Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:3 z 4
Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2007-09-11, 16:20
Jen pár up?esn?ní:
Fret?í krev se neskladuje, ale v p?ípad? pot?eby jedné fretce odebere a druhé podá (postup viz "odborné" informace ve veterinárním okénku)
Sklípkan?m a rybi?kám se krev neodebírá, protože u nich transfuze není technicky proveditelná a pokud vím, nenastávají ani situace, kdy by byla pot?eba (opomeneme-li fakt, že sklípkani krev nemají, pouze hemolymfu, která obíhá trošku jiným zp?sobem). Ps?m i fretkám ano, protože to proveditelné je a nastávají situace, kdy jim to m?že zachránit život.
Podstata námitek pana TP je tuším v tom, že fretka je p?eci "jen" zví?e, tudíž je zbyte?né investovat ?as, energii a peníze do toho, aby se její život zachra?oval. Nebudu se k tomuto názoru osobn? vyjad?ovat, jen si dovolím p?ipomenout, že nejsou vzdálené doby, kdy se soudilo, že d?ti prost? umírají a není pot?eba je zachra?ovat (narodí se další, B?h dal, B?h vzal), dokonce ješt? p?ed pár desítkami let se p?edpokládalo, že necítí tolik bolest, takže není pot?eba se zat?žovat anestezií p?i ošet?ení. Poznatky a ohleduplnost k t?m, kte?í si sami nemohou ?íct nebo se ohradit se zkrátka m?ní a vyvíjí, každý z nás je ovšem na této cest? jinak daleko...

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-09-11, 16:22
Aha, tak pardón, to mi n?jak uniklo, že se neskladuje.

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-11, 17:58
Já bych snad tuto debatu ani neprodlužovala. Pan TP vyjád?il svúj názor, na což má samoz?ejmné právo...ale to? vše, protože ten názor...aspo? pro mne...konstruktivní není.
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-09-11, 21:32
Krom toho, když se to vezme globáln?- v ?em je nap?íklad fretka horší, než ?lov?k? Jenom proto, že nemyslí tak, jako ?lov?k? neni to trochu sobecký? Když si po?ídim zví?e, snažim se pro n?j ud?lat, co to jde a nenechám ho um?ít na rýmu, ne? Tohle fakt nenávidim, každej pomáhá n?jak, n?kdo t?eba zví?át?m, n?kdo lidem, n?kdo tak i tak. A nevim, co je na tom špatnýho.
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-09-12, 10:03
rynn - tahle debata, jak psala johanka výše, nemá smysl.. prost? vyjád?il sv?j názor, my s ním nesouhlasíme, tak pro? se roz?ilovat? ;)

podívej se z okna, je tam dneska krásn?, neprší, a zapome? na n?ho ;))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-09-12, 10:25
jj

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-11-09, 16:55
V ?ervenci zde (ve vláknech "Robin, Saša, Keiko a Poppy" a "REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK") prob?hla diskuze na téma, zda je z n?jakého d?vodu nutné, aby albín musel p?ijmout krevní transfuzi zase jen od albína. Cílen? jsem se s touto otázkou obrátila na MVDr. Jekla, p?edního odborníka na fretky u nás a spoluautora RDKF.
Cituji jeho odpov??: "Dárcovství krve opravdu nezávisí na zbarvení fretky, v?etn? albín?."



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Vendula R dne 09.11. v 16:56.
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-11-09, 17:44
vendulko,
ani nevíš, jakous mi ud?lala radost!!! teda ani ne tak ty, jako mvdr. jekl....
mn? to už tenkrát p?ipadalo podez?elý, ale nerozumím tomu, tak jsem se jako laik nechala pou?it od znalejších. jsem moooooc ráda, že m?j zdravý rozum mi ani tentokrát nelhal... :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 09.11. v 18:19.

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2007-11-10, 19:18
Jejda po case na foru a hned tohle. Vemu to postupne a vztahovacne:

pan TP obecne nebere na vedomi vedecky pokrok a proto k nemu jen: "Nech se inspirovat Simkem a Grossmanem ve stylu hop do krku kyselino syrova zdravi neskodna"

Pro me je Kroupa & spol clen rodiny jako takovy poziva stejne ochrany a prava vuci komukoliv jinymu. Tim se dostavam k prispevku MF, ano pro fretky udelam mnohem vic, nez pro spoustu lidi, neco je spatne, bohudik :)
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-11-13, 13:33
Pan Tomáš Petr mi p?ipom?l jednoho mého, bohužel, p?íbuzného, který uznává jako jediného domácího mazlí?ka metrákový prase, aby ho pak mohl sežrat!!!!

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: spuky (IP)
Datum: 2007-11-19, 00:04
Ahoj všem,ohledn? krve volám o pomoc-m?j fretá?ek spuky má v krvi moc málo obranných llátek,hlavn? leukocit?,ted byl nemocný a dneska m?l jít na umrtvovací injekci,jako zázrakem se z toho vylízal,už jí pije i záchoduje.

V dob? nemoci 6 dní nejedl,vodu jsme mu museli vnutit,jídlo si vnutit nenechal a moc bre?el-pak už byl tak v háji,že ani nebre?el,p?edev?írem se nám poda?ilo mu vnutit ,až skoro do krku,trochu jídla pak šel zázrakem po 5 dnech na záchod a bre?eli jsme sp?ítelem št?stím,když sám za?al nadávat o jídlo,a v?era a dnes normáln? papká a bumbá

Obracím se na vás s prosbou jak podpo?it jeho obranyschopnost-mám ho v teple,dostává ?erstvý a va?ený masí?ko-ku?ecí a hov?zí,pak pašti?ky proplan pro kotata a fret?í granulky-jen málo

D?kuji za pot?ebné informace od vás co ud?lat víc

Elleany

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-06-25, 12:44
PROSIM VSECHNY MOZNE DARCE V OKOLI BRNA!
NA VFU LEZI SAMICKA, KTERA NUTNE DNES, NEJPOZDEJI ZITRA POTREBUJE KREV. POKUD MUZETE? KONTAKTUJTE OKAMZITE MVDR. JEKLA CI HAUPTMANA!!!!!!!!!!
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-06-25, 21:35
V RDKF máme p?ihlášeného dárce nejblíže k Brnu z Karviné, což je od Brna p?es 200 kilák?, takže tudy cesta nevede... :-/

Info pro zájemce:
Jako dárce krve se m?že p?ihlásit každá fretka (samec i samice), která spl?uje tato kritéria
* váha minimáln? 1 kg (?ím více, tím lépe)
* v?k 1 - 3 roky
* netrpí žádnými závažnými chronickými chorobami (onemocn?ní srdce, ledvin, st?ev, inzulinom, epilepsie...) a neužívá chronicky žádné léky
* nesmí být v rekonvalescenci po infek?ním onemocn?ní, operaci nebo vážn?jším úrazu
* musí mít platné o?kování proti vzteklin? a psince. Poslední vakcinace by m?la být datována minimáln? 14 dní p?ed odb?rem krve
* v pr?b?hu posledních 1 - 2 m?síc? nedarovala krev na TRF nebo naopak sama nep?ijala TRF krve
Podrobn?jší info najdete ve Veterinárním okénku [www.fretka.cz]
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Hanysek (IP)
Datum: 2008-06-25, 23:49
Dneska po jedné hodin?, jsme na veterin? byli darovat krev, tak doufám, že to alespo? troši?ku pom?že.

Pro ty co to mají blízko, nemusíte se bát, fre?á?ek je po zákroku, v pohod?, najedl se, napil a spí jako dudek.
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-06-26, 18:55
Dostala se ke m? informace, že frete?ka je po operaci, odebrali jí velký nádor u nadledvinek a m?la toho chud?ra i více, te? se ?eká, jak zabojuje. D?kuji za starost a dárc?m za pomoc.
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: nikolac96 (IP)
Datum: 2008-06-29, 00:57
chci se zeptat kdybych cht?la dát svého samce do registru krve tak jestli nevadí když má zákal šedý v oku.d?kuji
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-06-29, 03:09
nikolac: myslím, že šedý zákal není kontraindikace k dárcovství krve, takže klidn? m?žeš, pokud chceš.
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: nikolac96 (IP)
Datum: 2008-06-29, 10:51
a kde se dává krev?
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-29, 11:41
krev se nedává nikde, zapíšeš svého fre?áka do registru a pokud bude pot?eba pomoci a ty budeš poblíž, tak t? n?kdo vyzve, abys s ním p?ijela.

pot?ebné info máš v prvním p?ísp?vku ve vlákn?, jen ješt? doplním, že na uvedený e-mail pošli krom? údaj? o fre?ákovi (KDY se narodil - aspo? rok a kolik min. váží) také celé své jméno, telefon a adresu (m?sto).

doporu?uji, aby tohle za tebe ud?lali rodi?e, protože stejn? k tomu budeš pot?ebovat jejich souhlas, resp. odvoz k p?ípadnému darování krve.

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-07-17, 01:06
Ahoj freticka z Brna se pomalu zotavuje, pry mela 6 pomocniku - darcu. Skoda, ze se tady neozvala sama majitelka. Asi o foru ani nevi.

Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-07-17, 14:53
Fr?ane, díky za pozitivní zprávy :o) Je úžasné, že na pomoc p?isp?chalo 6 lidí se svými fretkami! Hodn? zdraví brn?nské freti?ce!
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-10-08, 23:25
Slavnostn? oznamuji, že je kone?n? na sv?t? webová podoba Registru dárc? krve fretek - RDKF :o)) [registr.fretka.cz]

Pokud máte zájem svou frete?ku do RDKF p?ihlásit nebo pokud hledáte pro svou frete?ku vhodného dárce krve, všechny pot?ebné informace o dárcovství krve u fretek, požadavky na vhodné dárce, registra?ní formulá? i registr dárc? krve najdete na výše uvedené adrese.

Dárc? je v tuto chvíli v RDKF minimum. Pro??
Webová podoba registru totiž vyžaduje, aby majitel dárce souhlasil s uve?ejn?ním osobních údaj? na webu. Obeslala jsem tedy doposud p?ihlášené fretky elektronickým registra?ním formulá?em a ?ekám, zda i za t?chto nových podmínek budou ochotni svou fretku do RDKF znovu p?ihlásit. N?kte?í dárci už mají navíc z d?vodu vyššího v?ku ?i opakovaných odb?r? krve "odslouženo", takže p?íliv "nové, mladé krve" jedin? uvítáme ;o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Vendula R dne 08.10. v 23:35.
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2008-10-09, 14:39
Cht?la jsem nahlásit více fretek - první to p?ijako a dál to hlásí, že to píšu ze stejného mejlu :-) nebo spíše, že jsem uvedla stejnou mejl adresu - takže asi bude sta?it p?ipsat do poznámky, že je k dispo více fretek? a vypsat tam ty všechny údaje?

307-515-842
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2008-10-09, 15:14
Prosila by som, ak by sa dalo, dorobit aj SR, radi sa pridame.
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2008-10-09, 15:24
Aaaa - už to jde - snad, dostala jsem mejlem kód, se kterým p?ihlásím další fretky - asi jsem byla zbrklá a ne?etla všechno jak se má :-)
Tak ne - nevím kam ten registra?ní kód napsat.

307-515-842



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Dodi dne 09.10. v 15:31.
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-10-10, 13:20
Dodi: ano, pokud chceš p?ihlásit další (a další,...) fretku, nemusíš znovy vypl?ovat celý formulá? - ono to vlastn? ani nejde... ;o)

Pro p?ihlášení každé další fretky od jednoho majitele do RDKF klikn?te na formulá?i na v?ti?ku "Jsem již registrován/a a chci pouze p?idat další fretku". P?i p?ihlášení vaší první fretky vám p?išel (d?sn? dlouhý) kód, který zadáte do nového formulá?e.

Maja Z: jasn?, dotvo?íme :o)) Po?ítali jsme i s dárci z SK, pokud bude zájem :o)
?ím bude registr obsáhlejší, tím bude víc možností sehnat vhodného dárce.
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2008-10-10, 13:24
My se cht?li taky p?ihlásit, ale máme jen n?co p?es p?l kila:o( takže bohužel...

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-10-10, 16:43
Ja se omlouvam, ale asi je takovy kod na me fakt moc :) [registr.fretka.cz] premyslet, jestli druhe pismeno je Z nebo N, dalsi pismena - ktere z tech dvou je vlastne treti a ktere ctvrte :( zlaste pokud vyplnim formular a pak kdyz napisu kod spatne, tak ho mam vyplnit znova :(

Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2008-10-11, 14:54
Tak bohužel a? se snažím jak chci a vyplním všechna polí?ka a kód, který mi p?išel mejlem, tak to píše, že potvrzovací kód je správn?, jen mi chybí vyplnit údaje a proto žádost nebyla odeslána. Prosím a? to n?kdo zkusí zadat více fretek na 1 ?lov?ka, zda to p?jde.

307-515-842
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2008-10-12, 07:21
A je to! :-)
Snad jsem vám v tom neud?lala guláš, ale jelikož vlastním nespo?et mejlových adres, tak jsem každýho nahlásila pod jinou a šlo to. :-)))

307-515-842
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:3 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist