Aktuální stránka:21 z 22
Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-05-19, 22:15
vodu do ni nejak dostat musite... treba se jen neumi napit z napajecky, respektive nemusi vubec jakoby tusit, ze se z toho pije, ze tam si ma pro tu vodu dojit... Jak psala majda, zkusila bych namacet granulky, mozna davat i ty babyflocken vlocky... a procist vlakna o dochovech mladatek tady, tam se dovis o tom, co miminka bastej. hodne stesti!

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-05-19, 22:16
jak je stará?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2008-05-19, 22:18
Rozmo?ené granulky v?bec nechce, to bylo první, co jsem jí dávala. Dávám ji vždycky vodu do té kapsi?ky. Ale samotnou vodu taky nechce. A vlo?ky taky nechce. :(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: nicotka dne 19.05. v 22:21.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2008-05-19, 22:19
Paní ve zverimexu ?íkala, že jí odhaduje 8 týdn?
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-05-19, 22:23
nicotka, n?kdy mezi 7-8 týdnem by m?la m?nit zuby, takže by m?la mít dvoje zasebou, takže v tý dob? se v?k ur?uje celkem snadno...pokud má ješt? jen mlé?ný, bude mladší...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2008-05-19, 22:27
Zoubky má mlé?né.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-05-19, 22:33
tak to bude mladší jak 7-8týdn?, tak kdo ví, v kolika jí vlastn? odebrali :o/ zkus jí namíchat pár vlo?ek do toho kot?cího mlíka, jestli to bude chtít a vodu bych jí zkusila v misce (pokud to tak nemáš) a nebo olízat mokrý prst/ruku..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2008-05-19, 22:36
jj, díky.:)
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2008-05-19, 22:39
Dneska jsme byli na prvním o?kování, mladší 6 týdn? by být nem?la, ne?:/
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-05-19, 22:42
jinak bys taky mohla zkusit rozmo?it granule v ku?ecim vývaru..a ješt? m? napadlo, mým fretkám když dávám granule má?ený ve vývaru, tak jim potom vadí, když jsou granule už hodn? rozmo?ený a "slepený" k sob?, to už potom taky necht?jí...asi se jim to špatn? vybírá a museli by do toho vrtat ?umákem...tak jestli to takhle taky nemá s t?ma má?enýma?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-05-19, 22:43
žel v t?ch zverimexech ti prodají klidn? i mladší :o/

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-20, 09:23
nicotko,

taky bys m?la napsat na veterinární správu a upozornit je na to, že s nejv?tší pravd?podobností ve zverimexu prodávají fre´tata mladší 6 týdn?. podle tvého popisu se obávám, že dost podstatn? mladší.
když to neud?láš ty, neud?lá to nikdo jiný a koloto? se to?í dál...

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: roque (IP)
Datum: 2008-05-24, 14:37
Ahoj všichni dlouho sem tady nebyla pot?ebuju s m??ím poradit letos už byla Sanny v ?íji a necht?li sme mladý tak sme jí dali letos oddech šli sme s ní na hormonální injekci na ukon?ení a bylo to v po?ádku ?íje jí skon?ila ale ona si myslela že je b?ezí a p?itom nebyla v?bec u samce tak sem volala veteriná?i ?íkal že se to m?že stát že ji máme hlídat atd.Za pár dní splaskla a bylo to fajn ale stalo se jí to co už n?kolikrát když m?la mladý osvojila si m? za dít? ale u t?ch mladých to nebylo tak hrozný ale t?? po?ád m? n?kam tahá bu? za nohu nebo za ruku ale šílen? m? drží až mi n?kdy te?e krev po?ád na m? kuduje,nem?žu ji ani pustit b?hat hned na m? visí a je to hodn? nep?íjemný.Už se vám to stalo?A co ste s tím d?lali m? napadla kastrace protože jí to d?lají hormony a to není v ?íji,stejn? ji asi necháme kastrovat sou jí 3 roky mladý m?la 2x a je dost ?asto v ?íji tak aby se netrápila a neub?ižovalo jí to co vy na to všechno pora?te mi jestli s tím máte zkušenosti a jestli to p?ejde nebo ne?Dík moc Míša

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-05-24, 15:33
roque to je KLASICKY prubeh falesky, precti si na foru (pouzij vyhledavani a uvidis, kolik toho najdes) falesna brezost, falesne materstvi,.... NAse Nelinka a Kamculenky JEnny jsou po kastraci a maji tuhle hormonalni zmenu taky. ano taky, mam pokousany ruce, usi, neustale kvoka a nadava mi, ze nejsem poslusny dite zalezly v kleci. jakmile me citi nablizku, hned je vzhuru. kdyz je s ni pritel sam doma, NEla spinka. Kdyz jsems ni doma ja, je furt u me, neustale mi cisti usi, oci, taha do klece. Vazne nic divnyho :-) ale chapu, ze to muze byt nerpijemne...

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2008-05-24, 16:11
Mám takový broblém. Po?ídila jsem si malinkou frete?ku. Ale asi se nesnese se sami?kou. Když jsem je k sob? pustila, sami?ka ji hned ch?apla do zubou, házela s ní, pak si ji cht?la n?kam odvléct a ta pr?ola u toho d?sn? ?vala. A ješt? když pr?ola ?ve, t?eba že chce jít ven z voliéry, tak sami?ka kvoká. Je to normální? Je n?jaká možnost, že by v budoucnu mohly být normáln? spolu, t?eba až bude pr?ola v?tší? Se same?kem takové problémy nemám, ten pr?olu obšas chytne a chce ji n?kam odvléct, ale v?bec u toho ne?ve.
D?kuji za odpov??.

vícero+holky+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:29.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-24, 18:40
nicotko, to je normální. Nejspíš se ?asem holky zkamarádí ale te? je rad?ji nech oddd?lené. Malá plá?e, protože se jí stýská po mamince a sourozencích a velká "likviduje" vet?elce. Pokud malá sama plá?e ale se samcem se snáší, m?žeš je nechat spolu, pokud jí samec nebude ubližovat. Seznamování se starší sami?kou m?žete za?ít t?eba vým?nou "nasmrd?ných" pelíšk?.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2008-05-25, 13:21
ve ?tvrtek dopoledne mi porodila fretulka 3 mladé a od té doby v?bec nejedla jen vitamínovou pastu a od doktora jsem dostala nejakou žlutou vodi?ku která by ji m?la nastartovat a m?la po ní za?ít jíst.
Ale tak se nestalo a zdá se mi že se jí cecíky v?bec nenalejvají. V?era ve?er jsem do ní naprala trochu hov?zího mletého a ted taky trochu ale je to málo pomozte mi!!!!!

porod+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 20:54.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-25, 15:34
Zdeni, asi by bylo dobré vzít fre?ulku co nejd?ív na sono, zda v b?íšku nez?stalo n?jaké mrtvé miminko :-/ nebo placenta. Z toho d?vodu se jí možná neza?íná tvo?it mlí?ko. Vet pomocí ultrazvuku vylou?í (nebo p?ípadn? potvrdí) výše uvedené, nebo po?ínající zán?t d?lohy.
Každopádn?, na podporu tvorby mléka a ve vaší situaci i na dodání energie mamin? jí te? dávejte pít vodu s Glukopurem: 1 ?ajovvá lži?ka Glukopuru do sklenice vody (3 dcl a více).
M?žete zkusit mamin? dát tu?ný (?ervený) tvaroh - maximáln? 1 lži?ku 2 x denn?. Fre?ulka musí za?ít co nejd?ív jíst, takže zkuste vše, co vás napadne - va?ené ku?ecí maso, syrové hov?zí, jiné granulky,...
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2008-05-25, 16:28
D?kuji za info moc,volala jsem vetovi a ten mi poradil také va?ené ku?ecí s rejží...mám po?ád dávat tu vitamínovku od gimpetu a tu výživu co mi dal ten jiný veteriná? ve st?íka?ce.Glukopur a tvaroh mi donese dneska petula p.Va?ím ku?ecí maso tak mi držte pale?ky:0( pokud to bude nutné zajedu k tomu vetovi,už jsem tam dneska byla ale d?lal operaci psovi a ?ikal že to bude trvat i 2 hodiny!!:0(tak jsem jela domu.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Zdenina dne 25.05. v 16:29.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-25, 16:52
Držím tedy palce, aby se mamina rychle rozjedla! Ale pokud se jí netvo?í mlí?ko, obávám se, že mlá?átka nebudou mít šanci na p?ežití. Možná by nebylo od cesty za?ít hned hledat náhradní kojnou, protože pokud neza?nou drobe?kové co nejd?ív pít, tipla bych si, že nejpozd?ji zítra za?nou umírat :ó(
Zkonzultuj s vetem to sono. Pokud by se potvrdilo, že jí v d?loze n?co z?stalo, vet by jí píchnnul Oxytocin, který jí "to" pom?že porodit a zachránil by tím život p?inejmenším jí...
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2008-05-25, 16:57
Mám náhradní kojnou petuli babule má malé ale už o dost v?tší kdyžtak skusím jí.Zatím mím? mléko te?e furt to hlídám,ted sn?dla opravdu trošinku toho masa s testovinami.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-25, 17:01
Bezva :o)
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2008-05-25, 17:50
ted snedla i trochu toho tvarohu tak 1/4 z jedné lži?ky.Jí aspon po troškách.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Zdena (IP)
Datum: 2008-05-25, 19:11
Zdeni, n?co jí bude. Naše Mišpule kojila hned a hned žrala jak prokopnutá. Vendula Ti radí dob?e....Zkoušela jsem hned ( nevím, jestli druhý den nebo ješt? ve?er), jestli ji te?e mléko zmá?knutím cecíku. Ale asi bych p?ikládala i mladé, kdyby mléko m?la než pojedete k doktorovi. Nechala bych je s Babulí spolu a mladé st?ídala.
Gluporur dávám do napáje?ky z té pije v noci, ale jinak by ho nevzala. ?Vachtá sprchu a misku. Držím pale?ky

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2008-05-25, 20:36
Ted jsem se vrátila od veta rozhodla jsem se tak po té co jsem si všimla výtoku z pipiny a potvrdilo se mi co jsem si taky myslela má zán?t d?lohy,nam??il ji teplotu,musím jí den? píchat antibiotyka z in?kce co jsem dostala a dostala op?t tu žlutou výživu plus s n??ím navíc co by ji m?lo dodat energii.Pokud se výtok zhorší a nezaberou antibiotika musím tam okamžit? prijet a bude ji muset vybrat:0( jsem z toho fakt moc neštasná,držte mi pale?ky:0((((
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Zdena (IP)
Datum: 2008-05-25, 20:47
Od ?eho vzniká zán?t po porodu? To uvnit? asi n?co z?stalo? Vendulo nevíš. Z.

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-25, 20:58
já si taky myslim, že jak je zánét takto bezprost?edné po porodu, tak tam zústala placenta, nebo mrtvé mimi...a to múže jít sami?ce o život, to asi ATB nevy?eší...no ale nejsem vet....
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-05-25, 20:59
Vet ?íkal, že kdyby tam z?stala by? jenom placenta, tak už má Min?a sepsi.
Avatar

Re:
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-25, 21:00
Zán?t po porodu je nej?ast?ji zp?soben opravdu tím, že ve fretce "n?co" z?stane - mrtvé miminko ?i neporozená placenta. Z toho d?vodu je dobré p?i podez?ení na výše uvedené ud?lat fretce sono a p?i potvrzení téhož se fretce v?tšinou aplikuje Oxytocin, aby to, co v d?loze z?stalo dodate?n? porodila. Nevím ale, zda Oxytocin zafunguje i 4 dny po porodu...
Antibiotika jsou p?i zán?tu d?lohy rozhodn? na míst? ale také bych se v tomto p?ípad? p?iklán?la k provedení sonografie, aby se odhalila p?í?ina zán?tu. Následná kastrace, po zalé?ení zán?tu se více než doporu?uje.

porod+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 15:29.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2008-05-25, 21:03
cht?la jsem sono tvrdil že prý to je zbyte?né že tam prost? zán?t je ale není to tím že prej by ji tam n?co z?stalo byla by na tom po 4 dnech daleko h??e prohmatal ji a prej si je jist že tam nic nez?stalo že je to normální poporodní zán?t,což se prý stává tak nevím:0((
Avatar

Aktuální stránka:21 z 22


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist