je okem z gumy 1 cm širokí. Drží to výbodn?.
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-09-17, 23:37
Mam takovej asi blbej dotaz, ale zajímalo by m?, jak ?istíte napáje?ky? N?jak se mi zdá, že za?ínají zelenat, tak nevím, jestli mam vzít n?jakej kartá?ek a vy?istit je n?jak (Jarem??) nebo mam jít koupit pítka nový? Horká voda n?jak nepomáhá..
Díky za rady
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-09-17, 23:39
Ja napajecky jednou za cas vezmu jarem a stetkou na flasky...a jsou zase jako novy:) Pak je poradne proplachnu, aby tam nahodou nezustal zbytek jaru. Akorat dnes jsem je cistila.
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-09-17, 23:49
Jasn?, št?tka, jar nebo ocet a po?ádn? vypláchnout a napáje?ka je jako nová ;o)
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-09-18, 06:47
já napáje?ky ?istila jedlou sodou.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-10-04, 21:00
tak nevím kde soudruzi z NDR ud?lali chybu,ale zrovna jsem ?istila fontánu a už nefontánuje :o( vodu nasaje cca do poloviny a konec :o/ takže jede,ale voda nestejká...
fuj,tak už vím kde soudruzi ud?lali chybu.?erpadlo je p?kn? zacpaný tím humusem z filtru :o/

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 04.10. v 21:03.
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-11-16, 12:22
Zdravim:)
Rada bych se zeptala majitelek fontanky na par detailu..vcera jsem si ji privezla.
Trochu me zarazi, ze voda steka pouze tak po 1/3 az 1/2 koule. Je to tak spravne,bo to mam rozbity...?:)
Pak taky, co si myslite o tom, ze bych ji nechala pustenou cely den, i kdyz nejsem doma? Mam trochu strach, jestli to je bezpecne...

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: barnie (IP)
Datum: 2010-06-20, 16:02
ahojky,ráda bych se zeptala.mám 3 m?sí?ní fretku.pije mi z misky jednu mám i v kleci na noc,ale bohužel se probudím a voda nikde..znáte to,bu? vylitá,že v ní potápí hlavu a nebo si vykoupal své plyšáky,de?ku a pod.tudíž jsem koupila kuli?kovou napáje?ku,ale jsem s ní velice nespokojená!když jí naplním,tak vypadává z toho držá?ku a i když jí tam ut?sním tak jí shodí a ke všemu kape sama..:-( ke všemu mám pocit,že barniemu to v?bec nep?ipadá vhodný.ukazovala jsem mu co to je,ale jen i s tím hraje..co mám d?lat??jen s miskou to už dlouho nevydržíme :-(

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-20, 16:35
U kuli?kové napáje?ky dost záleží na zna?ce a jak se naplní: Mn? vyhovovali "Biba" a "Ferplast". Napáje?ka se musí plnit až po okraj, až pak zašroubovat a oto?it. Jestli má klecovina širší rozte?e a napáje?ka nedrží, dá se vypomoct si rychlosvorkama, aby píst nelítal, nebo širokou gumou na uchycení napáje?ky.
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-20, 16:59
vyzkoušela jsem napáje?ky nejr?zn?jší, nejvíc mi (a fretkám) vyhovuje biba.
naplnit ne po okraj, ale "do kopce" :o) a p?i šroubování mírným stiskem vytla?ovat vzduch (i s trochou vody). když ji tímto zp?sobem uzav?eš, vezme to "zp?tný tah" a nekape.
na kleci mám kv?li snadné manipulaci p?ichyceno gumou.

neboj se, že by se z toho fretka nenau?ila pít. jen je d?ležité vybrat "tu správnou", protože z t?ch "nesprávných" toho vypije málo.

?erstvá zkušenost silvy (snad se ozve a uvede moje nep?esnosti na pravou míru):
náhodn? s velkým p?ekvapením zjistila, že z jednoho typu napáje?ky vypijou kluci podstatn? víc vody než z toho, který používá b?žn? (kdybyste m? zabili, ani u jednoho nevím zna?ku, jen vím, že ta "OK" je typ jako biba). celé roky byla p?esv?d?ená, že kluk?m vadí napáje?ka jako taková a že rad?ji pijí z misky. od té doby, co mají napáje?ku "správnou", vypijí toho o sto procent víc než d?ív (z napáje?ky, celkov? se asi p?ísun vody nezvýšil).

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: barnie (IP)
Datum: 2010-06-20, 17:23
co znamená naplnit do kopce???

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-20, 18:01
barnie...aby byla když stojí otvorem nahoru úpln? po samotný okraj :-)

Martino, u jedné zna?ky (?áká zna?ka "Drinky" nebo tak n?jak) sem kvúli tomu že nepropoušt?li vodu vrátila do prodejny rovnou 2 napáje?ky....pak už sem tu zna?ku nekupovala.
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-06-20, 19:15
Drinky je od Ferplastu, takže pokud není ješt? n?jaká jiná "drinky" pak nem?že být zárove? špatná i dobrá :o)

Já používám práv? tyto, ale setkala jsem se i s Bibou a myslím, že m? se nelíbilo to úzké hrdlo trubi?ky, malá kuli?ka.

Pokud jde o napaje?ky obecn? tak i já se setkala s tím, že n?které te?ou a jiné zase nete?ou v?bec ani když by m?ly p?i pití.
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-06-20, 19:16
U nás je to tak, jak píše Martina. Vždycky jsem kupovala Drinky od Ferplastu a kluci pili, ale ne moc. Pak jsem p?ešla na pístovou Sippy a totéž. Kluci v zásad? pili z napáje?ky jenom v krajní nouzi - mimo klec m?li misku s vodou a jednozna?n? jí dávali p?ednost. Pak jsem náhodou p?i hlídání Tadeáše zjistila, že oba lezou do Tadeášovy klece a pijou z jeho Biby (paradoxn? myslím ze všech nejlevn?jší, ale má tu kovovou ?ást ten?í a delší než Drinky). Tak jsem ji zakoupila a hle, dneska už je jim skoro jedno, jestli miska nebo napáje?ka.

Koukám, že jsme psaly stejn? s Jordi a ona má opa?nou zkušenost.:-) No, myslím, že z toho vyplývá, že fret?í lib?stky jsou r?zné a že se vyplatí vyzkoušet, co danému tcho?i nejlépe vyhovuje.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 20.06. v 19:18.
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-20, 19:35
Ta "Drinky" nemn?la trubi?ku zevnit? "poplastovanou", originál "Ferplast" ano....možná v tom je rozdíl. Ale bylo to už p?ed pár lety, já už cca 2 roky používám jen misky, pá? napáje?ky (jakékoliv) drali fre?ákovi zuby.
Ale vždy sem byla nejvíc spokojená s "Biba" myslím že je od Savic (ale múžu se plést).
Avatar

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-20, 19:45
barnie napsal/a:
-------------------------------------------------------
> co znamená naplnit do kopce???


to znamená do kopce :o)

když napáje?ku naplníš vodou úpln? co nejvíc, hladina se vyboulí - a práv? to je ideální stav na to, aby po zašroubování voda nekapala.

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: barnie (IP)
Datum: 2010-06-20, 22:26
holky moc jste mi pomohly,d?kuji vám,napáje?ku už mám p?id?lanou,kape už jen minimáln? asi díky kopci :-) a barnie už si ob?as i lízne,tak d?kuji.ale st?jn? asi koupím jinou. :-)

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-06-21, 09:22
Já mám vyzkoušenou napáje?ku od Ferplastu, do misek vodu nedávám, protože se fret v tom akorát "vykoupe"A mimochodem,dnes jsem si p?inesla 10 týdenní mlád? freta a okamžit? se hrnul k napáje?ce a mám taky kontrolu nad množstvím vypité vody.

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-21, 10:43
leny, zkus i napáje?ku jinou - možná budeš p?ekvapená, že vody vypijou víc.

Re: miska na vodu x napáje?ka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-21, 11:40
M? se taky nejvíc osv?d?ila napáje?ka biba, a to jak pro fretky, tak pro mar?ata a potkany. M?la jsem náhodn? n?kolik dalších, ale tahle vede :-)

Ale stejn? fretky rad?j pijí z misky, když mají možnost.

Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:4 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist