prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2004-05-05, 10:59
Ahoj,
mám doma 8 týdeního špunta. Je naprosto úžasný. A neni problém, že by chodil mimo zách?dek, teda zatim. Problém je s ko?kolitem. Koupila jsem MIKEŠE. Pokaždné když mu vy?istím zách?dek, tak se za?ne v tom hrát, válet a vyhazuje ko?kolit ven. Do ?istého mu dám i hrudku po?uraného. Tak nevim co mu vadí nebo je to v po?ádku???

wc+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 20:52.

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-05-05, 11:03
Tak tohle si myslím, že je normální. M?j Frodo si s ko?kolitem taky hrál. Je to p?ece nora? a v ko?kolitu se báje?n? vrtá a hrabe. A nejlepší je když je ten ko?kolit rosypaný všude po volié?e a nejlépe po koberci p?ed voliérou. :o) No a jemu byly 4 m?síce když se seznamoval s ko?kolitem. Mám ho ze zverimexu a tam ho m?li v akvárku s pilinama. Ale nakonec toho nechal. Myslím, že tak po páté. N?kdy si teda zahrabe, ale jinak je v pohod? a dokonce nic nenamítá, ani když mu dám jinou zna?ku ko?kolitu.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 20:53.

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2004-05-05, 11:19
Je to asi naprosto normální, náš Míša dokonce chodil do ko?kolitu spinkat, asi ho v lét? p?íjemn? chladil o:))). Te? už to ned?lá, ob?as zahrabe, ale to spíš tím, že se uvelebuje k vyprazd?ovacímu výkonu.

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2004-05-05, 11:34
U nás to bylo taky tak. Bohoušek mi to snad d?lal schváln?, ale ?asem se na to vybodnul. Obracel u toho totiž hajzlík, tak jsme to ke kleci p?išroubovali a bylo po srand?. Te?ka už si toho ani nevšimne. Betynka (je z útulku), tak si toho také nevšímá.
Asi ho to p?ejd? samo, chce to hodn? pevné nervíky :o))

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2004-05-05, 11:58
Všem d?kuji. Ani tak nejde o nervy jen když p?ijdu dom?, tak mu jdu vy?istit zách?dek a p?edstava, že se v tom hrál a válem.....

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-05-05, 18:10
Já m?la zkušenost, že si hrál jen s novým. Když už se tam vykakal nebo vy?ural sám, tak si toho p?estal všímat.......:-)

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-05-06, 09:49
Když je v ko?kolitu to, co tam pat?í, tak se v tom neválejí, ale hrabou s chutí. Po konzultaci s Jarmilou, která p?ekládala americkou p?íru?ku, dávám ko?kolitu málo a je to mnohem lepší. Hovínka a mokré vybírám lopati?kou a dosypávám.

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: jirina (IP)
Datum: 2004-05-15, 15:41
momentalne resim otazku, jestli si vzit fretacka, nebo fretulku poradte mi nekdo, samicku kastrovat nechci, stacilo mi co jsem si u vas precetla a mladatka taky neplanuji.Jak se to da vydrzet s fretackem, neni moc citit, vsimla jsem si, ze spousta z vas ma samecka.Mockrat vsem dekuju za rady

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Iva (IP)
Datum: 2004-05-15, 15:49
Moje holky to taky d?laly,po pubert? toho Ar?inka nechala,Tínka je v plné pubert? a ko?kolit miluje,?ekám až jí to (snad) také p?ejde.Ale jak tady bylo ?e?eno,jakmile ko?kolit použijí,tak se v n?m p?estanou válet a hrabošit.

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Ev?a (IP)
Datum: 2004-05-15, 22:14
Ahoj. Já mám také 8 týdenního fre?á?ka a m?žu ?íct, že je na ko?kolit upln? úchilný. Máme v byt? t?i zách?dky - jeden ve volié?e, druhý v pokoji a t?etí v obýváku. Do toho, do kterého si ješt? nedošel na záchod, se chodí válet a hrabat. Ko?ka mu v tom dost pomáhá. Ten co má ve volié?e, tam ob?as zahrabe, ale moc se mu do n?ho chodit nechce. Je to takový zme?ourek. Klidn? ud?lá pot?ebu vedle n?ho. Snad to brzy pochopí a odnau?í se to. P?eji pevné nervy.

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-05-16, 05:43
Asi dvojmesa?ná Miška sa nám mimo záchodku ešte nevyšpinila. Zato naša ro?ná fretka sa teraz tvári, že je tehotná, na novú fretku strašne žiarli a za?ala záchody ignorova?. Nie úplne, len podla nálady.

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Iva (IP)
Datum: 2004-05-16, 11:13
Naše Kessy také rozhazuje ko?kolit, pomohlo když jí ho tam dáváme mén?, maximáln? vrstu do 1,5cm, jakmile dáme vyšší vrstu, rozháže ho po celé kleci i pokoji.

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Iva (IP)
Datum: 2004-05-16, 11:30
Iva:prosím t? zjistila jsem,že jsme tady dv? téhož jména a já nevím jak si to jméno mám p?em?nit,nevíš jak se to d?lá?

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Kessy (IP)
Datum: 2004-05-16, 15:35
To Iva : není problém, zm?ním to na Kessy, aby se to nepletlo.

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-05-17, 10:30
Tak na m? te? Fló vymyslela novej chyták.. Chodí na záchod na budku ve které ten záchod má.. Nevim co jí to popadlo a co jí "vadí", takže doufám, že se teho zvyku brzo zbaví =o- Možná p?emýšlim, že je to tim, že sem jí do klece zav?sila novej pelíšek, kterej si te? oblíbila. Ten p?vodní byl u záchodku, tak to bylo blízko, ten drehej je pov?šen?j u stropu, tak možná to jen pokaždý nestihne.. Nebo je prost? líná.. ;o)

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Kessy (IP)
Datum: 2004-05-19, 12:00
Nám te? za?ala Kessy vysypávat ko?kolik a do toho vylít misku s vodou, po celé podlaze ud?lá hustou kaši?ku a v tom si hraje, jakmile ji naplníme misku, jde do akce. Budeme ji muset vym?nit misku za t?žkou kameninovou. Navíc stagnuje s chozením na ko?kolit a za?ala chodit vedle nebo pod schody. Snad ji to brzy p?ejde.

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-05-19, 12:10
tak u nás je to s ko?kolitem to samé, nejd?ív všechno vysypat, pak do toho vylít celou misti?ku vody a celé to roz?apkat po byt?. se záchodkem je to také horší, jako naschvál si ho nejd?ív odsune pry?, a pak se vy.... hned vedle. Jinak když je na druhém konci bytu než je zách?dek tak nemá problém a zaleze do prvního rohu který ji napadne.

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2004-05-19, 20:11
tak to jsem ráda, že nejsem sama. P?edtim jsem m?li Mikeše, ale te? jsme koupili Cats Best a problém je vy?ešen. Je to super i co se tý?e ?išt?ní voliéry seberou se jen granulky:) a žádné kamínky no prost? BOMBA. My máme pítko, takže tento problém našt?stí u nás neni. A na oo chodíme krásn? i z druhého konce bytu, jen doufám že to nezapomene a nebude používat rohy jako oo.

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-05-19, 20:19
Tak to Fló zatim misku s vodou nep?evrhla, je totiž kameninová.. Jinak v kleci dote? chodila v pohod?, ale od doby co šplhá do horního pelechu si to zkracuje.. Jinak co se tý?e zbytku bytu chodí do roh? protože tam záchodky nejsou (už se ale chystají)
Za?ala taky p?kn? rozhazovat stelivo tak je všude. Zkoušela sem jí taky dát záchodek na st?íšku toho druhýho kam te? chodí ale ona ho shodila dol?, druhej dole vytáhla a ten horní str?ila místo n?j, stelivo bylo všude, hlavn? v misce s vodou.. Chvilku sem tam stála a p?emýšlela, jak tohle zvládla.. =o-

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-05-20, 08:48
My taky máme pítko, jenže z n?j pije málo tak jsem ji tam dala misti?ku s vodou a d?lala jako kdyby tejden nepila, a jen jsem se oto?ila tak už byla voda v tom ko?kolitu. Doma taky nastala jedna záhada, nejd?ív se ztratil jeden mí?ek na hraní, pak druhej a nakonec kšírky, ...hledala jsem snad všude po celým byt?, ob?as jsem se p?istihla že hledám úpln? na nemožnejch místech, ale v?era se to vyjasnilo. Všechno jsem našla úpln? na dn? šuplíku s igelitkama.

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Lesana (IP)
Datum: 2004-05-20, 08:54
Moje fre?ulky obdobn? z misky vodu vylívaly.Tak jsem jim do ní dala v?tší kámen.(Je ho nutno ob?as vydrbat kartá?kem).Sice se snaží s miskou pohnout,ale vodu už nevylívají.

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Petr (IP)
Datum: 2004-05-20, 09:20
Naše Barborka zase ráno, když jí ?istím klec, tak strká hlavu pod hadr, aby to nevid?la an?kdy na mne i zaúto?í, a?koli jinak jsem její pání?ek. Co proti tomu d?lat?

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-05-20, 09:26
Tak s tím úklidem asi neporadím. Naše fre?ule asistují p?i úklidu naprosto samoz?ejm?. Berou mi hadr, všechny poklady (k?rky od chleba, syrové brambory, roli?ky od toale?áku...) se snaží evakuovat, abych jim je nesebrala, lezou mi do kýble s vodou, chytají m? z ruku když vytírám, bojují s vysava?em. Je to holt asi strašné trápení, když jim chceš odsmradit dome?ek a vyprat pelíšky.

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-05-20, 10:03
Tak tak, u nás tiež vždy pomáhajú. Najva?šia zábava pre Bobina bola "vozi? sa na metle", ke? sa zametalo. Teraz to už nerobí, len sa chce vždy vtrepa? do kýbla s vodou. A všimla som si, že ho fascinuje pena. Ale bojím sa aby ju neoblizoval a nepriotrávil sa.

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-05-20, 10:55
S p?nou nechávám ob?as Vendelína hrát, když se válím ve van? a on b?há okolo na podlaze, strhává ru?níky, muchlá je na zemi a všelijak jinak se baví. P?na ho opravdu fascinuje, ale myslím, že pokud je z mycích prost?edk? na ?lov?ka a ne na podlehu, nic moc mu neud?lá - jen ho vždy pak opláchnu ?istou vodou, což už s takovým nadšením nekvituje :o)))

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-05-20, 14:58
Tak ten m?j smra?och, když byl malý a nemohl vodu vylít p?evrácením misky, tak se nijak nevzdával normáln? ji pacinama vyžblembal ven z misky. Nep?estal, dokud nebylo všechno venku. Jako malé d?cko, prost? d?lal paci-paci-paci?ky a ?abral se jek vodomil a to koupání nemá rád.

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: Kessy (IP)
Datum: 2004-05-21, 11:10
Naší Kessce jsme zm?nili misku na kameninovou, tak tu neuzvedne a nem?že vodu vylívat, tak vymyslela nový sport - vyhazování granulí do dálky. Je v tom výborná, pak paci?kama stoupne do misky z vodou a je to podobné jako u Jordi. Takže jsme si moc nepomohli, zase nás p?evezla...

Re: prosím o radu......
Zaslán uživatelem/kou: adka (IP)
Datum: 2004-05-21, 12:00
Fretky sa v piesocku radi hrabkaju. Nasej Natalke sme museli dat piesocek do vysokej krabice lebo hned bol setok piesok vonku.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 01:10.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist