Antibiotika SYNULOX
Zaslán uživatelem/kou: moka (IP)
Datum: 2006-03-30, 00:48
Máte n?kdo zkušeností s antibiotiky Synulox u fretek? ?etla jsem, že jsou dost šetrné, ale nejsou na fretku moc silné? Nemohou jí ješt? ublížit?
Nedostali jste je také n?kdo když byla vaše fretka nemocná?



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 16:14.

Re: Antibiotika SYNULOX
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-30, 01:48
Minuly rok melo jedno me frete na nej reakci, jinak sem ho nikdy nepouzila, pry pro fretky vhodny neni, ale kdyz se vet koukal do nejake prirucky (nevim kam) tak presne tam byl doporucovan :o( za deset minut sem se vracela s fretetem v krecich. Dostal Dexametason a preslo to.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 03.06. v 19:57.
Avatar

Re: Antibiotika SYNULOX
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-30, 08:07
T?žko ?íct, asi to bude individuální jako u lidí. Náš vet vždycky použije nap?ed injek?ní ATB a teprve pak mi dá dom? totéž nebo n?co na podobné bázi v tabletách.
Synulox užívaly jen 2 naše ko?ky a vše OK.
Avatar

Re: Antibiotika SYNULOX
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-03-30, 12:29
Synulox jsme s úsp?chem u fretek použili. Pat?í mezi širokospektrá antibiotika na bázi amoxicillinu s kyselinou klavulanovou (Synulox, Clavamox, Amoksiklav). Podává se 7,5mg na 1kg živé váhy, po 12 hodinách.
Tuším, že do stejné skupiny pat?í i Clamoxyl, který má tu výhodu, že po jediné aplikaci ú?inkuje t?i dny.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 11:29.
Avatar

Re: Antibiotika SYNULOX
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-03-30, 14:19
Problemy se Synuloxem (amoxicilin, klavulanat) nebyvaji, ale... Je to jedno z nejpouzivanejsich ATB (at u zvirat, tak u lidi - Augmentin), takze zacinaji byt rezistence. Dalsim (takovym blbe praktickym) problemem je vyssi cena ve srovnani s tim samym, od jinych vyrobcu (ale vyrobce dost tlaci do pouzivani S.) a blbe baleni - zatka se dost casto vydroluje, navic je velke, takze se muze "kazit". Jinak osobne jsem zrovna na S. nevidela spatnou reakci, coz zase tolik nezname. Soukrome si myslim, ze je to dost individualni. Nejvice byvaji (objektivne) reakce na penicilin a jeho derivaty.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 11:28.
Avatar

Re: Antibiotika SYNULOX
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-30, 16:17
Ale u ATB se vždycky n?co nesmí - nap?. Doxybene, co mám na zub - mlé?né výrobky. ¨Báze Augmentinu...není to n?co jako býval Biseptol? Na to se nesmí kyselý...jestli není reakce na dietní chybu...?!?!

Ale u penicilinu, a? jsem ho nem?la poprvé, m? nechal p?ed 3 lety doktor ?ekat 20min.v ?ekárn? - po injekci - takže jsem si sama sob? málem vsugerovala kolaps, jak jsem na n?j ?ekala :o)))
Avatar

Re: Antibiotika SYNULOX
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-03-31, 23:11
Taky na Doxybene nesmis ovocne stavy a alkohol. A krome toho, ze je na zuby, tak je taky na kapavku:-)))

Biseptol - sulfonamidy+trimethoprimu, na: infekce horních a dolních cest dýchacích, ORL infekce (otitis media, sinusitida), infekce trávicího ústrojí (shigelóza, tyfus, paratyfus A + B, pr?jem cestovatel?, enteritidy vyžadující amtimikrobiální lé?bu), infekce mo?ových cest, infekce mužských i ženských pohlavních orgán?, nokardióza.

Augmentin - amoxicilin+klavulanat, na: krátkodobá lé?ba bakteriálních infekcí v: horních cestách dýchacích (v?etn? ORL infekcí), urogenitální infekce, nap?. cystitida, uretritida, pyelonefritida, infekce ženského genitálu, kapavka, infekce k?že a m?kkých tkání, infekce kostní a kloubní (nap?. osteomyelitida), jiné infekce (nap?. septický potrat, puerperální sepse, intraabdominální sepse, poopera?ní komplikace).





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 11:27.
Avatar

Re: Antibiotika SYNULOX
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-01, 01:26
Díky! Jsem ze zdravotnictví dlouho a už si to všechno nevybavuju. S Doxybenem jsi m? p?ekvapila s ovocnýma š?ávama - to jsem se domnívala, že se práv? nesmí na ty Biseptoly.... ?lov?k se furt u?í - ale ani mlíko, ani ovocné š?ávy m? nijak nelákají. Alkohol je n?co jiného... :o))))
Alkohol se nesmí na jakákoli ATB, ale tak úpln? to teda nedodržuju :o)))
Dokonce jeden z našich kamarád? - primá? :o))) - tvrdí, že trocha alkoholu nevadí (on totiž vždycky vým kamarád?m p?edepíše ATB na cosi a pak nemá s kým do hospody:o)
Stejn? mám ze svých utrejch? a víkendových výlet? játra i ledviny jako zvon...ATB beru jednou za 3-6 let, tak mi to snad neublíží :o)))
Avatar

Re: Antibiotika SYNULOX
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-04-01, 01:27
na Biseptol se nesmi kysele
Avatar

Re: Antibiotika SYNULOX
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-01, 01:30
Yasmin - vždy? jo - to jsem práv? myslela t?ma ovocnýma š?ávama :o)
Avatar

Re: Antibiotika SYNULOX
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-04-01, 02:06
No psala si ze ses domnivala, tak sem ti to chtela potvrdit :o)
Avatar

Re: Antibiotika SYNULOX
Zaslán uživatelem/kou: xnovm (IP)
Datum: 2006-04-02, 22:40
Gandalf ho dostával, Eowyn taky, žádná reakce. Asi je to kus od kusu.
Avatar

Re: Antibiotika SYNULOX
Zaslán uživatelem/kou: daja.dc (IP)
Datum: 2007-02-21, 23:01
Protože jsem se tu do?etl,že váháte o u?incích Synuloxu,tak jsme se p?ihlásil na toto fórum.Synulox je širokospektrý antibiotikum stejn? jako nap?íklad Enroxyl.A ur?it? by nem?l zp?sobit fretkám žádné potíže!A už rozhodn? by n?m?l fretkám ublížit.Možný je ,že n?jaký jedinec m?že být alergický,protože každá fratka je unikát!Ale každopádn? by to nem?lo zp?sobit n?co vážného.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: daja.dc dne 21.02. v 23:03.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist