Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-05-07, 13:31
Ahoj všem,

Klub chovatel? a p?íznivc? fretek rozjíždí registr dárc? krve. Internetová podoba bude v brzké dob?, ale již se m?žete registrovat na emailu registrdarcu@fretka.cz a dále vkládám odkaz s informa?ním letá?kem, který zpracovala Vendula Reinová (Vendula R) a Petra Nerandži?ová (Matka Fretka). Pokud by se nepoda?ilo otev?ít odkaz, veškeré informace najdete na www.fretka.cz a dále pak ve veterinárním okénku.

[www.nahrej.ic.cz]

Jakékoliv dotazy ?i p?ipomínky pište do tohoto vlákna, a prosím, nerozkrafávejte ;o)
--------------------------------

Vendula R, 8. 10. 2008:

Slavnostn? oznamuji, že je kone?n? na sv?t? webová podoba Registru dárc? krve fretek - RDKF :o)) [registr.fretka.cz]

Pokud máte zájem svou frete?ku do RDKF p?ihlásit nebo pokud hledáte pro svou frete?ku vhodného dárce krve, všechny pot?ebné informace o dárcovství krve u fretek, požadavky na vhodné dárce, registra?ní formulá? i registr dárc? krve najdete na výše uvedené adrese.

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher





Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 25.06. v 22:48.
Avatar

Re: Registr dárc? krve fretek
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-07, 13:49
je n?jaká minimální váhová hranice?
loni už Filip daroval krev svojí dce?i,tak bych ho docela ráda posloužila dál.v zim? ur?it? nebude problém to má p?es 2kg,jenže b?hem ?íje a tak je na 1,5kg

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Registr dárc? krve fretek
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-05-07, 14:03
Žofiro - musela jsem se poradit ješt? s MF a na tv?j dotaz odpovídám, že to musí posoudit vet s ohledem na pot?ebné množství krve, zdravotní stav dárce, atd .. Obecn? v?tší je lepší,ale jen dle váhy to neur?íš (obézní není totéž, co velký ;)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Registr dárc? krve fretek
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-07, 14:09
amonn,díky,jinak co jsem m?la možnost porovnat s jinýma samcema,tak velkej je dost (na sraze v UL byli s Ronkem asi nejv?tší z kluk?),jen na jaro je z n?j chrtík :o(

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Registr dárc? krve fretek
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-05-07, 14:11
Žofiro - tu váhu, samoz?ejm? m?žeš p?ipsat jako info pro veta. Hlavní d?vod, pro? se hledá "velký" samec v kondici líp snáží odb?r ;)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Registr dárc? krve fretek
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-07, 14:14
jasn? to vím,loni už jsme krev dávali ;o) já jen jestli je n?jaká min.váhová hranice,ale to už jsi odpov?d?la,díky :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-05-09, 11:18
taky premyslim,jestli je eugen na to dost velkej, rada bych ho tam zapsala a pripadne pomohli nejake potrebne fretecce,ale ma taky jen 1,6kilo,tak doufam,ze to bude dost-samec na pohled je to dost velky

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-05-09, 15:04
mám technickou poznámku,nebo spíš dotaz,

bude tento registr n?kde celý zve?ejn?n,nebo bude jen pro ?leny Cz.klubu ?



Já samozd?ejm? s naší veterinou máme tohle už dávno dohodnuté,takže kdo jste z Libereckého kraje,sta?í kontakt na veterinární kliniku v Jablonci VetCare ,Palackého 77,JBC,tel.483305286,mají k dispozici mé t?i kluky a další dva od jiných majitel?.A transfuze d?lají b?žn?,už to víme i na vlastní triko.

a velikost fretáka ne?ešte,to posoudí veteriná? na míst?.A samec 1,60 je dostate?n? velký na odb?r.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: boža dne 09.05. v 15:05.
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-09, 15:13
mám dotaz - na srazu jsme byli požádáni o p?edání "letáku s informacemi". je to tzv."leták ke stažení" dole na této stránce .. [www.fretka.cz].. nebo je pro informaci vet? k dispozici ješt? n?co jiného n?kde jinde, kde to pro starobu nevidím?

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-05-09, 15:18
boza:diky, uz je nahlasenej,smudla jeden

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-05-09, 15:19
Ješt? k té velikosti samce: moji kluci mají podle ro?ního období tak 1,4 - 1,6 kg. Byla jsem dneska s klukama na Šejdru, tak jsem se rovnou ptala paní doktorky Chylíkové, jestli by mohli být potenciálními dárci, a ona ?íkala, že samoz?ejm? záleží na okolnostech, ale pod 1,5 kg spíš ne. Takže my bychom mohli dávat krev jenom v zim? :-)
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-05-09, 15:25
záleží vážn? na stavb? t?la toho samce,nejen na váze.A n?kdy je pot?eba jen trochu té krve,aby se smíchaly a pomohly t?eba zastavit krvácení ty desti?ky od dárce,takže jak ?íkám posouzení konkretního p?ípadu záleží na vetovi.M? vetka ?íkala že by nem?l být menší než 1,40 pro normální odb?r.Taky si nep?edstavujte že ho chudáka vypumpují,Adolfek si nákýho odb?ru ani nevšiml,žádný váhový pokles,žádná unava,nic.Dostal dávku Calopet navíc a hodn? se napil a bylo to v pohod?.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-05-09, 15:56
martina - letá?ek je bu? viz výše m?j první p?ísp?vek na tom odkazu (forma PDF) a nebo pak ve veterinárním okénku na www.fretka.cz (nic jiného nehledej). Po?ítám, že letá?ky "pro laiky" se maj dávat do ?ekáren a "pro vety" veteriná??m, pokud o n? budou stát .. a nebo je taky nechat v ?ekárn? ..

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-09, 16:01
amonnia,
tv?j odkaz mi otev?ít nejde, leták "pro veteriná?e" jsem ve "veterinárním okénku" nenašla.
to, na co ptám výše, mi p?ijde jako leták pro laiky - majitele fretek.
proto se sháním po letáku "pro vety", nebo to je ono?

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-05-09, 16:08
martina - já našla toto (pro laiky) [www.fretka.cz] a (pro veteriná?e) [www.fretka.cz] ve veterinárním okénku je to hned pod sebou ..

vrhám se zpátky - samotný leták pro veteriná?e asi nebude. Spletla jsem si to "povídání" a psala d?ív ..

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: amonnia dne 09.05. v 16:10.
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-05-10, 00:33
Spodní hranice hmotnosti fret?ího dárce krve není ješt? do?ešena, ale p?edpokládám, že pod 1,5 kg by z?ejm? jít nem?la. N?které údaje ješt? ?asem up?esníme. ?ím v?tší (t?žší) dárce je, tím v?tší objem krve m?že darovat a tím rychleji se po odb?ru zotaví. Zkrátka, ?ím v?tší dárce krve, tím lépe pro n?j i pro p?íjemce krve ;o)
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-05-10, 00:37
Leták pro vety je vytvo?en. Jen nevím, zda je k dispozici už i zde na stránkách. M?jte prosím strpení, projekt se zde na webu teprve rozjíždí ;o)
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-10, 00:38
ach tak... tak jsem asi ne tak upln? blbá a slepá (uffff! :o)).
po?kám tedy i na n?j a donesu vetovi (i do ?ekárny) naráz... :o)

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-05-10, 09:19
veva:tez bych si potom jeden vzala,nas vet je velice ochotny a fretky v okoli sou asi tri,co nejsou tady,takze at se o tom taky dovi:)

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-10, 09:52
boža napsal/a:
--------------------------------------------------
> mám technickou poznámku,nebo spíš dotaz, bude tento registr n?kde celý zve?ejn?n,nebo bude
> jen pro ?leny Cz.klubu ?

já osobn? doufám ve dv? v?ci:

1) že registr zve?ejn?n NEBUDE (jako se nezve?ej?uje ani u lidí), budou ho mít k dispozici jen "povolaní", tedy vetové (k ?emu mý fretce bude p?i operaci, že uklíze?ka u nás v práci bude znát majitele registrovaných fretek? aby mohla toho majitele jít p?emlouvat? nebo bude operovat p?ímo uklíze?ka? d?kuju, nechci :o)). každý má právo se rozhodnout sám, zda ano ?i ne a pokud se rozhodne pro NE, je to jeho v?c a volba (a obávám se, že zve?ejn?ním by práv? mohlo docházet k r?zným tlak?m)

2) že registr bude sloužit NEJEN fretkám majitel? cz klubu (no to by snad bylo úchylný?!?) a že do n?j své fretky zaregistrují i lidé, kte?í v cz klubu nejsou (zas p?ím?r k lidem - u dárc? a p?íjemc? kostní d?en? taky není rozhodující stranická p?íslušnost :o)). (to by se pak taky mohlo stát, že u fretek registrovaných bude poznámka - BLOOD MEMBERS ONLY - kravina, není-liž pravda? ;o))

a v p?ípad? registru by bylo, myslím si, nanejvýš p?ínosné PRO FRETKY(!!!), kdyby jejich majitelé (a? už je to kdokoli! nenarážím na nikoho konkrétního) zapomn?li na nevraživost, kterou má jeden v??i druhému. t?m zví?at?m je to naprosto u ?itního otvoru a hlavn? - jim to nijak nepom?že, že pání?kové mezi sebou si pijou krev ;o)

myslím si, že je sice hrozn? chvályhodné a úžasné, že n?kdo má už te? své fretky k dispozici na p?ípadnou transfúzi (a takových lidí znám n?kolik), ale je d?ležité, aby všechny vhodné fretky byly sdruženy pokud možno v jednom seznamu (a? už se to jmenuje registr nebo t?eba index, to je fuk), o kterém bude v?d?t co nejvíc vet?.
protože zase: co bude platné vetovi p?i operaci mý fretky v žabov?eskách, že kousek dál v tichoprdech v?dí o fretkách vhodných k darování krve... :o/

p.s. ba?a už registrován je
p.p.s. TAKOVÁ HRUBKA!!!! to jsem teda fakt MUSELA(!!!) opravit než sem nakoukne markéta! ;o))




Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.05. v 14:48.

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-05-10, 17:59
Martino, asi jsem podivná já, ale já si naopak myslím, že registr by m?l být uvoln?n k nahlédnutí, protože p?ed plánovanou operací se majitelé p?ípadného p?íjemce i p?ípadného dárce mohou zkontaktovat a na operaci jít spolu.Bude fajn, když vet bude mít adresu, ale i když bydlím v Praze, mohu být nap? 150 km od Prahy na chalup? a ne vždy je k dispozici auto a cesta tím autem trvá dv? a p?l hodiny. A ono i v Praze - z Motola na Šejdr jedu tém?? hodinu a p?l.
U lidí opravdu není t?eba zve?ejn?ní, když odebraná krev jde do krevní banky kde je upravena a z ní pak p?íjemci. U fretek krevní banku nep?edpokládám -
Taky nerozumím tomu, co má s registrem spole?ného ?lenství v Klubu a osobní sympatie ?i antipatie když doslova jde o život.
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-10, 18:06
Erin napsal/a:
-------------------------------------------------

> Bude fajn, když vet bude mít adresu, ale i když bydlím v Praze, mohu být nap? 150 km od Prahy na chalup?
> a ne vždy je k dispozici auto a cesta tím autem trvá dv? a p?l hodiny. A ono i v Praze - z Motola
> na Šejdr jedu tém?? hodinu a p?l.

práv? proto si myslím, že by m?lo být zapojeno (informováno) a m?lo registr k dispozici CO NEJVÍC VET?, tedy nejen v praze nebo brn?, ale i v menších m?stech. pak nebude t?eba, aby si kdokoli kdekoli na dovolené sám nahán?l dárce... :o)

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-05-10, 19:07
Promi? Martino, já jsem asi tupá. Když píšu o registru uvoln?ném k nahlédnutí, tak p?edpokládám, že KTERÝKOLI vet KDEKOLI, i v Dolní Dí?e, bude moci nahlédnout. Práv? tak majitel fretky- p?ípadného p?íjemce. OTÁZKA JE, BUDE-LI DÁRCE PRÁV? K DISPOZICI. Proto u plánovaných operací navrhuji domluvu p?edem, u úraz? pak není jiné cesty než obvolávat nejbližší dárce.
Nabízím-li same?ka v registru a budu s ním daleko, tak nebudu moc platná.
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-10, 19:08
osobn? bych taky byla pro registr(t?eba jako tady [www.wdk.cz]),ne každý vet se o tom dozví,tak by bylo dobrý,kdyby o tom v?d?li i majitelé fretek...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-05-10, 19:10
a práv? proto si také myslím že by to m?la být v kruzích fretka?? v?c ve?ejná,už jen proto,že pot?eba muže vzniknout náhle a neplánovan?,a taky ne všichni majitelé fretek chodí sem klábosit nebo jen ?íst.Je vždycky lepší když je majitel fretky pou?ený a ví co má d?lat,a ví kam se má obrátit,na kterou veterinu jít.Takže bychom m?li v?d?t kde je transfuze možná a kde mají kontakt na p?ípadné dárce.Proto jsem se ptala jestli bude,nebo ne.S žádnými sympatiemi nebo antipatiemi to nemelo co d?lat,ani to v tom nevidím at se koukám jak koukám.

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-10, 19:19
Nechci nijak zasahovat...jen mn? napadlo: v jaké formn? a kde by mnéla být databáze dárcú p?ístupná ve?ejnosti (tím myslím jakéhokoli chovatele fretky bez ohledu jestli je nebo neni ?len klubu). Jak by se mohl zve?ejnit seznam dárcú, aby nemohlo dojít k zneužití kontaktú na majitele (mailú, tel.?ísel, poštových adres)? Dumám nad tím...a nic mn? nenapadlo. Máte n?jakou p?edstavu? Ptám se upln? vážn?, prosím nehledejte v tom nic špatného...
Avatar

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-05-10, 19:22
práv? pro tohle jsem se ptala,jestli to ti co registr tvo?í mají vymyšlené,zatím nem?li ?as sem p?ijít a ?íct k tomu další,jen se zas rozví?ila diskuse a v podstat? nechápu d?vod.
a proto to bylo uvedené jako technická poznámka



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: boža dne 10.05. v 19:27.

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-10, 21:32
Erin napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Promi? Martino, já jsem asi tupá. Když píšu o registru uvoln?ném k nahlédnutí, tak p?edpokládám,
> že KTERÝKOLI vet KDEKOLI, i v Dolní Dí?e, bude moci nahlédnout. Práv? tak majitel fretky-
> p?ípadného p?íjemce. OTÁZKA JE, BUDE-LI DÁRCE PRÁV? K DISPOZICI. Proto u plánovaných operací
> navrhuji domluvu p?edem, u úraz? pak není jiné cesty než obvolávat nejbližší dárce.
> Nabízím-li same?ka v registru a budu s ním daleko, tak nebudu moc platná.

tak to snad ne, tupá?? (teda leda že bys na tom trvala, nebo že by to m?lo nazna?it, že jedna z nás je.... ;o))

ne, nemyslím si o tob?, že bys byla tupá (já, doufám, nejsem taky - nebo aspo? ne moc :o)) jen máme asi ob? trochu jinou p?edstavu o fungování, resp. uvoln?ní informací z registru.
je mi prost? hrozn? nep?íjemná p?edstava, kterou zmínila johana - NECHCI, aby mojí adresu, telefon apod. mohl KDOKOLI zjistit nahlédnutím do registru VE?EJN? P?ÍSTUPNÉHO.
n?komu jinému to vadit nemusí, mn? ano (i když vím, že když si n?kdo podobné údaje bude chtít opat?it, dokáže to i bez registru - ale pro? mu to uleh?ovat?)

pokud tedy by ale ten "kdokoli" byli POUZE veti a max. majitel fretky s již NAPLÁNOVANOU operací, sice bych se taky kroutila, ale dobrá... ješt? rad?ji bych ovšem byla, kdyby majitel nenahlížel, ale dostal pot?ebné informace od veta (tedy zda v okolí je dostupný dárce) a i vet by m? p?ípadn? kontaktoval, což taky m?že ud?lat P?EDEM - stejn? bude p?ed každým odb?rem muset vyšet?it i dárce, tedy p?edpokládám? (a v akutních p?ípadech to bude loterie, a? už by m?l možnost nahlížet kdokoli.)
nap?. ZVE?EJN?NÍ NA NETU opravdu pro kohokoli by mn? osobn? vadilo hodn?.

ovšem co "já bych ráda", je vedlejší, uvidíme, jak to bude... :o)

a pravda taky je, že pokud nebude v registru nic (nebo tém?? nic) k dispozici, nebude do ?eho nahlížet, a to ani v ordinaci - ani ve?ejn?...




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 10.05. v 21:34.

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-05-10, 22:00
a seznam veterinárních klinik,které to provád?jí nebo figurují v onom registru by alespon znám m?l být ne?

taky nikdo ne?ekl že by bylo pot?eba zve?ejnovat veškeré nacionále,jen by m?lo být známo,jestli v tom konkretním kraji n?kdo takový je,a kde je k sehnání.Nikdo nebude zve?ejnovat adresy ,telefony a pod.To rozhodn? není pot?eba.


*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: boža dne 10.05. v 22:04.

Re: REGISTR DÁRC? KRVE FRETEK
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-10, 22:19
Panenkoskákavá...jen se neza?n?te hádat kvúli dobré v?ci...to ne!...prosím!
Avatar

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist