Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:5 z 6
Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-11-24, 17:14
Ahoj Silvie - poslední zprávy, co od Tebe byly, byly ty, jak se ti našel Kryšt?f a te? todle .. :-/

Už jste si toho oba zažili dost, tak snad už bude jen a jen líp ;-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2008-11-27, 01:12
Amon:dík,ale obávám se,že Kryšt?fek to n?jak "nedává"...op?t m? pokousal,a nechápu,že na
mn? sy?í a doslova v?íská,?jako malý dít???? Zablokuje Mi východ a Já nevím co s tím d?lat :o( procházky,kšírovaní- jsou ok...-že by n?jaký šok?Prosím o jakoukoliv radu....:o(
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-11-27, 15:08
Silvie, to je hrozné co tady ?tu. Moc ti držím p?sti, aby ti už v život? bylo jen líp a Kryšt?fkovi taky.
P?ijde mi, že na tom asi není psychicky moc dob?e, t?eba se n??eho vnit?n? bojí, jak jsi psala, kdyby tak existoval i fret?í psycholog...

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-11-27, 15:22
Taky si myslím, že je Kryštof psychicky poznamenaný. Chce to trp?livost a tolik mazlení, kolik bude možné.
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2008-11-28, 22:59
Lidi?ky,d?kuju za oporu,ale to co p?edvedl dneska...já nevím...p?íjdu tam-v?ískot a okamžit? m? napadl...další boty naodpis...op?t zablokoval východ a naježený v?ískal...nenechal si vym?nit ani vodu..sko?il do M? a hryzal mi-jak skákal- skoro kolena a to jsem stála.Jak se s ním mazlit a co to n?j vlastn? vjelo???Nedávno byl samý tulení a okupovali jsme spolu postel a ted???Nevím co dál... :o(!!!!Ale dneska jsem sotva doslova utekla a stihla základní v?ci-krmení apod..a horší se to...fakt nevím,co dál...kdepak láskypln? mazlit :o( je jak šílenec..vál?íme dál...ach jo...
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-11-28, 23:07
Nevím, Silvi, asi bych zkusila prost? zatnout zuby, i když to bude sátt hodn? sil a p?emáhání a i p?esto ho mazlit, vymazlovat, dávat pastu, pamlsky.. :(

Je to hrozné ?íst a ur?t? ješt? hrozn?jší prožívat. Jsme s Tebou!

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-28, 23:14
Silvie, já mám už z fretek chaos...tak sorry: Kryštúfek je kastrovaný, nebo ne? A máš ho v kleci rovnou u sebe, nebo n?kde mimo (jiná místnost, balkon....)?
Mn? to p?ijde jako by si Kryštúfek bránil svoje nyn?jší teritorium (klec?)
Tohle mi letos na ja?e d?lal múj ?ijnej fre?ák (rozmazlenej zmetek, který nám chodí do postele a tam nás tyranyzuje) prost? jak sem cht?la vy?istit klec (má ji v kuchyni), tak po mn? úto?il. Ale nikdy neje?el....jen rafal.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: Johana dne 28.11. v 23:51.
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-11-28, 23:17
Silvi, p?eju hodn? sil a a? se to všechno brzy urovná, moc držíme p?sti! Hanulka, Damián a Dora
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2008-11-29, 00:09
Amon:Já zatínám zuby a snažím se jen nezbláznit,mazlení nep?ipadá v úvahu a pasty Kry nemá rád :o( i Já mám jen 4litry krve,jedny klouby,a vodu v kolenou,což mi pravideln? od?erpává...:o( nevím pro? u n?j nastala taková zm?na,ale vím,že toto nikdy ned?lal....je mi ho líto A NECHCI P?ESTO O N?J PRÍT!!!díky zy oporu,jen jsem prost? v koncích...:o(


Johana:Kryštúfek není kastrovaný.Je to fretka nap?l k?ížená s tcho?em,vet mi ji odmítl i oo?kovat a to ješt? byla normáln? agresivní,akorát p?išel rozvod a ztrávila n?jakou dobu u mého manžela,na kterého si nikdy nezvykla,takže nevím co si tam zažila...ale asi to bylo drsné..tak bojujem...mezitím mi kámoška,když Kry z?stal tam,dala jinou fretku-ta už kastrovaná je-a je to same?ek jmenuje se Fifi...jinak Fifi spí semnou v ložnici.Kryšt?fek má svou cimru-prost? okupuje pokoj,kde má sv?j klid a Já klí?,pak ho brávám do ložnice..ve 21:00hod se pravideln? budí,jinak,když byl v šoku,jakože ješt? asi ješt? je,jsem ho kontrolovala asi co 2hod.a taky misky-nepil...nevím jak dál...........:o(



hanulka:díky!!!!!!!!!!!!!!!!DOUFÁM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-11-29, 10:15
Silvi - to chápu. Hele a co t?eba se spojit s lidma, kte?í mají též polotcho?e? t?eba by poradili, co na n? platí :-/
Já si n?jak nedokážu p?edstavit, že bych doma m?la polotcho?e a ne fretku, jak to tak všechno ?tu. I když jak m?la Gia zán?t mo?áku, tak jsme m?li prokousané ruce, jak nám je, bobek, rozežrala...

Bylo to pak t?žké ji mazlit,ale stejn? jsme se snažili tak, abychom nem?li ruce v blízkosti její pusy :(

P?edpokládám, že rukavice asi nejsou vhodnou alternativou na jeho psychiku v momentálním stavu:(

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-29, 10:31
Silvie, díky za vysvétlení, v?d?la sem, co se ti stalo i že máš dalšího fre?á?ka....jen sem nev?d?la, že Kryštúfek je nekastrovanej polotcho?.
Možná by ti poradili Boža a Erin, oni mají tcho?e. Jestli by t?eba nepomohla kastrace, pokud je Kryštúfek v dobré telesné kondici....?
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-11-30, 11:51
Nevím...jak to tu ?tu: není o?kovaný - odmítá vodu - je agresivní a kouše...
Já bych se pokusila sehnat jiného veta, n?jakého, co se nebojí, a zvážila i možnost vztekliny...
Doufám, že se pletu!
Ta agresivita m? nep?ekvapuje po tom, co asi zažil, ale to odmítání vody mi n?jak nedává smysl. :o(
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-30, 15:53
Dumám nad tou vzteklinou....moc reálné mi to nep?ijde. Vzteklina se p?enese p?ímým kontaktem se slinami nakaženého zví?ete (pokud se nemýlím...) a nedovedu si p?edstavit, jak by k tomuhle Krtyštof mohl p?ijít.....
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-11-30, 17:17
Tcho?i, ani divocí, neúto?í.Když mohou, ute?ou. Tady ale nejde o tcho?e, tady jde o poruchu chování.Možná si týrané zví?e n?co špatn? vykládá.
Vzteklina se projevuje nejen polykacími potížemi, ale i potížemi p?i dýchání. Nakazit by se mohl slinami nakaženého zví?ete. Vzteklinu mohou mít prakticky všichni teplokrevní živo?ichové. Mohl se n?kde sejít s divokým zví?etem? (t?ebas i s myší?) Kdy byl naposled proti vzteklin? o?kovaný? Zkus se poradit s veterinárním za?ízením ve Vratislavicích (doufám, že ho ješt? nezrušili)
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2008-11-30, 17:41
Premyslim na Krystufkem a rekla bych, ze vzteklina to stoprocentne neni...vzdyt se na nasem uzemi prakticky nevyskytuje uz nekolik let.
U nej to bude urcite psychickeho razu. Nas Kuba byl podle me taky tyrany, ale choval se jinak...neutocil, pokud na nej nikdo nesahal, ale utikal, schovaval se a nechtel s nami byt.
Rekla bych, ze to chce hromadu trpelivosti a casu. Ze si Krystufek ted mysli, ze nejlepsi obrana je utok...Ja bych zvolila tento postup...obrnit se bagancaty, rukavicema a dobrotama a jit do jamy lvove..pomaly pohyby a hlavne konejsivy hlas...I kdyz bude napadat, tak mluvit potichu a mile...ho to prejde...on se podle me boji... Kdo vi, cim prosel a co se mu delo zleho.
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2008-11-30, 19:17
UFF...
Kastrace nep?íchází v úvahu,nedokážu už ho ani okšírovat a zvládám sotva základní v?ci-voda jídlo apod...víc Mi nedovolí a mám co d?lat,abych p?ed ním doslova utekla,už jsem mu koupila i nové hra?ky-nereaguje na n?-d?ív to byla jeho "mana"...zrátka m? surov? napadá,v?íská a sy?í..napadá kolena..jo a boty a ruce,mám strach,takový nebyl ani,když jsme se poprvé seznamovali a BOHUŽEL se to každým dnem jen horší...rukavice jsou sebevražda-nenávidí je z ruky je doslova rozcepuje a já mu tam 2x denn? vytírám...boty mi likviduje každý den,takovým stylem,že se zakousne kvílá,sy?í a škube..ohledn? vztekliny-myslím,že ne.Když jsem byla na nemocenské a ješt? u chlapa,musela jsem ho hlídat se zdrátovanou rukou v ortéze,než mu chlap vy?istil kotec,takže pochybuju že ho v?bec poušt?l,
když jsem doslova utekla z baráku...myši jsme doma opravdu nem?li...za?arovaný kruh-neštastný tcho?-neštastná pani?ka....:o(
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-30, 19:26
S ohledem na ro?ní dobu možná nelogická otázka....ale nep?išel Kryštúfek do ?ije?
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-11-30, 20:19
Ha, ta ?íje by hodn? vysv?tlovala.
A tichý mazlivý uklid?ující hlas - to naše Šuperka miluje. Nosit v ruce (v rukavici, holou rukou ne) a šeptat do kožichu, to i n?kolik minut vydrží a nosit v rou?e a zpívat jí a pohupovat - halí belí -, na to ji užije. Jestli Kryšt?fek leze do roury, tak cca 1m drenážní trubky a už si chováme tcho?e. Jde o to, aby byl v rou?e spolehliv? celý i s ocasem, aby se cítil chrán?ný.
Jestli úto?í na rukavice a na nohy, m?že to být "obrana" proti o?ekávanému útoku - týrané zví?e.
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2008-11-30, 23:05
Chudacek malej...musi mit desnej strach, kdyz tak jeci a utoci. Preju hromadu trpelivosti a vsichni tady drzime pesti, at to zvladnete...
Myslim, ze se casem srovna, ale chce to hoodne casu. Kubovi to trvalo 2 roky a to rozhodne nebyl v tak hroznym psychickym stavu.
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2008-12-01, 05:17
Johana:já nevím...ale spíš ne...stojí u v chodu a se i t?ese-todle taky ned?lal-sk?eky,agrese,sykot apod.už znáš..v cim?e má asi 24stupn?..horší se to...

Erin:Viz Johana...to co p?edved dneska...fakt strašný pohled na zví?e!!Stale navíc nedopadá na všecky tlapky..já bych mu "halí-belí" odzpívala i pozpátku!!!!Jen,kdyby to pomohlo!!!Nem?žu ho,ale zav?ít do roury,protože se nedá ani chytit..a rukavice nenávidí...jednozna?n?-týrané zví?e,jak ?íkám:"na každou svini se n?kde va?í voda!"D?lám co m?žu,ale mám pocit,že už to nezvládnu :o( odpo?átku se snažím,získám s ním kontakt,po x m?sících ho mám u sebe,3?4?dny je jak panenka a ted toto...:o(


Bara:d?kujeme :o(

Všem:celé jsem to uvedla do rozvodu.Moc by m? zajmalo,jak se k tomu postaví justice...dám v?d?t...Kry to sice "nervy"nevrátí a Já nadále budu vypadat jako cedník.....


d?kujeme za všechny tlapky..Kry,Fifi Silvie
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-12-01, 10:35
Silvinko - sic ti nejdu napsat žádnou užite?nou radu, nikdy jsem se s ni?ím takovým nesetkala a nedokážu si to ani p?edstavit, ale snad t? aspo? pohladí po srdí?ku, že na tebe myslíme a držíme ti všechny p?sti a tlapky, aby se Kryšt?fek v lepší obrátil... Zasloužíte si to..
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2008-12-01, 23:37
Neni zac....hrozne s vama soucitim. Je mi jasne, ze si ani nedokazu prestavit, co ted ty i Krystufek prozivate.
Mozna je to blbost ale vim, ze napriklad muj vet psal nejaky antidepresiva psovi....co se poradit s nejakym zkusenym vetem? Treba by pomohlo neco na zklidneni jeho bolave dusicky... Tim samozrejme nemyslim jen ho utlumit, ale nejak mu pomoct, protoze on musi byt uplne blaznivej, chudacek.
Myslim si, ze mu proste tou zmenou ruply nervy a je v haji...broucek malej.
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2008-12-04, 04:47
Zprávy z domova:Dala jsem Štofimu i starý misky,které míval,radost z nových m?l taky,takže je omiskován,taky "nah?ávám na svém t?le jeho plínky do boudy,aby "nabraly m?j pach"..dneska "zvládl na posezení"jen mamku,která taky soucítí a od dnes se snaží alespon hlídat,než vy?istím a jen jednou nám utekl do chodeb a byla to celkem sranda,pá? "na to" už nejsem sama...jinak Fifo-Fifík,ale Fifo,když m? naštve,pá? mi mírn? a láskypln? podrápal a rozkousal ruce :oD pomaže na veterinu na st?íhání drápk?....krom toho,že jsem jim všem-krom mamky vyprala pelíšky,zatím nic nového :o(..Všem jinak d?kuji Silva

BTW:bydlím na vesnici,tady je nejzkušen?jší vet až v Brn?...a Já fakt nekradu :o(..... my už to n?jak zvládnem i bez antidepresiv..musíme!!!!už jsme na "to"dv? !!!! plus Vy....za to díky!!!
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-12-04, 09:33
Silvie, napjat? sleduji tv?j p?íb?h a moc vám držím palce, p?sti, prost? všechno co mám.

o antidepresivech pro zví?ata slyším prvn?, ale velmi uklid?ující (p?írodní antidepresivum) je t?ezalkový ?aj. muselo by se to ale zkonzultovat, protože u zví?at s tím nemám zkušenosti, mn? je po tom fajn:-)
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2008-12-13, 08:46
zzelvicka:on stále nepije nic,teda ted už alespon trochu vlažného vývaru s ?ajem jsem neusp?la..

jinak,vyšla mi práce v zahrani?í,odjíždím,Kryštofa u?ím na mamku-díky za její trp?livost a nedobrovolné darování krve...zatím si na sebe zvykají a je to na dobré cest?...Kry se mnou totiž jet nem?že-nemá ani o?kování:o( zase odlou?ení,ale vím ,že je o n?j DOB?E ope?ováváno!!!!stav se sice moc nezlepšil...
Fifi má mezinárodní o?kovací pr?kaz,tak jede ,teda "fi?í"se mnou...jinak soudy si vyžádaly moje zprávy z psychiatrie-tam je evidováno i zacházení s Kryšt?fkem,nemluv? o tom,že jsem to uvedla i ve vyjád?ení.."n?co" se d?je tak uvidíme co bude dál...

s pozdravem láskypln? dokousaná,podrápaná a bez bot Silvie :oD
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2008-12-17, 12:08
poslušn? hlásím:Kry se nikterak nelepší,snad jen v tom,že stejn? jako m? snáší mamku...navíc jsme p?išly na to,že se bojí smetáku...jinak za?al pít vodu,ale až moc,musím mu jí dávat v kbelíku!!!Je to normální,že ho za den p?lku vypije????Kbelík má obsah 5litr?...
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-17, 14:24
Silvie, 2,5 litru vody za den snad nevypije ani vl?ák, natož fretka! To snad ani neni možný, natož normální!
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2008-12-17, 14:50
no já to práv? taky nechápu??každopádn? musím stále vytírat,protože furt ??rá v koutech...kyblík má 5litr?,ale neliju ho plný...
Avatar

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-12-17, 14:50
to neni mozny ... to nevypiju ani ja takovy mnozstvi...
nejak tomu nerozumim

Re: Jak se sp?átelit s nalezencem??
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2008-12-17, 14:53
a není možný, že by to jen vycamral?? asi ne co?

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:5 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist