Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:4 z 5
Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2007-06-06, 22:05
Nejlepší máte klíšt? normáln? vytáhnout. Jestliže ho políváte atak, dusí se a všechen obsah ze sebe vyblijou zp?t do toho zví?ete, což není dobré (platí to nejen u nich), tohle mám od jedné zdravotní sestry.

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-06-06, 22:07
no a co když je klíšte slabší povahy a poblinká se strachy,když ho za?nu tahat :o)))

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-06, 22:15
já jsem si na klíštáky koupila takovou super v?c: [album.fretka.sk] klíšt? jde vytáhnout snadno a rychle,teda když s tím ?lov?k umí ;o))) jestli m? ty klíštata vidí jak s tou v?cí zápasim abych ho mohla chytnout,tak asi blinkaj smíchy ;oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-06, 22:33
Mn? vet kdysi ješt? u psa radil vždy nat?ít ranku po klíšt?ti ?istým jódem, prý to dokáže zabránit borelioze...co ja na tom asi pravdy?
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-06, 23:05
noo... tak tomu bych teda moc nev??ila... to by bylo n?jak MOC JEDNODUCHÝ ?ešení tak hnusný choroby?
nebo že by to zabíralo jen u ps? a u lidí ne?

doufám, že se k tomu vyjád?í n?kdo kompetentn?jší než já, protože to by m? fakt zajímalo...

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-06-07, 03:07
No, schváln? bych to na tom veteriná?i vyzkoušela :o))))
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-06-07, 09:06
Chci vid?t v reálu klíšt? který blije!!! :-)
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2007-06-07, 12:03
Což to ono blije, ale jde o to, jestli to ten jód zlikviduje, když už je to pod k?ží a ?áste?n? v krevním ob?hu.
Jak ?íkám - prubla bych to na tom vetovi :o)
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-05-04, 17:50
Vytahuju tohle vlákno - prosím,co kdo aktuáln? máte odzkoušený na klíš?ata? Mám pocit, že o tom šla ?e? na ?arod?jnicích,ale n?jak jsem to nepochytila...
Lepší je spray nebo spot-on? Je ješt? ú?inný Frontline? Nezkoušeli jste n?kdo ten "p?írodní" spot-on od Héry?
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-04, 18:01
Silvo, používám už roky na fre?áka Frontline pipetu (tu pro ko?ky) ú?inný je 1 m?síc, fre?ák nikdy klíšt? nemn?l a to je jich v naší lokalit? hojn?, rovnou u baráku.
Kamarátka zas používá taky už dlouho Stronghold. Má výhodu, že je i proti ušnímu svrabu a srdcovým ?ervúm (p?enášejí komá?i), si ho velmi chválí. Nevím jestli na néj taky nep?ejdeme.

Zatím nikdo ze známých nepoužil ten preparát od Hery na fretku. Protože v naší lokalit? je klíš?at moc, netroufám si experimentovat...ale také by mn? zajímal jeho ú?inek...
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-04, 18:11
Silvo, my také používáme Frontline ale spray. Fre?ule za celou dobu jeho používání klíšt? nechytly, maximáln? po nich lezlo. Ale myslím, že spot-on bude lepší varianta, protože fretky to sprejování nenesou moc dob?e...

Johanko, pozor, Stronghold není ú?inný proti klíš?at?m! Ale proti ušnímu svrabu je fajn. Je možné ho kombinovat s Frontlinem.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-05-04, 18:22
Tak my už jsme letos vytahovali své první klíšt?. Fretky byly nast?íkány Frontlinem p?ed 2 m?síci.
Všimla jsem si, že Damián má nad nosem ?ernou te?ku. Lupou, kterou následn? ukradla Vanilka, jsme identifikovali toho prevíta klíšt?.
Nejprve jsme ho namazali d?tským olejem a pokoušeli ho vyviklat. Poté jsme použili n?žky, které se, myslím, normáln? používají k trhání obo?í (jsou zakon?eny jakoby pinzetou) a hajzlíka jsme nakonec dostali ven. Damiánovi se to nejprve nelíbilo, ale pak rezignoval a state?n? držel. Byl fakt skv?lý. A samoz?ejm? dostal odm?nu. :o)

Mimochodem - hrozí nebezpe?í n?jaké nemoci, když jsme mu to poté i dezinfikovali?
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-04, 18:24
Vendulko díky!!!! Toto sem nevédéla! Dám to té kamarátce hned v?dét ona žije v p?edstav?, že Stronghold je i proti klíš?atúm....já sem se zatím o n?j nijak zvláš? nezajímala.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-05-04, 18:25
johanko ja v tomto omylu zila az do carodek , kde mi to vendulka osvetlila...

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-04, 18:27
Mirim, pokud klíšté neni infikované, tak ne. Klíšté múže p?enášet encefalitidu, limskou boreliozu (to mi vet kdysi dávno tvrdil, že ten virus by mohl eliminovat jód, jestli se to klíšt? vyndá hned a rána jóde vy?istí...ale ové?ené to nemám), taky múže p?enášet babeziozu...kamarátce na to skoro zem?el pitbul...
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-05-04, 18:38
Na klíš?ata na sob? i na zv??i užívám jodové pero. Klíšt? rychle zahubí a mrtvé se docela dob?e vyškrábne nebo vyviklá.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-05-04, 18:41
erin to je co, to jodove pero???

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-04, 19:03
kloky, prodává se to v lékárn? - taková malá sklen?ná pipetka (cca 2 ml) v plastovém obalu napln?ná Jodisolem. Tedy alespo? tohle bych si p?edstavila pod jódovým perem.
Ale stejn? poslouží i malá Betadina roztok - prodávají ji i v "kapesním" balení 30 ml. Navíc má Betadine oproti Jódu a Jodisolu tu výhodu, že neštípe.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-05-04, 19:04
jo no, betadine mam doma v masti, myslis, ze to staci???

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-05-04, 19:05
Co se týká Strongholdu a klíš?at, p?ed rokem jsem napsala toto:

Re: KAFRÁNÍ III. aneb krafeme a kouše se to =)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-03-14, 12:33
Ohledn? Strongholdu mi m?j vet loni na podzim ?ekl, že dostal nový leták, kde výrobce uvádí, že ú?inkuje i na klíš?ata. Ale bohužel jen na ten druh klíš?at, který žije v jižní Evrop?, u nás se vyskytuje snad jen na jižní Morav?. Takže nám je to v podstat? prdík platné. :o(
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-04, 19:10
Já dnes vid?la letáky o Stronghold u veta...blbec sem si je nevzala. Jdu tam za týden, tak ho donesu.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-05-04, 19:12
Já p?ed dv?ma dny dávala ko?kám spot-on Frontline..Prdící kot? m?lo zakouslý jedno, Hanýsek dv?..dneska jsem koukala, že klíš?ata jsou sice zakouslá po?ád , ale jsou mrtvý..tak jsem je vykroutila pinzetou.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-04, 19:21
kloky, masti?ku na klíšt? NE! Je t?eba ho ubezdušit tekutou dezinfekcí, která zárove? místo vpichu vydezinfikuje. Pod masti?kou se klíšt? pomalu dusí a v sebeobran? m?že vypustit sv?j (infikovaný) obsah do hostitele.

par+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 20:23.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-04, 19:50
mirim,

bez ohledu na jakoukoli dezinfekci, pokud je klíšt? "infek?ní", jakmile se zakousne, hrozí riziko nákazy. a ?ím déle je zakousnuté, tím více - p?i sání krve totiž zárove? do t?la vypouští (infikovaný) sekret bránící srážení krve.
práv? proto je d?ležité se do rizikových oblastí dob?e oblékat (dlouhé rukávy i nohavice by m?ly být samoz?ejmé), pokud možno n??ím protiklíšt?cím nast?íkat a okamžit? po návratu se prohlédnout a p?ípadná klíš?ata odstranit co nejd?íve.

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-04, 19:56
Na lidi (aplikace je myslím na odév) nám proti klíš?úm doporu?ovali Difusil.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-05-05, 07:05
martino, pokud to myslíš (oble?ení atd.) jako prevence u lidí, to samoz?ejm? vím. Ono se v posledních letech hodn? mluví o klíš?atech a nemocech, které p?enášejí na LIDI.
Ale málo se mluví o zví?etech. Zjistila jsem, že prost? nevím, jaká rizika hrozí nap?. fretkám, pokud se na n? p?isaje klíšt?.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-05-05, 08:38
Tak na psici používám B-komplex, jednu tbl 2x v týdnu a od té doby, co jí to dávám, nenašla jsem na ní jediný zakousnutý klíšt?. Pouze lezoucí a ty jenom sundám a spláchnu do záchoda.. Pak taky Kiltix obojek a mám jí o?kovanou proti borelioze. On totiž doktor ?íkal, že dost ?asto tam chodí majitelé a že jim pejsek kulhal a pak p?estal, pak za?al zase na jinou nohu a p?estal a tak dokola, až je z toho velkej pr?švih.

Nicmén? fretky neošet?uju ni?ím. Jsem ostuda a p?iznávám se, ale ten B-komplex nevím jak rozdávkovat, když psice má 50kg a fretky cca po kile a p?l (Babulu vyjímaje, ta nemá ani kilo).
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-05, 10:53
mirim,
u zví?at je to stejný, bohužel... ?ili chránit.

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Luk (IP)
Datum: 2008-05-05, 11:15
P?ed pár lety jsem na klíš?ata po?ídil Antisept Juwim-gel. Je to sada tekuté desinfekce (na bázi jódu) a masti?ky s koloidním st?íbrem k desinfekci rány po odstran?ní klíšt?te. Výhoda by m?la být (oproti dušení potvory olejem a pod.), že p?i likvidaci jodovou desinfekcí (dle návodu se má p?ímo na klíšt? p?iplácnout lahvi?ka s desinfekcí) dochází k likvidaci fujtajbl? již v klíšt?ti, takže v p?ípad? vyzvracení do rány by m?l být obsah již neškodný. Jak to je v praxi nevim, s doktory jsem to nekonzultoval a od té doby, co p?ípravek mám a vozím s sebou, jsem klíšt? nem?l.
Avatar

Re: Klíšt?
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2008-05-05, 18:53
Stronghold používam už roky a žiadne z mojich zvierat ešte klieš?a nedostalo a to chodíme po lesoch a lúkach ?asto. Skôr sa mi dostali do uší správy, že Frontline stráca ú?innos?, lebo kliešte sú prispôsobivé. Momentálne dávam šteniatku prípravok Advatix, tak dúfam, že bude ú?inný.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:4 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist