Aktuální stránka:74 z 75
Re: Stelivo & Krmivo
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-12-10, 13:30
Nekecánkuj, moc dob?e si pamatuju jak se u nás Batísek cpal jak nezav?enej..chudá?ek :-)))))))
Avatar

Re: Stelivo & Krmivo
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-12-10, 13:54
to ale jen proto, že byl rád, že ho ob?as ti tvoji taky k míse pust?j!! chudá?ka malýho...

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: ondrej Sturc (IP)
Datum: 2008-09-24, 11:29
Mohl bys mi poslat odkaz na to krmeni kde ho kupujes?

Re:Papání
Zaslán uživatelem/kou: bendule (IP)
Datum: 2008-10-29, 18:38
Ahojky,Mohl by mi n?kdo poradit ?ím spest?it mašim potv?rkám papání?P?íjde mi strašný aby po?át jedly stejné granule(Vitakraft) a samoz?ejm? dáváme okurku,papriku,vitamínovku....Bojim se ale dávat syrové maso a vají?ko.Co dáváte vy?

Re: Re:Papání
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-10-29, 19:34
fretkam se doporucuje davat stejny granule... kdyz jim pak uz vadi, samy to prestanou zrat. my doma davame jen okurku a obcas syrove kureci, dkyz zrovna naklepavam rizky. jinak nic

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-29, 19:40
bendule, fretkám neni pot?eba néjak spest?ovat jídelní?ek, pokud jedí kvalitní granule. Sta?í jako pamlsek ta paprika a okurka. Ale múžeš koupit taky n?jaké bobnonky pro ko?ky, t?eba MatlCrossys, nebo YogurtCrossys od Vitakraft
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-10-29, 21:55
potvrdím holky, abys m?la klid - KVALITNÍ a pokud možno p?ímo FRET?Í GRANULE obsahují VŠECHNO, co fretka pot?ebuje - tedy maso, vitamíny, minerály... v podstat? není pot?eba jim jinak dopl?ovat jídelní?ek.

pro zpest?ení (nebo jako odm?nu) m?žeš dávat ovoce, zeleninu, r?zné pamlsky (fret?í nebo ko?i?í - co ti p?ijmou), sem tam vitamínovou pastu (s t?mi opravdu opatrn?, nep?evitamínovat!) a maltózovou pastu v období línání (nebo i jindy - taky jako pamlsek nebo odm?nu).

potr+mls+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 10:50.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-10-30, 09:09
Ješt? bych dodala, že dobrým zpest?ením jsou nap?íklad konzervi?ky s opravdovým masem, t?eba Almo Nature nebo Shiny cat, ty papá celkem dost fretek:))) Ale samo základem jsou kvalitní fret?í, p?íp. kot?cí granulky.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: chiquitta (IP)
Datum: 2008-10-30, 20:42
Ahojky, mám dotázek! Myslíte,že m?žu dát fre?ulám tu?áka?
Díky
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-10-30, 21:29
tu?áka "p?írodního" asi jo, konzervu ur?it? ne. tam je spousta ko?ení a konzervanty, to není dobré pro žádné zví?e (ani ?lov?ka, ale co nad?láme :o))

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: chiquitta (IP)
Datum: 2008-10-30, 22:13
martina: Díky
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-10-30, 22:38
teda mluvím o LIDSKÉ konzerv?! u zví?ecích (od spolehlivých výrobc?) p?edpokládám, že jsou p?ipravené pro ZVÍ?ATA... ?ili vhodné :o)

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Henzlová (IP)
Datum: 2008-11-01, 21:38
M?že mn?, prosím, n?kdo poradit, zda se má fretkám celoro?n? chovaným venku dávat na zimu do voliéry n?jaká podestýlka ? Všude jsem se do?etla, že ne, ale mám obavu, aby jim nebyla zima. Jedá se o dv? frete?ky, které žijí v jedné obo?e a my se jim snažíme trochu zlepšit životní podmínky. Díky.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-01, 21:45
Pavla Henzlová: uf....fretky v obo?e...no záleží v ?em a jak žijí. Jestli maji volieru ve které sou zav?ené, tak to bych zateplila volieru....t?eba polystyrenem. Fretka by podestýlku typu sláma, seno mít nemnéla. Když tak v zateplené volie?e ješt? zateplenou boudi?ku a v ní aspo? hadry. A taky vy?ešit, aby jim v zimné nezamrzala voda....
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-11-01, 22:06
polystyren je však pot?eba ješt? p?ekrýt aby se k n?mu fretka nedostala, s oblibou ho totiž fretky okusují.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Henzlová (IP)
Datum: 2008-11-01, 22:07
Johanko, díky. Zkusíme jim dát na podladu polystyren. Fretky jsou skute?n? stále zav?ené ve volié?e. P?vodn? tam m?ly na podlaze vrstku špinavého sena, to jsme vy?istili a dali jim tam trochu ?istého sena, aby tam v?bec n?co m?ly. Ony si ho ale hned instinktivn? natahaly do svých boudi?ek, ?ímž si je zateplily. Frete?ky pat?í majiteli obory a ten má bohužel zjevn? jiné starosti, než se starat o fretky. S tou vodou v zim? mám obavy, máma tam jezdí 2-3x týdn?, ale víc to nestíhá, nebo? obora není p?ímo ve m?st?, kde bydlí. Tak budeme muset n?jak p?im?t z?ízence, který má fretky na starosti, aby jim v zim? aspo? stále kontroloval vodu.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-11-01, 22:09
Pavla Henzlová, s tím polystyrenem opravdu pozor, rády ho cupují a jeho sežrání m?že fretku aj zabít! jinak n?kde jsem ?etla, že aby voda nezamrzala, dávají do ní kapku kuchynského oleje.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-01, 22:19
Správná p?ipomínka od ŽoFiRo, já to nenapsala dob?e: Polystyren jen z venku voliery, ideáln? mezi dv? neprodyšné vrstvy (t?eba d?evo, d?evot?íska, sololit). To se týká voliery ale hlavn? boudi?ek, aby se fretky k polystyrenu nedostali.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Henzlová (IP)
Datum: 2008-11-01, 22:25
Díky za rady. Pokusíme se s tím n?co ud?lat, v rámi našich technických možností a v rámci toho, co nám dovolí majitel obory.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2008-11-08, 16:54
Vid?l jste už n?kdo tohle krmení? Pokud ano, jaké s tím máte zkušenosti?
[www.eshop.alkapet.cz]

A ješt? jeden dotaz: jaké krmivo ve v?tším balení je v sou?asné dob? k mání? Sluis už taky d?lají jen v malém, First Mate nechodí, Merlin zp?sobuje pr?jmy.... Nechci 15 kilo, ale kolem p?ti kilo bych brala, p?ípadn? i na váhu, ale ur?ené fretkám.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Gazza dne 08.11. v 16:58.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-11-08, 16:57
podle složení bych ?ekla že nic moc, ale nezkoušela jsem.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-11-08, 17:08
Takže ve v?tším balení je Ferret Complete a TF od Bosche...jinak o jiných velkých baleních nevím.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-11-09, 10:47
Ahoj holky, chci se zeptat na váš názor. Naše fre?ule jsme od mali?ka krmili žrádlem Dr Clauders (není to žrádlo nejkvalitn?jší, ale ani ne nejhorší). Bylo to více než rok, jenže pak se mi zdálo, že jim to už n?jak nešmakuje.. Tak jsme po prázdninách p?ešli na Vitakraft. To jim šmakuje, akorát jsem si všimla, že jim v poslední dob? zežloutly zuby a navíc se mi jeví jako dost pr?hledné - n?co jim v t?ch granulkách ur?it? chybí (to se nám u Dr Clauderse nikdy nestalo, byli jsme s ním spokojení).Mimoto dostávájí každý den trochu multiwitamínové pasti?ky a mlsky od Vitakraftu. Jaký máte názor na granule Vitakraft? Stalo se vám n?co podobného? V?tšinou na n?ho ?tu samou chválu, tak nevím.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2008-11-09, 11:02
Brutíka jsem Vitakraftem krmila rok a byla jsem moc spokojená. Brutík byl zdravý, hezký a naducaný.
Krmila bych Vitakraftem dál,jenže jednou dlouho poštou nešel ( tady ho neseženu), Brutík ochutnal Acanu pro ko?átka a Vitakraft už odmítal.
Ale opravdu Brutíkovi když baštil Vitakraft nic nechyb?lo.

Jo a zuby má Brutík ( a vždycky m?l ) velké bílé a silné.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Patty dne 09.11. v 11:03.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-11-09, 13:31
My taky krmíme Vitakraftem a Pytruha se po n?m letos vyžral úpln? neskute?n?...a zuby mají krom? trochy zubního kamene v po?ádku
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2008-11-09, 13:35
my máme s Vitacraftem jedinej problém, a to stjenej jako Patty:o) Po Acan? se u nás už nechytnul :o)) Ale jinak taky všechno v po?ádku

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-11-09, 13:59
hermina, s t?ma zubama... nemohlo by to být t?eba vápníkem? jako nedostatek bo tak?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-11-09, 14:14
ŽoFiRo: No, já nevím, mám pocit, že dostávájí vše co pot?ebují. A jak sem psala, došlo k tomu z?ejm? po zm?n? toho krmiva. Ale p?íští týden p?jdeme k vetovi, tak to skonzultuju. Každopádn? n?co není v po?ádku :-(
D?kuju vám za rady, jak jsem ?ekala, Vitakraft si všichni pochvalují, tak fakt nevím, ?ím to m?že být...

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-09, 15:12
A neni to náhoda, to žloutnutí zubú a Vitakraft? Nebo nesouvisí ty zuby t?eba s v?kem? Mn? zas ?íkala kamoška (Lenka z DK) která roky krmila ANF, že se jí zdá že maj fretky žluté zuby a víc se jim délá kame? jak p?ešla na Acanu (cca letos naja?e)
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-11-09, 15:38
Johanka: Jak píšu. Nevím... T?eba to opravdu je jen náhoda... To žloutnutí bych i brala, ale ta pr?hlednost zub?, to sv?d?í o nedostatku n??eho... A navíc to mají oba dva (Františka 2,5 roku a Arnošt bude mít 2 až v únoru).

Aktuální stránka:74 z 75


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist