Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-06-12, 20:22
Náš tcho? ob?as kouše návšt?vy, který p?ijdou. Na n?koho je zvyklej, ale u n?koho je to pravidlo - t?eba u nete?í - je možný, že žárlí? Když jsme bydleli u tchán?, tak tam chodili a mazlili se s náma, je možný, že by žárlil a dote? - 3 roky si to pamatoval? Nebo, že jsou malý a on si troufne? Nebo když p?ijede brácha tak n?kdy zlatí?ko a n?kdy zu?ivý kousání, jakoby ho cht?l vykousat...?íkáme doty?nejm, že musí d?lat jakoby nic, ale zkuste to, když máte tcho?e na noze...
Když kousne dostane p?es zadek a je zav?enej a po probuzení v?tšinou hodnej, ale na ty holky vždycky b?ží úpln? nažhavenej. A když u nás budou dýl, tak nechci, aby byl furt zav?enej. Tak co s ním?

k+velká+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 23:28.

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-12, 20:47
Já také nikdy nevysv?tlím, že "možnátchýn?" se nežere. Na návšt?vy jsou už hodní, ale p?ítelova má?i je nenávidí a oni to v?dí. Netrestám, je, nemá to cenu. :o(



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 17:07.
Avatar

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-06-12, 21:20
Nasi to delaj taky... Pripada mi to jako by Ferda chtel vsem navstevam co si ho hned nevsimnou rict "podivej, chvilku jsem te tu trpel, ale TOHLE je muj revir a ty uz bys mohl vypadnout, jestli si nedas bacha tak te odsud vyvedu to budes koukat" Aspon Ferda se u toho vzdycky tak tvari... Kdyz prijde skorotchyne tak uz ho zaviram automaticky, protoze ji jednou fakt surove kousnul, u ostatnich je nechavam pusteny protoze to jsou lidi, ktery to bud pochopej nebo ne - to uz je jejich vec (vetsinou kamaradi a znami). Akorat je vzdycky varuju, ze tu nekde behaj a reknu jim jak se maj chovat... :o))) U tech mene vitanych ani nerikam jak se maj chovat :o))) Vetsinou to velmi dobre chapou a nejancej kdyz jim neco probehne kolem nohou :o)
Avatar

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-06-12, 21:37
A co jim ?íkáte, že se má a nemá d?lat (t?m lidem)?
U nás skorotchyn? je jedna z mála, koho tcho? nenapadá, mají se navzájem moc rádi.
Ale d?tem to nevysv?tlím, že nesmí d?lat virvál, párkrát se do nich zakous a byl ?ev, tak si to pamatujou.

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-06-12, 22:17
A tchor si taky pamatuje, ze je s nima veeeeelika zabava :o))) Jenze detem se to tezko vysvetluje... :o(
Avatar

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-06-12, 22:22
Fretky vyciti, kdyz se jich nekdo boji, kdyz si to nekdo zaslouzi, atd.. Nasi kluci nikdy nikoho nekousli, protoze je to proste ani nenapadlo. Jsou na lidi zvykli, chodi hodne ven a jsou vymazleni. Kazdy z nich je jiny a kazdy ma sve navyky. Ferenc kouse, kdyz si chce "uzit", tzn. capne nas za ruku a tahne si nas do pelisku - neni agresivni, kousnuti je spis nezne. Kdyz nejdeme, tak pritvrdi, ale nikdy ne do krve. Poprve v zivote me kousl u veterinare. Uz toho na nej bylo moc.
Charlie zase kouse jenom pri hre. U veterinaru se jeste neohnal zubama, je na ne zvykly od malicka. Do krve nekousl ani jako maly, cit ziskal velmi rychle i diky spolecnosti jinych fretek. Dodnes kouse jenom pri hre a ted jsem si vzpomnela, ze jednou v zivote kousl skorotchyni :-))) Hele, na tom uz neco bude!
Avatar

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-06-12, 23:31
já bych si taky tipla, že si tcho? mooooc dob?e zapamatuje, která hra?ka je nejzajímav?jší, nejlíp tancuje a vydává nejlepší zvuky.... ale naprosto netuším, jak mu vysv?tlit, že tohle fakt není hra?ka nejvhodn?jší... :o/
možná zkusit nete?ím vrazit hned ve dve?ích do ruky n?jakou vitamínovou pastu a pomoci jim "zachovat klid" až se na n? vražedná nestv?ra požene. t?eba si tcho? vytvo?í jiné spojení, než - nete?e = zábava - tanec - zp?v.....

p.s. u tchýní (i skoro) a p?ípadných dalších nep?íliš vítaných návšt?v bych vitamíny zbyte?n? neplýtvala.... ;o)))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Martina dne 12.06. v 23:32.

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-06-13, 10:48
My je necháváme ( v?tšinou, už víme na koho jak jdou ;-) )... A? koušou. Návšt?va je vždy instruovaná co má d?lat. Pokud se nechová podle instrukcí a v?íská a ská?e po pokoji - dob?e jí tak. My se u toho s Radkou ješt? d?sn? ?ežem smíchy. A tcho?i už v?di do koho má cenu ousat a do koho ne :-)
Avatar

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-06-13, 12:01
Naše tcho?inda kouše všechny krom? m? a p?ítele, myslíte že se dá tcho? odnau?it kousání aniž by se našlo n?kolik dobrovolník? kte?í by se nechávali kousat a zkoušeli tak jestli jí to t?eba nep?estane bavit? :o)

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-06-13, 12:11
jedin? stejn?, jako se odnau?uje kousání v?bec.... ?ili ok?iknout, p?íp. plácnout, zav?ít do klece.... jestli teda fakt kouše všechny - to byste jí uvitamínovali! :o))

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-06-13, 12:21
Zav?ít do klece asi nejvíc zabírá. To ok?ikování moc ne, to bere jak srandu a plácnutí, no jak kdy :-)
Avatar

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-06-13, 13:53
no uplat?ovali jsme všechno co platí na malý,ale nic nepomáhá,už ji ani nemáme za co trestat,pá? už dlouho nikoho nekousla - n?jak jsme jí to radši nedovolili...

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-06-13, 14:06
U nás to je totéž....p?ijde návšt?va...Kryštof ud?lá ?uch ?uch raf ....a už k nám víc nep?ijdou, protože máme krvela?nou šelmu..aspo? mám klid :-)

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-06-13, 14:32
No, teoreticky je mi to jasný, ale p?esv?d?it dv? malý holky, že musí zachovat klid, kór, když ob? už porafal do krve...Když jsme sed?li na letišti a n?co hráli, tak p?išel, ?uch ?uch a nic šl dál. Ale když jsou v posteli nebo b?hají, tak je chytá za nohy, v posteli noruje do pe?in a "packuje" - škrábe nás packama a holkám by to d?lal asi taky (radši ho vždycky zav?eme, ale je mi ho líto, tak by si cht?l hrát, ale co m?žu d?lat)

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Mousy (IP)
Datum: 2005-06-13, 14:48
Nas Fred je rozny, ak je vidiet, ze sa ho navsteva neboji tak je k nim velmi dobry a este sa necha od nich aj skrabkat, ale akonahle citi, ze z neho maju strach tak este viac dobiedza a dobiedza aj kusne, ved preco nie. Ale velmi tazko sa mi vysvetluje niekomu, ze sa ho nesmie bat a ze mu to nesmie ukazovat, aj tak sa ho velmi boja tak v takom pripade ho na tu chvilu zavriem a pustim ho az odide navsteva.

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-06-13, 17:19
No v?tšinou to tak taky ?ešíme...Nebo i pustíme tcho?e do jinak zakázanýho pokoje jako kompenzaci. Ale cht?li bysme tu mít nete?e t?eba dýl a to je problém. A taky až budeme mít mim?o, tak toho se bojím docela dost.

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-06-13, 17:38
paw,
toho se neboj. miminko dost spí, fretka taky... ?ili "pušt?t" m?žeš odd?len?... :o))) navíc - miminko nesmíš pustit z o?í - fretku taky ne, takže je uhlídáš. ur?it? máte p?izp?sobený byt a pravd?podobn? ti fretka nevyleze t?eba na (p?ebalovaci) st?l.... d?ležité je, aby postýlka, kde p?ípadn? bude mim?o bez tvého dozoru, nebyla ke fret?ím doskoku.... a až mim?o trošku povyroste a bude lézt - neboj se, že ho sežere! pravd?podobn? se k n?mu bude chovat jako k vám, a kdyby nááááhodou ho kousla - no, p?íjemné by to ur?it? nebylo, ale snad nebude tak zle, jako kdyby se zakousnul buldok!

p. s. zkusili jste už nete?e tcho?ovi pomocí vit. pasty "p?eprogramovat"? jak jsou v?bec starý? nesnesly už by takhle náhodou n?jaký to "packnutí"? podle toho, co píšeš dál, tak je asi nekouše "agresivn?", ale když se rozdovádí p?i h?e, ne? to se ty k...y, n?kdy neovládnou, to je pravda.. :o))

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-06-13, 18:01
No, loni to bylo už málem OK, holky dávali fildovi kousky papriky a okurky, líbilo se jim, jak papá...jenže pak za ním jedna šla a nevíme p?esn?, co se stalo, ne?ekla nám to, ale myslíme, že ho t?eba zatáhla, když papal, lekl se nebo nevim...a zakous se jí do nohy a byl ?ev, takže te? vidí mrn? a zdrhají a bre?í,je jim 7 a 5, ale jsou docela hysterky, bojí se.
On prost? kouše docela dost cizí lidi, t?eba bráchu když p?ijede. N?kdy v?bec, ale jindy je nep?í?etnej. V?tšinou ho zav?u a pak, když ho pustím, tak hodnej, ale n?kdy taky ne.

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-06-13, 18:55
Náš Mates zatím zkouší, ke komu si m?že co dovolit, ale dceru taky p?kn? zakusuje. Nevím, možná je to, protože cítí mlád? a chce si jen hrát(i když to tak n?kdy nevypadá) Našt?stí zatím, když to fakt p?ežene ok?iknutí sta?í(alespo? na chvilku), horší je to u návšt?v který k nám moc ?asto nechodí. Ty nezná :-((

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: wendy (IP)
Datum: 2005-06-13, 19:08
Ahojky!
Tak jak ?tu Vaše p?ísp?vky, vidím že naše rodina se nijak neliši:-)) Mám doma frete?ku která od mala kouše mého otce, v??ím že zví?átka vycítí povahu ?lov?ka a p?edevším fretky, to jsou pro m? obzvláš? chytrá zví?átka. ?íkám si jestli jí otec n?co n?kdy neprovedl? Pokousala ho vážn? už n?kolikrát ale p?i jeho urvalosti v??ím že si za to m?že dost sám, všechno d?lá násiln? a tak si myslím že když ho kousla, škubnul s ní a tím se tedy stalo že si vytrhnul i kus k?že a krvácel. Je to dost problematické, než ji pouštím musím kontrolovat zda jsou zav?ené dve?e do obýváku kde on spí. Jednou se stalo že jsem slyšela jen ?ev jak byla Fredinka rychlá tak jsem si nevšimla že se kolem mne mihla a byla u n?j. Zakousla se mu do rtu, "muselo to vypadat zajímav? když se na n?j vrhla!", vid?la jsem už jen jak mu te?e ze rtu krev. Hr?za

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-06-13, 21:00
hmm, tak 7 a 5 - to už nejsou žádná mimina, ty si musí už p?ece trochu poradit a taky už n?co vydržet! :o))
anebo prost? nejsou ke zví?at?m, každej na to není... n?který dít? rve všechnu zv?? a neodradí ho ani kousanec ani kopanec, a z t?chdle holt nebudou veteriná?ky.... :o))
(a myslím si, že tušíte správn? - "nevíme p?esn? co se stalo,...")

p.s. asi tak - jestli není vaše fretka krvela?ná bestie, tak bych rozhodn? nijak zvláš? nezasahovala a neomezovala jí, jen proto, že p?išly už takhle velký holky... nebo jinak - taky záleží na tom, jak moc vám na nich záleží a jestli opravdu náhodou nejsou trošku "p?ecitliv?lý".... ? hmmm, t?žko se radí takhle na dálku..... :o(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Martina dne 13.06. v 21:03.

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-06-13, 22:35
No, Martino, musí si poradit a n?co vydržet...Já bych ti je p??ila na deset minut s tcho?em...já si s d?tma poradím dob?e, tady je ale problém s mrn?tem. Holky jsou hysterky, to jo, ale to je neodnau?ím. Zví?ata milujou, ale s tcho?em si nesedí, protože je párkrát porafal. Cht?la bych, aby vid?li, že když mu nebudou nic d?lat, tak to bude OK, ale nejsem si jistá tcho?em - on vylítne, zakousne se a je ?ev, to se mu asi líbí, tak visí na noze. A kouše fakt hodn?, když p?ijdou bráchové a on to na n? zkouší, tak se snaží vydržet, ale taky za?vou. On prost? fakt kouše do nohou a hodn? siln? a nevím, když ho budu lákat na ?aminy, jestli si to nevysv?tlí tak, že to má d?lat. Jinam nekouše (do rtu-hr?za, to musela bejt!) a kousne i lidi, co ho maj rádi. Krom? m?, p?ítele a tchyn?.

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-13, 22:49
Kouše do ponožek? Jen tak orienta?n?. p?ítel?v otec je na tom se vztahem k fretkám lépe a už si preventivn? sundává ponožky a má klid. Ony fretky jsou n?kdy ujeté na jeté ponožky ;oD
Avatar

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-06-13, 22:55
Naše nejde po ponožkách, ale po vložkách z bot. Je to jednodušší a nenápadné. Má už doma t?i r?zné, naše nejsou a návšt?vy tvrdí, že jejich taky ne.
Avatar

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-06-13, 23:31
Taky, taky? Charlie je naprosty uchyl na vlozky do bot. Nevim jak Ferenc - ten kdyz do boty strci cumacek, tak ho hned capneme a botu uklizime, nez prijde k aromaticke ujme.
Avatar

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-06-14, 10:34
Tak co se malejch d?tí a našich dvou tcho?? tý?e: Radky nete? je postrach. Ta si s tcho?ema hraje od rána do ve?era. Dostala kyblí?ek od aviváže - vždycky ho položí na zem, nažene tam tcho?e, pak je zvedne a chodí s nima po byt?. Deniska je š?astná, tcho?i jsou š?astný a z toho výskání a ?evu nás všechny ostatní bolí hlava. Párkrát na nás sice zkoušela jako že ji n?kod kousnul, ale naši milá?ci p?ece nekoušou, že. Maximáln? ji štípli do nohy.

Na cizí lidi je to horší. Opravdu záleží jak kdo dá najevo strach. Ale ne vždy je to pravda. Zrovna v?era dopoledne prý Freya kousla jednu pani, co se jí nebála. Holt je to naše první fretka a je to na ní vid?t.

No a o ponožkách už v?bec nemluvim. U nás se neztrácej ponožky. U nás se záhadn? ztrácej špi?ky ponožek :-)
Avatar

Re: Kouše návšt?vy
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-06-16, 13:02
No, jak jsem si myslela, že se náš Mates zklidnil, tak jsem se asi spletla :-))
V?era p?išli na návšt?vu mnželovi kamarádi a Mates se jednomu p?kn? zakous do nohy, ten druhej se bál tak sed?l v tureckým d?epu na seda?ce. No a když jsem ho chytala, že ho zav?u, tak m? kousnul do ruky, mám mod?inu o pr?m?ru 5 cm :-((
Si tžohle dovolovat hajzlík nebude. Nebavila jsem se s ním celej ve?er, ael asi v?d?l pro?, koukal z klece tak smutn? jako kdyby mu to bylo fakt líto a když jsem mu dávala ve?er jídlo tak mi jen tak jem? o?ufával ruku.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist