Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-01-06, 11:26
No, leda bych mu tonavon?la okurkou nebo hroznovým vínem...:-) To je jeho milovaný. Nikdy o rýži, vlo?ky, apod. nestál a kdyby m?l pojít, tak to do huby nevezme....No, ale neva, te? baští ty dietní granule, docela se divím, protože jiný než svoje nebaští a tyhle mu celkem jedou, našt?stí. Ale nem?že mlsat, žádný dobroty, nic. Dneska odpo jdeme na další injece, to bude zase boj. Dneska jsme koukali na dokument, jak osm chlap? drží obrovskou krajtu...My jsem t?i na malýho tcho?e a máme co d?lat:-)

Re: Zvrací (zán?t st?ev)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-01-19, 07:51
Moc prosím o radu!
V?era nám za?ala 8m?sí?ní fretka zvracet. Byla to hn?dá kaše (granule) a nestrávená syrová mrkev. Nejprve jsme mysleli, že jí nesedla práv? ta mrkev. Byla celkem aktivní, ve?er si hrála, kvokala, honila se s námi... Nedali jsme ji najíst, a? se žaludek uklidní.

Kolem p?lnoci mi ji p?ítel p?inesl do postele, že divn? p?ežvykuje a mlaská (p?esn? jako když jí granule). Cht?li jsme ji prohlídnout, jestli ji neuvíznul kousek jídla na pat?e nebo za zuby a dráždí ji. Než jsme to stihli ud?lat, pozvracela nám pyžama. Tentokrát zvracela jen tekutinu, vodu, kterou ve?er vypila. V tlami?ce ani v krku jsme nic nenašli, znovu se napila a šla spát.
Ve ?ty?i ráno m? probudila dalším zvracením, op?t tekutina, trochu nažloutlá, z?ejm? voda a žalude?ní š?ávy. Zjistila jsem, že to p?ežvykování má z?ejm? z té kyselé pachuti na jazyku. Ráno se mnou necht?la ani vstávat, byla unavená, op?t se trochu napila.
Te? ji hlídá p?ítel, a pokud zase vyzvrací vodu, jdeme okamžit? k vetovi, aby nebyla dehydrovaná.

P?ed 14 dny byla nachlazená, kýchala, teklo jí z nosu, vet p?edepsal antibiotika - Synulox v tabletách - my jsme p?idali Tatranský pr?duškový ?aj. Objektivn? se to zlepšilo.
Od ned?le jsme ji za?ali dávat trochu vitaminové pasty Junior pro ko?ata od Gimpetu. Chutná jí.
Nevíme o ni?em nestravitelném, jedovatém, nejedlém, co by poz?ela.
Zdá se nám, že kaká jako obvykle, v posl. n?kolika hodinách sice mén?, protože nic nejedla.

M?la Vaše fretka stejné nebo podobné p?íznaky? Uvítám jakoukoli dobrou radu, názor, podporu...
D?kuji za nás i za Meggie.

trá+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 00:28.

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2006-01-19, 07:55
Mirim.: chce to veteriná?e

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-01-19, 09:07
Mirim, rozhodne by som šla k vetovi , môže to by? nejaká viróza. Už sa to tu teraz u fretiek objavilo.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 19.01. v 12:02.
Avatar

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-01-19, 09:41
Pokud se ukáže, že je to viróza, cht?la bych v?d?t, jaká by m?la být lé?ba. Náš vet je celkem fajn, specializuje se na drobná zví?ata, což ale taky znamená, že nejvíce zkušeností má s pejsky. Meggie nebyla první fretka, kterou vid?l. V?d?l, proti ?emu se fretky o?kují, jaké jsou problémy s ?íjí u sami?ek.., o Canvacu ale nic netušil, ?ekl, že je to dobré v?d?t, ale že stejn? o?kuje (NAŠT?STÍ) ne?ím jiným. Nechci ho kontrolovat, ale víc hlav víc ví. T?eba by bylo pro nás lepší v?d?t, jaká vyšet?ení by m?l Meggie ud?lat. Hlavn? chci vylou?it ty nejhorší alternativy.



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 22:08.

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-01-19, 09:48
ur?it? rychle dobrýho veta!
nebylo v poslední dob? o?kování? ale to asi ne, když meggie m?la virózu. pokud p?ece jen bylo, zkontrolovat, ?ím byla o?kovaná (nebyl to canvac?!?)
podobné p?íznaky popisuje majda v tomhle vlákn? ... [forum.fretka.cz].... tuším, že to byl zán?t st?ev nebo žaludku a její kryštof se nakonec uzdravil... :o)

psaly jsme soub?žn? - tak koukám, že o canvacu víte. to je dob?e, protože to by asi byla kone?ná...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Martina dne 19.01. v 09:53.

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-01-19, 10:36
Martina: Díky za tip. Opravdu to vypadá podobn? jako u Kryšt?fka od Majdy. Zatím bych ucpání st?ev odsunula jako mén? pravd?podobné, protože Meggie kaká - vzhledem k situaci - normáln?. Taky m? moc ut?šuje, že se z toho Kryšt?fek dostal.
Mohlo by se nachlazení rozvinout v zán?t st?ev? Nechci sý?kovat, ale mám pocit, že poslední hovínko p?ed mým odchodem do práce bylo kapi?ku jakoby potažené bílým (?hlen?) povlakem. Mohlo by tohle signalizovat zán?t ve st?evech?

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-01-19, 10:53
Ur?it? zajdi co nejrychleji k veteriná?i, aby se nic neprošvihlo, ale nemusí to být nutn? nic vážného. Mn? se n?co podobného stalo v listopadu. Jeden z mých fre?ák?, Matýsek, za?al zvracet. Opravdu moc oškliv?., takové to zvracení, že máte pocit, že se žaludek obrací naruby. Byl z toho chudák navíc ješt? strašn? zmatený. Asi za dv? hodiny to zopakoval, tak jsme let?li na veterinu. Dostal injekci a léky (Ranital + Degan), pak už byl v po?ádku. Po t?ech dnech bez problém? jsem vysadila dietu a vrátila mu granule. Vrhnul se na n?, a než jsem mu v tom sta?ila zabránit, hystericky je zhltal a poblil se znovu. Takže znovu dieta, ale tentokrát s osvícen?jším p?echodem na normální jídlo. No, a od té doby je v po?ádku. V dob?, kdy se to stalo, sice trochu pelichal, ale dostával denn? Bezopet. Dodnes nevím, ?ím to bylo. Jediný následek je, že od té doby má tendence roznášet jídlo po byt? a schovávat ho na horší ?asy (z?ejm? pro p?ípad další diety).
Avatar

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Vojta (IP)
Datum: 2006-01-19, 11:01
Mirimi: Každá dobrá rada drahá...

Snad Ti pom?že toto:
[forum.fretka.cz]
[forum.fretka.cz]
[forum.fretka.cz]
[forum.fretka.cz]
Ale bez veta se to zatim nikdy neobešlo... Držim palce...
Avatar

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Ter?a (IP)
Datum: 2006-01-19, 12:06
Mirim - nasi dva milacci maji ted take nejakou virozu, vet rikal, ze ted dost radi mezi psy a fretky ji snadno chytnou...
Dostali jsme antibiotika (injekci) - v utery prvni, vcera dalsi a dneska mame dat dalsi.
Dulezite je sledovat nejen jestli zvraci, ale zda ma prujem a jake pripadne bobecky. Nasi tchorici maji ted uplne zelene, prujem je uz ale po nasazene diete pomalu prechazi. Popelka zvracela jen prvni den = utery rano a oba pak prujem.
Avatar

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-01-19, 12:24
Aktuální stav: P?ítel psal SMS, že se Meggie op?t 2x za sebou pozvracela. Už nepije, jen spí. Hovínka nejsou ?ídká, ale nažloutlá a potažená jakýmsi hlenem. Volala jsem vetovi, má te? polední pauzu, ale odpoledne nás bude ?ekat. Opravdu to vypadá na virózu a zán?t žaludku ?i st?ev.
Chudinka moje malá! Ale dobré je, že víme, jak to vylé?it, a taky si myslím, že nejdeme moc pozd? (do 24 hodin po 1. p?íznacích).
Jen pora?te, co jí máme dávat k jídlu.

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-01-19, 12:42
Mirim, hlavne musí dostáva? tekutiny, aby nebola dehydratovaná, u psov sa mi osved?il namiesto vody slabý ruský ?aj.
Avatar

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2006-01-19, 15:12
Miriam, moje Albinka porad zvracela na prelomu rijna a listopadu. Byl to zanet zaludku. Tri dny si pobyla na klinice v Brne. Rozhodne nic nepodcenuj. Kazde vzraceni u zvirete vede k dehydrataci. Ted uz beha a kouse mamku. Jsem ted v Anglii takze pokud chce obcas pohlazeni, musi to mamce dovolit. Je to proni urcite hrozne nechat se hladit od nekoho jineho nebo ode me. Ale hold ma ted smulu.
Avatar

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-01-19, 15:42
Virózy opravdu ?ádí. Rozhodn? zatím nic k jídlu nedávejte, zab?hn?te k vetovi, asi dostanete osv?d?enou kombinaci Ranital+Degan. Možná i Hills ad konzervi?ku, pokud ne,va?ené ku?e je nejšetrn?jší - za?ínejte s krmením po troškách a opatrn?. Do vody na pití m?žete p?idat troši?ku Glukopuru.

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-01-20, 09:32
Tak jsme byli v?era u veta. Vypadá to opravdu na zán?t žaludku. Když vet Meggie prohmatával, tak chvílemi k?u?ela. Dostala 3 injekce - Intramicin, Dekadreson, Degan (snad jsem to po n?m p?e?etla správn?, ten rukopis!). P?i 1. injekci k?ukla, p?i 2. pustila pušíka a p?i 3. nám roz?ilen? vynadala. P?estala zvracet, pije velmi málo, nejí v?bec nic (dokud nedokáže pít, nedávali jsme jí ani jídlo), hovínka jsou ?idší, tak nap?l pr?jem a p?echázejí už ze žluté do zelena.
Je stále v pelíšku, bu? spí nebo jen tak leží. Dojde si na záchod, vyleze v kleci na horní patro. ?asto p?ežvykuje naprázdno - možná ta pachu? ze žaludku, možná žíze? a vysušená sliznice, nevím...
Máme p?ichystanou va?enou rýži s dušeným ku?ecím masem (p?edem mletým) a troškou rozmo?ených granulí.
Dnes odpoledne jdeme na kontrolu. Doufám, moc doufám, že ji p?es víkend dostaneme z nejhoršího.
Kolik toho Glukopuru do misky vody - kávovou lži?ku, 1/2 lži?ky, nebo ješt? mén????

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-01-20, 09:59
chudinka malá :o((
doufám že se rychle uzdraví. Pohla?te ji za nás.
Ty rozmo?ené granule rad?ji ne, nebylo by to asi moc dietní !! A toho glukopuru myslím asi jen na špi?ku nože.
Pozdravuje taky ospalec Miky :o))
Avatar

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-01-20, 17:41
mirim,
že meggie nejí, by nebyl takový pr?švih jako to, že NEPIJE. snažte se do ní dostat hlavn? tekutiny - t?eba injek?ní st?íka?kou.
je to stejný jako s lidmama - taky vydrží dýl o hladu než bez vody...
jinak držím palce, aby bylo meggie líp! :o)

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2006-01-21, 01:28
to mirim: rozhodn? pití NUTIT!! INJEK?NÍ ST?ÍKA?KA JE NEJVHODN?JŠÍ!! Ne?ekejte že se rozpije sama, takhle se jenom ješt? více dehydruje!Tomu, že p?evážn? leží, nebo spí se ?íká apatie a zna?í, ze zví?átko nemá dost energie - mimo jiné i tím, že je vysušeno. Vodu v p?ípad?, že nepije v?bec, je nutné podávat i v noci!
Avatar

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-01-21, 18:20
Mirim:
GLUKOPUR - slouží k dodoání energie. Dávkování: na sklenici vody, 3 dcl (a více) 1 lži?ka Glukopuru.
Pít Meggie opravdu musí! Krom? ?isté vody a vody s glukopurem (nep?eže?te to) m?žete, v rámci lepší chuti a dodání alespo? n?jakých živin, ud?lat VÝVAR Z KU?ECÍCH PRSÍ?EK (ne z kostky bujónu!...).
Pokud nechce Meggie pít sama, opravdu jí dávejte pít st?íka?kou. Sice se nejspíš bude kroutit a pití bude všude možn?, jen ne v tlami?ce ;o) ale dá se to zvládnout.

DIETA: p?i pr?jmu a zažívacích problémech je s výhodou nechat fretku první den hladov?t (sama v?tšinou ani nemá chu? k jídlu). Musí ale mít neustálý p?íjem tekutin! Ku?ecí vývar (ne mastný!) je vhodný hned od za?átku diety.
Druhý a další den, dle stavu, dávat POUZE va?ené ku?ecí prso - je to nejdietn?jší strava. Až teprve další dny za?ít p?idávat k masu rýži a ješt? o n?co pozd?ji mrkvi?ku = postupné zat?žování trávicího traktu.
Po?ítejte také s tím, že pokud pak bude pouze na va?ené strav?, bude mít mnohem menší pot?ebu pít a nejspíš si všimnete, že i mo?í víc než obvykle. Je to tak v po?ádku, protože hromadu tekutin získá z va?ené stravy, oproti stravování se sušenými granulemi.
Držíme palce, a? je brzy lépe!

die+



Celkem upraveno 7×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 22:19.
Avatar

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-01-23, 07:38
D?kuji všem za podporu a rady.
B?hem víkendu se nic moc nezm?nilo. V pátek dostala spoustu injekcí - antibiotika, léky na uklidn?ní žaludku a 4 nebo 5 injekcí tekutin pod k?ži. V sobotu jen atb a tekutiny. Nem?la v?bec pot?ebu pít, dá se ?íct, že utíkala p?ed vodou jako splašená. Musím se p?iznat, že jsem v sobotu ve?er m?la t?žkou chvilku, kdy jsem zalezla do postele a bre?ela jak malá. Zdeptala m? hlavn? ta spousta injekcí, strupy na jejích zádech, ta naprostá apatie, navíc m? za?la kousat, protože na n?kom si tu frustraci vylít musí. Mám prokousnutý ret a tvá? - musela jsem jí doslova vypá?it ?elist, aby m? pustila! Ale nezlobím se, zví?átku nevysv?tlíte, že ho necháváte bodat pro jeho zdraví. V ned?li ráno jsem vstala s odhodláním, že jestli se "ta malá potvora" rozhodla um?ít, já jí to rozhodn? zatr... ztížím! P?esn? jak mi tady radíte (aniž bych to v?d?la), za?ala jsem Meggie nutit k pití, zpo?átku to byl boj, v?era ve?er už ?áste?n? rezignovala, napila se z napáje?ky, dnes ráno z misky. Nemáme ale vyhráno, sama od sebe k vod? nechodí. Ten ku?ecí vývar nás našt?stí taky napadl, takže to bude další boj. V?era jsme už injekce s tekutinou odmítli.
Smutné je, že jsme te? na ja?e plánovali mlá?átka, ale pokud nebude Meggie v kondici, odložíme to na pozd?ji. Vet ?íkal, že ošet?oval jednu fretku se stejnými p?íznaky, taky se necht?la lepšit, trvalo to 3 týdny, než ji z toho jakž takž vypiplali.
Trápí m? ale jedna v?c, kdykoli nabídneme Meggie n?co k pití nebo jídlu, za?n? tak divn? žvýkat, jako když žvýkala granule, v tlami?ce p?itom nic nemá. Vypadá to spíš jako n?jaký reflex, nebo psychická záležitost...snad roz?ilení?
Chci se zeptat, pokud jí stále budeme jídlo a pití nutit jemným násilím, dostane sama chu? to zkusit? Nebylo by dobré, aby se pro ni potrava stala traumatem.
Ješt? jednou díky a držte nám p?sti!

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Tomas (IP)
Datum: 2006-01-23, 08:44
Musim rict, ze my jsme prozili s nasim fretakem neco podobneho pred koncem min.roku.
Viki zvracel, pak prestal zrat a nakonec i pit. Jenom lezel a nebyl schopny stat ani na nohou (asi jej bolelo bricho). Hned druhy den jsme s nim byli na veterine (vyhoda je, ze jsme z Phy a mame velky vyber) na Sejdru. Tam si Viki polezel 2 dny na kapackach a s antibiotikama, ktere pak bral jeste tyden injekcne. Byl to nejaky zanet strev.
Trvalo to jeden den a uz byl dehydrovany - s tema malyma zviratkama je to opravdu dost osemetne, protoze nemaji z ceho brat rezervy. Opravdu se nevyplati takove stavy podcenovat.

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-01-23, 11:57
mirim,
zase je to asi podobné, jako s lidmi - když nejsou schopni ani pít, musí dostávat infuze. a to by znamenalo nechat meggie n?kde na klinice.
to, že se jí p?i pohledu na jídlo a pití chce zvracet (p?ežvykuje a sliní), je asi práv? tím, že má tu zkušenost - cokoli sní a vypije, vyzvrátí a to není nic p?íjemného. k jídlu bych jí moc nenutila, ale pít musí, bohužel... kdyby ale m?la všechnu tekutinu vyzvrátit, musíte to n?jak ?ešit :o(
až jí bude trochu líp, ur?it? zase za?ne jíst i pít sama - ku?ecí nebo hov?zí vývar je dobrý nápad.
držím palce, aby se to kone?n? za?alo obracet k lepšímu.

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-01-23, 14:40
Mirim: To je nám líto, že Meggii ješt? není lépe, ale pokud se fretce takovýmto zp?sobem rozhodí trávení, chvilku to trvá, než se zase dá dohromady. Vydž!!! A klidn? si i pobre?, prožívali jsme s Krakenem podobné chvilky (já v?etn? toho bulení ;o). Také necht?l pít sám, natož ze st?íka?ky. To byl boj! Drželi jsme ho dva, p?i krmení bujónem ze st?íka?ky. Kraken se kroutil jak žoužel, (i když chvíli p?edtím vypadal, že sám nezvedne ani hlavu), bujón lítal všude, Krak d?lal vše možné proto, aby se mu do tlamy nedostala pokud možno ani kapka....prost?, chce to nekompromisn? fre?uli "zalehnout", znehybnit, str?it st?íka?ku do tlami?ky a po troškách bujón vst?ikovat. Pokud možno udržet tlami?ku zav?enou, a? to nevyplivne. Pro jistotu nedávejte nejednou víc než 10ml (i to je, ?ekla bych, na la?ný žaludek celkem dost), pak by Meggie zvracela ur?it?. Pokud se pozvrací, dejte jí chvilku (cca 20-30min) oraz a pak dávajte pít dál. Pokud zvrací, tak rad?ji po menších dávkách a ?ast?ji. A chvalte ji, jak je šikovná a chvalte :o))) Zjistili jsme také, že bujón pil ochotn?ji, když v n?m nebyly v?bec žádné kousí?ky masa! I ty nejmenší kousí?ky mu nejspíš zvedaly žaludek.
To p?ežvykování d?lal Kraken také, myslím že je to v po?ádku, že se nic špatného ned?je...prost? se jen fre?uli dostalo do tlamy n?co, co tam sama necht?la a navíc jí není dob?e, je slabá a nervózní...
Trauma z toho, že jsme ho nutili pít Krak rozhodn? nezískal. Jen co se mu ud?lalo lépe, futroval se granulema jak nezav?ený ;-) až jsme ho museli krotit, aby to hned z kraje nep?ehán?l...
Podkožní injekce dostal Krak také. Jsou dobré v tom, že fre?uli zavodní, když nechce pít, aniž by se musely dávat infuze a fretka tím pádem hospitalizovat. Jen je zde (sice minimální ale je) ririko vzniku podkožních absces? ( v oblasti vpichu by se ud?lala teplá boule).

Hodn? št?stí a pevné nervy v lé?ení a brzké uzdravení!!!!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Vendula R dne 23.01. v 14:44.
Avatar

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-01-24, 10:29
Vendula R: Moc d?kuji za rady. Je mi hned trochu líp, když ?tu, že m?l n?kdo stejné problémy jako my a dopadlo to dob?e :o)
Od v?erejška Meggie dlabe ku?ecí vývar, jako by v život? snad ani nic jiného nejedla. A to bývala tak vybíravá! V?era p?išla sama k napáje?ce a napila se. Zírali jsme na ni v n?mém úžasu. A ?lov?k si pak ?íká, jak málo sta?í ke št?stí - prost? jen vid?t fretku pít :o)
U veta v ordinaci už dneska ráno vládla o poznání lepší nálada, protože jsme pro n?j kone?n? m?li pozitivní zprávy.
Zm?nilo se hodn?. Meggie zhubla asi 150 g, má te? n?jakých 860 g a k?že na ni visí jak velký chlupatý svetr. P?i ch?zi má trochu nejisté zadní nohy, ale nijak jí to v?era nevadilo, obešla všechny své spižírny v byt? a spo?ítala si uschované granule :o) Je slabounká, ale má zájem o okolí, není apatická. V?era p?i úklidu klece mi 2x zdrhla ven, a když jsem ji "lovila", zdálo se mi, že na m? kvokla. Ale mohla to být i halucinace.
D?kuji, že jste drželi p?sti, ur?it? to pomohlo!

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: EREBUS (IP)
Datum: 2006-01-24, 15:33
Milá Mirim, držím Ti p?sti a to i na nohou,ale prosím T?, abys nekomolila její jméno, jmenuje se -MAGIE-... A je na tom již mnohem lépe, dnes dostala chu? k jídlu a sn?dla 3.celé lžíce dr?bežího vývaru s rozmixovaným prsí?kem. M?am, jak ta se oblizovala...

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-01-24, 15:40
Erebus (autobus): P?esta? mi kecat do toho, jak tady píšu o naší MEGGIE! Jsem ráda, že jí chutná, akorát to nebylo prsí?ko, ale stehýnko, ty chytráku :o)
PS: Kdo nepochopil, to se jen má drahá polovi?ka vloudila do diskuze :oP No jo, už nám otrnulo!

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-01-27, 12:49
Pro všechny, kte?í sledovali vývoj nemoci naší Meggie:
Pomalounku se fre?ule dostává do formy. Je to ješt? taková vyhublá myška, ale už ?ile pobíhá po byt?. V?tšinou roznáší granule do všech možných kout?, asi jako železnou rezervu pro p?ípad další hladovky. Hraje si, kvoká na nás, ovšem hlásek má jako konipásek a jazý?ek jako okv?tní plátek. Celá se jakoby n?jak zcvrkla. Ale hlavn?, že už baští a pije! Te? ji musíme akorát víc hlídat, protože s tou svou malou prdelkou se dostane, kam d?íve ne.

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-01-27, 14:04
:o) Mirim: Tož to je paráda. No co, stejn? brzo bude jaro, tak snad tolik neva, že shodila n?jaké to deka. Hlavn?, že je už veselá. Jo, jakmile zjistí, že už to jde, tak to bude zkoušet. ;o)
Avatar

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-01-31, 13:52
Tak jsem tady s ješt? jednou otázkou.
Jak už jsem psala, Meggie b?hem nemoci zhubla, te? váží 860 g a stále se na téhle váze drží (my ženské bychom jí mohly závid?t :o) Nicmén? bych stejn? byla radši, kdyby trošku p?ibrala. Samoz?ejm? jí nechci dávat n?jaké sladké a tu?né v?ci, které fretky nesmí. Nemáte n?jaký nápad, ?ím bych ji mohla zdrav? vykrmit?

Re: Zvrací
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-01-31, 14:40
Mirim: Ahoj! Jsme rádi, že se Meggii už opravdu da?í dob?e!
860g je na fret?í hol?i?ku hodn? slušná váha, tak ne?ešte a nep?epínejte ;o))) Vzhledem k tomu, že jaro je skoro za dve?mi, tak fre?ule obecn? te? za?nou spíš špí?ky shazovat, než nabírat. A to hlavn? klucí, u sle?en by ten zimní a letní rozdíl ve váze nem?l být tak markantní, tak se nebojte, že budete mít v lét? místo fretky žížalu. Navíc, žížaly nejsou chlupaté, takže si to ur?it? nikdo nesplete ;oP
Kvalitní fret?í granulky jsou to nejlepší, co jí m?žete dát.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist