kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Monika (IP)
Datum: 2005-06-01, 11:21
ahoj, budu si kupovat sami?ku fre?ule. chci se zeptat, jestli je lepší ji nechat vykastrovat ?i ne. Nechci, aby se n?jak trápila, ale mladé mít nehodlám. Je pravda, že po kastraci mén? smrdí?

kastrace+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 28.06. v 19:32.

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-06-01, 11:23
Tak jestli nechces mlade, tak ti to doporucuju - alespon samicka nebude mit problemy s riji...
Samicky jdou vic citit pri riji, takze je fakt, ze tomuhle obdobi se vyhnes..
Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-06-01, 11:30
O kastraci tu toho bylo ?e?eno už moc, zkus si projít starší vlákna. Je fakt, že po kastraci se fretce uleví s ?íjemi, ale jestli od toho o?ekáváš, že p?estane "smrd?t" (von?t po medu!!!!), tak budeš ur?it? zklamaná. Možná máš na mysli odstran?ní pachových žlázek, to se jednak prý už nesmí a jednak je to i zbyte?né, fretka je použije v život? jen n?kolikrát, v?tšinou jen když se cítí být ohrožená.

Ale jinak gratuluji k rozhodnutí po?ídit si fre?uli, ur?it? toho nebudeš nikdy litovat a ur?it? budeš za pár týdn? taky ?íkat, že nesmrdí, ale "voní po medu"....
Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-06-01, 11:37
Je asi brzy se rozhodovat,když jí ješt? ani nemáš.Lepší bude po?kat na její první ?íji a pokud bude problémová(tím pádem nejspíš i ty další),je lépe jí nechat vykastrovat.S tím pachem bych to moc dohromady nedávala.Jak psala JanaG,ur?it? z ní po kastraci fialka nebude :-)
Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-01, 19:11
Monika: POZOR! nekastruj ji p?ed ?íjí! Protože pokud ji vykastruješ p?ed?asn?, m?žeš si zad?lat na pozd?jší problémy.

Kastrovat ano, ale až ji prob?hne první ?íje a ona dosp?je i fyzicky i psychicky.
Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-06-01, 21:14
A jak je to s tím, že se nesmí kastrovat p?i ?íji. Když už má ?íji m?síc, tak se nejprve musí um?le p?erušit a pak teprve kastrovat?
Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-06-01, 22:21
katka, tak by to m?lo být. Pokud ale hrozí úmrtí a fretka je už dost vy?erpaná, tak n?kdy veteriná? ud?lá kastraci i v ?íji. Je to však riskantní, už jen tím, že je sami?ka vy?erpaná. Ale mám za to, že to souvisí s prokrvením d?lohy a v?tším rizikem krvácení, než když se sami?ka už uklidní a ?íje ji odejde.
Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-06-01, 22:31
Aha, m? jí totiž vykastrovali rovnou. ?íjila m?síc a vet ?íkala, že hormonální injekce ob?as nezabírají napoprvé, tak rad?ji než ?ekat ješt? týden jestli zabrala, tak rad?ji kastrace. Bub?a v ?íji byla hrozn? nervózní a p?ed k. kousala i do krve, teda návšt?vy, taky byla huben?jší.
Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2006-08-29, 11:18
M?žete mi n?kdo poradit, p?ez vyhledávání jsem našla tohle vlákno abych nezakládala nový. Mám doma sami?ku, zatím je ješt? malá, ale máma nechce o mladejch ani slyšet a tak jsem uvažovala o kastraci. Jenže nevím jestli je to dobrej nápad. Nevím jestli je lepší nechat jí vykastrovat dokud ješt? není moc stará, že by to lépe snesla nebo po?kat až se t?eba objeví p?ípadné problémy. Mám stach abych jí zbyte?n? neubližovala, ale na druhou stranu mám stach aby až bude starší a bude mít t?eba n?jaké problémy mi p?i nutné kastraci neum?ela.

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-08-29, 11:24
pockej a po prvni riji ji nech vykastrovat jak se tu uz pise. je to nejjednodussi reseni. kdyz bude dospela po prvni riji a organy budou fungovat jak maji, operace ji nema uskodit. jinak se porad s odborniky veterinari viz vlakna kam jit na veterinu...
Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Marsei (IP)
Datum: 2008-01-06, 18:53
Ahoj, chci se zeptat jestli je lepší sami?ku nechat vykastrovat hned. A nebo ji nechat jednou nebo dvakrát mladý. Díky

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-01-06, 20:04
Marsei, v?bec jí nebude vadit když miminka mít nebude a necháš jí vykastrovat.jen je dobrý nechat jí dosp?t a projít první ?íjí, takže kastrovat až tak v 8 m?sících v?ku.jinak ?íjit bys jí nem?la nechat dýl jak 4 týdny.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Marsei (IP)
Datum: 2008-01-06, 20:15
Ale já bych jí cht?la nechat 1-2-3vrhy. Zas bych ji to necht?la upln? znemožnit a byla by to skušenost i pro m?. Ale jestli by ji prosp?la kastrace spíš hned tag bych se bez té zkušenosti obešla. je velká pravd?podobnost, že prvorodi?ka to nep?ežije, nebo tak n?co?
Já bych ji nechala vykastrovat az pak a taky sem ji cht?la jednu dceru nechat. teda te? hooodn? p?edbíhám.

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-01-06, 20:17
marsei - to je jen na tob?, zda budeš kastrovat hned po ?íji, nebo jí necháš miminka :-) pak záleží na vhodném výb?ru same?ka, aby nevznikly p?íbuzenské vztahy.
Pokud by t?eba došlo k n?jakému zán?tu, jako u nás, kastrace je lepší. Pozn. zán?t mo?ového m?chý?e, aby nedošlo k mýlce, bez nakrytí ;)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-06, 20:18
No, je to asi nejvíc náro?ný ?asov?- v?novat se mlá?at?m, mazlit je a tak, když jsou v?tší. A pak taky shán?ní novejch pání?k?... musíš mít na to ?as a hlavn? si to tu po?ádn? pro?íst!
Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-01-06, 20:20
marsei, ve v?tšin? p?ípad? zvládají porod bez problém?, ale po?ítej s tím, že odchov je docela velká finan?ní i ?asová zát?ž a že jedna sami?ka m?že mít klidn? i 12 mládat...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Marsei (IP)
Datum: 2008-01-06, 20:30
No ho toho bych pak klidn? investovala, protože to je n?co užasnýho si hrát s mládátkama, pomáhat ji s nimi...Teda já to znám jen od št?nátek. Ale stejne:) A mladý by se pak snad udali. Hlevn? abych je nemusela dávat do zverimexu...:( To bych toho, že sem ji ty mladý nechala asi litovala.
A jen tak mimochodem, je o malý velkej zámej (kdo máte zkušenosti) A nebo vám pak zbydou? Ale na tohle se vás ješt? zeptám, zatim ji ani nemám po?ízenou. jen se ptám na to co m? zajímá abych pak n?kde nebyla p?ekvapená a špíš ji neškodila. To bych nerada. jo a ješt? když má mladý tak nem?že být ve vysoký kleci, ne? aby ji ty mlá?átka nák nevypadali nebo tak n?co...

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-01-06, 20:37
Marsei, ted bych zatím odchov asi ne?ešila a ani se do n?j zatím nepoušt?la a snažila se zjistit si co nejvíc informací o chovu fretek...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-06, 20:39
já bych doporu?ovala hlavn? pro?íst si celý tohle forum, aspo? základní témata typu co d?lat, když kouše, o?kování- ?im o?kovat, nemoci, krmivo... a pak teprve dávala dopl?ující otázky...
Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Marsei (IP)
Datum: 2008-01-06, 20:54
No ned?lejt?, že ste si tím tápáním neprošli. Me t?? šlo hlavn? o tu kastraci, jestli je n?jak d?ležité aby byla kastrovana hned nebo ne. Jinak ?tu,?tu postupne po stránkách, už jsem na 50. Ale prost? ?etla jsem i z jiných zdroj? a ob?as mi n?co nesedí a nebo nechápu, tak se ptám. O?kování zrovna ?esím jinde, krmivo vlastn? taky, nemoci ješt? ne a co d?lat když kouše no nák dohromady dám. Ale d?kuju, že jste se mi v?novali....

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-06, 21:00
Marsei, taky pozor na zdroje z kterých ?erpáš informace. N?které múžou být už zastaralé, n?které až nesmyslné. Myslím že nejspolehlivéjší je toto forum a poradna na stránce ?eského klubu. Nebo tu [www.fretka.sk] pokud ti nevadí sloven?ina
Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-01-06, 21:01
Marsei,než jsem si po?ídila fretku (trvalo n?kolik let, než jsem jí sehnla) tak jsem znala n?kolik chovatel? (m?li už ale kastráty) takže jsem to m?la možná jednodužší.taky jsem si nakoupila dostupnou literaturu od Petry N. a když jsem si fretku - sami?ku po?ídila, m?la jsem jasno v tom, že bych cht?la odchovat jeden vrh a potom už rozhodn? kastrovat. bohužel p?i první ?íji nezab?ezla, ale všechno bylo v po?ádku a zab?ezla až další rok, potom na podzim šla na kastraci...kdyby m?la jakýkoliv potíže, tak jí nechám kastrovat hned... takže ted si to m?žeš t?eba plánovat, ale potom ti to taky nemusí vyjít...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Marsei (IP)
Datum: 2008-01-06, 21:13
ŽoFiRo:vždyt já vim, ale jako ty i já bych cht?la ji nechat aspon 1-2vrhy. V tom mám jasno už te?.Pokud to pro ni bude nebezpe?ný tak se bez toho obejdu. Ale prost? m? jde o to že každý nemusí mít p?ístup na net aby se tu s vámi dohadoval, koupí si prvni knížku, prostuduje ji a mysli že delá pro to zví?átko nejlíp. On nemuže v?d?t že už je neco z toho zastaralí. Jako tady plno lidi neví, že se nespi odstranovat žlázky. A práv? i ty už neaktuální stránky blbnou hlavu.

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-01-06, 21:20
marsei - pokud n?kdo neví o odstra?ování žlázek, tak bohužel musím konstatovat, že neznalost zákona neomlouvá. Tak, jako se m?žeš napálit v obchod?, když nevíš, co m?žeš a co m?že prodávající, tak je to i tady.
Veteriná?i by to taky m?li v?d?t, ale setkáš se s takovýma, co ti to nabídnou.
Je to 50:50 ..


Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Marsei (IP)
Datum: 2008-01-06, 21:30
To neomlouvá, ale když pak prost? ?teš že v p?ipad? velké "smrdutosti" je možné odstranit žlázky. Tak ve?ím že tam n?kdo jde a nechá si to ud?lat. Já o tom v?d?la a to sem se o fretky jest? nák hloubš nezajímala.

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-01-06, 21:33
Jak jsem psala "vedle" - záleží, kde se o informacích do?teš.. :-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Marsei (IP)
Datum: 2008-01-06, 21:42
Nojo ale pr?m?rný ?lov?k po?ítá s tím, že ti, co d?lají ?lánek o fretkách v?dí o ?em mluví. No nic lou?ím se. Prominte, že jsem vás rušila... Dobrou

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2008-01-08, 16:51
Ahoj.Mám takovej dotázek?Asi p?ed rokem jsme byli s naší fret?í holkou na kastraci a dneska jsem si všimla,žé má nateklou vulvu jako p?i ?íji,neví n?kdo co by to mohlo být?N?jaký zán?t,nebo špatná kastrace?Prosím pora?te...Díky.

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-01-08, 17:01
jsou možné dv? varianty - bu? špatná kastrace (neúpln? vyjmuté vaje?níky) a jestli se nepletu tak by mohlo jít i špatnou funkci nadledvinek. každopádn? je to n?jaký problém a je pot?eba zajít co nejd?íve k vetovi (pokud možno "fret?ímu").

Re: kastrace sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-01-08, 17:52
Synus, cca p?ed rokem jsem ?ešila totéž s naší sami?kou, taky kastrát a z jara p?íznaky ?íje.d?lali jí testy na zjišt?ní hormon? v krvi, ty prej bývají ale nep?esné a potom taky sono, na kterém ale také nemusí být vid?t všechno.jako nejlepší ?ešení nám nabízeli operaci, p?i které by se s jisotou ur?ilo jestli jde o vaje?níky, nebo nadledviny a podle toho by také zasáhli a "problém" se pokusili odstranit...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist