Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: dasaf (IP)
Datum: 2006-07-31, 23:00
Od ?tvrtka máme dvoum?sí?ní sami?ku fretky.Dnes jsme ji vrátili,ale je nám po ni smutno.Už se docela nau?ila chodit na záchod,p?estala nás i kousat,ale....bojíme se,že to u nás bude smrd?t.
Po?ád jsme to ?istili,možná jsme si to už i vsugerovali-ten smrad.Te? se po?ád v?trá,ale co v zim?,až budeme topit?Nebude to cítit?Prosím,kdo už máte zkušenost pora?te.Musíme se rychle rozhodnout.P?edem moc díky za odpov?di.




Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 21:11.

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-07-31, 23:15
citlivy nos neoblbnes...ale jestli vam smrdi uz ted, tak ad radsi smrdi jinde...co az prijde do puberty a bude na vas fixovana!!!
Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-07-31, 23:18
nebo do ?íje...
fr?an má pravdu
Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: dasaf (IP)
Datum: 2006-07-31, 23:37
Nejsme žádný cíti,máme psa a papouchy,ale venku.Jen se bojíme co nato návšt?vy,ale te? jsem si tady dost p?e?etla...tak a? jdou na návšt?vu jinam.Zítra dám v?d?t jak jsme se rozhodli.

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-08-01, 00:37
dasaf,
proboha o ?em ješt? p?emýšlíte, když jste po pár dnech fretku vrátili kv?li smradu??
to je jasný, že fretka smrdí, jako každý zví?e a každej ?lov?k!
ud?lali jste moc dob?e, protože lepší te? a takhle než za p?l roku vyhodit do lesa. a že to za p?l roku bude horší než s fret?ím miminem, o tom v?bec nepochybujte!

proto vaše rozhodnutí chválím a považuju za správné, a to bez ironie!
jakmile máte pochybnosti tohohle typu, nemá cenu to lámat, bylo by to jen ke škod? zví?átka.
a možná ?as fretky u vás ješt? n?kdy p?ijde... ;o)

z+smrdí+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 13:10.

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-08-01, 10:19
Až nos otupí... ;op

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-08-01, 10:24
Mladej mi te? dotáh dom? další kot? , kot? používá tcho?í záchody a musím ?íct, že vybírat záchod po ko?ce je v?tší síla, než sbírat entenóno po tcho?ích. Jo, jiná je, když Kryštof ob?as použije pachový žlázy, to je zas neporovnatelný s ko?kou...:-) No, i když, on takovej zna?kující kocour...a to vím, o ?em mluvím, jednou mi ozna?koval kabelku....šla do popelnice i s obsahem ...:-)
Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-08-01, 10:27
Mi povídej... když jsem onehdá týden hlídala ko?ku, záv?r zn?l jednozna?n?: ZLATÝ TCHO?I! Moji smradidlaci ??rají nanejvýš na hladkou podlahu, ko?ka na gau?. Záchodek smrdí t?ikrát víc, kam fretky nevlezou, tam ko?ka vysko?í, chlupy všude, drápe koberec, sranda skoro žádná... zlatý tcho?i!!!

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-08-01, 10:29
A majdo, byla v té kabelce i pen?ženka s mobilem?:-))
Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-08-01, 10:36
No hr?za ale byla, že on mi vlez dovnit? a tam to ozna?koval, já ráno popadla kabelku a metelila do práce, v autobuse furt ?uchám, lidi kolem taky, ješt? jsem si ?íkala, co to tam vedle m? stojí za smradlavý prase! P?ijdu do práce, mrsknu kabelku pod st?l a po?ád d?snej smrad, tak jí otev?u....no, z pen?ženky jsem pinzetou vybírala papírový peníze a kreditky má?ela v octu....na mobil jsem kupovala novej kryt, stejn? když jsem pak telefonovala, jsem m?la pocit, že vrhnu...:-)
Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-08-01, 10:38
Aha, takže mobil s pen?ženkou jsi nevyhodila. sakra, jsme se cht?la zeptat, jaký to byl kontejner:-)
Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: Václav Vachrlon (IP)
Datum: 2006-08-01, 15:55
Úrovne? n?jakého obt?žování ostatních smradem, je naprosto srovnatelná se psem, ko?ky (p?iznávám ale, že je nemám moc rád) smrdí v byt? mnohem víc. Pokud má fretka odpovídající pé?i a p?edevším hygienu (nastudujte si tohle fórum) tak cítit prost? není. Taky jsme se toho báli a je to v pohod? jak pro nás tak pro návšt?vy. Ale je pravda, že stát se m?že cokoliv a pokud se toho už te? tak d?síte, tak si fre?uli fakt nepo?izujte - možný smrádek je totiž to nejmenší, je to zví?e, které vyžaduje (narozdíl od mých p?vodních p?edstav) pom?rn? dost pé?e, ?asu a jak to tak pozoruju tak její chov ani není zrovna laciný... Ale ty zážitky....
Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-01, 17:43
Musim priznat, ze moji kluci oznackuji vse - tudiz podlahu, koberec, gauc s polstari, a nejlip i skrinky a stul, protoze se tam dostanou taky. Mela sem jeden den kocku a dostala se stejne jak fretky.. Cisteni zachodu po kockach je opravdu horsi.. Po psech taky.. :o/
Jinak ale i koberec mam rozdrapanej, takze co u nekoho neni muze byt u jineho, protoze co fretka to original.. (ten koberec mi rozdrbala jen Tappi)
Pokud ale nekomu smrdi fretka uz jako mlade, neriskovala bych to dal..
Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-08-01, 18:25
"bojíme se,že to u nás bude smrd?t.Po?ád jsme to ?istili,možná jsme si to už i vsugerovali-ten smrad.Te? se po?ád v?trá,ale co v zim?,až budeme topit?Nebude to cítit?"

m? teda dostalo todle...

by m? zajímalo, když furt v?traj, jestli už nemaj vyv?traný smrad i po sob? ;o)

jinak, co se tý?e "smradu" - nemyslím si, že by dvoum?sí?ní fretka m?la smrd?t - nebo spíš si toho nejsem ani v?doma.
Ne?eknu, dob?e, nepereme v?ci kolem fretky (hamaky, tunel, zkrátka tam, kde spí), tak to smrd?t m?že,nebo nem?n?ný wc, ale takhle?

a když už jim smrdí a dali ji pry?, nejd?ív m?li zkusit n?jakého chovatele ...

PS: u nás návšt?vy o fretkách ví jen tehdy, když se jim zarafnou do noh ;o)
Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-01, 18:35
Jinak co asi vic smrdi u mladat, tak jsou hovinka ;o)
Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-08-01, 18:38
no práv?. já jsem jiný smrad krom výkal? zatím u malé Gienky nespozorovala! ale to je taky dáno tím, že prost? ten zachodek se musí ?ast?jc vym??ovat (nebo? za den je z toho opravdu velký smrad;o)

a pak je zase klid a podle pot?eby se vym?ní ;o))
Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2006-08-01, 20:04
no náš Kryštof,když jsme ho donesli-to byl fakt SMRAD...je to nalezenec,takže nevím ?ím se p?edtím živil,ale po n?jakém tom dni a HLAVN? DOBRÉ STRAV? se to HODN? zm?nilo...já bych ten MED nev?trala,spíš kvartýrovala všude po baráku...:oD

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-08-01, 20:39
nekom, ale fretky opravdu a strasne smrdi. treba memu tatovi, tomu stacilo, kdyz jsem prisla k nemu do pokoje na deset minut s trimesicni fretuli a vyhnal me, ze to zvire strasne smrdi. Takze kazdy mame asi jiny nos. a pokud jste ji jednou vratili, ze vam smrdi, tak vam bude smrdet i podruhy
Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: xxena (IP)
Datum: 2006-08-13, 12:32
Pot?ebovala bych ved?t jestli má n?kdo zkušenost s t?mito napaje?kami [www.happyanimals.cz]
chci ji svemu milackovi koupit ale bojim se jestli si zvykne. Tak bych chtela v?d?t jestli si uz nejaka fretecka zvykla
Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-13, 16:40
Já bych ?ekla, že fretky smrd?j, což o to. Jenže lidi taky, ale lidi používaj deodoranty a parfémy. Jenže i p?írodní "v?n?" u lidí (tim myslim ne pot, ale v?n? t?la) m?že bejt p?íjemná. A já to tak beru i s fre?ulí. Smrdí, ale vlastn? zárove? voní, prost? má sv?j pach a nep?ijde mi to n?jak hrozný, uklízim po n?m i na kobercích a tak a nevadí mi to. Je od n?j cítit koberec a tak, ale neni to smrad... Aspo? mn? to nesmrdí, i když táta taky ?iká n?co jinýho. Ko?ky samy o sob? mi taky nesmrd?j a vybírat po ko?ce záchod jsem si taky zvykla a nep?ijde mi to... Na pach si ?lov?k zvykne, a? je jakkoliv strašnej. Což u fre?ule podle m? neni....
Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: Marsei (IP)
Datum: 2008-01-06, 19:09
Když jste u toho smrádku, jak ?asto fretka použije pachový žlázky? Jako náká dob?e vychovaná. Používá je každou chvíly t?eba že se lekne všeho a nebo fakt jen v krajních p?ípadech? A je možné, že ji to ob?as ulítne aniž by cht?la, známá ?íkala že si vesele hrála s pejskem a najednou to pustila. Jo a ješt? jak moc a jak to smrdí? Abych byla p?ipravená. V?trá se pak p?l dne a nebo chvili? Dík za odpov??.

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-06, 19:16
Marsei, nejlepší máš zajít na návštevu do bytu k n?komu co má fretku...nebo víc fretek.
Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: Marsei (IP)
Datum: 2008-01-06, 19:28
Jo to už plánuju, ale m? jde o ten pach když se opravdu lekne a st?íkne to (no t?eba se me pri návšt?v? lekne a hned budu v?d?t:)).

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-06, 19:53
I v tomhle je každá fretka individualita... ?iká se, že socializovaná fretka nevypouští žlázky... Což je n?kdy p?knej kec. Moje Meggie žlázky nevypouští tém?? v?bec, vypustila je asi 2x v život?. Ale t?eba Rocky je pouští každou chvilku, pravideln? n?kolikrát tejdn?... Jen tak- když si hraje, když spí, když jen tak leží a kouká... Pak prost? vyv?tráme, umejeme mu zade?ek a je to dobrý. Smrad je to dost velkej, ale dá se to lehce zbavit... Takže asi tak.
Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-01-06, 21:23
Osobní zkušenost : fretky chováme od r. 1987. Za tu dobu 14 fretek, jedna polotcho?ice. Samoz?ejm? si v roz?ilení nebo ve h?e zapuší, to sta?í vyv?trat. Plné užití žlázek jsme zažili dvakrát, v obou p?ípadech když byly fretky bezprost?edn? ohrožené - napadené psy. P?i b?žném leknutí naše fretky ani nezapuší.
Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: Marsei (IP)
Datum: 2008-01-06, 21:28
D?kuju :)

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2008-01-06, 21:53
Moje zviratko je citit jinak doma...jinak venku a extremne jinak kdyz pusi...
...ted jsem ji mela par dnu doma...kde jsme nikdy zadne zvire nemeli...a mymu brachovi smrdela uplne celkove...at byla v pokoji zavrena...pustena...nebo venku...v aute atp...vsude ji citil a rikal ze smrdi...
...nasim nesmrdela...ale jen rikali ze ji citi...ale ze vylozene smrad to urcite neni...
...co se pachovych zlazek tyka...vypousti je tak jednou do mesice...z zadnyho leknuti...hrani si nebo neceho podobneho...jeji hodina je tak kolem treti rano...a dela to s veskerym klidem ve spanku...a pro me je to teda smrad vcelku extremni...
...ovsem je to opet indivudalni...muj pritel pak po deseti minutach muze v pokoji normalne byt...ale ja musim tak hodku vetrat...a hoodne u toho nadavam...kor kdyz je to v noci...
...ovsem druhy den bych toho skritka zase samou laskou "sezrala":)...

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-01-06, 21:58
paige - puší tak, že za 10 min není nic cítit, prdelku jí umývat nemusíme a je klid. Puší, když ji n?jaká fretka kouše. Nemá ráda lidi, nemá ráda zví?ata. Na tyhle nepuší.

gia - v absolutním extrému jsme v?trali hodinu. Smrdí p?íšern?, puší ve h?e s ostatníma fretkama, u veteriná?e, nebo jednou za?as. V ?íji pušila 2x denn?.
cizí lidi a zví?ata jí nevadí.

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te...
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2008-01-07, 16:03
Tak u nás zapušil Monty jednou úpln? mega a hned napoprvé. Navíc v mojí posteli, takže jsem savem ?istila postel. Od té doby nepuší prakticky v?bec, jen když mu to ute?e na wc :-) Jinak je to flegmoš a skoro nic ho nerozhodí - teda krom cizích fretek v byt?, je to totiž hrozný srab...
No a Jackie, ta si tak ob?as popšoukává, ale v?tšinou v záchodku. Ob?as má takové období, ale je to úpln? v pohod?. Záchodek se vybere a je klid.

Jinak chci dodat, že pušince obou fretek smrdí trochu jinak :-) Je to intenzivní v?n?, našt?stí jde ale rychle vyv?trat.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist