p?esrs?ování
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-09, 17:52
Cht?la bych se zeptat, jak se fretka p?srs?uje. Ješt? jsem se s tím nikdy nesetkala a nevím, jestli se mám p?ipravit na ?astý úklid srti po byt? (takže vysava?). Bude jí vypadávat letní srst a zárove? r?st nová, hustší? Bude fretka v zim? víc "chlupat?jší"? Jako malý medvídek? A netrpí v zim? a chladnu zimou? Timto bych chtela poprosit Petru H., zda by se pokusila prosadit hackovane svetriky na zimu. Myslim, ze by to byl bezvadny napad a modni trend :)
Taky jsem se chtela zeptat, jaky pouzivate krem na polstarky u nozicek, aby ji nepopraskaly, nebo neomrzly?

srst+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 21:37.

Re: p?esrs?ování
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-09-09, 19:23
S tím p?esrs?ováním to není tak hrozný, abys musela mít vysava? vždy v pohotovosti. V zim? bude opravdu hu?at?jší, ale jak fretky snáší zimu venku (myslím v kotci) opravdu nevím. Procházky snáší dob?e, zvláš? ve sn?hu se vy?ádí.
Co se noži?ek tý?e - kdysi jsem koupila jakýsi prost?edek na polštá?ky pro psy, ale složení odpovídalo nesolenému vep?ovému sádlu. Krém stál p?es 60,-, sádlo stojí asi kolem 20,-. Pokud bys cht?la bestiáše hodn? rozmazlit, oh?ej sádlo s kv?ty m?sí?ku, nech 2 dny vyluhovt, pak zatuhnout v lednici a máš to i s hojivými ú?inky. sta?í pom?rn? malé množství na celou zimu. Ty psí krémy s prodávaj v relativn? velkých dávkách, takže to do záru?ní doby nespot?ebuješ.

Re: p?esrs?ování
Zaslán uživatelem/kou: Jana (IP)
Datum: 2003-09-10, 08:11
My používáme na tlapky oby?ejnou vazelínu z lékárny bez parfemace. Je výborná i na rty pro lidi. Stojí okolo 30 K? kelímek.
Co se týká sn?hu a zimy, naše dv? fretky jsou už asi hodn? rozmazlené, protože když v zim? otev?u okno, tak se t?esou a snaží se zalézt n?kam do tepla (a?koliv mají krásn? hu?até kožíšky) a když s nima jdu v zim? ven, tak jen koukají, jak co nejrychleji zalízt zpátky do baráku. A sníh? Tak ten je jim krut? nep?íjemný a zjevn? v?bec nechápou, pro? je na to bílé studené dávám.

Re: p?esrs?ování
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2003-09-10, 09:01
Niki je celoro?n? venku ve volié?e (ale hurá, p?emluvila jsem p?ítele a na zimu bude v "garáži" no spíš v díln?). Zimu snáší bez problém?, minulý rok byly dokonce 20 stup. mrazy a byla v pohod?, ani nestonala.
Co se tý?e vým?ny srsti, tak jin pr?b?žn? roste nová a vypadává stará. Doporu?uji nenosit ?erné oble?ení, jinak se to dá v pohod? vydržet. Myslím si, jestli ji chováš doma, tak ta vým?na srsti nebude asi tak znatelná, jako kdyby pot?ebovala hustší kožíšek na ven. Minulý rok jsem byla u jedné paní a ta m?la fretky doma, Nikita proti nim vypadala jak medvídek.
Na tlapky používám bu? sádlo - ale to olízává, nebo modrou indulonu - tý si nevšimne.

Re: p?esrs?ování
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-10, 10:23
Aha, tak to nase Bara asi tolik chlupata nebude. Ale uz se tesim na zimu, jak bude dovadet ve snehu. Snad se ji bude libit :)
Moc vam dekuju za radu, pokusim se vyzkouset Sadlo, vazelinu i indulonu a zjistim, co bude nejlepsi. Chybama se clovek uci :)

Re: p?esrs?ování
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-09-10, 12:48
to Jana: na sníh ji nem?žeš "dávat", do sn?hu ji musíš hodit, aby poznala, jak se v tom dá norovat a d?lat ponorku a jiné tcho?ecí hry.
to kopretinka: Lenka má pravdu - nevím, jak který tcho?, ale hodn? jich jde po mastným jak slepice po...
U Vendela to ?eším namatláním tlapek t?sn? p?ed procházkou a vržrním do sn?hu (aby tlapky dlouho nezkoumal), nebo mu to do polštá?k? d?kladn? vet?u - dle nálady.

Re: p?esrs?ování
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2003-09-10, 20:33
Nebo ješt? m?sí?kový krém - prodává se v takových t?ch CountryLife shopech:-) Nenní ani drahý, a co nespot?ebuješ na tcho?indu, klidn? m?žeš namáznout na sebe:-)) Teda, jestli to není moc eee:-)


Re: p?esrs?ování
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2003-09-10, 22:01
Na tlapi?ky se prodává ?ada hojivých krém? a mastí pro psy, ale opravdu sta?í indulona. Pokud jde o vým?nu srsti, je d?ležité dát pozor na bezoáry. To jsou chuchvalce spolykaných chlup?. Fretka je m?že "dávit" - šílen? sípe a kašle, ale nic nevykašle, m?že je vykadit (podivný chlupatý bobek, žlutý vláknitý trus), ale m?že jim to i ucpat trávicí trubici. Mám tušení, že máš dlouhosrstou fretku, takže by to mohl být problém. D?lají se r?zné p?ípravky (Bezopet, maltózová pasta nebo bonbónky Malt-kiss od Gimpetu) usnad?ující pr?chod chlup? b?íškem :o) Už z toho d?vodu, že p?edejdou problém?m a ni?emu neublíží (fretkám dokonce chutnají) bych v?ele doporu?ovala (?enda je dostává p?i každém línání).

Re: p?esrs?ování
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-15, 17:28
Bára dlouhosrstá není. Ale mockrát d?kuju za rady, ta indulona by mne nenepadla.

Re: p?esrs?ování
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-10-02, 12:00
Tak vám musím napsat, jak se nase Bara presrstuje. Hodne ztmavla, ma konecky chloupku cerne a uz je pekne obsrstena. Mame doma maleho hunateho medvidka.

Re: p?esrs?ování
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-10-02, 12:35
Kopretinka: Tak to my máme medvídka i v lét?.... Jinak bohoušek asi taky p?esrs?uje, když zametu tak to jsou jenom moje vlasy a jeho chlupy. Asi taky p?esrs?uju :o))

Re: p?esrs?ování
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2003-10-02, 14:20
Nikita taky za?íná hu?at?t, protože když jí odhrnu chlupy, tak je z ní "modrá" fretka chachacha :-)

Re: p?esrs?ování
Zaslán uživatelem/kou: Petra P. (IP)
Datum: 2003-10-02, 16:18
Mája je taky modrá. Hlavn? na b?íšku a kolem zade?ku, protože jí tam teprve za?íná r?st srst po vyholení.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 12:04.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist