Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3
Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Tunde (IP)
Datum: 2004-04-26, 14:04
urcite s nou pojdem k veterinarovi-ak sa nepodari nahovorit nasich na miminka...

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-04-26, 16:10
Tunde, to by bolo úžasné. Ja na mlá?atká nemám odvahu , ale rozmýšlam zaobstara? našej fre?ulke kamarátku. Ale tiež mám obavy, ?o by sa stalo, keby sa neskamarátili.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2007-01-26, 16:05
mám dotaz.doufam že ho píšu do dobrýho vlákna..dala sem to do vyhledávání a vyhodilo mi to tohle vlákno..takže:
chci mít letos první mlá?átka a ?etla sem tu kdo nemá voliéru tak koupí..Ale jak už sem tady psala spoustukrát El?a nemá nic,jen hromadu pelíšk?.vlastn? neni nikdy zav?ená tak jsem se cht?la zeptat jestli na ty mim?a (vím že oni po pokoji b?hat nem?žou)nem?žou být v n?jaké v?tší krabici, t?eba jak je od banán?.nebo v n?jaké bedýnce.t?eba jak sou na brambory.
pokud ne.. tak mi prosím napište pro? ne. a co byste mi navrhovali.proti koupení té voliéry nic nemám ale asi bych ji nem?la kde skladovat a El?a by do ní stejn? nikdy jindy nechodila..
díky Linda
Avatar

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-26, 16:10
Asi by som to dala do iného vlákna :-))) ale to je jedno...

Vl?ákova mama tiež nemala voliéru...porodila mali?ké v Lenkynej posteli :-))) potom jej urobili "búdu" z krabice (myslím že od televízora), klietku Lenka nemala žiadnu. Kamarátova sami?ka tiež nechcela by? pred pôrpdom v klietke...porodila mali?ké za obývacou stenou (nebola úplne prirazená na stenu), ?o bolo horšie, pretože sa musel odtiehnu? celý nábytok...ale mali?ké boli v poriadku a sami?ka tiež.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 26.01. v 16:11.
Avatar

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2007-01-27, 08:15
Sami?ka by mohla mladé schovávat a bude je tahat z místa na místo, tím jim m?že ublížit. Spousta sami?ek je sice hodných i p?i porodu, ale n?které jsou kousavé a úto?í, protože mají strach o mladé.
Zkus si od n?koho volierku p?j?it a nedávej do ní žádná patra, jinak máma m?že mladé zase tahat z místa na místo. Volierka nemusí být velká, jen aby se tam vlezl pelíšek, záchod a krmení...pozd?j i miska pro mladé na p?ikrmování. Sami?ku pak necháš prob?hnout, ona stejn? moc ze za?átku od malých nebude chtít nikam chodit.

mlá?ata+


307-515-842



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 12:12.
Avatar

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: janakrai (IP)
Datum: 2009-06-21, 12:06
Zdravím Vás, p?ed pár dny se stala hrozná v?c. Tak pokládám za svoji povinost se s Vámi o ni pod?lit jako varování.Volala mi kamarádka, že ji zam?ela fretka, byla ješt? docela malá. Byla jsem v šoku, nejen z té skute?nosti, ale i z toho jak se to stalo! Fretky ji normáln? b?hali po pokoji, všechny nebezpe?né v?ci(již dávno) zlikvidovala, aby se malým nic nestalo. Ale jednou si odb?hla a když se vrátila byla fretka mtrvá zaháknutá hlavou dole zatopení:'(
M? osobn? by v život? nenapadlo, že se tohle m?že stát:(( tak to píšu sem jako varování...

ch+nebez+




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 12:12.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-21, 12:08
p?esn? totéž se stalo jedné mé známé - taky s mlád?tem, cca dvoum?sí?ním. topení je pro mr?ata opravdu nebezpe?né :o(

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-06-21, 12:48
Tak tohle je v?c, která by m? nenapadla ani náhodou, dokud jsem to nevid?la na vlastní o?i. V?era ve?er jsem sledovala fretky jak si hrajou a najednou koukám že hol?ina strká hlavu mezi ze? a topení!!!! Našt?stí ji vytáhla bez problému, ale od té chvíle mám mezi st?nou a topením nastrkané hadry. A na noc fretky op?t zavírám, protože tohle m? opravdu šokovalo, mám v pokoji zabezpe?ené všechno, v?etn? sk?íní, lednice a pod., ale oni si vždycky n?co najdou, hlavn? ti prcci. Mojí nejv?tší fóbií ovšem z?stává strach z toho, že najdu fretku na špatné stran? dví?ek pra?ky, takže když pra?ku plním, fretky dohledávám a s?ítám, abych si n?jakou nevyprala.
Avatar

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-06-21, 13:09
Já te? teda nevím, jaké topení máte namysli, protože já mám za topením dost velkou škvíru a fretka mi za ním leze až na okno. Takže jsem do te? žila v p?edstav?, že topení není žádné riziko, pouze otev?ené okno nad ním.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-06-21, 13:22
Zuzi, mám takové ty "žebra". Prost? ne tu plochou desku. Tyhle topení jsou ve starších bytech. Tyhlety žebra mají od zdi cca 3 cm a mezi jednotlivýma žebrama jsou taky mezery - tak akorát na mr?avou hlavu.
Avatar

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-06-21, 13:27
Ahááá....tak to já mám už jiné a práv? za nim mi proleze krásn? až na okno a mali?ká už taky za?íná zjiš?ovat co a jak, tak sem se lekla, že by se jí teda mohlo n?co stát.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: janakrai (IP)
Datum: 2009-06-21, 13:31
no...vysv?tlila mi to tak, že pod topením u zdi je ješt? další roura (asi rozvod topení do další místnosti) a že on po ní lezl a uklouzlo mu to... práv? ty prokletý starý topení...

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-21, 13:32
to o ?em mluvím já - fre?ule se udusila, když str?ila hlavu mezi ze? a trubku vedoucí k topení. byli taky vedle v místnosti a taky žili v dojmu, že mají "dokonale zabezpe?ený byt", resp. onen pokoj... :o(
ne, fretka m?že b?hat jen pod dozorem (stejn? jako nenechám samotné malé dít?) a když s ní nejsem, pat?í do klece!
i tak se m?že n?co stát, vymejšlí po?ád n?jaký kraviny, tak se aspo? musíme snažit riziko eliminovat

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: janakrai (IP)
Datum: 2009-06-21, 13:41
martina: P?esn? tak. Naprosto souhlasim.

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-21, 13:45
tím nechci tvé známé "nadávat", tohle se fakt stane, ?lov?k na nich nemá po?ád "položený oko" - viz boži sv?tluška udušená zase za sk?íní, spíš to je varování pro chovatele, co mají fretky na volno po?ád
(pak se taky m?že stát, že samice za?ne rodit a oni posléze nalézají mrtvá - podchlazená - holátka po celém byt?, taky ze života... když "ona v kleci být nechce, chudinka..." já nemám slov)

Re: Varování pro chovatele - nechodí
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-07, 18:32
Re: ZEPTEJTE SE VETERINÁ?E
Zaslán uživatelem/kou: elva05 (IP)
Datum: 2010-06-07, 11:12
Dobrý den.
Zoufale pot?ebuji poradit. Mam doma 6 6ti týdenních
fretulek, a u 5ti se objevila zna?ná skolioza, už
pár dní s nimi cvi?ím aby za?ali po?ádn? b?hat,
krásn? jim chutná, kajdí taky dob?e, až na tu páte?.
Nevím jak jim pomoci, z veterinární kliniky mi
neporadili, spíše mi p?išlo, že neví. Cht?la bych se
zeptat, zda je n?jaká šance, že budou žít spokojený
život, že budou normáln? b?hat. Nemáte n?jakou
zkušenost se ?ty?nohým, který jako mlád? m?l tuhle
chorobu? ?íká se že svaly dokáží narovnat kostru.
Utrácet nechci do té doby než uvidím, že je to pro
n? neslu?itélné se životem :(
...................
Re: ZEPTEJTE SE VETERINÁ?E
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-07, 11:27
elva, nejsou krmené pouze masem? protože jestli ano, m?že být problém práv? v tom, mládata po mase sice hezky rostou, ale kostra se nestíhá vyvíjet, v mase není dostatek vápníku a podobných pot?ebných živin.
..................
Re: ZEPTEJTE SE VETERINÁ?E
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-07, 11:44
elva,

žofiro má nejspíš pravdu, podívej se sem [forum.fretka.cz]

btw cca p?ede dv?ma lety se tu ?ešilo n?co podobného, chovatelka nabízela nádherného velkého kluka, nejv?tšího z vrhu, zdarma s tím, že jinak ho nechá utratit, protože se místo chození za?al plazit (už p?esn? nevím jak to bylo, mám dojem, že zadní m?l siln?jší, ale plazil se po p?edních). vet dokonce "zjistil" n?jakou vadu páte?e.
ujala se ho ze soucitu dobrá duše jeanette, nechala znovu vyšet?it - a vada se nepotvrdila. no zkrátím to, byl to p?esn? ten p?ípad, že byl "p?íliš dob?e" krmen, rychle vyrostl, ale kostra nestíhala.
---------------------
Re: ZEPTEJTE SE VETERINÁ?E
Zaslán uživatelem/kou: elva05 (IP)
Datum: 2010-06-07, 17:31
hmmm tady je ješte ta možnost, že to bude asi fakt
tím masem, protože máma necht?la moc žrát, tak jsme
je p?ikrmovali masem a sem tam tvarohem. a co
myslíte je možnost, že se spraví, když ted je krmím
kvalitním vyváženým krmivem?
nedal se mi sem p?ísp?vek, že je krmím nutricamem
pro kotata, kte?í si chovatele chválí, že je
vyvážený, jinak jim dávám ješt? vitamínovou pastu a
semtam i tvaroh.
--------------------

Re: ZEPTEJTE SE VETERINÁ?E
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-07, 17:56
Ahoj, nepoda?ilo se mi najít složení nutri canu (pokud je to teda to, co myslíš) pro ko?ata, takže netuším, jestli je dobrý, ale celkov? to vypadá na celkem obstojnou zna?ku, otázka je, zda i pro fretky. Vitamínová pasta ur?it? nic nezkazí, ale nesmíš je zase naopak p?edávkovat. Pokud dostávají i tvaroh, m?li by mít vápník z n?j, je tedy otázka, zda je to opravdu nedostatkem vápníku. M?žeš se zptat veteriná?e na dopl?kové vápníkové tablety, dávají se št??at?m velkých plemen (ale dávkování by bylo asi dost tristní).
?ist? teoreticky by to mohlo být i málo vitamínu D, pokud je máš n?kde doma, kde na n? jde málo denního sv?tla, ale to mi nep?ijde moc pravd?podobné. Jsou to první mlá?ata po téhle samici? Mohlo by jít i o n?jakou genetickou vadu. M?že to být i nevhodné spojení, s jiným samcem by se to nemuselo projevit.
Setkala jsem se s n??ím podobným, ale to byla b?ezí fretka (a pak i kojící) špatn? krmená a mlá?ata byla odstavená v pátém týdnu, špatn? chodila, pak se jen plazila a nakonec um?ela i p?es veterinární pé?i (m?la je od nezodpov?dného "chovatele" sle?na, se kterou jsem byla v kontaktu).
------------
Re: ZEPTEJTE SE VETERINÁ?E
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-07, 17:56
našla jsem jen granule nutrican a to jsou psí, potom nutrifel a to je podle složení ko?i?í humus na úrovni whiskasu, takže pro fretku ur?it? ne. po kvalitní strav? by se to spravit mohlo, ale asi bych se poradila s veteriná?em, který má s fretkama zkušenosti o podávání n?jakého vápníkového doplnku, tuším jsou i kalciové injekce, které by m?li "odvápn?ní" vy?ešit.

našla jsem nutram kitten, nutrican ne, složení má nutram vcelku dobré, ale pokud mají mládata problémy s ch?zí, poradila bych se s veteriná?em o n?jakém tom doplnku
-----------------------
Re: ZEPTEJTE SE VETERINÁ?E
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-07, 18:14
elva05: Také se mi nepoda?ilo složení Nutrican pro ko?ata na webu najít. Mohla bys z balení opsat hodnoty? % tuku, bílkovin, popela a i stopových prvkú (jako kalcium, fosfor, taurin....) a taky celkový popis (pro posouzení, jestli je bílkovinná složka živo?išná, nebo rostlinná)
--------------------
Re: ZEPTEJTE SE VETERINÁ?E
Zaslán uživatelem/kou: synonim (IP)
Datum: 2010-06-07, 18:21
S t?mi posledními dv?ma p?ísp?vky nesouhlasím, mám doma taky granulky Nutram cat kitten, je to takový r?žový sá?ek a je to kvalitní krmivo pro ko?ky, dávám ho mojí fre?uli a moc jí chutná. Myslím, že je to u mimin pouze do?asný stav, kdy holt s nima "zacloumalo" to maso,skuste jim když tak do tvarohu p?imíchat n?jakou vit. pastu, aby jim to lépe chutnalo, p?eci jen je tvaroh takový kyselý. A co t?eby syrový žloutek? Žádná genetická vada to nebude, je to jenom p?echodný stav, protože asi hodn? rychle vyrostli a jsou t?žký a noži?ky je holt zatím dlouho neunesou. Držím palce, nebojte ur?it? to dob?e dopadne
Podporuje optimální r?st. Posiluje p?irozenou imunitu. Speciáln? podporuje vývoje nervové soustavy - zvýšení u?enlivosti a ?istotnosti. Vysoká chu?ová p?itažlivost je daná p?edevším kvalitou používaných živo?išných surovin, které pocházejí výhradn? z ku?at, zpracovávaných stejným zp?sobem, jako pro výživu lidí. Mou?ka z ku?ecího masa, ku?ecí maso, ku?ecí droby (žaludky a játra) a zejména vo?avý a kvalitní ku?ecí tuk stabilizovaný vitaminem E a C zp?sobují, že NUTRAM chutná každé ko?ce. Krom? chuti oce?ují ko?ky i k?ehkost a k?upavost granulek NUTRAMU.


Složení Nutram cat kitten :

ku?ecí mou?ka, mletá rýže, vybraná celozrnná kuku?ice, ku?ecí tuk, mou?ka z kuku?i?ného lepku, ku?e, rybí mou?ka, ln?né semínko, ku?ecí vývar, vláknina z hrachu, vláknina z jitrocele, sušené pivovarské droždí, taurin, biotin, minerální a vitaminový dopln?k.

Deklarované jakostní znaky:

protein 33,8%, tuk 21,8%, vláknina 1,9%, vlhkost 8,5%, popel 6,4%, ho??ík 0,09%, vápník 1,6%, fosfor 11,1%, m?? 24,7 mg/kg, vitamin A 14190 IU/kg, vitamin D3 1410 IU/kg, vitamin E 166 IU/kg, vitamin B2 11 mg/kg, taurin 1381 mg/kg, sodík 0,32%, metabolizovatelná energie 4011 kcal/kg

mlá?ata+

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 07.06. v 21:25.
Avatar

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-07, 18:35
synonim, nejde jen o to, že jsou t?žký a nohy je "neunesou", ale taky o to, že pokud jsou odvápn?ná, vede to k deformacím a špatnému vývoji kostí, kloub? a šlach. takže ur?it? bych se poradila s veteriná?em na n?jakých doplncích stravy, nejen o t?ch "domácích"

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-07, 18:43
Podle mn? maj ty granule Nutri Can Kitten už jen % obsah bílkovin a tukú pro dosp?lou (nebo starou) fretku, ale ne pro fre?ata, pro ty mají bílkovin a tukú málo. Taky si z popisu a po?adí složek nejsem celkem jistá, jestli je bílkovinná složka živo?išného púvodu.
Obsah vápníku je spíš dotaz na veta, to já nejsem. Ale fre?ata bych timto nekrmila. Ne všechno co zví?eti chutná, je pro n?j i zdravé.
Doporu?uju pro fre?ata granule Totally Ferret Baby a o doplncích výživy se poradit s vetem.
Avatar

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-07, 19:06
Pokud je složení uvád?no takhle, tak jen jedna ze t?í hlavních složek krmení je živo?išná, což není zrovna optimální. Zkusila bych n?jaké vhodn?jší granule (víc bílkovin a tuk?, a takové, které budou mít víc živo?išných složek na prvních místech složení). Tady na fóru najdeš dost tip?, jaké granule se hodí pro mladé fretky. A n?jaký ten vápníkový dopln?k od veteriná?e. Minumáln? než se situace upraví, pak už by m?la sta?it vyvážená strava.

Jo, taky je v t?ch granulích málo taurinu, který fretky pot?ebují ve zvýšeném množství, ten je v multivitamínové past?, takže tu bych ur?it? nevynechávala. I kvalitn?jší granule mívají limitní nebo nedostate?né množství taurinu (když jsou ur?ené pro ko?ky).

Re: Varování pro chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-06-07, 19:18
Hlavn? si najdi veteriná?e, který fretkám rozumí. Nevím odkud jsi, seznam doporu?ených vet? máš v Kam jít na veterinu
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist