Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7
SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-( ..... (gastroenteritida)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-07-25, 09:11
Holkdy, pot?ebovala bych pomoct a poradit. Ve ?tvrtek minulý týden jsem si všimla, že Kryštof moc nežral, v pátek byla misti?ka s granulkama netknutá, zvracel po?ád pospával, ani moc nepil...
V sobotu jsem byli u p.doktora Krále, ?íkal, že je dehydratovanej, hubenej (fakt je jak kost a k?že) píchnul mu n?co na zavodn?ní a antibiotika... dv? hodiny potom Kryštof zvracel, ale tak, že to z n?j lítalo metr daleko. Volala jsem na Šejdr, paní doktorka ?íkala, že kdyby zvracel ješt?, máme p?ijet...
Pak už nezvracel, jeli jsme tam až ráno, ?íkala jsem si, že bude lepší, když mu ud?lají rentgen. Na rentgenu nic nebylo, dostal další dávku antibiotik... a dneska tam jedeme odpoledne, to tam mám být p.doktorka Chylíková...
vodu do n?j dostávám st?íka?kou, v?bec nežere, jenom ob?as lízne trošku Calopetky. Jednak jsem se cht?la zeptat, jestli nevíte, co by to mohlo být (ale když neví ani veteriná? :-() a pak bych do n?j ráda dostala n?co k jídlu, ale co? Normáln? žere jenom granule a meloun.... tak n?co, co bych do n?j mohla dostat injek?ní st?íka?kou, po?ád jesnom spinká, mám o n?j moc velký strach ........

trá+



Celkem upraveno 6×. Poslední úprava: martina dne 27.06. v 23:59.

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-07-25, 09:22
Bohužel ti neporadím a je mi frete?ky líto, ale chci jenom ?íct, že skoro p?esn? totéž mám doma te? já k dispozici v lidské podob? - sta?í si p?e?íst t?h. vlákno. My jsme s pr?b?hem o týden dál, kdy se nezvrací a strava už normáln? prochází jak má, jenom se nevzt?ebává a ?lov?k hubne. Když uvážím že ?lovek i fretka jsou savci, takže je-li to nap?. n?jaká viróza (na kterou máme podez?ení my), m?že to být klidn? ta samá. Už jednou se nám tohle stalo a v Karolín? onemocn?ly fretky i já v podstat? úpln? tímtéž... Takže "hlavu vzh?ru" !!!



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 20:13.

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-07-25, 09:23
Mam strach, jestli n?co nesežral co mu uvízlo ve st?evu, podobné p?íznaky m?la Eris, když ukradla a sežrala jikry s kusem mikroténového sá?ku. Bez p?ístroj? to vet nepozná, takže na Šejdr, možná to rozezná sono - . Držím všechny ?ty?i palce. Zkoušej do tlami?ky po troši?kách šípkový ?aj s glukopurem, u nás to pomáhalo.
Avatar

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-07-25, 09:29
Erin, v sobotu mu d?lali na Šejdru rentgen..nic tam není vid?t....:-(

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-07-25, 09:35
To majda: V BA sme mali pred ?asom ochorenie fre?á?ka s presne rovnakými príznakmi. Bol aj na RTG ?i SONO presne sa nepamätám, nález nagatívny. Nakoniec sa zistilo že zjedol ?ereš?u aj s peckou - pecku naš?astie vykakal - uzdravil sa. Obávam sa, že niektoré materiály nemusia by? vidite?né na RTG or SONO.
Avatar

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-07-25, 09:38
Johanko, proboha nestraš m?, ale je divný, že ani po t?ch antibiotikách se jeho stav nezlepšuje.....

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-25, 09:47
No ja si myslim ze na rentgenu to jit videt nemusi - lip to vidi sono, ne? Drzime palecky..
Majdo treba zkus granulky rozmocit s konzervou - oni nekdy najednou zacnou jist co predtim ne..
Avatar

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-07-25, 09:50
Zkusím je v n??em rozmo?it.....díky....

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-07-25, 09:58
Jo a te? jsem si vzpomn?la, po?ád tak divn? polyká......:-(

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-07-25, 10:17
A zapomn?la jsem tam napsat, že v?bec nechodí na velkou..nebyl od ?tvrtka ve?er.....jenom ?úrá...

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-07-25, 10:21
Držím pale?ky i paci?ky s Milouškem. T?žko poradit, co by to mohlo být, z?ejm? viroza nebo i zán?t st?ev. U nás když toto m?l Miloušek na ja?e po antibiotikách a zavod?ovací injekci to p?ešlo, žrát taky necht?l, va?ila jsem ku?ecí maso, ale jedl opravdu jen malinko. Srovnalo se to tak za 4-5 dní.
Moc Vám p?eji, aby byl Kryšt?fek brzy jako rybi?ka.

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-07-25, 10:24
No tak to by mohl mít n?co bu? v krku, nebo st?ev?. nemá n?co zapíchnuté v krku? Na to se také veta zeptej. :o( Držíme pale?ky aby se uzdravil. Fretky malé jsou jako malé d?ti. Sežerou i naprosté blbosti. :o(
Avatar

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-07-25, 10:30
majdo, ja ?a nijako nechcem straši?...držím Kryštúfkovi palce a Vl?ák packy, nech sa ?ím skôr uzdraví.

Len som chcela, aby si vedela o všetkých možných úskaliach.
Avatar

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-07-25, 10:37
Já vím, já vím, já jenom kdybych o n?j m?la p?ijít, tak se zblázním....snad je u paní doktorky Chylíkové v dobrých rukách.....a dostane se z toho...

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: Dianka (IP)
Datum: 2005-07-25, 10:56
Majdi doufam, ze se z toho brzo dostane.Moc moc s Bambim a Sherrym drzime palecky a pasicky.

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-07-25, 10:59
Dianko, d?kuju moc, jak se mají chlape?ci? Ba?oh ti dostrkám, až budu mít trošku víc ?asu, dneska zase jedu na Šejdr a v?bec nevím, jak to bude dál :-(

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-07-25, 11:02
To all: už som to písala v inom príspevku: mne sa zdá že tých ochorení podobného charakteru je teraz v ?echách akosi hodne...pod?a m?a by bolo možno dobré na nejaký ?as obmedzi? or zruši? hromadné stretnutia fretiek...ale to je len moja "bezpe?nostná" rada...
Avatar

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-07-25, 11:03
S Kryšt?fkem chodíme jenom na procházky, na srazy neéé, máme to do Prahy trošku z ruky......

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: Dianka (IP)
Datum: 2005-07-25, 11:03
Ale jo kluci jsou v pohode. S tim batuzkem si vubec nedelej hlavu. Kdybys cokoli potrebovala tak staci rict. A Krystufkovi prejem at se brzo uzdravi, snad to nebude tak spatny. Musite to oba vdrzet.Drzime vsichni palecky a pacicky!!

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-07-25, 11:10
Díky, jsi moc hodná, jsem už docela grogy, v noci k n?mu vstávám a snažím se do n?j dostat trochu ?aje..jak vidí st?íka?ku, tak už se snaží zdrhnout.....

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-07-25, 11:14
majdo, držíme paci?ky i p?sti, kdyby si pot?ebovala odvoz nebo n?co tak cinkni, jsem doma, dít? udaný tak mám ?as.
Avatar

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-07-25, 11:15
Ivet, díky jsi moc hodná, kdyby byla nouze, tak se ozvu.......

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-25, 11:38
Johano - celkem to tak vypada, ale je fakt ze jedine kdy to bylo ze setkani to byl Kraken, Karrie, Kacka a Betka - pak si myslim, ze ostatni fretky se moc nestykaly..
Majdo to vypada jak rika Jordi - spis ma neco ve strevech.. Kdyz mi nemohla jist Piskvorka rozmelnila sem ji granulky s vajickem, to jeste zvladla..
Avatar

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-07-25, 11:42
Yasmin, celý vají?ko? Žloutek i bílek?

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-07-25, 11:59
Majdo, skús si pozrie? na www.fretka.net nejaké vlákno ktoré popisuje podobné ochorenie fre?á?ka Cézara. Je tam tuším uvedena nejaká kaša ktorú mu dávali na doporu?enie od veta...fre?á?kovi to pomohlo z najhoršieho...jo a ten Cézar tú pecku vykakal...
Avatar

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-25, 12:03
Zloutek muzes davat denne a bilek tak jednou tydne - takze poprve klidne cele vajicko.. Jen lepsi je asi domaci..
Avatar

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-07-25, 12:04
Domácí mám...zkusím to do n?j dneska dostat....a jdu se podívat na to vlákno...díky holky...

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: Míla (IP)
Datum: 2005-07-25, 13:19
Mohu vás ujistit, že pokud mu nepom?že paní doktor Chylíková, tak t?žko n?kdo jiný. V??te že mluvím z vlastní zkušenosti.

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2005-07-25, 13:58
Držíme packy a? se Kryšt?fek uzdraví..

Když Terezka byla o vánocích asi t?i týdny na veterin?, tak jí tam dávali veterinární dietu - je to od Royal Canin. Zvykla si na ni a pak už necht?la granule.. jen žrádlo na kaši... takže jsme ji postupn? nau?ili na tohle:

Do misky dáme granule, zalijeme vodou a necháme pár hodin rozmo?it. Až je to rozmo?ený tak je rozma?káme na kaši?ku (bez hrudek.. ?istá kaše..) a zalejeme skoro va?ící vodou... vznikne hodn? vodová granulová kaši?ka..to nám baští dote?.. a v diet? zas dostává léky ( myslim že tu dietu seženete na veterin?.. pytlík stojí asi 100K?, ale fakt jim to MOOC chutná.. a taky to chvíli vydrží... do tý bašty se dává jen pár malejch lži?ek a zbytek voda..) .. oboje baští a je to tekutý... tak to t?eba vyzkoušejte..
Avatar

Re: SOS! Nemocný Kryšt?fek...:-(
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-07-25, 14:03
Díky všem, zítra dám v?d?t, jak jsme dopadli.....

Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist