rozmlsaná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-05-19, 08:58
Ahoj všichni,
obracím se na vás s následujícím problémem. V?era jsem byla s fre?ákem na vycházce a potkala jsem kamaráda taky s fretkou - je to asi desetim?sí?ní sle?na. P?ítelkyn? tohohle kamaráda sponzoruje fretky v brn?nské zoo, tak jsem p?edpokládala, že té jejich nem?že nic chyb?t, a zmýlila jsem se.
Od mali?ka ji krmili piškoty a ona si na to zvykla. Te? je v podstat? jenom na piškotech - maso nejí, granule nejí, zkoušela jsem jí dát aspo? Calopet a na to se tvá?í, že jí chci snad otrávit. Všechny vyhlášené laskominy našich lump? jsou pro ni nechutné - piškoty zase nevemou ty naše do pusy.
Její páne?kové na to rezignovali, ale m? to nedá spát, protože je mi jasné, že z t?ch piškot? si její t?lí?ko vezme tak maximáln? ten cukr, ze kterýho bude mít akorát zkažený zuby, ale jako šelma p?ece pot?ebuje k životu maso. Je strašn? hubená, a tak mám strach nechat ji vyhladov?t, aby to pro ni nebylo nebezpe?né.
Máte n?kdo zkušenosti s p?eu?ováním fretek na jinou stravu? Pora?te prosím. Je mi té frete?ky strašn? líto.

Re: rozmlsaná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-05-19, 09:23
S fretkami skúsenosti nemám. Psov som u?ila na nové krmivo tak, že som zmiešavala pôvodné s novým a stále zvyšovala podiel nového a znižovala podiel pôvodného krmiva v k?mnej dávke. Zje tá fretka nastrúhaný alebo namo?ený piškot? Skúsila by som nastrúha? piškoty a zmieša? s rozdrvenými granulami. Prípadne namo?i? piškoty a zmieša? s namo?enými granulami. Ten "maglajz" by ovšem musel by? taký, aby fretka nemohla oddeli? piškot od granule. Držím palce, sná? tú malú zachrániš.

Re: rozmlsaná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-05-19, 10:07
To je ten problém, to jsem taky zkoušela, jenže to už není ten k?upavej piškot, a není to ono. Asi ji zkusím nau?it n?jak na ten Calopet aby se trošku zpravila, a potom to bude muset jít asi n?jak násilím na granule. Calopet je prý chu?ov? sladký - jednou ho ochutnal m?j chlap - prý aby v?d?l, co tem mrchám podstrojuju.

Re: rozmlsaná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-05-19, 10:55
Považuji za samoz?ejmé, že co dávám zv??i, to ochutnám. Calo-pet mi chutná, fret?í granule moc ne, psí v?bec ne,ani psí konzerva není chu?ka, Ko?i?í je lepší. Psí salámy páchnou(mn?). Nejlepší byly jeden ?as dovážené psí k?upky s mo?skými ?asami. Na ty chodil páne?ek a pes ho za to nem?l rád. Pro? bych neochutnala? Ony také ochutnají z mého talí?e a hlavn? z hrne?ku. Kávu rády se smetanou, ?aj nemusí, pivo nepiji. Z talí?e líznou džem na chlebu, užírají kompot, ochutnají rybu, jedí t?stoviny s ke?upem, ale jen sladkým a sýr, ale jen abych v?d?la, že "ony taky". Páne?ek vychovaný v rodin? léka?e a zdravotní sestry zpo?átku spínal ruce nad tou nehygienou, ale už si zvykl a Kazinka milá?ek mu užírá. Ta u n?j m?že všechno.
Co se tý?e vaší piškotožroutky, nenapadá mne nic jiného než polámané piškoty a v nich kot?cí granule a p?kn? spolu prot?epat, aby piškoty p?evon?ly a obalily granule. Asi bych zkusila cukrá?ské piškoty, ty se dají lehkým podrcením nadrobit na podobn? malé kousky jako jsou ty granule.

Re: rozmlsaná fretka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-05-19, 21:52
Souhlasím s Erin, ale ješt? bych to dopl?ovala (alespo? zpo?átku) kaši?kou Sunarkou, když je zvyklá na sladké - ale nep?islazovat a ?edit jen vodou, ne mlékem!!! Postupn? bych do ní p?idávala víc a víc Sunaru (též ?edit jen vodou), aby cukr postupn? ubýval. No a taky bych zkusila dávat jí vedle normální voy na pití vodu, s kapkou (pak dv?ma, p?ti desei) š?ávy z masa - t?eba hov?zího - to ze m? mluví zkušenost. Vendelín jako tcho?átko nikdy necht?l ani konzervy, ani žádné maso, krom syrového hov?zího, na n?mž te? žije (ale žere teda i granule).
Zní to nechutn?, ale co rozmixovat hov?zí a rozdrobit do n?j piškotky....???



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist