Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2006-04-17, 12:43
No, toho, že mi ukousne ruku se taky nebojim :) ale zase mi p?ijde, že když už takhle malej kouše do krve, tak že až bude vetší, bude to ješt? horší...a prost? jsem myslela, jestli n?co ned?lám špatn?... Jinak t?ma zoubkama to být m?že, to je pravda, to m? nenapadlo...d?kuju :)

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-04-17, 12:57
:o) Zásada u malých fre?at je nenechat hladov?t a po nakrmení mazlit a hrát si. No pokud s tím nep?estane až vym?ní zoubky, tak pomali?ku za?ít ukazovat mez. kousneš víc, napomenout, nejlépe hluboce zasy?et, to by si m?l ješt? pamatovat od mámy. Pokud není hluchý, m?l by na to reagovat. Pokud ignoruje, uchopit za k?ži na zátylku a mírn? prot?epat jak by to ud?lala máma. Takto postupovat až t?eba k odložení na chvilku do klece. On to brzo pochopí a jakmile zjistí, že kousl moc a nikdo si s nim nechce hrát, nechá toho.
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2006-04-17, 14:30
No co máme Montýska, tak už bych se nebála, že až vyroste, bude to horší... když byl malej, kousal jak vzteklej, m?la jsem ruce jak z d?rova?ky...a te?? Už ví, že do pani?ky se nekouše a je k sežrání :)
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2006-04-17, 18:45
Jordi, opravdu d?kuju za vy?erpávající rady :) ur?it? to zkusím... :)
cinderella: no, práv? že kamarád má taky fre?á?ka a je to teda hajzlík, kouše do všech a když byl malej, tak to takovej drak jako ten m?j nebyl :) ale budu teda doufat, že bude jako ten tv?j :)

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-04-17, 20:13
:o) velbloudí žena: No ony fretky jsou teritoriální, jestli on nekouše (ten kamárád?v) návšt?vy ;o) to tožiž dost fretek d?lá. Testuje a jak návšt?va piští ská?e nebo kope nohama je konec a fretka z toho má bžundu a samoz?ejm? kouše. :o) Fretka to chápe jinak než pes. Psa ok?ikneš a pes poslechne, ale fretka ne. Pro ní je to vnik vet?elce do jejího revíru. Fretky takto ?asto napdají i blízké p?íbuzné. Ale samoz?ejm? jsou i vyjímky kdy kdokoliv m?že p?ijít a fretka ho nechá napokoji. P?esto je ale t?eba po?ítat i s tím, že se to fretce líbit nemusí.
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2006-04-17, 21:01
Jordi: no, jak jsem to tak u toho kamaráda pozorovala, tak si dovoluje na všechny, jak na ?leny jeho rodiny (obzvlášt? na jeho bratra je vysazenej :)), tak si i p?kn? kousne do n?ho :) a ob?as to nevypadá jako "kamarádský kousnutí". a to jsem si ?ikala, že já ho budu mít vychovan?jšího a p?itom je to takový kousavý zlobidlo...ale snad to teda p?edtane nebo budeme muset za?ít podle tvých rad vychovávat :) ale jinak je to stejn? zlatí?ko...
a musim ?íct, že když to tady na tom fóru ?tu, tak vás, všichni co o nich tolik víte strašn? obdivuju :))

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-04-17, 21:45
No já mám zlatí?ka. S Frodem to bylo perné, neb byl ze zverimexu. Ztratil p?vod a nikdo neví z jakých podmínek se tam dostal. Vím jen to, že se tam o n?j nestarali jak m?li, báli se ho a omylem ho špatn? vedli, protože ho u?ili na to, aby kousal do rukavice :o( Díky bohu že si pom?rn? brzo uv?domil, že ruka je n?co jiného než rukavice. Je to ale m?j plyšák kde že jsou ty ?asy co si dovoloval a když jsem ho ok?ikla, tak jen p?iv?el o?i a p?itvrdil stisk ... ;o)

Medulka je narozdíl od toho moje slunce, zlatí?ko a mazlivá princezna. S ní to bylo mnohem leh?í. Ona je od chovatelky a ne ze zverimexu. Neprod?lala stresy z odtržení od mámy a sourozenc? aby se dostala do sv?ta bez fretek. šla hned k Frodovi, takže se na n?j hned upjala a navíc nem?la tendence kousat do nás jinak než hrav?. Te? když si chce hrát tak štípe ale nekouše.

A Elfinora je její dcera, ale ta má zase jinou povahu. Taky s ní nebyl problém, co se tý?e kousání a um?la ovládat stisk pom?rn? dob?e. Ale narozdíl od Medulky je to temperamentní divoška. Co ská?e a blbne a ?ádí a nedá si pokoj ani te? co je nakrytá.

S kousáním byl problém pouze u Froda, a to stejné se záchodem. Dlouho trvalo, že jsem mu dokázala vysv?tlit, že skute?n? všude sr... jak se mu zachce nem?že a že to p?ed dve?ma skute?n? není ideální. ;o)

Záv?rem je, že m?sím konstatovat že mám docela hodná zví?ata která nejsou ani vícemén? agresívní v??i druhým lidem. Bohužel s láskou nesnášejí (skorotchýni) protože ona je nemá ráda. Takže cizí d?ti v parku si je m?žou hladit, brát do náru?í, ale (skorotchýb?) nem?že kolem nich ani projít ale tohle já bohužel neovlivním jinak, než tak, že je zav?u do klece a pustím až je ?istý vzduch. Našt?stí tu jezdí jen kv?li doktor?m, takže tu bu? p?espí nebo ne. Tak je pouštím, když není doma nebo to hold p?etrpí v obýváku zatímco fretky jsou všude jinde. ;o)
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-17, 23:34
Mn? se vyplatilo u kousání klepnout p?es ?enich a zaje?et. Pokud to zopakoval, totéž a zav?ít, ignorovat. Vendelínovi m?žu díky tomu odjakživa strkat št?ti?ky di uší, st?íhat drápy, dávat léky, prost? cokoli. NIKDY m? zám?rn? nebo v sebeobran? nekousl (v rámci hry a ?íje, dokud nebyl kastrátem ano, ale moc dob?e v?d?l, že to tak není dob?e:o))).

Do návšt?v a v?bec okolních lidí si kousnul vždycky a provozuje to i nyní - t?žce nemocen - protože fakt ?eká na reakci. Nejvíc miluje mou sest?enku, kterou bohužel vid?l jen 2x v život? - vždy byla zelená hr?zou, v?ešt?la a m?la ob? nohy naho?e na stole - nikdy se mu jí nepoda?ilo po?ádn? kousnout....a tak by bejval cht?l...:o)))

Naopak - nudí ho moji p?átelé (pou?ení:o))) do nichž kouše a kouše a oni nic a nic....

Ale neumí prost? kousat do krve...jen tak cvi?n?:o)))
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2006-04-18, 17:55
já jsem si ho p?ivezla od chovatele a je pravda, že už když jsem si ho vybírala, tak m? hned za?al kousat, takže byl už takhle kousavý hned ze za?átku. ona celkov? ta návšt?va u toho chovatele byla taková podivná, p?išlo mi, že je snad ani nezajímá, kam jejich miminka jdou... na žádné návšt?v? p?edem jsem nebyla a p?ijela jsem si pro n?j rovnou a celý ten odb?r trval asi 5 min. - nejd?íve jsem si ho vybrala (ze 3 fešák? :)), zaplatila, zeptala se, jestli je o?kovaný a potom už se pán tvá?il, jako že už ho mám, tak bych už mohla jít, takže jsem taky šla. ?ím ho krmí jsem m?la zjišt?né už p?edem, to už jsem m?la p?ipravené a další n?které pot?ebné informace taky, to už ale od jiného chovatele. takže nevím...asi je p?ístup každého chovatele jiný. takže b?h ví, jak byl od malinka vedenej. jinak zase musim pochválit - je ?istotnej :) zatim :) ze za?átku, když se ješt? plazil jako "housenka" jsem ho do záchodku dala a když tam vykonal pot?ebu, tak si na m? zakvi?el, abych ho vyndala...sám si ješt? nevylezl. ale te? už tam chodí sám :) samoz?ejm? vždycky dostane n?jakou odm?nu :) jinak s tim kousáním - kouše do všech a jak se zdá, tak nejvíc mu "chutnám" asi já :) i když ono je to možná tim, že ostatní se ho bojí a neblbnou s nim tak, jako já :) každopádn? ješt? po?kám, jak to bude dál a když ho to nep?ejde, tak zkusíme n?jaký ty výchovný prost?edky, jak mi radíte :)

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-04-18, 18:01
Tak tak, jen to nevzdávat, protože fretka je úžasný tvor a stojí za to si její lásku získat i t?eba tím, že ji budeš muset ukázat kdo má navrch. (tedy co se tý?e kousání ;o) protože jinak se dost ?asto stává, že ?lov?k ustupuje ustupuje a pak to dopadá jako v tom vtipu o tom, zda pes smí do baráku ;oD)
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2006-04-18, 22:09
tak ten vtip neznám, ale souhlasim s tebou :) je to báje?ný zví?átko a i kdybych m?la nosit rukavice a tlustý ponožky (nebo dvoje na sob? :)), tak to ur?it? nevzdám :)

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-18, 22:43
vtip o psovi, jak nesmí do baráku najdeš na vlákn? Vtipky :o)
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2006-04-19, 19:10
Lidi když jsme tu u rad... možná jsem neznalec, ale mám dotaz... Zjistila jsem, že Montýskovi se t?ep?j vousky... normáln? jako když se rozdvojujou kone?ky vlas?... u mn? to je vy?ešený rychle, vezmu n?žky a šmik šmik... ale u fretky? nem?že mu to t?epení n?jak vadit? co když se rozdvojí úpln? celej vous? Tak prost? vypadne a naroste novej?
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-04-20, 09:17
Mám taky dotaz a nenašla jsem na toto téma speciální vlákno :o)
Te? když je Meggie b?ezí a d?sn? pelichá, zjistili jsme, že má 10 bradavek (v knize jsem se do?etla, že fretky mívají obvykle osm). To by možná nebylo nic moc divného, jenže ona má na jedné stran? 4 a na druhé stran? 6 bradavek. Ty "nadbyte?né" má naho?e na b?íšku a jsou jakoby menší a mén? výrazné.
Je to normální? Pozastavujeme se hlavn? nad tou asymetrií. Nejsou s tím spojené n?jaké problémy?

b?ezost+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 15:17.
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Lorinka (IP)
Datum: 2006-04-20, 09:30
Mirim Moli jich má zase sedm. ?íkám jí, že má cecík? tolik co pravá beruška te?ek, takže mám fretku berušku :o)
To asi zjistíš až budou mali?ké, jestli jsou všechny cecíky funk?ní. Jinak tyhle anomálie jsou i u jiných zví?at. Naše fenka m?la taky dev?t cecík? a št??ata si nest?žovala, mlí?ko teklo ze všech.

[forum.fretka.cz]
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-04-20, 09:33
Vousky: Nem?lo by mu to nijak vadit, stejn? jako ?lov?ku nevadí rozt?epené vlasy. Asi si je n?kde olámal p?i pr?zkumu. Za ?as vypadnou a narostou nové.
Cecíky: Není to ?asté, ale stává se to a není to nic proti ni?emu (n?kdy se nadpo?etné bradavky objevují i u lidí!) Je to zp?sobené tím, že bradavky se zakládají na mlé?né lišt? v prenatálním vývoji a n?kdy se holt vyvine na každé stran? jiný po?et. Ni?emu to nevadí, mohou být (ale nutn? nemusejí) pln? funk?ní.

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2006-04-20, 11:23
Díky za info, hned jsem klidn?jší :)
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-04-20, 11:34
No Med má taky mírnou nesymetrii ve strucích. Teda má na každé stran? 4, takže celkem 8, ale má je v r?zných vzdálenostech. ;o) Všechny pln? funk?ní ;o)
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-04-20, 11:59
Zábavné je, že když jsme kdysi Meggie cecíky po?ítali ješt? p?es zimní kožíšek, napo?ítala jsem 8 a p?ítel 12. Bylo to tím, že já jsem po?ítala jen levou stranu a on pravou a pak jsme to oba násobili dv?mi. Prost? nás nenapadlo, že na prot?jší stran? je jiný po?et!
:o)))
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-04-20, 14:30
Prost? si z vás d?lá srandu ;o) No, ale koho by to u fretky p?ekvapilo, že?

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-04-20, 20:42
Dobrý den,mám takovou ryze laickou otázku:v kolika m?sících p?estává fretka r?st a dosahuje velikosti dosp?lého?Mám dnes 7 týdeního chlape?ka a jelikož za týden,co ho mám nabral 100g,zajímá m? kolik jsešt? p?ibere.Dnes je mu p?esn? 7 týdn? a váží 510g.Není to spíš Otesánek?Je to normální?Díky za p?ípadné odpov?di

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2006-04-20, 20:50
Chlape?ek? Nevim v kolika m?sících, ale myslim že kluci mívaj klidn? 1,5 - 2 kg :o))) (Kdyžtak m? opravte)
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-04-20, 21:22
Vašek (nebo Ruda?) od Ivy Dolhy m?l (když jsem ho vid?la naposledy) dv? kila dvacet :oD a byl úžasnýýý
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-04-20, 21:44
frodo od paní š. m?l v roce 3, slovy T?I(!!) kila!
taky úžasnej, škoda jen, že se nedá po?ítat mezi ?istokrevný fretky, protože je ur?it? K?ÍŽENEJ S MEDV?DEM!! :o)))

omlouvám se paní š. i medv?dovi a OPRAVUJU..... FIDO!!! FIDO... nikoli frodo......
(to jsem tak zblblá z toho froda, že jsem to jebla i sem)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Martina dne 24.04. v 15:29.

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-04-20, 22:20
Mojí kluci m?li v 7 týdnech 500g takže to ur?it? není nadváha ale normální váha ;o)
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2006-05-15, 10:32
Ahoj cht?la jsem se zeptat jestli máte n?kdo zkušenost s tím že fretka zlobí když jí po?ídíte novou klec? P?ed t?emi dny jsem našemu tcho?ovi po?ídila novou a opravdu obrovskou klec první den a noc bylo vše OK ale te? za?al ?ádit jak smysl? zbavený - vysypává záchod do toho nasype misku s granulema p?ípadn? p?idá konzervu a celý to rozhází po kleci , když ho vypustím tak pos ... a po??rá celý byt - záchody odstr?í a jde za n? , zkoušela jsem ho vrátit do té staré ale nepomohlo to - kdyby takhle ?ádil ve dne je to celkem jedno ale on tyhle sporty provozuje p?edevším v noci takže se nevyspíme ale prevít se p?es den vychrupne - odpo ud?lá bordel který já uklidím a nastoupí no?ní sm?nu p?iznám se že jsem mu naplácala což m? dost mrzí protože to stejn? nepomohlo je mu 11 m?síc? takže n?co bude asi puberta a ?íje - není kastrovaný ale do te? se choval rozum? takže nevím co se stalo ......... za radu díky

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-05-15, 10:48
Hanca: Když oni jsou klucí v tomhle v?ku ob?as zralí na zabití... ;o) A co teprve, když jste mu po?ídili novej bydlísek, ve kterém se dá takhle úžasn? ?ádit! Vy z toho snad nemáte radost? On se ur?it? náramn? baví ;op A možná také trochu trucuje...a možná také trochu puberta...a možná také trochu ?íje... ;o) Vydržte, chce to pevné nervy! Pokud musí v kleci spát, pokuste se jí dát do vzdálen?jší místnosti (pokud je to možné), odkud v noci nebudete slyšet, jak ?ádí. Nebo si kupte špunty do uší ;o) Ve?er se ho snažte hodn? unavit hrou. A vysv?tlovat a trestat a hlavn? odm??ovat, za každý sebemenší dob?e vykonaný ?in.
Neboj, ono ho to p?ejde. Pevný nervy!
Avatar

Re: Dobrá rada
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2006-05-15, 11:41
jo jo já vím ale p?ežít tyhle nápady je ob?as náro?ný :o)))) myslím že se mu docela v?nujeme chodíme s ním na procházky ráno i ve?er a pokud jsme doma tak je samoz?ejm? pušt?nej i když te? se vlastn? sám omezuje vlastní ?u?áckostí protože pokud se n?kde po??rá tak ho samoz?ejm? drapnu a vrazím do klece - jak jsem se do?etla tady, na noc je zav?enej aby ho náhodou nenapadlo pokoušet se srazit klec s Matyldou - mor?e, p?est?hovat jeho klec je bohužel pon?kud nemožný - je fakt velká a jinam se mi nevleze :o((((((((( každopádn? dík už jen to že jsem to sem napsala mi pomohlo :o)))))))



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 13:26.

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist