Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Duramune
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-08-15, 13:08
Jak už n?kte?í víte, v?era mi po b?žném o?kování Duramunem zkolaboval Pitrísek. Dote? je hospitalizován a je na infuzích. Protože jak jsem se z n?kterých rekací od vás dozv?d?la, Pitrísek není jediný, u koho alergická rekace prob?hla. Byla bych moc ráda, kdyby se k problému DUramune vyjád?ila bu? Lee nebo MF. Myslím si, že to bude zajímat všechny, proto to nepíšu do SZ. Díky




Celkem upraveno 6×. Poslední úprava: martina dne 01.07. v 21:38.
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-08-15, 14:47
"Opakování matka moudrosti" aneb našla jsem to! :O)

Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce
Datum: 2006-06-16, 11:41

Alergie a jiné reeakce:
alergickou reakci m?že mít kdokoliv na cokoliv, v?tšinou je to práv? na nosi?, tedy "?edidlo", v kterém je o?kovací látka rozpušt?ná, aby jí bylo "dost do injekce". Neznamená to, že je vakcína špatná, jen že nan í konkrétní zví?e má špatnou reakci.
"Síla vakcíny" - jestli se mlád? o?kuje dvakrát nebo t?ikrát nezáleží ani tak na vakcín?, ale na v?ku, kdy se o?kuje.

Valence (to Iva D):
V ?R NEEXISTUJE monovalentní psinková vakcína. I Nobivac a Biocan jsou proti více nemocem. V?tšina vakcín se vyrábí v r?zném poštu valencí, které se vypisují zkratkami jmen nemocí za název vakcíny. Proto je n?kolik r?zných Duramun?, Nobivac? i Biocan?. Samoz?ejm? mén? valencí je lepší, Proto je t?eba lepší Trivirovax (proti t?em nemocem) než Eurican (proti 4-6 nemocem, jsou celkem t?i varianty - viz [www.vetclub.cz]), Duramune je lepší MAX5 než 7MAX...
Taky Biocany jsou r?zné, od dvouvalentních po p?tivalentní, ale nevýhodou je využití opi?ích Vero bun?k ke kultivaci, které se ve sv?t? považují za mén? vhodné pro fretky než ku?ecí (t?eba v Euricanu a Trivirovaxu). Atd, atd....




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 02:16.

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-15, 17:07
M?žu se jenom zeptat, jak ta reakce probíhala? Jestli se t?eba otekl a h?? se mu dýchalo, nebo jak na to reagoval?
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-15, 17:32
Vanilka, kdyz mela reakci, tak byla v aute na zadnich sedackach. Prvni co na to upozornilo, bylo ze najednou z niceho nic vyjekla, jako kdyby ji nekdo slapl treba na nohu. Pak kdyz sem ji vyndala, byla zjezena a funela a jen lezela apaticka, pritom ona je prave takovy sidlo, ze si ji doktor ani poslechnout nemohl. Vypadalo to jako kdyby mela upal.
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-08-15, 17:53
Tak u Pitríska to probíhalo mnohem h??, upadl do anafylaktického šoku, št?stí bylo, že ho ošet?ovali jako prvního, pak teprve Ba?u takže v dob? reakce jsme ješt? byli v ordinaci, za?al zvracet, t?ásl se , zmodral mu jazyk a sliznice, špatn? se mu dýchalo, nemohl na nohy a za?al být naprosto bezvládný, okamžit? dostal n?jaké injekce a , pak se po?ural a pokakal, dostal další, šel na infuzi, hodinu jsme ?ekali, vypadalo to že se zlepšil, ale když jsem ho m?la v náru?í a už jsem odcházeli, za?al op?t zvracet a p?idal se dost šílený krvavý pr?jem. Op?t naprosto apatický, spavý....od té doby je na infuzích.

o?k+šok+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 01.07. v 21:39.
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-08-15, 17:55
Tak u Pitríska to probíhalo mnohem h??, upadl do anafylaktického šoku, št?stí bylo, že ho ošet?ovali jako prvního, pak teprve Ba?u takže v dob? reakce jsme ješt? byli v ordinaci, za?al zvracet, t?ásl se , zmodral mu jazyk a sliznice, špatn? se mu dýchalo, nemohl na nohy a za?al být naprosto bezvládný, okamžit? dostal n?jaké injekce a , pak se po?ural a pokakal, dostal další, šel na infuzi, hodinu jsme ?ekali, vypadalo to že se zlepšil, ale když jsem ho m?la v náru?í a už jsem odcházeli, za?al op?t zvracet a p?idal se dost šílený krvavý pr?jem. Op?t naprosto apatický, spavý....od té doby je na infuzích.
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-08-16, 09:55
Ur?it? dispozice k alergii je do zna?né míry rodová záležitost - alespo? u lidí se uvádí, že p?i výskytu alergie u rodi?? se n?kolikanásobn? zvýší pravd?podobnost alergie u dít?te. To co popisuje Majda je jasná alergická reakce, p?esn? jak ?íká, anafylaktický šok, tedy stav, kdy se, lidov? ?e?eno, t?lo "otráví" alergeny a vyrábí histaminy jak vzteklé. Podávají se v leh?ích p?ípadech antihistaminika, kalcium, v t?žkých p?ípadech jako tento i adrenalin, aby se udrželo srdce v chodu. Je NUTNÉ zaznamenat alergickou reakci do o?kováku a p?ed každým podáním lék? (zejména o?kováním) na ni upozornit. Alergická reakce se m?že objevit na cokoliv, dokonce i na vakcínu, kterou d?íve dob?e snášel. POkud se objeví slabá reakce, je nutné se konkrétní vakcín? p?íšt? vyhnout, protože p?i dalším kontaktu s alergenem se reakce zhoršují. Navíc vet musí vybrat takovou vakcínu, která neobsahuje stejné látky. Složení ?edícího roztoku je r?zné, v?tšinou je tam víc v?cí (n?kdy i v?etn? antibiotik, proto je pot?eba znát složení a mít se na pozoru rad?ji p?ed VŠEMI složkami, které to mohly zp?sobit - hypotetický p?íklad: pokud bude mít fretka alergickou reakci na Purevax, který jako ?edidlo používá Gentamycin, je jasné, že p?íšt? nem?že dostat gentamycin ani jako antibiotikum t?eba p?i zápalu plic, a?koliv na první pohled to s vakcínou nemá nic spole?ného.

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-08-16, 18:39
Tak od v?erejšího ve?era jsme už doma, sice máme tvrdou dietu, ale už nemáme pr?jem a docela i ?ádíme. :-)
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-08-16, 18:58
Já mám Duramunem MAX 5 opakovan? o?kované oba fre?áky a naprostá spokojenost...Mám p?ejít na jinou o?kovací látku, nebo se téhle naopak držet, když už je to ozkoušené?
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-08-16, 19:12
No ja už to psala na ja?e,názor naší veteriná?ky a snad prý i MVDr.Jekla je,že duramune by se fretkám o?kovat nem?l.Ani ne pro to ,co se stalo Pitrískovi,ale pro možné poškození jater do budoucna.A je víc veteriná??,co toto tvrdí.

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-08-16, 20:51
Kv?li ?emu se bojí poškození jater?
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-08-16, 20:55
To nevim kv?li ?emu,ale možu se zeptat,aby mi to vysv?tlila podrobn?,je-li zájem.

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-08-16, 22:19
Dnes jsme byli u MVDr. Krále s Krakenem a Karrií na p?eo?kování psinky DURAMUNEM MAX 5 a vztekliny Rabisinem. Žádná negativní reakce se (našt?stí) nyní, ani nikdy p?edtím, neobjevila.

majda: Uf, to jste si tedy užili! Až nám vstávají chlupy hr?zou, když to ?teme. Máme radost, že už je Pitrískovi dob?e a p?ejeme mu hodn? zdraví :o))
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-08-17, 09:10
U nás dv? o?kování Duramunem prob?hla taky naprosto v pohod?. Až to t?etí p?eo?kování m?lo takovýhle d?sivý pr?b?h. P?vodn? jsem m?la jet na to o?kování taky ve ?tvrtek ke Královi, ale do B?ežan. Díky Ba?ovi jsem jeli už v pond?lí na H?rku. P?i vší sm?le zapla?pánbuh za to, protože kdybych jela ke Královi, rekace by nastala p?i cest? dom?...a to by asi nedopadlo dob?e.
Ale už jsme ready, v?era spapal i trochu granulek...
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-17, 12:53
Je fakt, ze se proto doporucuje zustat nejakou dobu v cekarne, delala sem to obcas (hlavne pri prvnim) od ted uz porad..
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-08-17, 14:21
Jak dlouho tam má smysl ?ekat?
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-17, 14:33
20 - 30 min
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2006-08-17, 16:42
To Majda:
teda koukám, že je to snad fakt nakažlivý,
myslím tím tu lavinu zdravotních p?íhod u fretek.
M? šli za sebou na veterinu t?i...
Te? už "stagnujeme" - další t?i jsou v pohod?.
Našt?stí...
Ty jsi jela s Ba?ou a na to problém s Pitrískem, taky jsi si teda užila...

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-08-17, 17:12
Ani jsem se ti v tom blázinci nestihla ozvat, ale slibuju, že až se situace uklidní, tak to napravím.
MVDr. Sekyrová na H?rce je skv?lá, v?bec celý kolektiv, škoda, že totéž nem?žu ?íct o vet centru ve Stod?lkách (JIndrova ulice), paní doktorka na p?íjmu byla dost studený ?umák a dneska jsem zjistila, že mi p?i propoušt?ní dali místo st?evní diety jaterní, takže do n?j dva dny cpu n?co úpln? jinýho, než má dostat.
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2006-08-17, 17:20
To je v poho že jsi se neozvala...
Taky jsem mohla zavolat.
Hlavní je, že když pot?ebujeme, tak máme telefony :-)
Tu H?rku mi práv? zmi?ovali na Zahra?áku.
Tak se mi líbilo p?esn? to, že když s n??ím u fretky nemají zkušenosti, ?eknou to, a poradí jiné odnorníka.
Dokonce mi zjiš?ovali jestli ordinuje...
Jenže já musela urgentn? na operaci a byla jsem ráda, že to na Šejdru zvládli...
P

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-08-17, 17:25
No, já jsem ho cht?la taky nechat hospitalizovat na Šejdru, jenže sloužil Novák, a k tomu z doby, kdy nám lé?il želvu, fakt nemám d?v?ru...
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2006-08-17, 17:38
Novák je šéfem na Šejdru.
Je dobrej chirurg a zachránil mi psa když m?l torzi žaludku.
To jsem mu vd??ná.
Jenže kv?li fretce jsem se s ním tak p?ed m?sícem p?kn? chytla. Sloužil a nikdo jiný tam nebyl.
?ekla jsem mu, že ze m? nemusí d?lat vola, docela výstup jsem tam stropila.
Fretky on totiž v?bec neumí.
Jenže to není schopnej normáln? ?íct, d?lá blbiny (a to jsem pozanala i p?es to že nejsem veteriná? ale humánní doktor)
a ješt? neskute?n? kasíruje...
Za blbosti a pro nic napo?ítává nesmyslné úkony a medikace... To nesnáším!
Takže když mám n?co akutního v noci, volám jestli neslouží Novák, a když jo, tak jedu jinam...

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-08-17, 18:19
Nevím, já s ní zažila jen dv? p?íhody a ob? pozitivní. Jednou m?l ukon?it fretce ?íji a nebyl si jistý ?ím, tak zavolal Chylíkové a normáln? se jí zeptal - to si cením, protože um?t dát najevo, že nevím a zeptat se svého pod?ízeného je docela formát. Podruhé jsem p?ivezla ?endu dusícího se vodou na plicích a bravurn? mu ud?lal thorakocentézu - pod ultrazvukem, bez uspávání a skv?le (a žej e to u fretky hodn? obtížný výkon). Asi každý má své lepší a horší dny...

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-08-18, 08:23
MF jak se pozná, že má fretka vodu na plycích?
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-08-18, 11:53
MF jak se pozná, že má fretka vodu na plycích?
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-08-18, 11:54
dusí se, modrá, t?žce dýchá, na ultrazvuku jsou tmavá místa otoku

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-08-18, 11:59
D?kuju
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: Ter?a (IP)
Datum: 2007-07-26, 12:45
Tak tohle vlákno mi n?jak uniklo, zkoušela jsem vyhledávat r?zn?, jako reakce, o?kování a tak a ono je tu p?ímo vlákno o Duramune...tohle jsme v?bec ne?etli. I když nevím, zda bychom po vetovi cht?li jinou vakcínu. Když p?edtím už 4 x byl bez jakýchkoliv problém?, tak to ?lov?ka nenapadne, že zrovna te? se n?co stane.
to. Majda, jak dlouho po tom o?kování trvalo, než ty potíže ustoupily ? Vet nám ?íkal, že už b?hem dneška by se m?l dát Hugo dohromady...sice se normáln? už i najedl, ale je dost unavený a takový malátný.
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-07-26, 13:02
M?j veteriná? má názor, že b?hem života by se m?ly vyst?ídat r?zné zna?ky. Možná to je práv? proto. M? ?ekl, že je pak t?lo lépe chrán?no, protože si nevytvo?í obranu proti konkrétní vakcín?.
Avatar

Re: Duramune
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-07-26, 13:04
Asi to má opravdu logiku, že reakce nastane teprve tehdy, když už se s tím alergenem t?lo n?kdy d?ív setkalo. Z?ejm? odolávalo, odolávalo, ale když už to neuneslo, objevila se reakce.
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist