Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-02-06, 10:14
Prosím zkušené fretí prarodi?e o rady a zkušenosti s t?hotenstvím, porodem a odchovem d?ti?ek. Naše hol?i?ky jsou t?etí týden v o?ekávání (ani nechci popisovat, co to d?lá se mnou. N?kolikrát denn? slyším "Já jsem tady taky, vnímáš mne?") Zatím první týden byly pon?kud zmatené, v druhém týdnu byly rozverné a jakoby do nich vlítl ?áblík - všude lezly, byly rychlé jako chlupaté blesky a hrály si spolu i s námi jako puber?ácká mlá?ata. V t?etím týdnu už nejsou tak pohyblivé i když si hrají, p?ibývají v pase a baští každá za t?i a cht?jí se mazlit a chovat, okusují prsty, lížou a šmuchlí se - jsou to prost? sladké maminy. Každý den jsou jiné i ve výrazu tvá?i?ky - koukám na n? jako na zázrak a tiše uklízím hov?ousky z nepat?i?ných míst aby na n? nebyl zvýšen hlas. NEVÍM ALE, JAK TO BUDE DÁL. PORA?TE ZKUŠENÍ.

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-02-06, 16:26
Tak já se pod?lím:
T?hotenství naší Terezy probíhalo naprosto v poklidu, od prvního dne byla na sebe velmi opatrná, nesko?ila ani ze seda?ky. Bu? opatrn? slezla nebo se nechala sundat. Celou dobu žrala za 3, byla velmi p?ítulná a mazlivá a celou dobu doslova proležela na zádech s vystr?eným b?íškem, které si nechávala neustále hladit. Asi po 14 dnech bylo v b?íšku cítirt n?co jako hrášek, po 3 týdnech už to byla jahoda. Po 4 týdnech šly cítit pohyby a nahmatat jednotlivá mlá?ata.
Na porod jsme se p?ipravovali víc než na m?j vlastní, vydezinfikovali jsme klec, místo její chlupaté deky jsme si nachystali zdravotnické podložky (dokonce ty s t?ma miminkovskýma obrázkama) a ?ekali na den D. Ten m?l nastat n?kdy mezi st?edou a sobotou.
St?eda:
Chceme být p?i tom! Ve?er necháváme v kuchyni, kde je klec , svítit, abychom naši fretku náhlým rožnutím náhodou t?eba nevyrušili. Budík si natahuji na 2 ráno, abych ji mohla zkontrolovat. Ráno nic. Nevadí- ur?it? ve ?tvrtek.
?tvrtek:
Tereza je ?ím dál tlustší a lín?jší, mimina v b?íšku se vrtí o stošest a ?asto ji svými pohyby vzbudí. V noci se budím každé 2 hodiny a chodím sledovat "porod". Nic.
Pátek:
Dnes už to musí ur?it? být! V kuchyni stále svítíme, v noci tém?? nespím, budím se co p?l hodiny a m?j muž za?íná pochybovat o mém duševním zdraví. Ráno zase nic.
Sobota:
Tereza se tvá?í úpln? normáln?, nechápe moji rozmrzelost a nevyspalost. V noci spí jak zabitá, jen ob?as si vyleze na toaletu. Ve?er jdu spát až v 1 ráno, v noci k ní chodím každou p?lhodinku.
Ned?le ráno 05.05.2002:
V 6 ráno se zval z klece rachot. Vybíhám jak m? pán b?h stvo?il ke kleci, ale Tereza jen dostala chu? na granule a p?evrhla misku. Nažere se, chvilku kouká a poté sladce usíná ve své oblíbené poloze na zádech s b?íškem vystr?eným nahoru. Tak fre?ata nebudou. V B?íšku jí asi roste nádor a pohyby jsou asi jen v?try. Zklamaná se tulím k již naštvanému manželovi a po 5 dnech si beru p?íklad z mé fretky a rovn?ž sladce usínám.
v 8 hodin vnímám , že m?j tehdy 8 letý syn vstává a jako každou ned?li ráno si bere spící fretku do postele a mazlí se s ní. V 8.30 ji nechává spící v pe?inách a hraje si na zemi s autí?kama. V 8.40 p?ibíhá do našeho pokoje a je?í, že Terezce se asi rodí miminko. V rychlosti rvu na sebe aspo? tri?ko a s polonahým manželem v patách se ?ítím do pokojíku. Tereza sedí (doslova) v pe?inách, z pochvy jí ?ouhá p?lka r?žového ?voucího fre?átka a ona ho olizuje, p?i?emž si tlapkama masíruje b?íško a vytla?uje ho ven. Mim?o piští. Vzáp?tí po jeho porodu ho nechává ležet v pe?in? a leze kamsi pod ni. Tak to tedy ne! Beru ji i mim?o do náru?e a odnáším do klece. Okamžit? mí?í do ko?kolitu, kde spolu s hovínkem porodí druhé mim?o. P?enáší ho do pelíšku a asi za 5 minut porodí t?etí fre?átko. Olizuje je. Asi za 10 minut si za?ne op?t v sed? masírovat b?íško a já za?ínám mít strach , že nem?že vytla?it další fre?e. Ale je to jen placenta, kterou okamžit? požírá.
Hned potom se domáhá jít ven z klece. Pouštíme ji, ona se vrhá na granule, sežere p?l misky nechá se pomazlit a podrbat a jde se prob?hnout po byt?. Za ní se táhne tenký ??rek krvavého výtoku, který se po asi 2 metrech m?ní v tmavé kapky.
Vytahujeme miminka. První z vrhu - bílé pojmenujeme Dáša a rozhodujeme, že si je necháme. Všechno jsou holky. Pokad?né mim?o otírám vlhkou vatou, m?ním pelíšek, vracím Terezce její chlupatou deku. D?láme první fotky ješt? vlhkých mimin. Miminka ?vou a divn? smrdí. Asi po 10 minutách se Terezka vrací, lehá si k mimink?m, olizuje je a ony se hned snaží doplazit k jejím cecík?m. Po zaujmutí pohodlné polohy všehny Tereza p?ikrývá dekou a usínají.
Mn? te?ou slzy dojetí a jdu vyva?ovat synovy l?žkoviny.
Byl to krásný zážitek skoro srovnatelný s vlastními porody. Tereza byla celou dobu klidná, bez známek jakékoliv bolesti a bez jakéhokoliv odmítání naší spole?nosti.
O jejím dalším chování a pé?i o t?i mimina za týden, až se vrátím z dovolené.

popis+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 21:50.

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-02-07, 22:15
Už se moc t?ším na seriálek ze života nových fre?ulek.

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-02-09, 09:46
Jano, moc d?kuji a netrp?liv? ?ekám na tv?j návrat z dovolené.

U nás to zatím vypadá na mazlivé žravé pusinky. B?íška jim rostou, uklid?ují se, už ne?ádí, nelezou tolik po výškách,ale rozhodn? na sebe nedávají pozor a když jim to p?ipomínám, tak nechápou pro?. (Manžel tvrdí, že jsou jako já. Dva dny p?ed porodem jsem šla bosa z Karlštejna do Prahy abych zjistila, jak to byla poni?ená Eliška Pomo?anská když tuto pou? podstoupila za uzdravení manžela.) Mlá?átka v b?íšku neumím vyhmatat, ?ekám na jejich pohyby. Ony ty mršky se nacpou a b?íško je jednolit? oblé. Ve t?ech sn?dly od páte?ního do ned?lního ve?era dv? ku?ecí stehna - ?tvrtky. Z?ásti syrové, z?ásti va?ené. A k tomu docela velkou misku granulí.
V ned?li u nás byl Max, tatínek mlá?átek. Tvá?ily se na n?ho jako "bu? tady, v?bec nám nevadíš, ale to tajemství JE NAŠE". Cítím se poct?na tím, že to "naše" JE I MOJE. Kupodivu manžel nás respektuje i když ví, že jsem blázen.Když spinkají a já nad nimi stojím stejn? jako nad svojí t?hotnou dcerou,rozumí tomu, že do ženské sounáležitosti nevidí.

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-02-10, 08:10
Ahojky,

vždycky si moc ráda po?tu jak se t?m t?em pupík?m vede.. =o)

Už se nem?žu do?kat až bude b?ezen a pak uplyne ješt? t?ch pár týdn?.. =oD (tahle oslava narozenin bude tak trochu dvojí =o)

Tak držim pale?ky a? se vede..

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-02-12, 13:06
Držím p?sti?ky, a? je vše v poho a a? p?íjdou na sv?t zas další dáre?kové, kte?í ud?lají jen radost svým pání?k?m. A páni?kové: Bu?te na n? hodní!

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-02-12, 19:42
Nem?ly by se spíše nabádat fretkouni, aby byli hodní ONI na své pání?ky? :o)))

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-02-13, 08:25
To Erin, tak japa se vede ?umá?k?m? =o-

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-02-13, 09:42
?umá?kové se cpou a mazlí, už si spolu hrají jen málo, ono se jim asi h?? ská?e do dálky. Ale že by nelezly po výškách - v?era jsem p?istihla Žofi na poli?ce na klobouky ?íhající, aby mi sko?ila na hlavu. Také ve?erní sprchování prý má být teplejší vodou. Jsou kouzeln? poživa?né a když spinkají - no to se nedá popsat.

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-02-13, 09:58
Jak sem trošku poznala Žofii, tak myslim že tenhla ?ertík bude blbnout i t?sn? p?ed porodem =o)
Ale je supr slyšet, že se jim tak vede..

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-02-13, 12:14
Erin - ideální doba po?ídit si k?e?ky džungarské :o)))

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-02-13, 13:01
Markéto, tu rypadlo, ne abys to ?ekla Kazince, už by se olizovala. Nemám odvahu po?ídit si ani vodní želvu, ani pod vodou by nebyla v bezpe?í. Když se jim h?? ská?e, neznamená to, že si nevylezou. Mrchy.

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-02-15, 00:43
Ale když nejsou tak mrštné, možná by to k?e?ek p?ežil (i když otázka je, jestli by ho t?hule nezalehla :p)))
Po?ád držím palce! Kdy to vlastn? ?ekáte? Chci se stavit od úterka za týden na chvilku v knihovn?, tak abys nebyla na mate?ský...:o)

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-02-16, 10:00
Mate?skou plánuji až o týden pozd?ji, ješt? že máme rozumnou ?editelku, když náležit? p?ipravím práci a rozd?lím co t?eba, tak mne na pár dní doma nechá. Ona si na št??átka taky bere mate?skou. I když je v oboru špi?ková, je p?ece jen máma. Po?ítám že by to m?lo být asi 2.,3.3., takže p?ije?, t?ším se.

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-02-16, 13:40
Dovolenou i lyžování jsem p?ežila kupodivu ve zdraví, tak m?žu pokra?ovat ve vypráv?ní z našeho dení?ku troj?átek.
1. týden
Miminka jsou krásná, r?žová, pod ví?ky jim prosvítají o?i, jen bílé Dášence neprosvítá nic, jakoby o?i ani nem?la. Asi to bude tím, že jsou ?ervené. Terezka je vzorná matka, neustále je olizuje, kojí a zah?ívá. Miminka ?asto a hlasit? piští. Dáša je skoro o hlavu v?tší než její ségry. Naprosto dokonalá jsou ouška. Mali?ká, tvarovaná, ?lov?ku se až nechce v??it, že to tak samo... Na mininoži?kách jsou mali?ké prstíky s jemnými drápky. Terezce naše p?ítomnost nijak nevadí, bez odporu nás nechává sahat na malé a brát je do ruky.
3. den - Tereza z neznámých d?vod? za?íná mlá?ata protla?ovat postupn? jedno po druhém mezi m?ížemi klece a háže je na zem. Vzáp?tí se snaží klec rozložit na jednotlivé drátky a dostat se za nimi. Mlá?ata vracím zpátky do pelíšku, ale Tereza je op?t vyhazuje. Pouštím ji. Sesbírá mlá?ata a postupn? je odnáší do šuplíku s mým spodním prádlem. K mému údivu tam p?enáší ješt? gumovou hra?ku od d?tí a smotané froté ponožky. Nikdy si s hra?kami nehrála, ale tyto dv? v?ci te? brání víc než mimina. Takto se st?huje p?ibližn? každé dva dny až do v?ku 5 týdn? miminek. Postupn? bydleli v seda?ce, ve sk?íni, v botníku, v r?zných šuplících, bedýnkách, posteli apod. Nejd?ív jsem to nechápala a snažila jsem se jí v tom zabránit, ale dost nelib? to nesla a špatn? pak zacházela s malýma, takže jsem jí nakonec ustoupila a její st?hování se snažila tolerovat. Taky m? napadlo, že jí t?eba vadí naše blízkost, ale vzhledem k tomu, že n?kdy kolem 6. dne si mimina nast?hovala o víkendu, kdy jsme byli všichni doma, mezi nás na seda?ku a uložila si je do povlaku polštá?e, odkud s nimi st?ídav? vylézala k n?komu na klín pro pomazlení, to asi nebyl ten správný d?vod. A zatím co na mladé m?žeme sahat bez problém?, gumové hra?ky a ponožek se nesmíme ani dotknout.
2. týden.
Miminka jsou o kus v?tší, rostou opravdu den ze dne. Už mají náznak kožíšku, Dáša sn?hobílý, ostatní dv? Pusinky (necht?li jsme je pojmenovávat, tak to byly zkrátka jen pusinky) mají šedý a vypadají jako malé myšky. Tereza o?ividn? zhubla, málo žere a miminka jsou skoro po?ád p?isátá. D?lám osudovou chybu a oh?ívám Tatru mlíko... Tereza si dává plnou misku a...
...druhý den po p?íchodu z práce zjiš?uji, že má zán?t prsní žlázy. Okolí jednoho cecíku je bolestiv? oteklé a dost tvrdé. Zachumlávám mimina do deky, Terezu beru na vodítko a vyrážíme k vetovi. Kupodivu odlou?ení od mladých snáší klidn?, skoro jako by bylo na?ase si od nich odpo?inout. Dostává injekci antibiotik a další v lahvi?ce na týdenní užívání. No a musíme odst?íkávat...
Doma ji nejd?ív nechávám chvilku u mladých, snažím se nejv?tšího jedlíka Dášu p?isát k bolavému cecíku , ale ta potvora to odmítá a dál se cpe ke svému oblíbenému. Takže si Ter?u beru na klín a odst?íkávám. Pozd?ji jsem vynalezla odsávání p?es kulatou m?kkou hadi?ku. Koneckonc?, co by ?lov?k pro svého milá?ka neud?lal, že.
4. týden
Mimina už za?ínají p?ipomínat fretky, lezou a za?ínám p?ikrmovat masem. Kupuji jen kvalitní zadní hov?zí, v p?ípad? nouze krmím ku?ecími prsí?ky a ob?as konzervou. Tereza maso nejí v?bec a i p?i krmení mladých to jen o?ichá, ale neužírá ani nedojídá.
5. týden
víkend. Sakra- nemají hov?zí. No nic, na konzerv? budou muset vydržet do pond?lka. V pond?lí sp?chám z práce s kusem masa. Tereza b?há po byt?, mlá?ata jsou zav?ená v kleci. Asi n?jak vylezla a zaklaply se za ní dví?ka. Pouštím ji k mladým a za?ínám krájet maso. Mimina mlaskají. Sakra co to žerou? Šok- naši africkou myš bodlinatou Mikinu, které si Tereza nikdy p?edtím ani nevšimla. Holt asi usoudila, že 2 dny bez masa je pro mlá?ata ve vývinu dlouhá doba a tak jim ulovila "?erstvé maso". Vytahuji je za ocásky ven z klece, zbytky myši splachuji do WC (dcera je?í), oplachuji jim krvavé tlami?ky a zvedá se mi žaludek. Tereza jen nechápav? kouká. Dávám jim hov?zí a odcházím ulevit svému žaludku.
6. týden
Mim?a už vidí, b?hají a jsou p?ekrásná. Tereza už se jim tak ?asto nev?nuje, ob?as je na ní vid?t, že je ráda nechá v pé?i mé nebo mých d?tí a ona si jde po svém.
7. týden
Nastává ?as lou?ení. V pátek si p?ijdou pro 1. pusinku. P?ichází kluk, asi tak 20, na inzerát. Ochotn? vyslechne moje rady, zaplatí, str?í do kapsy Kapsi?ku kitekatu na ve?e?i a s malou v náru?í odchází. Koukám za ním z okna a te?ou mi slzy. Ješt? chvilku sedí v aut? a mazlí se s ní. Tereza se tvá?í jakoby nic a v?nuje se zbývajícím dv?ma.
Sobota ráno - mobil. Prý je jeho p?ítelkyn? alergická, jestli bych si ji nemohla vzít zpátky. ?íkám jasn?, vypínám mobil a radostn? ?vu, že pusinka jede zpátky dom?. Celá rodina nadšená. Klu?ina p?ichází s provinilým výrazem, ani peníze nechce zp?t. Strkám mu je do kapsy a beru od n?j pusinku a dv? misky, co jí už koupil. Pusinka za?íná velmi hlasit? a radostn? je?et (v život? takové zvuky nevydávala), já koukám, kluk o?i vyvalené a zavírám dve?e. Z obýváku se ?ítí Tereza v záv?su za ní zbylé dv?. Všechny 4 je?í, a radostn? se vítají, malá tula?ka doslova u?urává št?stím, že je doma. Terezka ji nadšen? olizuje a kojí ji. Holt , p?kná lekce lou?ení.
Dva dny na to odchází 2. pusinka k mojí kamarádce, kde si na nás údajn? už ani nevzpomn?la. Za další 2 dny si pro první pusinku p?icházejí noví rodi?e, manželé st?edního v?ku, tam jí bude dob?e. Paní pak ješt? n?kolikrát volala, aby m? ujistila, že je vše O.K.
Dáša nám z?stává doma. Ve 3 m?sících má 1,3 kg (Tereza 0,6) a stále ješt? chodí k Tereze na mlíko. Musím je na pár dní odd?lit, aby si odvykla a Terezka mohla trochu p?ibrat. To se da?í až rok po porodu.
Dáša je velmi divoká a velká, do dneška smýká s Terezou po celém byt?, tahá ji za k?ži a doslova s ní vytírá. Terezka je klidná a nekousavá, Dáša jen ?eká, koho m?že rafnout. Proto se moc nep?ikláním k názoru, že zví?ata ze zverimexu jsou horší než z domácího chovu. Která jiná by m?la být lepší než moje Pusinka? A p?esto - už jí budou dva roky a je to po?ád stejná mrcha. Za 14 dní ji chceme nechat p?ipustit, ale obávám se , že až bude mít mladé, že nás všechny sežere. Uvidíme.

Tak tohle bylo moje vypráv?ní o našich pusinkách, na oplátku by m?, Erin, zajímalo, jak spolu vycházejí dv? fretky, které mají zárove? mladé. Uvažuji totiž, že ješt? nechám p?ipustit i naši 3 letou Terezu, je letos v obdivuhodné form?, tak doufám, že by to mohla zvládnout.
Jinak p?eji hodn? št?stí, aby to vše dob?e dopadlo, všechna mlá?ata živá a a? máte mlíka p?esn? akorát.....

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-02-17, 15:57
D?kuji za morální posilu, po?ád ješt? nevím, zda zav?ít každou zvláš? nebo je nechat voln? vycházet aby k sob? mohly když jsou na sebe zvyklé, nevím, zda nebudou ubližovat mlá?átk?m "té druhé". Pokud vím, tak na farmách se chovají každá zvláš?, ale po?ád, takže si spolu nehrají, nejedí, nekoupou. U nás když jednu odnesu, tak ty dv? ji po návratu vítají jako ztracenou sestru. Na srazu jsem se sešla s rodinou, kde m?li dvoje mlá?átka v rozmezí týdne a maminky se o n? staraly spole?n? - no jsou to trojnásobné nervy. A to mi ješt? jedna z t?ch potvor v?era zmizela a nebyla k nalezení. Když už jsem zoufale bre?ela v koupeln? že se ztratila, náhodou mi padlo oko na pov?šený župan a ta mrcha klidn? spala v jeho kapse. Poznala jsem to podle lehounkého chv?ní té kapsy. Ud?lalo se mi tak špatn?, že jsem volala kamarádovi léka?i a ten doporu?il velkého fr?ana a naprosto nepokryt? povídal n?co o bláznech.

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-02-18, 08:59
No z toho, jak se k sob? budou po porodu chovat , mám práv? taky strach. Jestli se budou vzájemn? snášet a tolerovat, nebo malým té druhé p?jde doslova o život.... Doufám, že se hned po porodu pochlubíš a napíšeš o jejich vzájemných vztazích. Jenže v té dob? už budu mít fretky asi p?ipušt?né, takže na n?jaké rozhodování se už bude pozd?, ale co už. Osobn? si myslím, že když bude mít mladé jen jedna a ta druhá ne, tak že to bude horší, protože té první bude ty mladé krást. Tak uvidíme.

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-02-18, 09:42
No vidíš, takže vlastn? všechno je "na nervy". Ale alespo? se pozná, zda je zav?ít každou zvláš? nebo prodýchat, zav?ít o?i a ... .Když jsem p?inesla vlastní miminko z porodnice, tak jsem si ?ekla že se stejn? s psicí dostane do kontaktu, tak rad?ji hned a nechala jsem miminko na osušce na posteli, aby k n?mu psice mohla. Olízala ho doslova od paty k hlav? a p?ijala za své. Víc než rok jsem na miminko sm?la sáhnout jenom já a i to ob?as s výhradami. Co to d?lalo s prarodi?i ani nebudu popisovat, dít? a psina byly doslova jedna duše (a nebudu popisovat, co to bylo když um?ela psina). Zatím jsem pozorovala kolektivní ?íji, nevím, zda mají fretky kolektivní i mate?ství. Zatím spinkají v?tšinou dv? a jedna, ale v té dvojici se st?ídají
Žofi spává n?kdy s Albínou, n?kdy s Kazi. Málokdy spí Kazi s Albínou, ty ale zase spolu jedí, Žofi jí sama.K neshod? zatím nedošlo v?bec nikdy, Žofi ob?as "pe?uje" o ob? menší. No a te? hladíme, hladíme... Ob?as slyším "Jdu vyhladit ty mrchy" a hladí a hladí....

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2004-02-18, 10:51
Teda ženský, s t?mahle ?e?ma m? brzo navnadíte, abych si po?ídila taky fre?ata. Naší Jul?e je teprve šest m?síc?, ale po?ítám, že koncem jara, nebo v lét? se dostane taky do ?íje. Nap?ed jsem tomu cht?la p?edejít v?asnou kastrací, potom jsem cht?la po?kat,až jak u ní prob?hne první ?íje a potom se rozhodnout, jestli vykastrovat, nebo ne, a te? po tomhle diskusním miniseriálu o fret?ích miminech mám ?ím dál v?t?í chu? ji nechat p?ipustit. Mám ale dva problémy:
1, máme ješt? fre?áka - bohužel již kastrovanýho a mám strach jak by se k ní choval. V dob? pé?e o mlá?ata by mohli být každý zvláš?, ale mám strach, že už by ji potom nep?ijal.
2, m?j osobní problém - nevím, jestli bych byla schopna fre?ata udat, a když jo, tak jestli bych ty mr?ouse v?bec dala z domu.

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-02-18, 14:50
Myslím, že hlavní problém je v tom - dát ty mr?ouse z domu. ?lov?k si na n? strašn? zvykne a já osobn? jsem ty naše dv? pusinky obre?ela, i když šly do dobrých rukou a i když nám jedna doma z?stala.

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-02-18, 16:01
Tak tohle je presne ma situace - taky jsem rekla, ze uvidim, co kdyby Cvokina byla jedna z tech mala fretek, ktery snaseji riji dobre, a pak se uvidi. Zatim nic, ticho po pesine. Kdyz to tady tak ctu, kdyz jsem na srazu mluvila s Erin, videla ostatni fretky a videla naprosto bajecneho fretaka, me odhodlani neporizovat mlade taje jako snih. Pritel se rozciluje, moc dobre vi, ze bych se s nima asi nedokazala rozloucit, a mit na krku smecku fretek? On je rad, ze mam jednu. A to spolu nebydlime. Ale v tomhle me ma zmaklou, myslim, ze ma pravdu...

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-02-19, 09:22
Ono není vylou?eno, že t?ebas pro to poslední nebude nová rodina - ale partner to ješt? neví. Když jsme m?li št??átka, také nám to poslední doma "zbylo" a nikdo ho necht?l.(Takže jsme m?li doma t?i psiny.) T?i fretky se snadno pomazlí, možná i ?ty?i, ale je fakt, že do nekone?na to nejde, to by mne sousedi vyst?hovali.
Zatím to vypadá tak, že nic nestíhám a mí p?átelé ?íkají "ano, chápeme, musela jsi pomazlit maminky".

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-02-19, 12:04
Po?kej , za pár dní už ti nebudou sta?it na to hlazení ruce. M?la bys uvažovat o n?jakých brigádnících....

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-02-19, 12:57
Nejspíš budou chodit na výpomoc nové maminky - chovatelky.

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-02-19, 13:45
Ahojky!

už jsem jednou psala o tom jak mi zamluvenýho fre?áka prodali a tak bylo dilema jestli si po?ídit n?jakou v?tší fre?ulku nebo po?kat na jaro a koupit si malinkou. A vyhrálo malí fre?átko, takže jsem se cht?la zeptat když už ?ekáte ty drobe?ky jestli by t?eba nebylo potom jedno k mání.

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-02-19, 14:42
To Erin: Na brigádu klidn? p?ijdu ;oD

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-02-19, 16:08
Beru t? za slovo, hned jak se narodí, tak se domluvíme.

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-02-19, 16:40
já taky, pro m? to bude taková dvojí oslava.. narození moje a t?ch malých potv?rek.. =o)

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-02-26, 11:03
To Erin:

Ahojky, tak japa se vede pupká?k?m? Už to mají z "pár" =o) Tak stále držim pale?ky..

papa..

Re: ?ekáme fre?átka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-02-26, 11:13
Maminky tém?? nevycházejí z koší?ku, dnes ve?er jim ho vym?ním za v?tší pelíšek aby se tam i s d?ti?kami vešly. Jsou po?ád spolu, Žofi velice pe?uje o Albínku, v?bec ji nechce poušt?t ven, tak to risknu a nechám je spolu. Jsem te? celá mimo - mám sta?enku pejsku po operaci a ješt? mlá?átka v dohledu - no, je to náro?né. Páne?ek kolem mne chodí velice opatrn?, aby mne nedráždil. Jednou zkusil ?íci n?co o út?ku k mamince a já mu drze ?ekla že klidn?, tak te? jenom hladí Kazinku ( ta asi má opravdu falešnou b?ezost, Jarmila m?la pravdu, že u nich k ni?emu nedošlo) a podstrojuje jí abych nevid?la - ale to je spíš taková tichá hra. V sobotu a v ned?li nemíním vycházet z domu kdyby náhodou a hned pak napíšu.

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist