Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: ŠárkaK. (IP)
Datum: 2006-03-11, 13:34
Ahoj lidi?ky, prosím o radu: Jak odnau?it mého fre?áka d?lat louži?ky kde se mu zlíbí? Bude mu deset m?síc? a je vykastrovaný, ale stále ho nemohu odnau?it d?lat louže kde se mu zrovna zlíbí. Vždy když se vyhrabe z jeho neoficiálního pelíšku tak za ním musím utíkat a když vydím že za?íná couvat, musím ho popadnout a rychle str?it do jeho záchodu. Není den abych po n?m neuklízela louži?ky. Máte zkušenosti s odstran?ním tohoto problému?

wc+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 21:00.

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-03-11, 15:18
naprosto normální v?c.. práv? jsem koukla k Tcho?in? do klece a nejen, že se semtam snaží zacouvat do záchodku, ale mimo n?j zacouvala taktéž..

nehled? na to, že m? štve tím jejím kuku?em, puste m? ven, ?eknu jí, jdi nejd?ív na záchodek a já t? pustím.. za?ne sy?et, ale stejn? b?ží do chodby ke sk?íni.. lump jeden, ale nevym?nila bych ju !!! za nic na sv?t?!



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 19:09.

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-03-11, 17:17
Práv? p?ed chvílí nám to p?edvedla naše Miky. Zacouvala do rohu a když ji moje drahá polovi?ka popadla, tak jak ji nesla na zách?dek, tak Miky poztrácela cestou t?i bobky. Te? trucuje, protože je zav?ená v kleci. :o))
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-03-11, 17:19
To se nám posledn? taky stalo - p?ítel si všiml d?ív - a jak po ní sko?il ('m? jí bylo líto, být mnou, tak ji radši nechám to dod?lat a až pak zav?u - protože to stejn? nepomáhá), drapl jí a nesl do klece, tak šup a bobek byl na podlaze.. hehe, ale jinak vladimíre, to si to musíš um?t ud?lat - naše milounké zví?átko spinká .. :o) a i když si ji vezmu z klece, aby spinkala na m?, stejn? se po chvilce probudí - kde je pelíšeK a jde zase spát =)

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2006-03-12, 16:41
Šupi pravideln? vykoná pot?ebu n?kolik milimetr? od záchodku :o()

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2006-03-12, 19:06
My máme taky tento problém jenže Honzík už to dopracoval tak že hovno hodí k mysce a na??rá do ní.

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-12, 19:43
Sarka: chce to trpelivost a odmenovat za kazde spravne doskoceni si na zachod.

Josef nemate malej zachodek - na malych se fretacci toci tak dlouho, az konecne najdou spravnou pozici a to tak ze zadeckem venku..
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: ŠárkaK. (IP)
Datum: 2006-03-12, 20:16
D?kuji všem za p?ísp?vky, u n?kterých jsem se p?kn? pobavila. Ješt? jeden malý dotázek bych k vám m?la. Jsem z Chomutova a ráda bych svého ?árlíka seznámila s jinýma fretkama, ale nikoho s fretkou tu neznám a tak pokud o n?kom víte (m?že být i z okolí, ne jen z CV) tak mi prosím dejte v?d?t. Hledala jsem tu ve fóru n?jaké srazy, ale vždy jsem se do?etla jen o Brn?, Praze, Plzni atd., ale to byly už starý p?ízp?vky, takže bohužel :o( Kdyby jste tedy v?d?li o plánovaném srazu n?kde poblíž budu vám vd??ná.

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2006-03-12, 20:23
Yasmin mám normální rohový záchodek pro fretky Honzovi je 10 m?s.a chodil normáln? na záchod až poslední dobou za?al d?lat naschvály.

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-12, 21:14
Ze by rije, pubertu uz asi mel?
Jinak je vic duhu normalnich rohovych zachodku a prave jedny jsou male pro samici ok a velke idealni pro samce. Ale asi mas tedy ten vetsi.
Avatar

problém
Zaslán uživatelem/kou: jar?a (IP)
Datum: 2006-03-12, 22:08
Zdravím všechny a zárove? prosím o radu.Koupila jsem si fre?á?ka a poradila se jak o n?j pe?ovat,myslím si že se o n?j staráme dob?e,ale i p?es to že ho máme již 5 m?síc?,tak nás stále kouše až do krve.Rádi bychom si ho ocho?ily ale vždy když ho pustíme tak na nás úto?í a jsme pak samej kousanec a mod?ina.Nevíme co stím.Díky za pomoc.[/b]

Re: problém
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-12, 22:18
Po peti mesicich by na vas mel byt zvykly. Chtelo by to napsat vice informaci, jak casto je pusteny, kolik mu je let a z jakych podminek ho mate..
Predpokladam, ze kdyz vas kouse asi se ho docela bojite a tim k nemu pristupujete, to vetsinou ma za nasledek ze fretka se kousnim velmi bavi a je to pro ni hra. Musite ho za kazde velke kousnuti potrestat, okriknout.
Pokud ho mate pet mesicu a od mladete znamena to taky to ze se jako maly ucil co vse muze a cone, ted jeste ke vsemu prisel do puberty a zkousi. Jestli si jeho kousani nechate libit,on toho bude vyuzivat..
Avatar

Re: problém
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-12, 22:39
Jarca koukala sem ze chces fretacka prodat, je to snad kvuli kousani? Podle veku je to presne to co jsem psala - mate ho od maldete a ted je to pubertak, tudiz doporucuju se mu hooooodne venovat, vymazlit a brzy ho i ty jeho pubertalni vyjevy prejdou - hodne stesti a hlavne NEVZDAVEJTE TO!!!
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: pája (IP)
Datum: 2006-03-13, 17:35
Neboj to se nau?í,mi máme skoro v každém rohu papír na který chodí

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Jan?a (IP)
Datum: 2006-03-13, 21:52
ŠárkaK: my jsme od Loun :-)

Re: problém
Zaslán uživatelem/kou: jar?a (IP)
Datum: 2006-03-13, 22:10
ješt? tedy dodávám že ho pouštíme každý den a jsem doma takže nebývá v?bec sám,ale je pravda že se ho ted opravdu už bojím a když ho pouštím tak jen ?ekám kdy m? zas pokouše.Za trest ho t?eba celý další den nepustím a hned ten následující zase kouše dál.P?ipadá mi úpln? vzteklý.Do nedávna vždycky stisknul ale ne do krve jako ted.

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-03-13, 22:22
To, ze ho druhy den nepustis, to ti nepomuze, on si to nepamatuje tak dlouho. pak ma jen vic nevyradeny energie
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-03-13, 22:42
No, když ho celý den nepustíš, to není divu, že kouše. Pro?ti si základní pravidla: unavit hrou a procházkou, hodn? se v?novat (nejmén? 3 hodiny denn?), pokud kousne do krve, tak zav?ít na 5-10 minut (déle nemá smysl) a zase pustit!
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Jana.B (IP)
Datum: 2006-03-13, 22:57
jar?a: když za?ínáš mít z fre?á?ka strach, vem si staré rukavice (t?eba i lyža?ské) a hraj si sním.V rukavicích kousnutí tolik nebolí a ty se p?estaneš bát.Když ale kousne,nezapome? na trest - p?esta? s hrou, cvrnkni ho do ?umá?ku a nebo na 5 min. zav?i do klece (ne déle, aby pochopil souvislost).P?i h?e,když nekousne (m?že to být jen krátká chvilka) ho odm?? tím, co má rád(pastu, pamlsek atd.),op?t musí pochopit, že hra je pro n?j p?íjmem n??eho dobrého.Te? v pubert? by to mohly být hry, kdy bude moci úto?it, nap?. na košt?, hadr, polštá? nabo i pantofle. Fre?á?et se vy?ádí,unaví a na kousání p?estane myslet.
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-14, 00:33
Jde hlavne o to se mu venovat - zavrit ho na cely den to prave stupnuje jeho kousani!!! Ty se mu tim v podstate nevenujes a on si nema kde vybit enrgii.
Ke me se taky jednou taky dostal "kousavej" fretacek.. Malem ho dali do utulku jelikoz moc kousal.. Kdyz sem si ho dovezla domu nekousl me vubec - protoze sem se ho nebala a hlavne sem se mu venovala a navic mel na vyblbnuti me fretky :o)

Pripadne ti doporucuji zajit za nekym zkusenejsim a on ti ukaze jak na fretacka :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 14.03. v 00:35.
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2006-03-14, 09:34
Jar?a:odlož svoje rozhodnuti aspon na mesic.A za?ni svemu freta?kovi venovat vic ?asu.To znamena každy den.A ne jen ho pustit a taky s nim hrat.Za?ni treba i v rukavicich a pak skus nechat jenom jednu.A když spi tak vem ho na ruce a hlad´ ho.Dej mu ke hrani pet lahve,plišaky,mi?ki.
Trestne zavirani u nas trva 5 minut a pelišek jde pry? aby ne šla spat.
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-03-14, 09:41
No a kdyby to fakt nešlo vydržet, kontaktuj Erin ;o) Ví o n?kom, kdo by si s puber?á?kem poradil a s láskou si ho vypiplal. Ale ne?ekej, že si po?ídíš jinou fretku a bude to snazší - takovéhle to bude VŽDYCKY.

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2006-03-14, 10:08
Jar?o, jestli se ho tak bojíš, že ho nechceš, zavolej mi. 603322589
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-03-14, 10:50
Jar?o, jak se ?íká, t?žko na cvi?išti,lehko na bojišti. To znamená, nejd?ív t?žko se zu?ivým puber?ákem a pozd?j lehko s vymazleným fre?á?kem.
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Andra (IP)
Datum: 2006-03-16, 18:03
jar?o, tak tohle mám doma taky, jenomže u Timona je to jak to ?íct...pubertální ?íje. Dávám mu ?as, sice mám rozdrásaný ruce a smrádek v byt? (ochcává, ale ?eká ho kastrace, takže snad to pomine), ale pomalou?ku, ale jist? už za?íná být mazliv?jší, když m? kousne, jdu do jinýho pokoje a zav?u se, p?ítel to zase ?eší po svém, dá mu na zadek(vybral si ho za nev?stu a tak si to za ním vždycky chudá?ek nadržen? kvoká dokud se nezakousne)
Te? ?eším problém s odpadkovým košem, mám ho nat?sno u ledni?ky aby za ni nelezl a u n?j limonády a on se vždycky potv?rka vysápá na ty limonády a spadne do koše.... no roztomilejšího bufe?áka jste nevid?li

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Jajina.jul (IP)
Datum: 2006-03-17, 13:52
[img][/img]

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-17, 23:21
Andra pokud chcete aby se sklidnil, tak kastrace "nepomuze" sice ano vypada to tak, ale to diky tomu, ze fretacek se take dostane do veku, kdy se uklidni a neni takovej pubertak :o)
Kastraci se uklidni v tom ze spis vsude nelita a neznackuje.. Ale i pres to vse moji kluci jsou mazlove, ale to si je panicka napred musi chytit.. :o) S kousanim sem problemy nastesti nemela u nich nikdy..
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-03-18, 23:08
Když jsme si po?ídili Paige, kousala hodn?, až se m? jedna paní ptala, jestli máme doma ko?ku, že i její kolegyn? je tak vždycky podrápaná .. a dnes? Sice ješt? není takový mazel, ale je znát, že už ovládá kousání a i když kousne, tak to není tak bolestivý - jen chytne do zub? a zase pustí (samoz?ejm?, pokud není rozežraná p?ed spánkem, a my ji prost? musíme, královnu, dát do pelechu, protože je zdechlá a sama tam p?ece nep?jde =))
U návšt?v je to jiné, ale spíš si samy ud?lají n?jaké poran?ní, nebo? ucuknou =))
Je to prost? náš milovaný p?lro?ní puber?á?ek ;o)

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2006-04-17, 12:25
ahojky. cht?la jsem poprosit o radu - mám malého fre?á?ka, je mu teprve 7 týdn?. Doma ho mám asi pátý den a za?íná být strašn? agresivní. Kouše už i do krve a po?ád se to víc a víc stup?uje. P?itom se mu snažím opravdu v?novat. První dva dny nebyl v kleci skoro v?bec a te? tam je jen na spaní.

k+mlád?+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 22:40.

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-04-17, 12:34
Agresivita u 7 týdenního fret?te? Tak toho bych se opravdu nebála. (teda toho, že by m? ukouslo ruku ;o) Ale spíš m?že být problém jinde. netrápí ho n?jaký zdravotní problém? t?eba ho jen bolí zuby v tom v?ku by je m?l m?nit. Nebo ho m?že bolet b?íško.
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist