u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Tereza (IP)
Datum: 2004-02-23, 20:01
Asi jke to zvláštní,že se ptám zrovna já,která fretku nemá,ale jak jste nau?ili vaše milá?ky ??rat do zách?dk??Já si pamatuju,že jsme s tím m?li my problémy... Justin byl strašn? tvrdohlevej puber?ák!:o)



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 16.07. v 16:17.

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-02-23, 22:48
Bojujeme s tím již tém?? 4 roky - nikdy nevíš, co se jim v tý hlavi?ce odehrává...

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Dasha (IP)
Datum: 2004-02-24, 09:00
Nau?ení na záchodek je pom?rn? jednoduché. Já jsem u Te?ky, která je ze zverimexu a ani nev?d?la co zách?dek je, sed?la 2 týdny a strkala jí do záchod vždycky, když jsem vid?la, že si hledá míste?ko. To se ?lov?k pom?rn? rychle nau?í odpozorovat.
Pozd?ji, když ud?lala louži?ku nebo bobek vedle, bylo jí necháno p?i?ichnout, byla lehce plácnuta a zav?ena do klece.
Problém je ale v tom, že fretka ví, že nesmí jít vedle. To znamená, že když se jí n?co nelíbí, jde vedle schváln?, aby nám dala nejevo, že takhle to vážn? nejde (nap?: aby jsme byli celý den pry?, koupání, ?išt?ní uší, úpln? cizí návšt?va, v lét? že je horko... prost? co jí zrovna nejde pod ?umák:o)).
Taky si loužema a bobkama zna?í své teritoriu, protože od doby, kdy zjistila, že k nám cizí lidé chodí vchodovými dve?mi, kadí k nim , pokud je zrovna na chodb? (K jiným dve?ím nechodí). A zakazujte jí to, když se vás tímhle, i když svérázným, tcho?ím, zp?sobem snaží chránit! :-)

wc+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 20:52.

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2004-02-24, 09:49
Snažíme se bojovat, ale Míša vyhrává. Když už si ?íkáme jaký je hodný, že už dva dni neud?lal bobek ?i louži?ku vedle, nebo, že vlastn? jsme hodný my a ni?ím mu neškodíme a on za odm?nu chodí na ko?kolítek tak pro zm?nu dva dni chodí mimo. Co mimo on ten bobek ud?lá 5 cm vedle zách?dku.Nejh?? je na chalup?, kterou trošku p?ed?láváme, takže je tam víc zákoutí kam se ?lov?k p?es naskládané v?ci nevejde , ale tcho?í zade?ek se tam schová. Ale stejn? je to ?ufánek o:)))

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-02-24, 13:32
Netvdím, že Vendelín nechápe, kam chodit na záchod, jde o to, jestli není zrovna uražený nebo prost? nechce upozornit na svou osobu, i kdyby to znamenlo dostat ?es ?enich :o)))

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2004-02-24, 14:36
U?ení tcho?? chodit na záchod je kapitola sama pro sebe. Naši tcho?i chodí na záchod jenom v p?ípad?, že jsou si jistí, že je vidíme, a tudíš dostanou odm?nu minimáln? v podob? hry, nebo pochvaly mazlením. V moment?, kdy jsme v pokoji, a oni jdou na záchod, potom u toho hodn? šramotí, abychom si toho všimli. Když jsou v místnosti sami, chodí si kam se jim zachce, protože p?ece nemá smysl se namáhat, když to pani?ka nevidí.
Po jednom a p?l roce soužití s tcho?em jsme již zavrhli koberce, protože prost? po?uranej koberec ?lov?k neodpachuje ani kdyby se rozkrájel. Alespo? žijeme bez koberc? zdrav?ji, protože se v nich drží stejn? jenom prach, a taková plovoucí podlaha, linoleum, nebo dokonce dlaždi?ky se udržují mnohem jednodušeji.

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2004-02-24, 22:13
U naší Albínky jsem snahy o nau?ení do záchodu vzdala. Ona je tak líná, že i když je v noci zav?ená v kleci a spí v koší?ku ?ty?i kroky od záchodu tak vetšinou se p?evalí p?es opa?ný okraj pelíšku než by našla záchod a vy??rá nebo vykaká se tam. Bohužel se u ní b?hem zimy objevil zlozvik kakat si i do pelíšku nejen v kleci kde spí ale i za sk?í?, kde vegetuje v?tšinou, když je pušt?ná. Našt?stí se budeme st?hovat do nového pokoje, kde je plovoucí podlaha tak úklid bude snažší. Ale z toho ven?ení se kdekoliv jsem zoufalá. Snad zabere to, že od dubna s námi za?n? op?t jezdit na víkendy na historické bitvy, kde se m?že dositosti vy?ádit.

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-02-25, 01:15
Blanka - a nem?že to být tou její pánví?

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Hana (IP)
Datum: 2004-02-25, 12:52
U nas je to podobne, mladsia Chillka je z chovproduktu a tam chodila do fretcieho zachodika... ked prisla domov, najprv poslusne chodila na podstielku do klietky, ale s postupujucim vekom si znackuje a kadi na niekolko oblubenych miest mimo klietku - s najvacsou oblubou pred zatvorene dvere mojho spolubyvajuceho :)))
Masenka zasa chodievala iba na koberec k dveram, kam sme zacali davat noviny. Po prestahovani do noveho bytu prestala kadit po byte a zacala chodit iba k sebe do klietky, z coho sme ostali v soku, lebo to tak spravila sama od seba, bez nasej snahy.
Odkedy sme priniesli domov Chillku, sem tam sa aj Masa vykadi mimo klietku, ale beriem to tak, ze sa snazi preznackovat Chillu.
Ale vzdy ked vidim, ze chce spinit mimo klietku, staci, aby som zaluskala prstami, alebo ju prisne oslovila a ukazala prstom a Masa sice s nevolou, ale ide k sebe do klietky :)

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Leisha (IP)
Datum: 2004-02-25, 14:25
No, m? se jim to vysv?tlit nepoda?ilo. Vy?ešili jsme to tak, že fretci si vybrali rohy kam chodí na záchod a já jim tam vym??uju noviny. Za sv?j velký úsp?ch považuju fakt, že se nám po?et roh? povedlo snížit na t?i (ve dvou místnostech, ve kterých obludy bydlí) a mezi dve?mi se vykadí jen p?íležitostn? (tak dvakrát do týdne, když je naštvu). Jen jsem neusp?la s ko?kolitem, do n?j Lump vehementn? odmítal chodit i když byla bedýnka na míst? jeho záchoda....akorát do ní hrozn? nadšen? vlez, rozházel obsah po místnosti a ani ho nenapadlo, aby si tu krásnou hra?ku zne?istil. Takže holt mají noviny jen tak na zemi, bohužel to jinak nebyli ochotní pochopit. Aspo? že si vybrali zastr?ené rohy, kde to tolik nevadí.

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-02-25, 17:25
Jsme na tom p?esn? stejn? - noviny v rozích. Te? ale co ?ekají miminka tak je to trošku horší. Za?ínám mít strach, co to ud?lá až budou i mlá?átka. Už jsem doma slyšela o kompostu v celém byt? a v nejhorším o út?ku k mamince - ...

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-02-26, 09:51
Pusíci sice chodí na záchodky, ale na ty svoje. A když jim tam p?emístím zách?dek, tak chodí na místo, kde p?vodn? zách?dek byl. Vzdala jsem to... A? žijou noviny!!!!

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-02-26, 11:24
Noviny jsou k nezaplacení!!!
Erin - já doma slýchám pravideln? nikoli kompost, ale hn?j (i horší výrazy), a to sta?i, když se Vendel netrefí a ud?lá bobe?ek vedle na noviny. Je z toho pak scenérie a jen argument, že si ho p?ítel sám vybral (Vendela, ne bobe?ek), funguje. P?esto se p?ítel tvá?í, jako by mu Vendelín nas... do postele :o))))

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-02-26, 12:32
Oni jsou ti chlapi hrozný citlivky.... (mám jednoho doma).

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2004-02-26, 12:43
Taky mám doma jednoho takového ciltlivku. Nejzajímav?jší je na tom to, že chlapi ze sebe d?lají mezi kamarádama strašný bordelá?e, a když m?žou vyjet na n?jakou tu pánskou jízdu, tak o tom ješt? asi tak p?l roku mluví, jak se nemuseli mýt, uklízet po sob?, a jak nosili týden jedny ponožky, a ve skute?nosti je jedno malý hovínko od tcho?e strašn? vyvede z rovnováhy, a to ani nemluvím nap?. o p?ebalování d?tí.

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Hana (IP)
Datum: 2004-02-26, 13:17
Tak to ja mam celkom stastie, lebo ten moj dokonca hovienko aj odstrani.
A bedlivo strazi fretky, aby nekadili mimo klietku :))

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-02-26, 13:52
Tak to máš Hanko št?stí. M?j sice p?íšerky zbož?uje, ale jak jde o hovínka tak taky šílí. Já t?eba va?ím, plný ruce práce, drahoš vyvalenej u telky - Fredy ud?lá bobe?ek a on na m? piští do kuchyn? - Šári - máš tu práci!! Nebo když si n?jakýho bobku nevšimnu - co to tu je? to to nem?žeš uklidit? A tvá?í se, jak kdybych se tam pomalu vy.... já. Ale jinak my ve všem pomáhá, jen ty hovínka n?jak nezvládá... :-))))

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Hana (IP)
Datum: 2004-02-26, 15:45
No, nehovorim, ze to robi vzdy, ale velakrat sa proste zdvihne a sam to uprace... a uz vobec kvoli tomu nesili... ale to bude asi tym, ze moj priatel je strasny flegmos - mimochodom brnak :)))
A fretule zboznuje - asi viac ako mna :)) a preto ho zboznujem ja :))

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2004-02-26, 19:51
to Markéta:
Taky jsem nad tím uvažovala, že by to mohl být d?vod její neochoty chodit do záchodu

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-02-26, 22:18
Šárka - to je p?esn? jako u nás - na hovínko p?ítel nešáhne ani omylem.
Hana - závidím ti :o)))

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Tomáš (IP)
Datum: 2004-03-02, 15:27
Hmmm, jak vas tak posloucham, teda ctu..:o)) musim rict, ze mame doma zlate fretaky. Viki (skoro dvoulety fretak) chodi jen na kocici zachodek (100%) a Arinka (taky skoro dvouleta) chodi na zachodek tak z 90%. Tech zbylych 10% si "odklada" ke vchodovym dverim.
Oba maji pristup do celeho bytu mimo WC (mame strach, aby se nejak nedostali do stoupacek) a stejne dobehnou bud do voliery nebo na zachodek do predsine (krome tech 10% od Arinky..).

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: Tereza (IP)
Datum: 2004-03-02, 19:06
To:Tomáš-A jak si to prosím T? dokázal?

Re: u?ení vašich brou?k?...
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2004-03-02, 22:22
Nas zlocinec chodi len na svoje misky (3 ks vzdialene asi 3m od seba), kadi do nich na striedacku, ale spravodlivo...;-)))...obcas sa vyberie na balkon, tam ma tiez jednu misku. Mimo kadi len vynimocne, ked sa mu zda, ze sa mu venujeme malo, pripadne ze sme si dovolili zobrat mu nieco oblubene.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 00:45.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist