Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-05-31, 13:00
Rasto, zkuste dát mamin? Glukopur nebo Tatru mlíko.

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-05-31, 13:09
Spíš, než p?ikrmovat mladé, snažila bych se podpo?it tvorbu mléka u maminky, tak jak to píše Jana G. M?la bych strach , abych jim tím p?ikrmováním neublížila.
Co v?bec mamina te? papá? Naše J?linka je te? žrout první t?ídy. D?ív jí sta?ila miska na dva dny. Te? dokáže spo?ádat tu samou misku za dobu, než dojdeme z práce - a to te? dostává mnohem výživn?jší granulky - Purinu pro b?ezí a kojící ko?ky, dvakrát denn? Calo pet. Navíc za?ala jíst syrové maso, tvaroh a žloutek. Ale po?ád hubne. Je na ní už skoro jenom to vemínko - ale to má opravdu po?ádné. Však ji miminka sají taky v podstat? 24 h/denn?. Pokud se jí poda?í na p?lhodinku odejít, natlakují se jí vemínka do úctyhodných rozm?r? a mlí?ko te?e v podstat? jenom p?i pouhém pohlazení po b?íšku.

porod+ mlá?ata+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 16:09.

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2007-04-02, 09:53
Mám dotaz k p?ikrmování.

Jednou, když jsem shán?la info k odchovu mlá?at jsem se n?kde uvnit? fóra tady na fretce.cz do?etla, že p?ikrmovaní prckové od 3.týdne mají k bašt? dostávat vitamínovou pastu CaloPet, kv?li kostem.

Tudíž jí te? peck?m za?ínám dávat, ale zajímalo by m? jestli má n?kdo odhadnuté množství, kolik a kolikrát.
Zatím dávám kapku každému, 1x denn?.

Kdopak s tím má zkušenosti?

A te? m? ješt? napadlo, že když podávám denn? tvaroh, nebo jogurt (což fre?at?m moc chutná), jestli je ta pasta nutná, nebo jen "vítaná" ???





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Fre?ánci z Tcho?í nory dne 02.04. v 09:55.
Avatar

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-02, 10:15
Já tedy mladata neodchovávám,ale Calopet bych jim nedávala.Jestliže jsou kojená,dostavají p?ikrmování maso a kvalitní granule,tak je to podle mého zbyte?né a navíc si myslím že i nebezpe?né.Ješt? bych ji dávala matce,v malinkém množství jednou denn? po dobu kojení,ale mladým ne.Jestli si myslíš že je pot?eba dodat n?jaký vitamín,já bych zvolila rad?ji multivitaminovou pastu Junior od Gimpetu.V množství miniaturním ,nechat olízat prst každému mrnouskovi.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: boža dne 02.04. v 10:28.
Avatar

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-02, 15:10
Jak píše boža, s Calopetkou rad?ji opatrn?. Také jsme fre?ata p?ikrmovali spíše Juniorkou od Gimpetu a st?ídali ji s Probican pastou. Míchala jsem jim pasty do tvarohové kaši?ky. Každá pasta se dávkuje dle váhy, takže jsem z celkové váhy fre?at odvodila množství podávané pasty a dohlížela, aby tvarohovou kaši?ku baštila všechna fre?ata. Pozor, pokud mají fre?átka nebo maminka po kaši?ce pr?jem, d?vodem pravd?podobn? bude p?íliš velké podávané množství tvarohu ?i jogurtu!
Rozmá?ené granulky jsem jim trochu poprášila Vlo?kami Baby od Gimpetu.
A za va?ené ku?ecí prso a syrové škrábané zadní hov?zí by fre?ata byla málem položila život - samoz?ejm? ne sv?j, ale sourozenc? ;op
Avatar

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-04-02, 17:06
Jj jak pise Boza, kdyz uz tak matce, ale mladatkum ne.. Mozna tak starsim, ale ne tritydennim. Kdyz davam vitaminy, tak je primicham do kasicky..

Avatar

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2007-04-02, 20:34
Hmmm...asi se te? zeptám dost pitom?,ale zastávám názor, že je lepší se zeptat, takže.....pro? je podávání Calopetky pro fre?ata nebezpe?né?

Avatar

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-02, 20:57
n?co malo píšu i tady [www.pudicka.estranky.cz]

CeloPet je vitaminová pasta s velmi vysokou koncentrací vitamín?.M?la by se zví?at?m podávat jen v le?ebných p?ípadech.Když ji n?kdo používá jako pamlsek ,za odm?nu nap?.tak jedin? velmi malinkaté dávky a hlavn? nepravideln?,rozhodn? NE každý den,hrozí p?evitamínování organizmu.To se projevuje stejn? jako nedostatek vitamín?,a v nejhorších p?ípadech m?že dopadnout i fatáln?.Proto u tak malinkých mládat bych ji vážn? nedoporu?ovala.
Lepší je používat pasty od Gimpet,Trixi apod.ty mají mnohem menší koncentaci ,nepoužívají se jako lék.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Vercula (IP)
Datum: 2007-04-27, 12:11
Cht?la bych se zeptat zkušen?jších odchovatel? mlá?at. Mám doma t?ítýdenní fre?ata, v?era jsem jim zkusila dát poprvé kousek hov?zího masí?ka, ale v?bec ho necht?ly. Tak te? nevím, jestli mám po?kat až budou sami chtít, nebo to mám na n? n?jak zkoušet a pokoušet se je krmit.

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-27, 13:36
Ver?ulo, až budou chtít masí?ko, za?nou se po n?m vrhat jak piran?, uvidíš ;o)
To hov?zí bylo syrové, nebo va?ené? My jsme nejprve fre?at?m dávali va?ené ku?ecí a pak teprve škrábané syrové hov?zí.
Avatar

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Vercula (IP)
Datum: 2007-04-27, 15:26
Vendul bylo syrové, zatím se odvážil ochutnat jen jeden. asi jim dám ješt? ?as, holt má maminka asi ješt? hodn? výživného mlí?ka.

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-04-27, 15:36
jestli ho už jeden ochutnal,tak se nejspíš co nevid?t p?idají i ostatní :o) alespon u našich mimin to tak bylo a Žofka je pak chudák nemohla dostat od talí?ku,po?ád jí zdrhali k masí?ku :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-04-27, 15:59
Dávala jsem maso syrové kr?tí nebo ku?ecí v kouskách, ne škrabané, a po?kala jsem, jestli jim ho maminka donese. ?Žofi ho nosila až ?tvrtý týden, Albína a Iris od t?etího týdne.Jakmile ochutnaly, za?aly se po n?m hnát.
Avatar

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-04-27, 18:52
Yuminy trpaslici zacali taky papkat az pred ctvrtym tydne - to se na to hromadne vrhli.. Treti tyden jsem jim davala kasi z granulek a oni v tom akorat spali, jedla to za ne Yume

Avatar

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Vercula (IP)
Datum: 2007-04-27, 21:03
Tak to asi opravdu po?káme, zatím baští jen ten jeden.

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: marinadka (IP)
Datum: 2008-05-31, 08:20
Naše fretka má ?ty?týdenní mlá?ata. Nicmén? v?era se chovala dost divn?, divn? chodila, tak jsem s ní jela na veterinu.
Pan K?ákal konstatoval, že má eklampsii (?esky odvápn?ní), a že za celou jeho kariéru to u fretky ješt? nevid?l. Musíme mámu odd?lit od fre?at, aby dál neztrácela vápník.

Takže otázka ?. 1, jestli n?kdo nemáte z touto nemocí zkušenost (t?eba u feny). Vypadá to že už je všechno v po?ádku, jen pro mojí zv?davost :)

A otázka ?. 2, jestli n?kdo nemáte zkušenost s odstavem fre?at ve ?tvrtém týdnu. Pan doktor ?íkal, že je mám krmit jako normáln? po odstavu, maso, má?ené granule. Souhlasíte?
A jak mám do nich dostat vodu?
Potom m? ješt? trápí, jak prcky nau?ím pít z napájky, ale hlavn? jak se nau?í chodit na WC, když to nemají od koho odkoukat.
Budu moc vd??ná za vaše názory a zkušenosti.

porod+mlá?ata+



Celkem upraveno 7×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 02:20.

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-05-31, 08:43
Krom? masa (ku?ecího a hov?zího, v tomto po?así radši tepeln? upravené) a má?ených granulí bych p?idala ješt? ko?i?í mléko nebo vlo?ky Baby Flocken rozmo?ené ve vod? nebo zcezeném vývaru z ovesných vlo?ek (obojí lze koupit ve zverimexech). Když nebudou mít mlá?ata neustálý p?ístup k cecík?m, krmila bych je co 3 hodiny. Už si nepamatuju, jestli fret?í mamina svá 4týdenní mlá?ata ješt? olizuje a masíruje jim tak b?íška kv?li dobrému trávení - pokud ano, bude to na vás, po každém krmení masírovat b?íško vlhkým had?íkem - ale s tím by asi m?l poradit vet.
Bude to náro?né pro všechny, v?bec vám nezávidím a držím tlapky!
Po?así je te? docela horké, tak bych zkusila dát do klece misku s vodou (nevím, možná zprvu kojeneckou), jestli mlá?ata budou um?t pít. Dalším zp?sobem je jim vodu po troškách dávat do tlami?ky malou st?íka?kou.
Co se týká WC - co nej?ast?ji bych odstra?ovala bobky, které jsou mimo záchod a v záchod? naopak nechávala n?jaké vzorové. Mlá?ata jsou v tomto období ješt? slepá, takže se orientují hlavn? podle ?ichu. Samoz?ejm? když bych vid?la, že n?jaké mlád? se chystá vykonat pot?ebu mimo záchod, p?enesla bych ho na správné místo.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Mirim dne 31.05. v 08:45.
Avatar

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: marinadka (IP)
Datum: 2008-05-31, 08:56
Mirim moc d?kuju. K?ákal to srovnával že je to jako odstavit ro?ní mimino, že už mlíko v?bec nepot?ebují. Takže masírovat b?íško snad není pot?eba. Ale mlíko a vlo?ky koupíme.
Když jsem jim dávala napít z talí?ku, tak se jim to dostávalo do nosu. Tak zkusíme asi bu? kapátko nebo st?íka?ku.
Midorka už se chová normáln?, vyhazuje mi oble?ení ze sk?ín? :) Tak jen doufám že to mlíko se jí vst?ebá?

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-05-31, 09:06
Obvyklejší je odstavovat mlá?ata postupn?, jak si pro n? chodí noví majitelé. Takže bych fretí maminku rozhodn? hlídala, jestli jí netvrdnou nebo nerudnou cecíky...možná by pomohla ob?asná masáž.
No, 4týdenní fretku bych s ro?ním miminem rozhodn? nesrovnávala, fre?ata by m?la být v ideálním p?ípad? krmena NEJMÉN? do 6. týdne - u lidských miminek se uvádí p?ece 6 m?síc?...
Snad to nebude tak hrozné, když se Midorka chová "normáln?", trochu jsem se bála, jak to p?ed?asné odstavení bude snášet. My máme te? doma už 5 týdn? pouze falešku, ale co ta naše Meggie vyvádí, to je d?s! Same?k?m (dosp?lým) to její ope?ovávání leze p?íšern? na nervy a neví, kam by se p?ed ní schovali.
Avatar

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: marinadka (IP)
Datum: 2008-05-31, 09:12
Já jsem taky byla p?ekvapená, že je ani nehledá...je to zvláštní, každopádn? je to úleva.
Tak jo, moc moc d?kujeme za rady, všechno nakoupíme a v práci si vezmeme dovolenou...mate?skou ;)

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-05-31, 09:49
Nejspíš je nehledá práv? proto, že ji tvorba mléka vysílila.Ale mlé?né žlázy bych asi kontrolovala,aby nedostala zán?t.
Pro miminka bych volila Baby flocken ve vod?, má?ené granule a maso ku?ecí syrové, které hned sn?dí aby se jim nekazilo - ono jim chutná a je mokré - vodu asi tak hned pít nebudou, ale v mokrém jídle by snad sta?ila. Krmit jak budou mít hlad - od maminky taky tak pijou - po t?ech hodinách chodila krmit /kojit/ naše Šuperka, nebyla u nich po?ád, takže snad je to vhodný interval.
Co se tý?e masírování b?íška - co takhle mazlit a drbat na b?íškách? Je to p?íjemné pro ob? strany a ješt? se tím mali?ké ocho?ují.
Avatar

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2008-05-31, 11:12
Takhle prudce je odtrhnout od mléka, no asi bych se toho trošku bála. Navíc, pokud už od 3. týdne mlá?ata nebyla zvykána na jinou stravu, bude to pro jejich organizmus trochu šok. Tak snad to všichni zvládnou co nejlépe, jak fre?átka, tak maminka. ;o)
Avatar

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-31, 23:04
marinadka: holky už v podstat? všechno dokonale napsaly. Krom? má?ených granulí, va?eného ku?ecího, syrového hov?zího a baby flocken? m?žeš fretátk?m klidn? denn? dávat ješt? tu?ný tvaroh (je to zdroj vápníku) ale pokud ho dáš moc, budou mít pr?jem, takže s citem ;o) dále m?žeš ob?as p?idat (t?eba zamíchat do tvarohu) va?ený vaje?ný žloutek. Doporu?ovala bych také alespo? ob den fre?at?m do jídla p?idávat Probican pastu na podporu imunity, když už nebudou mít protilátky od maminky z mlí?ka. Dávkování vypo?ítej dle celkové váhy fre?at. Dosp?lé fretce se b?žn? dává 1/4 oto?ky za den.
Avatar

Re: odváp?ní + samice nechce jíst
Zaslán uživatelem/kou: marinadka (IP)
Datum: 2008-06-02, 12:11
Ahoj, tak takový je aktuální stav v našem doup?ti:

Prckové byli dokromváni už od t?etího týdne, takže na maso byli zvyklí. Te? baští dvakrát až t?ikrát denn?maso, t?ikrát denn? mlí?ko pro ko?ata. Granule jim zatím moc nejedou, takže to je p?edsevzetí pro tento týden :) Stejn? tak Baby Flocken. Vypadají spokojen?, jen si ob?as n?kdo zak?i?í :)
Cht?la jsem se zeptat kolik tak asi vážila vaše fre?átka ve 4. týdnu (28 dní). Nebo klidn? i pozd?ji, abych m?la s ?ím srovnávat.

Horší je to s Midorkou, strávili jsme víkend na veterin?. Krom? toho že je odvápn?ná se jí ješt? zanítily mlé?né žlázy. Takže do ní cpeme vápník a antibiotika. V?bec nejí, odmítá i pít z misky. Jediné co jí sama je Calopetka a Probican. Tak do ní všechno zatím cpeme st?íka?kou (vývar z masa, z vlo?ek). Dneska kone?n? uzobla trochu kaše z vlo?ek a škrábané maso. Jí jen z ruky.
Teplota jí zapla? pánb?h klesla po 40.

Takže tak to vypadá...kdybyste m?l n?kdo tip jak rozjíst fretku, budu moc ráda...

porod+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 20:53.

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2008-06-02, 12:37
...drzim palce s Midorkou...snad se to vse zlepsi...
...jinak k otazce ohledne vahy...nase fretatka maji ve 30. dnu...pres 200g...
Avatar

Re: Prikrmovanie
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-02, 14:17
zkus konzervu A/D Hills, která je doporu?ovaná vety na "rozjedení" (nejen) fretek po nemoci, dávaj jim to i p?i hospitalizacích. ale co je hlavní - je mimo?ádn? výživná, takže i když do ní nacpeš málo, je to po?ád lepší než málo ?ehokoli jiného.

v?tšinou jim (po po?áte?ní ned?v??e v cokoli nového) i chutná, jen ji mají rádi NA?ED?NOU, zhruba v pom?ru 1:1 nebo ješt? o n?co ?id?í. výhoda je to, že se dá p?ípadn? snadno zkrmit za pomoci st?íka?ky rovnou do tlami?ky, když fretka sama jíst odmítá nebo je p?íliš slabá.

nebo ji nech hustou a dávej z prstu, taky jsem tak ba?u krmila. hustou si z prstu vzal, ale z misky necht?l (a ani jiné fretky, pokud vím), v misce musela být ?id?í, aby mohl chlemtat (tím do sebe zase dostanou i trochu vody).



Celkem upraveno 10×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 02:31.

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: marinadka (IP)
Datum: 2008-06-02, 14:33
Martino moc d?kuju, já na ní úpln? zapomn?la! :) B?žím jí koupit. Pot?ebovala by nabrat aspo? 50 g ... Ješt? že poporodu nezhubla, naopak se vykrmila :)
A naši prckové m?ly 28. den kolem 140ti hol?i?ky a kolem 170ti kluci. Ale je jich 9 a maminka je taky mali?ká, tak snad je to tim...

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2008-06-02, 14:46
Nase mamca je taky malicka...ale ma jen tri...takze to bude asi tim...:)...holcicku mame taky nejmensi:)...
Avatar

Re: Prikrmovanie mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-06-02, 16:00
marinadka: držíme Midorce palce, aby dostala chu? k jídlu. Také bych doporu?ila A/D konzervu. Pokud jí bude jíst... P?ípadnn? mixované va?ené ku?ecí nebo syrové hov?zí maso smíchané s trochou pasty, kterou má ráda ;o)
Naše 1. fre?ata vážila ve 25 dnech 150 - 180 g a ve 31 dnech 210 - 245 g. Váhy 2. fre?at nem?žu najít.

mlá?ata+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 15:54.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist