Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-19, 16:31
Nebudou náhodou p?íští rok už t?i t?hulky ;o) Budeš si tu t?etí po?izovat?

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-04-20, 09:34
Už se na tom pracuje. Já bych tak ráda tu béžovou. Doma je bez malých pusto a prázdno a páne?ek když dostal kone?n? po n?kolika týdnech ku?átko, tak lehce nazna?il, že by se rád rozd?lil, kdyby tam byli malí?ci. Maminkám toleruje všechny roš?árny a poptává se, co mlá?átka a zda noví majitelé píšou. Ti malí ho nakazili, už je fretkám propadlý.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Jirka (IP)
Datum: 2004-04-20, 12:25
Ahoj Erin, ješt? jednou díky za Matýska, a smekám p?ed tvou výchovou,Je skv?lej, ikdyž zkouší co m?že a co ne. maso mu míchám s granulkama a on pak jí i je. bez masa ale sou granulky brrrr :) cht?l bych se zeptat kolik asi prcek vypije vody, mám pocit že z napaje?ky nepije (moc neubejvá)a z misky mu to zatím nejde. rad?ji mu p?emá?ím granule aby m?l aspo? trochu vody. na záchod ale chodí v pohod???? v ned?li se nemohl do?kat až vstanu, to pak bylo radosti že není sám, najedl se a blbnul tak že usnul v p?lce cesty na pr?zkumu ... :) posílám pozdrav i za Matýska a zy 14 dní se p?ijedem ukázat

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-04-20, 12:31
No u nás se práv? vesele hárá (Dáša - letos už podruhé), poprvé jsme ji cht?li nechat p?ipustit, ale hárala jen týden, tak jsme to n?jak nestihli, no a te? se n?jak nem?žu rozhodnout, jestli jo nebo né, malé by byly doma vlastn? minimáln? do p?lky ?ervence a protože to bude dost pozd?, tak si nejsem jistá, jestli by na ty moje ješt? n?jací fretky chtiví pání?ci zbyli.... Ješt? uvidím.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-04-20, 12:53
Rozárce se snažim taky míchat granulky s masí?kem, ale ikdyž má velkej hlad tak si tu práci dá ,aby ji náhodou nezbaštila.
Erin: V?era jsme nafotili pár fotek tak vybereme ty nejhez?í a pošleme je.
A ješt? jsem také cht?la dodat, že za ni moc moc d?kujeme. :o)

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-20, 15:56
Fló sem te? poslední dobou taky dávala rozmo?ený granule a maso z konzervy, ku?ecí už omezujem..
To Erin: napadlo m? se zítra stavit v knihovn?.. ješt? se ozvu.. Samo, že vezmu s sebou dra?ici Fló.. ;o)
Zdravíme všechny sourozence.. =o)
A jestli se tu objeví n?kdy Jarmila a? dá v?d?t, jak se da?í malýmu i tatínkovi.. Jestli prcek už chodí? Pan Král minule ?íkal, že za?íná.. To je dob?e..

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-04-20, 17:04
Jarmile jsem volala, Rudolf má dietku aby tolik nerostl a nohy ho unesly. Max ho tahá po byt?, což je báje?né. Maminky už na to p?i jeho hmotnosti nesta?ily. Snad to bude dobré. Jarmila ?íká UR?IT?.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-20, 17:13
Tak to je dob?e ;o) Já práv? Fló taky Chci omezit masí?ko, aby tolik nerostla, ale jinak baští p?kn?.. V práci jí vážim a naposledy m?la 450 g tak už neroste tak rychle.. Dneska jdeme na další injekci (mno teda spíš bracha a Fló, já sem v práci) a taky o?kování.. Tak chudinka zas bude bre?et, co jí to provádíme.. Jinak je zvláštní, že jí moc Calopet nejede, takže to sice olíže, ale prst mi kv?li tomu neukousne, jako u jiných dobrot..

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-04-21, 08:11
Já jsem jí v?era dala ve?er konzervu pro fretky a do rána si toho ani nevšimla. Ale jak dostala rybí maso tak se mohla utlouct.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2004-04-21, 11:21
Taky jsem si myslela jakou radost ud?lám fre?ákovi speciální konzervi?kou jenom pro n?j. A dopadla jsem úpln? stejn? - hodil mi jí na hlavu.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-04-21, 12:24
Na konzervu pro fretky za35 k? 75 g se mi vys ... všechny t?i. Doslova, ne obrazn?.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-04-21, 12:30
To Yasmin: Ako si dávala malému to kuracie mäsko? Surové alebo oblanšírované? A prídeš v nede?u do Brna? My ur?ite áno!

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-04-21, 15:20
Nebyla jsem tázána, ale já dávám syrové ku?ecí stehno bez k?že. K?že je moc tu?ná. Dávám dost velké kusy, aby si to "ulovily" a uhryzaly. Malé kousky polykají a mohou se i dusit hltavostí.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Hana (IP)
Datum: 2004-04-21, 15:26
a neni to nebezpecne davat surove maso?
ja som volakedy citala, ze fretky su po nom krvilacnejsie a drave...
ale skor by som sa bala, ze tepelne neupravene maso moze obsahovat bakterie salmonelozy, ci listerie, ci ako sa to vola a ze by fretka z toho mohla mat nejake zaludocne/crevne problemy

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-04-21, 15:49
Erin, v?aka za odpove?! Tak mi ešte prosím pora?, kedy budem môc? za?a? dáva? granulky. Bola by som radšej, aby môj fre?ko (ešte ho stále nemám!) sa stravoval granulami, pripadá mi to komplexnejšia strava ?o do obsahu vitamívov, minerálov a stopových prvkov (u psov to platí, ovšem musia by? granule kvalitné). Mýlim sa, alebo mám pravdu? Tiež by som chcela vedie?, ?i mi fre?ák nebude odmieta? granule, ke? za?nem k?mi? so "živou" potravou (kuracina). Aké máš v tomto smere skúsenosti Ty? A aké množstvo kuracieho mäsa taký prcek zje za de?? To nie vo vz?ahu k peniazom, ale aby mal tú správnu dávku, neprežieral sa. (Môj jazve?ík raz zjedol porciu mäsa ur?enú pre dogu a ani mu nebolo špatne-za chví?u by bol ovšem takto ako basa!)

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-04-21, 16:35
Naše fretky se rozhodn? nep?ežírají a ob? dávají jednozna?n? p?ednost granulím p?ed masem, i když Dáša si masko ob?as dá. Terezka ho odmítá úpln? (bere ho do zub? úpln? štítiv? a jen ho n?kam odnese). Ob? byly v mlád?cím v?ku krmeny syrovým masem, na granule pak p?ešly n?jak automaticky, nejd?ív m?ly má?ené v horké vod?, pozd?ji už jen suché. Rozhodn? jsem nem?la pocit, že by syrovým masem získávaly na krvela?nosti, naopak si myslím, že když to co pot?ebují (syrové maso) dostávají, tak to nehledají jinde (dokrvava okousané nohy apod.).

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-21, 16:40
Te? to pro zm?nu nebylo na m?, ale taky odpovim =o) Já dávala kousky ku?ecího. Te? už má asi t?etí den granulky a maso z kapsi?ek pro ko?ky. Nap?ed sem to za?ala míchat a postupn? p?ešla na ty granulky (pro ko?ata a kojící ko?ky).. Jinak sem je namá?ela (d?lám to do te? protože mi p?išlo, jako by je jen polykala) Jinak toho ku?ecího sem jí dávala kolik sn?dla, vetšinou to byla tak menší p?lka ku?ecího ?ízku. Jo a p?idávám Calopet.

Jinak na srazu ur?it? budu =o) i s Fló, je z ní už taková cestovatelka, že jí beru s sebou..

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-04-21, 18:02
Já jsem od mali?ka Cvokie krmila granulemi - dost se toho se mnou v lét? nacestovala a p?i p?edstav? shán?ní ješt? vyvážené fret?í potravy ke všem ostatním starostem...ani náhodou. Dostávala je má?ené, ale od jisté doby je odmítala - vzala si, jen když ješt? chrupaly. Vodu jsem tedy vylila a je pokoj. Maso dostává jako mlsku, když va?ím, tak co odpadne...Krom? toho, co mi vyloudí od pusy - kousek jablka, špagety, mrkev a tak...Myslím, že pokud ?lov?k není výživá? a nemá u ruky tabulky, nikdy nedosáhne natolik vyvážené stravy, jako s kvalitními! granulemi. Pokud je fre?ule mají rády, tím líp!

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-04-21, 19:54
Nerinke sme dávali granule pre ma?iatka a mäsové tašti?ky. Nedávno sme prešli na granule pre fretky a mäso už nechce. Okrem toho zbož?uje banány, hrušky a slivky. Mimo iného kradne de?om z tašiek desiaty, ale naš?astie ich nežerie, iba schováva za postel.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Jarmila (IP)
Datum: 2004-04-23, 11:07
to Erin a všem:Tak jsem se kone?n? dostala ke psaní. Nevím kam d?ív sko?it. V práci fofr a pak rychle fi?im dom? za mr?ouskem Rudym a Maxikem samoz?ejm?. Te? Vám podám n?jaké rychle zprávy, abyste nem?li o nás strach :-)
Tak jsem (po d?kladnem proštudování všemožných jogurt?) sestavila Rudolfovi dietu :-) Ráno má snídani: na ?tvrtce lži?ky Calo-petu a k ob?du mu p?ed odchodem p?ipravím ob?d: 20g granulí Royal Canin namo?ené ve vod?(kde je asi 11mg Ca/kg) + mrkev, papriku ?i banán jako zákusek, kdyby došly granule a on se rozhodl požírat stelivo, tak má aspo? na výb?r:-) (jelikož mrkem jeho výsost Rudolf nee, papriku jedin? v záchodku, tzn. se stelivem a banán musí být zvláštního vyzrání ?i co, takže né vždy trefím vybrat takový aby milosti chutnal!) Z práce jsem nejd?ív v 17.15h doma, takže dostane hned sva?inku: na ?tvrtce lži?ky jogurt (Danone Vitalinea 0,1%tuku nebo Kuník 0,1%) nebo rovnou i ve?e?i (to záleží jaký má hlad): 10g granulí, voda a trochu lososa s rýží (Maxovo oblíbená kapsi?ka), no a pak p?ed spaním ješt? tzn. druhá ve?e?e: 10g granulí v jogurtu (což mu moc nejede) + n?co na hlodání jako banán.
Tak nevím ?i jsem to dob?e sestavila, ale rozhodla jsem, že rozhodn? nebude jíst víc než jiná fret?í mlá?ata, tzn. striktn? 40g granulí denn? a stále namo?ené, což není na závadu, do?etla jsem se v knize The Ferret, že ?elist mlá?at až do 12-14 týdnu není dost silná aby granuli rozkousla a navíc Rudy opravdu suché jíst nebude (zatím). Vstávám v 5.30 abych si mohla s Rudym pohrát, vše vy?istit a pak aby si mohl chvíli pohrát i s tatínkem Maxikem pod mym dohledem. Pokud m?žu tak beru Rudolfa všude s sebou na poch?zky a návšt?vy, aby nebyl doma sám (osv?d?ilo se mi to jako dobrý lék proti žravosti, jídlo prost? v mé kapse ve svetru není, a jak se ?íká "co o?i nevidí, to tlamu nebolí":-)), no ale musím s sebou vzít i Maxika, aby se necítil dot?ený. Takže te? d?lám všude po Praze doost dobrou chodící reklamu na fretky! :-) A mám úsp?ch (jéé, já myslela, že jsou to plyšové hra?ky! No to sem ješt? nezažila! Jéé a ono je tady ješt? jedno! Jéé mor?e! A jak se snáší s tou fretkou???).
Te? p?ejdu k zdravotní stránce: S Rudolfem už jsme ukon?ili Ca+minerál. injekce (chodil 2x týdn?, celkem 4), že ho necháme chvíli na pokoji a na za?átku kv?tna jde na kontrolu jestli už bude chodit atd. V??ím tomu, že všechno bude dobré, ale asi proto, že ho pozoruji každý den, tak se mi zm?ny markantní nezdají. Maxik se s Rudym po 5 dnech sp?átelil a te? za m? d?lá neuv??itelný kus práce. U?í Rudolfa chodit. Je to báje?ná podívaná. Couvá p?ed ním a sleduje zda Ruda d?lá pokroky. Ruda sku?í, všeští, píská, na?íká, že mu Max utíká, ale ú?el sv?tí prost?edky. Pak s ním za odm?nu Max vyt?e celý byt, n?kam ho ukryje, doslova jako sami?ka, a nemá rád, když je kontroluju a nadhrnuju deky atd. kde jsou ukrytí. To je schopný okamžit? p?edstírat, že v tom povlaku od polštá?e je vlastn? s Rudym omylem a v?bec neví kdo ho tam dal. Myslím že už má Rudyho móóc rád, jen to nechce dát znát.... :-) Samotné je ale spolu doma nenechávám, ješt? se bojít. Max n?kdy veme Rudyho i za ucho ?i za tvá?. A jak ?ekl pan Dr. Král, nebylo by to dobré, jelikož jak ješt? nechodí, tak by mu t?eba p?i tom vlá?ení mohl n?kde vykloubit noži?ku a tak. To já se spíš bojím, aby mu neukousl ucho :-). Jinak Rudy váží už bohužel asi 53dkg, n?jak se nám to neda?í držet, ale snad se brzy zarazí. O hladu ho nechat nem?žu. V?era jsem ho neuhlídala a ta želvo-fretka :-) vyžrala Maxovi jeho lososí kapsi?ku! Taková drzost. Martin ?íkal, že tohle je hrozný zví?e, že prej by jen žral a žral a že nic jiného ho nezajímá (ale on to tak úpln? nemyslí, taky ho má rád. A když zrovna NEŽERE a hezky si hraje na kousanou, tak mu ?íká lední medvídku :-)). Na?ež Max (poprvé v život?!) dostrkal tu prázdnou misku ?umákem k ledni?ce a jako by ?íkal: " Tak to teda ne. Když mi to vyžral, tak te? mi p?idáš!"
Résumé: Ráda bych Vám všem Rudolfa p?edstavila v plné kráse až bude chodit, aby neud?lal našemu císa?skému rodu ostudu..... ale nevím, kdy to bude :-(
PS to Erin: Mohli bychom oženit Rudolfa s Kazinkou p?íštího jara.....Co tomu ?íkáte, Vaše milosti ch?vo?

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-04-23, 12:17
V první ?ad? d?kuji za zprávu - on opravdu je MUŽ - žere a žere - od koho to u nás odkoukal- jenomže páne?ek nep?ibírá.
Nev?sta pro Rudolfa se snad narodí - zatím jsme v o?ekávání - m?la by být z Ku?imi (u Brna) - ?ekají od nádherné meru?kové hol?i?ky miminka .

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-04-23, 12:28
Erin, tak vidím, že jsi si našla náhradu sama, i když naše Jul?a nezab?ezne. Ty holky z Ku?imi jsem vid?la v Brn? na srazu. Nejsou to meru?ky v pravém slova smyslu, ale jsou hodn? sv?tlé a opravdu velmi zvláštn? zbarvené. Práv? k jejich same?kovi jsme m?li jet s Jul?ou na krytí, jenomže on jim den p?ed tím utekl a zajelo ho auto. Jo, je to holt sm?la.
Ale nevím, jestli se to náhodou naší Jul?e v t?ch Mokrovratech s Perrym nepovedlo. Pokud nemá opravdovou b?ezost, potom ur?it? falešnou. Dneska by m?la být p?esn? 14 dní b?ezí, a hodn? se zm?nila. Je opatrn?jší, celých 14 dní m? nekousla po?ádn? do nohy, p?ibrala necelých 100 g, po?ád se chce mazlit, což u ní nebylo nikdy zvykem. Tak nevím.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-04-23, 12:42
Hanka Brno, presne taká ako opisuješ Jul?u bola aj naša Žofka. Po párení je fakt maznavejšia, predtým sa nedala skoro ani pohladka? a teraz sa nechá varova?, najradšej má ke? jej hladkám bruško, tým ju dokážem dokonca aj uspa?. Od párenia ubehlo 26 dni, pribrala asi 200 gr ale ešte stále sme v o?akávaní, ?i sa to podarí alebo nie. Trošku sa jej zva?šili mlie?ne bradavky a vobec nehryzie. Je to teraz taký náš mazná?ik. A my ju stále sledujeme, prihovárame sa, mojkáme ju, hladkáme ju, dávame jej papka? samé dobrotky, strašne jej za?ala chuti? zelenina a ovocie - jablcko, zelenu uhorku a tak. No sme z nej proste úplne mimo. Ale trošku sa pokazila v chodení na záchodík, asi si teraz myslí, že jej všetko odpustíme, ke? ?aká miminká. Chichi- no a asi má pravdu :-)

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-04-23, 12:54
Lenka, byla bych ráda, kdyby se to povedlo, ale moc šancí tomu nedáváme. Zrovna jsem se t? cht?la zeptat, kolik Žofi p?ibrala, tak díky.
Cht?li jsme pro ni moc meru?kového fešáka, takže jsme s ní cestovali z Brna až skoro do P?íbrami. Mají tam moc krásnýho až skoro rezavýho same?ka Peryho. Poslala jsem ji tam po kamarádce a to jsem asi nem?la d?lat. Tu noc, kdy spala Jul?a mimo domov než se dostala k ženichovi, byla asi chudinka moc vystresovaná, i když m?la tu nejlepší pé?i u Yasmin. Asi na ni zap?sobila ta cesta, nebo možná i odlou?ení od Pepana a za?ala jí dost rychle odcházet ?íje, p?ezto, že v ní byla teprve desátý den.
Tak si myslíme, že se to spíš nepovedlo. Ale uvidíme.jak to dopadne. Jenom abychom t?m mali?kým našli hodné rodi?e, protože kam se podívám, tam mají bu? t?hulku, nebo už mali?ké.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-04-23, 13:07
My máme zatial istých 3 záujemcov, možno štyroch. A MajaZ mi vraj dá ešte kontakt na 2 záujmecov z Bratislavy. Takže zatia? je to na dobrej ceste. Vieš, myslím že tu na Slovensku s týmto budeme ma? menší problém. Fretky tu nie sú až tak bežné (to je môj názor). V prípade, že budeme ma? miminká, tak to považujem za výhodu, ale na druhej strane, je nás tu tak málo (teda aspon v mojom okolí) že nám je smutno. Uvítali by sme spolo?né prechádzky a nových priate?ov. Vo zverimexoch sa nedá zohna? ni? pre fretky, niektorí predava?i si dokonca myslia, že je to hlodavec a papá krmivo pre mor?atá. A ak to aj niektorý z predava?ov pozná, tak potreby pre fretky od dílerov nekupuje, lebo vraj na to nemá odbyt.
No takže ak Žofka bude ma? malinké, tak sa budeme snaži? zabezpe?i? freto?kami minimálne naše okolie (t.j. Dolný Kubín). Ale ur?ite ich nedáme len tak hocikomu, myslím, že ?udia z Bratislavy môžu fretkám ?asto poskytnú? viac ako my z "malého mesta". (myslím tým, krmivá pre fretky, hra?ky, priate?ov, vitamíny a tak.)

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-04-23, 21:08
Lenka, neviem si predstavi? krajšie miesto na prechádzky ako lesy na Orave. Okrem krmiva, ktoré by ste si mohli da? kúpi? niekomu, kto pôjde do Bratislavy, tu toho pre fretky, tiež ve?a nedosta?. My máme byt plný umelých myší a lopti?iek pre ma?ky a najlepšie sú zauzlené ponožky, plnené šuš?avým sá?kom. Tých priate?ov fretiek, budú asi musie? vychova? takí zanietenci ako ste vy. Prajem Žofke ve?a zdravých deti?iek.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Tunde (IP)
Datum: 2004-04-24, 19:58
Ahojte vsetci!
Citam ako vsetci tuzite po fretcatach.Ja mam zas opacny problem.Fifu sme oddelili od Ruda,aby sa nesparilli-na Slovensku je problem predat mladatka.Vysvetli mi niekto,preco pisete,ze samicka je len kratku dobu plodna?Fifa je uz asi mesiac oddelena od Ruda,v kuse ma este /no teraz na to neviem najst ten spravny vyraz/"oteklou vulvu"-asi ako ceresna.Ako spoznam,ze uz nie je v plodnom obdobi,ci ju uz mozem k Rudovi pustit,bez rizika,ze by ich bolo o par tyzdnov viac.Ja by som ani nebola proti,ale v Petrzalskom byte tolko fretiek.To by asi nepreslo.
vopred dik za rady

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-04-24, 20:43
To: Tunde, ja Ti odporú?am ís? so sami?kou ?o najskôr k veterinárovi, lebo môže na dlhú ruju zomrie?. Ja s tou svojou práve chodím na hormonálne injekcie na zastavenie ruje a potom ju dám vykastrova?. Nerinka má ruju už šiesty týžde? a sama jej neprejde. Od za?iatku je pod doh?adom veterinára, ale aj tak mám o ?u strach.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Tunde (IP)
Datum: 2004-04-25, 11:13
To:Jolana-to si ma teraz naplasila,ale vlani mal Fifu iny majitel,ku mne sa dostala az v lete,dovtedy bola v ruji,len jej troch vyplzol chvostik,inak s nou nic nebolo.Ja by som aj chcela mladatka,ale tento rok je to nemozne..

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-04-26, 12:14
To Tunde: nám už tá ruja prechádza, ale na Tvojom mieste, by som sa išla poradi? s veterinárom. Zajtra máme ís? na štvrtú injekciu, ale možno ju už nebudeme potrebova?. Tá dlhá ruja je naozaj dos? nebezpe?ná. Fretky môžu umrie? na chudokrvnos?.

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist