Aktuální stránka:31 z 75
Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-20, 14:43
Jo Vendulko,jenže ta vláknina je tvo?ená ?epou a ln?ným semínkem,žádná kuku?ice,pšenice jako všude jinde,takže na st?eva upln? skv?lý.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2006-11-20, 14:58
Majda : tady je s kvalitníma granulema problém. Acana m?li jen v jednom zverá?i a zrovna jenom originální balení.
Tak jsem vzala to nejmenší balení i když p?ijde draho, protože jsem cht?la zkusit, jestli to v?bec bude papkat.Je totiž d?sn? vybíravej.
Ale baští i když p?itom kr?í nosík, takže te? už budu nakupovat v?tší balení a ekonomi?t?ji.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-11-20, 15:00
bóža: Myslím, že je ten pravý ?as, aby naši K + K ochutnali Acanu ;o)
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-11-20, 15:07
Tak já za?ala, na zazimování tcho??, s Royal Canin:
Složení: Odvodn?né dr?beží maso, dr?beží tuk, sójový proteinový izolát*, rýže, kuku?i?ná mouka, dr?beží játra, rostlinná vláknina, kvasnice, ?epná dužina, minerální soli, rostlinný olej, rybí tuk, frukto-oligosacharidy, sušená vejce, stopové prvky (v?etn? chelátových), hydrolyzovaný kvasnicový výtažek (zdroj mannan-oligosacharid?), vitaminy a extrakt aksamitníku (bohatý na lutein).
* L.I.P. (Nízký obsah nestravitelných bílkovin): bílkoviny vybrané pro svou vysokou vst?ebatelnost.
Jakostní znaky: Bílkoviny - 34%, tuky - 25%, omega-6 mastné kyseliny - 6%, omega-3 mastné kyseliny - 0,9%, EPA a DHA - 0,3%, kyselina linoleová - 5,6%, kyselina arachnoidová - 0,12%, popel- 6,5%, škrob - 21,5%, surová vláknina - 2,9%, potravní vláknina - 6%, pH mo?e pomáhá p?i prevenci tvorby mo?ových kamen? - 6,6, vypo?tená metabolizovatelná energie NRC 85 - 4176kcal/kg, zm??ená metabolizovatelná energie - 4430kcal/kg
Minerály:
vápník - 1,1%, fosfor - 0,95%, ho??ík - 0,08%, draslík - 0,6%, sodík - 0,55%, chlor - 0,5%, zinek - 230 mg/kg, mangan - 65 mg/kg, jód - 3 mg/kg, selen - 0,25 mg/kg, železo - 200 mg/kg, m?? - 22 mg/kg
Vitamíny:
vitamín A - 22000 UI/kg, vitamín D3- 1500 UI/kg, vitamín E - 600 mg/kg, vitamín C - 300 mg/kg, vitamín B1 thiamin - 25 mg/kg, vitamín B2 riboflavin - 35 mg/kg, vitamín B5 pantothenate - 66 mg/kg, vitamín B6 pyridoxine - 15 mg/kg, vitamín B12 cynocobalamin - 0,2 mg/kg, vitamín B3 niacin - 153 mg/kg, biotin - 3 mg/kg, kyselina listová - 12,4 mg/kg, cholin - 3000 mg/kg
Další živiny:
taurin - 0,19%

Tak co si o tomto krmivu myslíte????
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-11-20, 15:21
Takže první reakce - když kamarádka nastupovala do chovatelskejch pot?eb, dostala štos papír? a musela se nau?it i ty tabulky u r?znejch krmiv, takže ne všude ví prodava?i prd (ale v?tšinou jo :-( )

Naše zkušenosti s krmivy:
Hill´s - Pí?an nežere, zato malá by se po tom utloukla. Papá se jí to dob?e, ale stejn? bych ?ekla, že na její malou tlami?ku jsou ty kuli?ky docela velký.
Royal Canin Kitten- tak s tim jsem te? krmila celkem dlouho, chutná ob?ma, jsou to takový malý placi?ky, bere se jim to dob?e do pusinky a dob?e kouše, a co jsem si všimla, nepot?ebujou toho sníst tolik, co t?eba Vitakraftu.
Nutram Kitten Chaton - takovej r?žovej pytel, výhodou toho pytle je, že má "zip", takže granulky nevysychají. Granulky jsou mali?ký, mají tvar jako Vitakraft, ale jsou tak polovi?ní a oba by se po n?m umlátili.
Hovínka jim nesmrdí ani po jednich granulkách, srst mají p?knou, jsou aktivní.

Ivko, já krmim Royalem a výsledek na Pí?anovi jsi vid?la.. Nem?žu si na n?j st?žovat..



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Petra p. dne 20.11. v 15:24.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-20, 15:25
Petra: To s t?ma zverimexama souhlasim... na druhou stranu, p?ítele znám už celkem dlouho, v tom zverimexu jsem byla... nem?li tam žádný svinstva, ale práv? jenom tyhle lepší krmení... ostatn?, vyd?lával na tom ten vet... krom toho tohle pak prodával i druhej vet, kterej se od tohodle odst?hoval a m?l tahle krmiva v ordinaci... a jemu celkem v??im... a další v?c, on se ty tabulky taky u?il...
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-11-20, 15:31
No problém je v tom, že když jsem tam u tý kamarádky, tak ona nesmí zákazník?m ?íkat, že Friskies, Pedigree a podobný svinstva jsou špatný, protože prý k nim chodí skrytý a už jeden krámek jejich ?et?zce zažalovali. :-( Bohužel k ní chodí lidi, který koukají na reklamy a ?eknou si, že je to super, že Friskies má trávu, tak cht?j tohle a i když se jim to snaží rozumn? vymluvit ("ale tohle jídlo blablabla narozdíl od tohohle, které má tohle, což je na tohle..", tak cht?j to prost? to z reklam. Nebo pak tam chod?j lidi a cht?j to nejlevn?jší. Tak mi potom vysv?tlete, pro? si lidi po?izujou zví?e, když ani nejsou ochtný koupit dražší a lepší žrádlo? Pro? ho mají, když do n?j necht?jí investovat??
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-20, 15:37
Petra: No, ono je to i tim, že p?ítel má ko?ku, sám jí kupuje Hills, Royal Canin nežere... Nevim, jak to m?l se zákazníkama, mn? by blb? neporadil, ?ekne mi, co je kvalitní, já si pak jenom musim zjistit, co se hodí pro fretku a co ne...
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-11-20, 16:57
fretulinka napsal/a:
-------------------------------------------------------
> nezkoušeli jste n?kdo dát fretkám DENTAL FRESH od
> friskies?

jsou to copánky,jak tam n?kdo píše,voní hezky po mát? a moje fretule ho berou jako poživatelnou gumu :o) jsou na gumu vysazený a tohle navíc nevadí když to spolknou...


Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-11-20, 18:43
Nedocetla sem to uplne dokonce, ale:

Nejd?ležit?jší rozdíly mezi fretkou a ko?kou:

- Fretky nemají slepé st?evo, a proto nejsou schopny strávit komplexní uhlohydráty a vysoký obsah hrubé vlákniny.
- Nároky na obsah protein? a tuk? jsou u fretky podstatn? vyšší než u ko?ek.
- Pot?eba vitamin?, stopových prvk? a v?tšiny minerálních látek je u fretky podstatn? vyšší než u ko?ky. Pozor ale nap?. na vysoký obsah sodíku!
- Dopln?ní složek, které jsou ?asto v krmivu pro ko?ky obsaženy ve vysokých množstvích, ale pro fretky jsou nevhodné, m?že u fretek vést ke vzniku nežádoucího pachu zví?at a jejich stolice.

Nebylo by lepsi pokud mate tu moznost, krmit fretcim?? Sice chapu ze kocici jsou kvalitni, ale co takhle brat to az jako nouzovku, kdyz neni fretci? A ne brat to jako lepsi nez fretci...?

potr+jiná+

(dále pokra?ují další zajímavé p?ísp?vky na téma fret?í stravy, pozn. moderátora)





Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 22:10.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-11-20, 21:28
Ješt? k t?m ko?i?ím a fret?ím granulím: objevila jsem docela zajímavou literaturu k tématu - dizerta?ní práci z mnichovské veterinární kliniky z roku 2005. P?ijde mi, že ko?i?í a fret?í požadavky na minerály a vitamíny jsou p?ece jenom trochu jiný, ale je fakt, že jsem laik a tudíž vždycky hrozí riziko, že n?co dezinterpretuju alias popletu :-)
Pokud n?kdo vládnete n?m?inou a zajímá vás to, ?lánek se jmenuje Untersuchungen ausgewaehlter Nierenkrankheiten beim Frettchen, autor je Maren Riechert a je to k nalezení na netu. Shrnují se tam mj. všeliké poznatky o výživ? fretek.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-11-20, 21:31
Silvo: mohla bys poslat prosim sem odkaz? Diky! (tohle to asi neni, ne? [deposit.ddb.de])





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 20.11. v 21:32.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-11-20, 21:32
Pokusim se to najít a p?elousnout. Asi to bude dost odborný, ale skusim to.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-11-20, 23:00
Jojo, tohle jsem m?la na mysli. Já to taky ne?etla celý, sonu ledvin fakt nerozumím :-) Ale jsou tam shrnuty soudobý poznatky práv? o pot?eb? vitamín?, minerál? a o výživ? v?bec.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Silva dne 20.11. v 23:05.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Matýsek (IP)
Datum: 2006-11-20, 23:30
To my koupili našemu Matesovi Slais granule a nyní máme i Totaly ferret, chci mu zkusit Vitakraft, ale bohužel jsem je v tuto dobu nesehnali, tak koupíme, až nám dojde to, co zatím máme. Kapsi?ky máme od Vitakraftu a co se tý?e steliva, tak používáme Catsan. Jsem s ním spokojená *o) Také jsem slyšela o krmivu ANF, ale zatím jsem ho nikde nenašla.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-21, 00:37
Už n?kolikrát je tu napsáno,mlád? nau?it na víc zna?ek granulí,to jo,jako mlsky dávat,aby nebylo zafixované jen na jednu zna?ku.Hlavn? do budoucna je to dobré,m?že oblíbená zna?ka zmizet z trhu nap?íklad,a pak je problém.Ale!krmení nest?ídat a nemíchat!Krmit pokud možno jen jednou zna?kou,p?i zm?n? pomalu zvyknout na jinou zna?ku a nechat,nem?nit stále.Je to zat?žující pro trávící system,fretka nepot?ebuje obm?novat krmení,nebo pestrost chutí granulí.Pokud ji n?jaké granule pln? vyhovují,je nejlepší jimi krmit po celý život fret?í.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2006-11-21, 07:43
Yasmin : s t?ma fret?íma a ko?i?íma granulema máš ur?it? pravdu.Jenže já vitakraft musela objednávat p?es internet, jednou nep?išel v?as a tak jsme 14 dní p?ekryli ko?i?íma.
A výsledek je ten, že fret?í p?estal baštit.Zkoušela jsem i ANF a Merlin, prost? je nebaští, ani když jsem mu je míchala se žloutkem nebo masem a zkoušela i zalívat vývarem.
Zkoušela jsem ho nechat i vyhladov?t, ale m?l pevn?jší nervy a v?li než já a rad?ji opravdu 2 dny nežral.
Z ko?i?ích trval na Omegách, te? jsem moc ráda, že za?al aspo? baštit Acany pro ko?átka, ty mi p?ipadají dobré.
Ale opravdu bych rad?ji, aby baštil kvalitní fret?í.
Jenže, co s tím darebou mám d?lat.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-11-21, 09:52
U nás Miky ráda Merlina a toleruje Sluis a Sid rád Sluis a toleruje Merlina. Ostatní fret?í se neujalo.
A co jsme m?li s Miky starostí s p?echodem na kvalitní stravu ... Vypadala že rad?ji um?e hlady, až jsem sehnal Merlina a ten cpala jak najatá (taky je asi nejm?k?í a proto jí vyhovuje)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: vladimír dne 21.11. v 09:55.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-11-21, 13:24
Patty ja prave rikam, ze pokud je to mozne, pak by melo byt fretci na prvnim miste..
A nechces poslat vzorek Totally? Ten posilaji postou obchodnim balikem, tak bys nemela problem se shanenim, kdyby mu chutnal.

Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2006-11-21, 18:38
Yasmin : to by jsi byla moc hodná.
Jen mám obavu, že T? budu obt?žovat zbyte?n?, on je hlava tvrdohlavá.
Dnes Brutíkovi dovezl manžel PRO PLAN pro ko?átka a on se do toho tak pustil, že málem zbaštil i obal, lot?ík jeden.
Je to naše chyba, je rozmazlený a zmlsaný, Ty granule ko?i?í jsou asi lépe chuceny než fret?í ?i co.
P.S. Já vím, že se granule nemají st?ídat, ty PRO PLAN byly akce pání?ka, který se cht?l zavd??it lumpíkovi chlupatému.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-21, 18:53
Ja když jsem si dala tu práci (zkraje roku) a napsala si do tabulek srovnání složení všeho co je v granulích,tak mi žádný fret?í nevyšly stejn?.Každý výrobce vyrábí jiné složení nejen v bílkovinách a tuku,ale hlavn? i v t?ch vitamínech a minerálech jsou rozdíly,a n?kdy dost velký.Takže jen nápis že jsou to granule pro fretky m? osobn? nesta?í,ani když maj hodn? bílkovin i tuku.Tím chci ?íct že pokud výrobci mají jiná složení,jak mám v?d?t,že zrovna ty fret?í jsou ty správný.Takže jsem zapojila selskej rozum a vybrala si ty,který se mi líbily podle toho co je napsaný ?eho a kolik mají fretky baštit v doporu?ujících dávkách v literatu?e o fretkách.To co doporu?uje výrobce ?ehokoli pro mne sm?rodatný není,at už je to cokoli.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-11-21, 19:38
Patty tak napis SZ s adresou, jo? :o)

Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-11-23, 11:34
Mrkla jsem na ty stránky Acany.
Krom? jiného jsem tam našla i stelivo CALIOPSIS. Ve vyhledávání na df jsem nebyla úsp?šná. Jen pro zajímavost - máte s tímto stelivem n?kdo n?jaké zkušenosti?
D?kuji.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-11-24, 23:13
Tak naši tcho?i jsou totáln? odva?ení z granulek Totally ferret! Dostali jsme vzore?ek a chutnal jim tááák moc, že misky se svým oblíbeným Vitakreftem si ani nevšimli, dokud nezbaštili všechen Totally ferret :o))
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-11-25, 10:34
Jojo, u nás se kone?n? taky ujal. Jen mi p?ijde, že Pan T. po n?m má menší ho..ínka 8)
A jaké máte?? Ferret Baby nebo Activ. Já te? krmím F. Baby 7 m?sí?ního tcho?e.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-11-25, 14:02
My jsme m?li vzore?ek TF Baby. Hovínka po n?m mají také trocu menší, tmavší a jako by mazlav?jší než po Sluisu ?i Vitakraftu. Ale pr?jem to není.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-11-25, 23:40
m?že mi,prosím,n?kdo skopírovat ceník Totally ferret?posílal mi ho na mail,jenže s tím mám problémy a nejde mi p?íloha otev?ít,tak z toho nic nemám :o( p?edem díky!
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-11-26, 00:31
JanaN napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Zkontaktovala jsem dovozce granulí Totaly Ferret
>
>
> Po dotazu,jestli je možné si p?ímo od n?j granule
> objednat,napsal:
>
> Vážená paní Novotná, na základ? Vašeho zájmu si
> dovoluji p?iložit aktuální ceníky krmiv, která Vás
> zajímají. V p?ípad?, že uvedená krmiva neseženete
> v n?které prodejn? krmiv pro zví?ata nejblíže k
> Vám, sta?í zaslat objednávku mailem, faxem a Vámi
> objednaná krmiva obdržíte obratem na dobírku, bez
> ú?tování poštovného a balného, ?istá ceníková
> cena! V p?ípad?, že se bude jednat o v?tší
> množství krmiv (p?ípadn? kolegové), zavezeme
> krmiva zdarma na místo ur?ení. Existuje i možnost
> uvedení Vašeho mobilního telefonu, a n?kdy se
> vyskytne možnost velkého p?ecen?ní (u konce
> záruky) a v tomto p?ípad? obvoláváme naše stálé
> zákazníky a chovatele, kte?í tímto získají od nás
> ur?itou další výhodu. Jsem Vám kdykoliv k
> dispozici pro další možnou konzultaci – m?j tel.
> 602 415 148, s pozdravem, František Matouš.
> Mail framato@atlas.cz
>
> Ceny:
> Ferret Baby 0,35kg 142K?
> 1,75kg 569K?
>
> Ferret Active 0,35kg 114K?
> 1,75kg 483K?
> 7,5kg 1139K?
>
> Ferret Senior 0,35kg 128K?
> 1,75kg 527K?
>
> Totally Ferret Bits 0,056kg 115K?
>
>
>
>
>
>
>


Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-11-28, 10:30
Mám pocit, že v Pet centrech stojí to malé balení 129. Ale zase mi p?išlo, že to je jednotná cena i pro Baby. Nevím to ale jist?, moc jsem to nestudovala.

Problém TF je v tom, že ta cena je "západní", tj. prudce klesá s velikostí balení. Když vezmu Adult, u toho nejmenšího vychází 1kg na 326 K?, ale to veliké balení má cenu lepší než Vitakraft. Ten vychází na 170 K? za kilo, TF na 152 za kilo. Chce to holt bu? se p?edzásobit nebo domluvit víc lidí na jeden balík...
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-11-28, 10:33
Jj Silvo, já koupila Baby + Active. Dojedu Baby a pak už budou dostávat jen Active .
Avatar

Aktuální stránka:31 z 75


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist