Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Tomáš (IP)
Datum: 2004-07-12, 10:30
Vcera jsme si poridili treti fretku.
Je to kluk jako buk, je kremovy s tmavyma ocima a je to pekny rostak. Je mu asi 7 tydnu a jmenuje se Rony.

Nasi dva tchorici neprotestovali a u Arinky je to co rict (asi citila mlade), tak jsme si ho vzali.

Spi uz od vcerejska spolu vsichni tri ve voliere v domecku..:o) Rony sice vrera trosku knoural, ale kdyz videl nase fretaky, tak hned prestal.

Uz se tesim na opetovne zkusenosti s pubertalnim fretcim tynejdrem...:o))

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2004-07-12, 10:54
Tak to ti up?ímn? blahop?eji a p?eji ti hodn? radosti z tvých mazlí?k?.

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Boubela (IP)
Datum: 2004-07-12, 11:37
Ahoj Tome, tak ješt? jednou blahop?eji. Dneska se ur?it? stavím, už se na to Vaše mrn? strašn? t?šim.

Už jsou t?i (a víc) .... jak se spolu snáší?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-23, 13:11
chovatelé t?í (p?ípadn? vícero) fretek - jaká je vaše zkušenost s jejich vzájemnou snášenlivostí?
zajímá m? to hlavn? u klu?i?ích skupin, ale p?ivítám i zkušenosti z kombinovaných sme?ek nebo i ?ist? hol?i?ích. a zajímá m? to proto, jestli je vždycky ten poslední tím outsiderem nebo je to náhoda, že zrovna u nás k tomu došlo.

ke mn? se postupn? dostali t?i kluci - první od mimina, druhý (zhruba stejn? starý) asi za p?l roku a za další rok p?išel t?etí, dvouap?lletý - prvním dv?ma byly v tu dobu rok a p?l. všichni t?i jsou u nás spole?n? už víc jak rok a p?l - tolik základní info.

ten první se dodneška chová trochu jako princátko a jediná?ek, ten druhý je na princátko neuv??iteln? fixovaný a oba svorn? toho t?etího tak trochu ignorují a vy?le?ují. jsou ochotní s ním ob?as spát (n?kdy všichni t?i na jedné hald?), ale když se jde hrát, tak se s tím t?etím prost? nepo?ítá.

jak to je u vás? máte n?kdo partu t?í (nebo víc), kde se to r?zn? st?ídá, nebo taky spolu zásadn? dva kamarádí víc?
pokud ano - jsou to ti první dva, nebo jaká kombinace? první s druhým, první s t?etím, druhý s t?etím, p?ípadn? pokud jich je víc, tak který s kterým?
ti, kte?í se spolu kamarádí nejvíc - kolik jim je? a kolik je tomu "odstrkovanému"?

vícero+skupina+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:53.

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-05-23, 13:33
martina - nem?žu soudit dle tcho??, ale u ko?ek platí totéž, co popisuješ. Nerozhoduje stá?í, ale "služební stá?í."
Pak se stane, jako nám, že i když je služebn? nejmladší Žižka (mladý a sebev?domý kocour, který si umí zjednat po?ádek a autoritu mezi podstatn? staršími a o n?co hloup?jšími ?i senilními ko?enkami) na pohled v?dce sme?ky, nikdo ho nemá rád a kamarádit se s ním necht?jí.
Mám ho jako náhradu za Vendelína (p?išel necelé 2 m?síce po jeho smrti), takže je navíc preferovaný a strašideln? rozmazlený, ale mezi zv?? prost? nezapadl...
Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2009-05-23, 13:36
U nas tedy byla prvni Leila. Pak,cca po pul roce prisel Tomik. Bez problemu. Potom prisli dva cca 1,5 roku stari kluci(Monty a Kim), kteri byli sehrana dvojka a nekolik mesicu se Leilu a Tomika pokouseli v tandemu "zlikvidovat" :)
Spolu uz jsou dnes pres rok a pul a situace je asi takova- Tomik a Leila jsou si blizsi, kluci dvojka stale taky:) Ale jenom malinko, skoro to neni znat, dneska uz tvori pevnou 4-ku :) Myslim, ze by uz bez sebe nevydrzeli a kdyz se nahodou neco stane, treba ze je necham na tyden u nasich na hlidani, jsou pak neoddelitelny, vzajemne se lituji, lezi naplacly na sobe a laskyplne se navzajem olizuji :)
K odstrkovani u nas dochazi jenom v zime, kdy je Kimik zavaleny tukem a nemuze se skoro hybat, to se s nim pak na hrani nepocita a on na ne jen smutne kouka z pozvdzali.
Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-05-23, 14:15
Tak u nás to za?alo Pí?ou. Když mu byl cca p?l rok, m?li jsme tu na hlídání Paige (v té dob? 1 rok starou, pokud si dob?e pamatuju) a Giu (3 m?síce). S Paige si moc nerozum?l, nebo spíš ona s ním, zato Gienka - to bylo n?co pro n?j... A tak když jsme je po hlídání vrátili, za?ala jsem hledat n?jakou hol?i?ku a asi za m?síc jsme mu po?ídili 7mi týdenní spole?nici Babulku. Ze za?átku jí v?bec necht?l, asi mu vadilo, že mu hledá na b?íšku cecíky a d?lá si z n?j maminku. Ale jak Babulka vyrostla, tak se z nich stali nerozlu?ní spole?níci a Babula si Pí?u dokonce za?ala bránit p?ed jinýma fretkama. Když Pí?ovi byl cca rok a p?l, p?išel k nám do sme?ky jeho bráška Oghí. Ten byl již kastrovaný, Pí?a zatím ne. Babule ho bila, ale ne do krve, jen ?vala a pušila a kousala ho do uší a jiných ?ástí hlavy. Postupem ?asu se skamarádili, ale stejn? ho Babula po?ád šikanovala, když jí k tomu dal p?íležitost. Zato skamarádit kluky byl nadlidskej úkol, Pí?a musel na kastraci a ješt? i pak trvalo pár m?síc?, než ho alespo? p?estal napadat. O další rok pozd?ji k nám p?išla Gap?a, nejv?tší problém byl s Babulí, kluci jsou celkem snášenlivý s jinýma fretkama. Gap?a si užila, ale ustála to a vybudovala si ve sme?ce svojí pozici.

Te? jsme na tom asi tak, že nejvíc si spolu hrajou dvojice kluci a holky. Ale t?eba pro Oghího je hodn? dobrý par?ák i Gap?a. Myslím, že hodn? záleží i na povaze t?ch fretek, protože Pí?uch t?eba není až tak moc hrací, nejrad?ji si hraje se mnou, je spíš mazlicí. Oghí nevím co si prožil, ale když ho chci mazlit, tak kouká "hlavn? m? nemla?", je celej ztuhlej a každou kon?etinou se m? chytne kdekoliv. Holky se samoz?ejm? moc nemazlí, ty maj jiný starosti..
Oghí si dokáže vyhrát s každým, ale taky si s pár fretkama nesedne. No a holky, to jsou dvojka k pohledání. Takže u nás asi vede dvojice Pí?a a Oghí a pak Gap?a a Babule. T?eba ale te?, když má Gap?a mimina a b?haj mi tu jen ti t?i, tak jsem si dneska všimla, že Babule se cht?la zapojit do her kluk? a oni jí vyložen? ut?eli a dali najevo, že jí do svých hrátek necht?jí. Záleží asi i na jejich nálad?...
Avatar

Re: Už jsou t?i (a víc) .... jak se spolu snáší?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-23, 14:31
tak mi to zatím vychází, že t?i je prost? blbej po?et... :o/

no, zatím si ani netroufám POMYSLET, že by mohli být ?ty?i, a obávám se, že to už je fakt scifi.

a?koli... když se nad tím p?ece jen tak trochu zamyslím... teda zasním... holky jsou sice na nic, ale možná? n?jaká malinká, ubohá, opušt?ná??

(hlavn? aby sem nevlez manžel nebo už m? fakt zabije - a opušt?ný budou rázem ty mý t?i...)

je n?kdo, kdo má trojku, která výrazn? nevy?le?uje jednoho z party?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 23.05. v 14:34.

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-05-23, 14:40
Marti - Zdenina má t?i a ty se nevy?le?ujou. Tuhle jsme se o tom zrovna bavili, že t?i je blbej po?et, protože dva si hrajou a t?etí je plonkovej. Když ho ta hrací dvojice nechce mezi sebe, tak bu? stojí a ?u?í a nebo když je ?tvrtá fretka, tak jde provokovat tu..U Zdendy je to tak, že prost? dva si hrajou a jeden ?umí, ale nedá se ?íct, kdo s kým by si hrál víc.. Prost? ty dva, který to drapne, tak ti si hrajou..
Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2009-05-23, 14:46
No a ja teda jako si vyprosuju to, ze holky jsou na nic :o)))! Moje Leiluska je mazliva, rozkosna princezna...takze bacha:)
Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-05-23, 16:10
No Luci, ale musíš p?iznat, že hol?i?ka je jiná než same?ek :o)
Avatar

Re: Už jsou t?i (a víc) .... jak se spolu snáší?
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2009-05-23, 16:38
martina napsal/a:
-------------------------------------------------------
> tak mi to zatím vychází, že t?i je prost? blbej
> po?et... :o/
>
> no, zatím si ani netroufám POMYSLET, že by mohli
> být ?ty?i, a obávám se, že to už je fakt scifi.
>
> a?koli... když se nad tím p?ece jen tak trochu
> zamyslím... teda zasním... holky jsou sice na nic,
> ale možná? n?jaká malinká, ubohá, opušt?ná??
>
> (hlavn? aby sem nevlez manžel nebo už m? fakt
> zabije - a opušt?ný budou rázem ty mý t?i...)
>
> je n?kdo, kdo má trojku, která výrazn? nevy?le?uje
> jednoho z party?
>
>
>
> Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne
> 23.05. v 14:34.


Ahoj Martino, ?tu to až te?...

Nejd?ív sme m?li Kim?u, k ní pak Meginu ( asi za t?i?tvrt? roku). Ty dv? se snesly skv?le, pak sme jeli pro B?l?u a po té operaci u Božy sme si jí vzali nazp?t. Kimi jí pár dní terorizovala...Te? se všechny t?i od sebe nehnou ani na krok...Jak jedna bez druhé a t?etí není, tak se hledají...



Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2009-05-23, 17:14
Peti, ne, fakt ne...Leilus je sice ztrestena, ale ne o nic min nez kluci a mazlik je ze vsech nejvetsi:)
Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-05-23, 19:49
Petra p. napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Tak u nás to za?alo Pí?ou. Když mu byl cca p?l
> rok, m?li jsme tu na hlídání Paige (v té dob? 1
> rok starou, pokud si dob?e pamatuju) a Giu (3
> m?síce). S Paige si moc nerozum?l, nebo spíš ona s
> ním, zato Gienka - to bylo n?co pro n?j... A tak
> když jsme je po hlídání vrátili, za?ala jsem
> hledat n?jakou hol?i?ku a asi za m?síc jsme mu
> po?ídili 7mi týdenní spole?nici Babulku. .....

Pe?ko, to bude tím, že Paige nemá ráda cizí fretky :o)
A zám?rn? si vybírá ty mladší, slabší, aby je mohla zbít a zbab?le utéct :o)
A Pí?a ur?it? malý, slabý nebyl :o)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-05-23, 21:24
No amonn - vlastn? m?žu být ráda, že jsem je tu na hlídání m?la, protože ty tvoje dv? m?ry odstartovali moou tcho?ecí éru.. Dy? víš, že byl Pí?á?ek jediná?ek mazáne?ek...

Ale sama za sebe m?žu ?íct, že moje sme?ka - dva kluci a dv? holky - je prost? výborná. Další fretky nechci, protože bych jim narušila sme?ku, která je dokonalá a narušila bych taky ten po?et, takže bych pak uvažovala ješt? nad šestou, aby to bylo zase t?i a t?i a na to fakt nemám peníze...
Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2009-05-24, 00:10
Tak ja se pridam. Ja mam doma fretky ctyri.
Prvni byl Kuba, ten ke me prisel jako desetimesicni. Protoze mu bylo smutno, dostal zverimexove miminko, o ktere se az dojemne staral. Terinka je na Kubu hodne fixovana a ma problem prijmout jakoukoliv jinou fretku. Dalsi pribyla Keira. S Terkou byl obrovsky problem, ale po pul roce ji prijala. Kubicek Keiru prijal jako kamaradku okamzite. Posledni pribyla Catty, dcera Keiry. Keira si udrzela matersky pudy a Catty chrani pred vsim zlym. Takze zaver je takovy:
Kuba se kamaradi se vsema. Moc si nehraje a kdyz, tak s Catty.
Teri se kamaradi s Kubou a holky ignoruje, spat s ni muzou, ale sem tam je profackuje, aby si moc nemyslely. Hraje si ale zasadne jen s lidma.
Keira se kamaradi se vsema, ale hlida si Catty, se kterou si i nejvic hraje.
Catty se kamaradi se vsema a se vsema si i chce hrat.
Kdyby byla Terka jine povahy, byla by to sehrana skupina. Terinka ale miluje jen Kubu :)
Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-05-24, 11:53
Tak já se taky p?idám, mám t?i a nem?žu ?íct, že by si hráli spolu všichni stejn?. Prvního Damiána jsem si krásn? rozmazlila a tak m?l problém pak p?ijmout uje?ené mimino, tedy malou Dorušku. Nemlátil ji, on fretkám neubližuje, ale p?kn? ji utla?oval, vyžíral jí misku s granulkama, shazoval vodu, "vyt?epával" ji z pelíšk? a zásadn? si s ní necht?l hrát, jen se mnou. Po cca p?lroce si na ni zvykl a za?al si s ní hrát, ale necht?l s ní sdílet pelíšek, to až skoro po roce, co jsem si Dorušku p?inesla. Když jsem je m?la v dob? b?ezosti odd?lené, Damián to nesl strašn? špatn? a po?ád Dorušku hledal, te? už si ani nedovolím je odd?lovat:)) Ti dva byli docela sehraní, ale pak jsem p?inesla t?etího, nejmenšího, ale zato velmi sebev?domého Draca, který to všechno u nás narušil:))) Damián ho hned ze za?átku bral, ti dva se spolu d?sn? rádi perou a shazujou jeden druhého z gau?e - ale není v tom agresivita. Doruška Draca nep?ijala, nehraje si s ním, sy?í na n?j a pokud ona je u misky s granulkama, Draco tam nesmí být. Jelikož Doruška je docela v?d?í typ a srovnala i Damiána, tak ji "nasírá" že Draco se snaží p?evzít její roli. Nevím jak je to u ostatních sme?ek, ale v té naší jsou rozd?lené role a to tak, že Dora je "vedoucí", všude musí být první a všechno je její. Damiánovi je to šumák, ten se maximáln? urazí, ale Dora s Dracem si teda dávají hodn? ?asto na prdel, zatím ale netekla krev ani žádný vážn?jší incident nebyl, tak je nechávám, a? si to srovnají sami. Záv?r je takový:
Damián miluje Dorušku, ale hraje si rad?ji s Dracem.
Draco miluje Damiána a vyhledává ho.
Doruška si rozumí s Damiánem, vyhledává ho a nebojuje s ním o pelíšky ani mlsky.
Doruška nesnáší Draca, nevyhledává ho, nenechá ho na sebe ani "sáhnout", sy?í na n?j.
Draco Doru provokuje, ale nevyzývá jí ke hrám.

Je fakt, že hol?i?ky jsou prost? jiné, ale moje hol?i?ka se ráda mazlí a sama za mnou chodí abych si ji vzala do náru?e, nevydrží t?eba tak dlouho jako Damián a nikdy se mnou nespala v posteli, protože nemá ráda p?i spánku jakýkoliv kontakt, ale jinak je mazlicí taky.
Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-05-24, 21:56
Martino, u nás je po?et 6 fretek. 4 z toho jsou "moje". První byl Rocky, m?síc a kousek po n?m p?išla Meggie. Oba pr?ata, ihned se skamarádili a jsou na sebe dost fixovaný. Pak p?išel Romeo (mlád?), oba ho p?ijali bez problém?. Když Romeo um?el a p?išel Tobiáš (v?k p?ed rok), zase ho oba p?ijali naprosto v pohod? a nadšen?. Když jsem se st?hovala za te? už bejvalym, po?ídili si rodiše Joudu- mlád?. Tobiáš mu d?lal náhradní mámu, Rocky ho bral, Meggie ho mlátila. Když Jouda vyrost, za?al mlátit Meggie, tudíž pohoda, jsou kamarádi. A já si po?ídila Diega a Kiki. Ti jsou na sebe docela fixovaný, sourozenci, jediný dva ve vrhu (proto jsem si vzala Kiki, ta truchlila bez Diege). Oba dva p?ijali všichni až na Meggie (a trochu Rockyho) bez problém?. Meggie je mlátla hoooodn?, nemohli jsme je nechat v?bec spolu. Když p?išel Diego do ?íje, mlátil zase Meggie, takže to bylo dobrý a vlastn? se spolu snesli. U Kiki zase Rocky ukon?oval ?íji, takže ti byli taky OK. Diego a Rocky pohoda. Když jsem zkoušela Meggie a Kiki, tak to fakt nešlo, Meggie na ní byla hrozn? agresivní a Kiki se bála. Pak asi tejden nevid?la Diega a zmlátila i jeho (to, že je 2x tak t?žší je jedno...). Takže momentální stav- Meggie se nesnese s pr?atama, jinak se snesou všichni v pohod?, takže 5 fretek m?že bejt dohromady, ale 2 party máme kv?li rozmazlená sami?ce... :-/ u nás jsem si všimla spíš toho, že to berou prost? podle sympatií. T?eba Tobiáše maj všichni milujou, lítaj za nim jak pejsci. Kluci si hrávaj zásadn? spolu a holky je nezajímaj, takže ty stojej ob? dv? trochu stranou od party, kluci táhnou spolu. Ne proti holkám, ale ty maj prost? na hraní jenom v nouzi...
Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-25, 11:57
holky, všem dík za p?ísp?vky, m?j soukromý záv?r z toho je nakonec ten, že opravdu nejvíc záleží na konkrétních fretkách a jejich povahách. a to jsem pot?ebovala zjistit.

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-05-25, 19:47
martina napsal/a:
-------------------------------------------------------
> holky, všem dík za p?ísp?vky, m?j soukromý záv?r z
> toho je nakonec ten, že opravdu nejvíc záleží na
> konkrétních fretkách a jejich povahách. a to jsem
> pot?ebovala zjistit.

Jj to opravdu zalezi :o)

U nas to kdo si s kym hraje ovlivnuji hlavne rije a falesky :o) Takze si to tu stridave hraje a stridave pisti :o)
Holky kdyz litaji najednou, tak si dokazou hrat i tri najednou, ne jen dve. Pripadne jak litaji a skacou, tak se vzdy nejaka druha priplete do cesty a tak se skace o to vic :o)

Kamaradstvi se u nas urcuje hlavne podle riji, nekdo je miminko a nekdo vetrelec, ale nikdy to neni ta sama fretka. Takze jednou je fretule vetrelec podruhe u te same muze byt mlade :) Jednou spi neustale spolecne a pak zase na sebe jeci :o)

Kazdopadne u Flo je cim dal jasnejsi, ze rok od roku to je u ni vuci jinym fretkam horsi a horsi. Driv je jeste tolerovala, ted uz vubec - nejlepsi partak je panicka.







Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 25.05. v 19:48.
Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-25, 19:49
a flo pat?í k t?m prvním ze sme?ky, ne?

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-05-25, 22:31
Jj Flo je ta nejstarsi, fixovana na me. Driv dobre vychazela s Tappinkou se kterou byla od mala, ale po mladatech byla cim dal horsi, takze nakonec uz spolu nejsou.. :o/ uvidime zda se to kastraci zlepsi,ale pochybuju..

Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-06-08, 09:45
Mám doma ro?ní hoooodn? rozmazlenou sami?ku, která není v?bec zvyklá na jiné fre?ulky. V?era jsem si p?ivezla mali?kého same?ka. Seznamování tedy katastrofa, protože mu sami?ka úto?í neuv??iteln? na hlavu a on se chudák nezvládá ani bránit. A do toho chci tento týden p?ivést ješt? mali?kou sami?ku. A já nevím, na co se mám p?ipravit. Mali?ké se budou p?átelit bez problém?, nebo je to op?t individuální? Po?ád doufám, že když to jsou mlá?ata, že se sblížením nebude v?bec problém a ?asem je oba p?íjme i ta moje rozmazlená potv?rka. Jinak sami?ka má te? po kastraci období adoptování všeho co vidí, takže jsem doufala, že moje ponožky vym?ní za ty nové drobe?ky a nebude problém...jenže ona je až moc rozmazlená :-(
Tak m? prosím aspo? n?kdo uklidn?te, že mlá?ata se seznamováním nemají nejmenší problém.

Re: Už jsou t?i (a víc) .... jak se spolu snáší?
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2009-07-09, 14:43
Zdravím... Tak já jdu s po?ty ješt? výše... Cht?la bych se zeptat všech (a asi vás tu moc neni...), kte?í máte doma fretek 5 a více, jak se to dá ?i nedá zvládnout (jak se snesou/nesnesou, jak se to dá zvládnou ?asov?, co na to rodina, co d?ti, atd...)... Nás je momentáln? v domácnosti šest (4 ?ty?nožci a 2 dvounožci), takže si myslim, že je to "akorát", no... jenže znáte to... a ?lov?k se i snaží p?emejšlet racionáln?, zodpov?dn? a rozumn?, jenže do toho p?ijde druhej ?lov?k (kterej mimochodem nemohl ze za?átku vztahu ty fretky ani vid?t, natož si je pohladit a kterej te? když na n? zavolá a zapíská, tak k n?mu b?ží jak pejsci :-)) a ?ekne vám: tak já ti toho klou?ka koupim k narozeninám, když ho tak chceš... je krásnej a hodnej a já mám fretky rád :-D no co na to ?íct... Rovnou p?ikládám fotku toho ?lov?ka, co by "na to zv?rstvo v život? nesáh" :-D Anebo pokud máte recept, jak se zbavit této "závislosti" na t?ch tvore?kách, co se jim ?íká fretky, té urputné touhy po?izovat si další a další, protože jsou "prost? úžasný", tak za tento recept zaplatim majlant! :-D



stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Už jsou t?i (a víc) .... jak se spolu snáší?
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-07-09, 14:52
Leni, p?t si myslím že se dá p?i normální práci ješt? zvládnout - tím myslím pošíšat, poklidit a nakrmit. Co bych si spíš rozmýšlela, je stránka finan?ní....jestli jsi schopná to utáhnout v p?ípad? že ti jich t?eba onemocní najednou víc...a lé?ení p?jde do tisíc?...což známe asi každý tady z fóra....
Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2009-07-09, 15:13
stulitt : my m?li n?jakou dobu 5fretek a k tomu t?i teritoria (snesly se spolu 3, jeden nesnesl nikoho a druhá se bála všech), zvládat to šlo. Prost?-vypustila jsem trojlístek z volier, když zalezli, pustila jsem mrzouta z kuchyn? a když šel spát, tak jsem pustila poserku z ložnice. Ale n?kdy mi to p?išlo docela únavné a kdyby se vyskytly n?jaké v?tší zdravotní komplikace u více fretek naráz, tak bychom to asi neutáhli (sta?il mi nádor na ledvin? a 7ticíc a to jsou tu i nákladn?jší zákroky). Takže za m? - -m?la-li bych dostatek pen?z a prostoru, m?la bych stáde?ko.
Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-07-09, 15:19
my jsme 4, dv? kastrovaný holky a dva nekastrovaní kluci, holky ani kluci se vzájemn? nesnesou a kluci v ?íji nem?žou být s holkama, tedy m?žu mít Filipa se Žofkou, ta už ho asi nep?itahuje a když už se ?as od ?asu o n?co pokusí, tak ona ho srovná a do minuty je zas klid. Bigi a Semy je každý sám a i je samostatn? pouštím - Bigi mi oba kluci tahají a Žofka jí ?eže, takže mám t?i klece a ven?ím taky na 3x. na podzim p?jde Semy na kastraci a k nám by m?la p?ijít další albínka, tak doufám, že až bude Semy po kastraci, že bude moc být s holkama.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2009-07-09, 16:36
D?v?ata moje zlatý, tak to vám teda p?kn? d?kuju, jste další z ?ad "5 fretek se dá zvládnout"! :-) a já tak doufala, že mi tady lidi za?nou psát, že jsem blázen, a? se na to vykašlu :-D Finan?ní stránku jedinou ne?eším... Ne že bych teda m?la miliony, ale i p?i onemocn?ní více fre?ulí bych se o n? zvládla postarat... A když ?tu o ven?ení na 3x, tak koukám, že i to jde... Já mám teda práv? všechny ?ty?i dohromady a v naprostý pohod?, tak se i bojim, abych jim to nenarušila... Také vlastním velmi žárlivého rozmazleného mazánka freta, který by se mnou asi už nikdy nepromluvil, kdybych mu tam p?inesla "konkurenci" :-) anebo by si zvykl... nebo by se dokonce fakt zkamarádil (což už je asi opravdu jen moje fantazie :-))... Jinak tento problém ne?eším poprvé, je to již dn?jakej pátek, co jsem si cht?la vzít jednoho "postiženeého" chlape?ka, kdyby se ho neujal nikdo jiný... A zrovna Jeanette ur?it? ví, o kom mluvim :-D No tak nevim nevim, asi se zbláznim... :-D Každopádn? vám holky moc d?kuji za názory... A uvítám i další...

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2009-07-09, 19:04
Tak to ja bych patou uz nechtela!:)...doufam ze to tady budu hlasit a za par mesicu si donesu dalsi smrád?...:)...ne to ne...:)...
...ja bych ho ale nechtela v prve rade kvuli financim...a i kdyby by nebyl problem s penezma...tak ani tak bych ho nebrala:))...a to prave proto ze bych se bala...ze se neskamaradej...nebo neco...ty ctyri co mam jsou supr parta...tak bych jim to nikym jinym uz nenarusovala...a jsem vdecna za to ze muzou byt vsichni pohromade...ja teda si nedokazu predstavit ze bych je vencila na 2x nebo na 3x. Zvladnout se to urcite da...ale to je zase o cloveku...me by to spis "obtezovalo"...asi jsem moc pohodlna:)))...

...ale mit 4 fretky a 3 klece a vencit to na 3x jako Zofiro...no to by me kleplo:)...
Avatar

Re: Uz jsou tri...:o)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-07-09, 19:15
Leni, tys to okoukala u m?, vi?? :oD
No já tu mám svoje ?ty?i dosp?láky, moje nový miminko Trisinku a ješt? jednu malou z Gap?i vrhu Dobrotku, všichni jsou spolu v kleci FN, v?bec nejsou odd?lený. Dohromady jich je tu šest, b?hají spolu, skv?le spolu vychází, takže nikoho neodd?luju. Když b?hají, tak si sednu doprost?ed místnosti s pastou a dávám jim mlsky a u toho je hladím, nebo si odchytím jednoho, když kolem m? b?ží a mazlím ho, vytáhnu si z klece dycky jednoho, když koukám na telku a mazlím ho na gau?i, takže si myslím, že mazlení mají všichni dost. Na granulích tu jednu fretku navíc nepoznáš. Já mam št?stí, že naši by mi dali p?j?ku, kdyby se cokoliv stalo a m? došli peníze, nebo David by taky pomohl.. Ale tu jednorázovou ?ástku jako za o?kování, preventivky a tak, to zvládám. Mám je postupn? rozložený b?hem roku, takže neplatím velkou pálku najednou..
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist