Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Miska-Miki (IP)
Datum: 2004-07-08, 10:12
Tak na uvod by som sa chcel ospravedlnit za to, ze som pouzival ako NickName meno nasej stvornohej priatelky, co zrejme viedlo k tomu, ze ma viaceri povazovali za babu. Sorry!!! Takze aby som to napravil rozhodol som sa do buducna vystupovat pom menom "Miki", ktore mi je blizsie a nie tak matuce.

A zacnem hned temou, ktora ma trapi coraz vyraznejsie - Klietka.

Sme uplny zaciatocnici a tak ako to mozno robi mnoho z Vas, kupili sme Misku aj s najvacsou klietkou aku v obchode mali. samozrejme, ze sme tusili, ze jej bude mala, ale v niecom proste byt musela. Teraz uvazujeme o vacsej a tu sme narazili na ten problem.

Nasa klietka je z plastu a pozvaranych kovovych tyciek ako asi vacsina priemyselne vyrabanych. Ale mam pocit, ze to nie je uplne najlepsie riesenie do panelaku, nakolko v noci, ked sa Miska prebudi, pocujeme kazdy jej krok a co je horsie zrejme nie len my ale mam obavy, ze i nasi susedia, co posobi uprostred noci dost rusivo. Casto v noci k nej vstavam a hram sa s nou, aby som ju prebavil mimo klietky, ale to nie je dlhodobe riesenie a zatial ani nie je mozne nechat ju behat po byte bez dozoru...

Takze tieto okolnosti nas priviedli na myslienku dat jej vyrobit klietku namieru. Material o ktorom uvazujeme je bukas + pletivo bezne predavane v Baumaxe.

Otazky, ktore nas zaujimaju a mozno nie len nas:

1.) Co si myslite o tejto kombinacii a rovnako by sme uvitali fotografie alebo i nacrtky akychkolvek klietok, aby sme mali zdroje pre navrh co mozno najoptimalnejsieho riesenia. Ma niekto skusenosti s takouto kombinaciou materialov?

2.) Co pouzivate ako "podlahovy" material do klietok?

3.) Mate nejake riesenie, ktore by prospievalo prirodzenemu obrusovaniu pazurikov Vasej fretky? (Skalky, kmene a pod?)



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 01:22.

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-07-08, 10:22
Nejlepší je si p?e?íst odkazy pro chovatele (nevim, jestli za?át?níky, nebo pokro?ilé..) Navíc jsou tu na stránce vyfocené klece.. Ta moje co mám doma pro dv? fretky je d?laná taky po domácku (je když tak vyd?t na fotkách "vaše fretky" úpln? nakonci, je v té kleci písková fretka. Mám jí ud?lanou z d?evot?ísky a pletiva, které je na dví?kách. P?vodn? bylo králi?í, ale to není dobré..
Navíc proti hluku "odolná" taky není.. Fre?ule mi leze po pletivu a snaží se ve ?ty?i ráno dostat ven, tak je to taky rámus.. Aby ho ned?lala, tak bych jí musela dát jedin? do akvárka ;o)
Jo na dno klece je dobré lino.

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Miska-Miki (IP)
Datum: 2004-07-08, 11:47
BTW nasiel som nejaku inspiraciu na klietky na inete: [www.zoo-ollesch.de], ale uvitam aj ine ukazky hlavne na klietky do bytu. Tieto su skor urcene ako voliery vonku.

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-07-08, 12:10
Ta ?erná vypadá i celkem dob?e, ale nevim jak by se vyrobila.. Jinak takové klece (podobné, p?ímo pro fretky) prodávají v pet centrech.. Jsou vybavené za cca 2500,- až do 5000,-

Re: Klietka - klec - voliera - inspirace
Zaslán uživatelem/kou: Miska-Miki (IP)
Datum: 2004-07-08, 12:25
Tak som si dal tu pracu a pokusil sa najst este nieco na inete. Velmi som neuspel, ale snad to posluzi ako inspiracia nielen pre mna:

[www.pet-expo.com]
[www.qualitycage.com]
[exoticpets.about.com]
[exoticpets.about.com]
[www.martinscages.com]
[www.divineimages.com]
[www.craftycreatures.com]
[www.ferretdepot.com]
[www.js-shop.com]
[search.ebay.com]

Inak na viacerych z tych stranok je aj mnozstvo zaujimavej inspiracie na prislusenstvo. Ale to, co hladam som tam velmi nenasiel. :-( Tak ak este mate nejake "domace" riesenia, uvitam kazdy napad. :-)

ch+klec+




Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 18:49.

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-07-08, 12:42
[www.fretka.cz]

Ta klec moc vid?t není, ale je tam kousek dve?í a chybí jen ohrani?ení..

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Miska-Miki (IP)
Datum: 2004-07-08, 12:51
To Yesmin: Nie su pri tom materiale problemy s cistenim klietky? Resp. akym sposobom to cistis? A ako sa to sprava, ked napr. fretka rozleje vodu? Nenasiakne to a nevyduva?


Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-07-08, 13:37
P?vodn? sem m?la v té kleci ubrus (omyvatelnej) Ale ten mi fretka rozkousala, lepší by bylo lino.. Ale te? tam nemám nic a je to v pohod?.. Moc toho nerozlívají a když si odsko?í mimo na záchod tak se to dá ut?ít i omýt.. Nic se mi nevsakuje.. Ale to lino na dnu je opravdu lepší..

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2004-07-08, 13:54
To Micky: urob si sluzobku do BA a ukazem ti ako to mame urobene my. Klietka je z byvalej skrine, dvierka s pevneho pozinkovaneho pletiva a dno je z lina. A ta potvora stejne najradsej spi v mojom paplone alebo v kupelni...;-)))

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Miska-Miki (IP)
Datum: 2004-07-08, 15:12
To MajaZ: Pouvazujem o tom, ale tu klietku potrebujem surne, pretoze takmer kazdu noc nespim... :-( Najradsej by som to poriesil este cez vikend a to od dnes do nedele bude u nas navsteva. Este netusi co ju caka... :-))) A teraz sa mi do BA urcite ist neda. Kazdopadne dik za ochotu i za voditko. :-)


Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Miska-Miki (IP)
Datum: 2004-07-13, 10:52
Tak som sa bol poradit s mojim stolarom. Nieco sme spolu vymysleli, este to musim dat na papier. Ale aj tak klietka nebude skor ako o 3 tyzdne. Tak davame zatial Miske na noc na spodok natiahnute a upevnene platno. Tak aby sa nemohla dostat pod platno. Pod platno som este dal platok korku. A fakt to pomaha. Platno utlmi hluk z Miskinych hier. Takze my i nasi susedia mozme lepsie spavat.


Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-13, 11:05
Ja bývam tiež v paneláku, mám kupovanú klec s plastovým spodkom a nemám pocit, že by to bolo hlu?né. Som s tou klecou ve?mi spokojná (dúfam, že aj môj fretkoun). Pozri na www.fretka.sk, sú tam nafotené drevené klietky. Inak by som dávala pozor na ten korok, aby fre?a z neho nezjedla. Z chovu psov viem, že korok v tráviacom trakte môže "napu?a?" a spôsobí vážne problémy (upchanie). ?o tak namiesto korku starý filcový koberec? Horšie sa ?istí, ale pod?a m?a je bezpe?nejší.

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Miska-Miki (IP)
Datum: 2004-07-13, 11:20
To Johana: Ok, dik, za radu. Normalne sa k nemu dostat nemoze, brani jej v tom platno, ale vymenim to (korok) radsej za nieco ine.

P.S. Mas nieco na spodku klietky? Myslim nejaky material? Nasa Miska je dost ziva, rada sa hra s miskou na zradlo alebo s WC a ked ju nadvihne a spusti, tak to dost pocut. Pocut i to, ked sa splha po klietke a spadne na ten plast, co sa jej teda stava dost casto. Niekedy staci aj to, ze len tak dupoce po podlahe alebo bucha chvostom.

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-13, 11:41
Na dne klietky nemám ni?, je tam len záchod. Misku s jedlom a búdi?ku na spanie má Vl?ák (10 týžd?ový) na prvom poschodí, klietka má dno a dve poschodia, na to druhé zatia? nedo?iahne. Misku mám ?ažkú keramickú s rovnými stenami, prichytenú o mrežu klece 1,5 cm širokou gumou, takže s ?ou nepohne. Búdi?ka je tiež priviazaná k stenám klietky. Záchod zatia? nenadhadzuje. Klec je v kuchyni, my spíme ved?a v izbe (cca 4 metre), pri otvorených dverách a ani raz som sa nezobudila, že v noci nie?im búcha. Na to že sa fretka nedostane cez plátno ku korku by som sa moc nespoliehala, oni sú hroooozne prefíkané.

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Miska-Miki (IP)
Datum: 2004-07-13, 11:51
To Johana: No nasa Miska sa uz vysplha kam si zmysli. A ked odtial spadne, tak to aj poriadne buchne. S tou miskou na zradlo to asi nie je zly napad, to musim vyskusat.

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-07-13, 20:17
Ja mám pocit, že to plátno bude problém vy?isti?. Ja po návrate z roboty, vždy musím dno umy? vodou. Naša Miška má štyri mesiace a poriadne vie všetko rozhádza?. Nerinka je staršia a ?istotnejšia. Cézar je potvora osemtýžd?ová a skúša ?o všetko sa dá ozna?i?.

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-07-13, 20:33
Když to tu tak ?tu - bu?te rádi, že nemáte ježka! Ten podzim a ?ást jara, co s námi Evžen strávil ve spole?né domácnosti... V?tší prase, než ježek neexistuje - toho je t?eba denn? nikoli uklízet, ale gruntovat a ješt? smrdí a je uraženej :o)))))

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Miska-Miki (IP)
Datum: 2004-07-14, 11:21
To Jolana: Platno jej na den davame dole. Napodiv v nociho ho velmi neuspinila, uz ho tam mala niekolko noci a je stale ciste. A ked sa uspini - sup do pracky... Zatial nam to pomaha, pokial bude nova klietka.

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-14, 11:57
To Miska-Miki: Od v?era spáva Vl?ák (10 týžd?ov) na najvyššom podlaží klietky. Ke? odtia? ská?e dole, je to z výšky cca 30 cm. Dopadá na nižšie podlažie. Toto je z kovových šprušli?iek, na ktorách je gumová podlahová krytina. Nie je po?u? skoro ni?. ?o keby si skúsil da? na dno klece takúto krytinu?

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-07-14, 18:57
Miki: môžem, len obdivova?, že je vaša Miška taká ?istotná. Naša Miška vie narobi? strašný binec.

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Miska-Miki (IP)
Datum: 2004-07-15, 10:06
To Jolana: Haha, asi som to poriekol, vcera vyhrabala vsetko stelivo z WC, ale platno do rana zostalo ciste. Korok som nahradil smrekolitovou dostickou.

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-15, 11:20
To Miska-Miki: Nemenil si Miške v záchoíku celý ko?kolit? Ja som zistila, že Vl?ko vyhrabáva ko?kolit len ke? mu ho celý vymením, alebo viac dosypem. Teraz, tri dni po výmene celého obsahu, ho prestal (od v?era) vyhadzova?.

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-15, 11:27
Prosím o vaše názory: Môj fre?ák spáva v klietke, kde má umelohmotnú búdi?ku (vyrábanú pre fretky). V nej má vankúšik a spacák ušitý z rukáva mikiny. Pred búdi?kou má napnutú de?ku. Ve?akrát ale spí tak, že je vylezený do pol tela z búdi?ky na deke. Dnes ráno som dokonca našla vankúšik aj spacák vytiahnutý z búdi?ky a hodený až na najnižšie poschodie klece. Mám dos? teplý byt, ale v noci bolo chladno. Bojím sa aby neprechladol, keby ležal na dne búdi?ky bez vankúša. Pre?o to vyhadzuje? Je mu tak teplo? Môže to by? aj tým, že vankúš aj spacák boli ?erstvo oprané a jemu vadí vô?a prášku alobo avivážu? V?aka za odpovede.

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Miska-Miki (IP)
Datum: 2004-07-15, 12:12
To Johana:

1. Menil som a je fakt, ze Misku bavi viac sa v nom hrabat, ked je cerstvo nasypany a hlavne, ked ho este nepouzila na svoj ucel. :-))

2. Nasa Miska spavala v rukave, ale ako sa oteplilo spava vyvalena na lozku. Dnes napodiv spala v rukave. Mozno tym, ze sa v noci zozimilo. :-)

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: LuciaB (IP)
Datum: 2004-07-15, 12:27
johana: ked ma vlnko domcek,mozno mu v nom nie je taka zima,urcite sa tam lepsie drzi teplo,betka tiez vacsinou spava nezahrabana,ale je pravda,ze mavam v izbe viac teplo,tym,ze ju mam hore.

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-15, 12:29
To Lucia: No tá zima bola vonku, v byte bolo 22 stup?ov, takže mu asi fakt bolo teplo.

Re: Klietka
Zaslán uživatelem/kou: Patricie (IP)
Datum: 2004-07-16, 15:46
Narazila jsem na velmi p?knou fotogalerii kde m?žete najít i fotografie klecí pro fretky. Doporu?uji se podívat :)

[www.frettchen4you.de]



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 01:21.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist