Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:3 z 5
Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-12, 20:44
My máme ocásky chlupatý dost :) Meggie m?la dv? ?íje, te? je tejden kastrovaná. Chlup? na ocase má stejn? jako jinde. Rocky má zas ocas jak veverka, hodn? hu?atej...
Je fakt, že možná bych je vyšet?it nechala. Ale zase pokud to maj z ?ásti oba, nem?že to bejt t?eba stravou, nedostatkem n?jakejch vitamín?????
Avatar

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-12, 20:46
v?tšina kastrát? co znám má v dob? línání holej ocásek a p?itom jsou zdraví...Žofka má problémy s nadledvinama a ocas po?át chlupatej...tak si potom vyber...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-12, 20:48
Žofiro: Taky fakt, no... spíš jde pak o to, jak se to pozná, no :-/
Avatar

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-12, 20:51
známá má kastrovanou sami?ku a po kastraci jí každoro?n? v dob? línání úpln? vypelichá ocásek,je to už starší sami?ka,takže na prohlídky i komplet krevní testy chodí pravideln? a všechno v pohod?...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-07-12, 20:57
tyhle p?íznaky se netýkají doby línání, ale práv? v dob?, kdy fretka nelíná.
Avatar

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-12, 21:51
Mn? se zdá, že na ocase mají fretky mén? podsady, spíš jen pasíky, takže ten ocas p?i p?ests?ování je holý d?ív jak t?lo
Avatar

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2007-07-12, 22:52
Já už to pelichání ?ešila loni v lét? i s Johankou myslím :-) Na zimu m?li ocásky oba krásn? chlupaté, jen práv? te?ko zase v lét? za?ínají lítat. Loni jsem taky plašila, že by to mohlo být nadledvinkama ale, do m?síce ocásek za?al zar?stat. Z nadledvinek snad ani tak strach nemám, doufám, že se nás to nebude týkat :-( Spíš m? zajímá, jestli se to taky n?komu stává, že na léto ty ocásky nejsou nic moc chlupaté... Oba m?ní srst, Monty za?al p?esrs?ovat d?íve a te? se p?idala i Jackie. U ko?ene má Jackie podsady hodn?,spíš ke konci nic moc.
Avatar

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-12, 23:41
Ymsha, já bych po?kala do podzimu. Jestli ocásky za?nou zarústat, nebo "modrat" (rašící chlupy) neni co ?ešit. Ale pravda....záleží i na tom kolik fre?ule mají let.
Mému fre?ákovi te? chlupy na ocase padaj, podsadu tam už nemá a za chvíli bude jak krysa. P?ed hodinou sem z n?ho celého vy?esala 2 hrst? podsady.... a to ho ?ešu takto denn? :-)))
Avatar

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-12, 23:44
Johanko,taky je Vlnák potom bez srsti na ocase?Filip ho m?l loni úpln? holej,jen u zadku m?l takovej chomá? srsti :oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-12, 23:49
ŽoFiRo: p?esn?...vloni byl Vl?ák jak krysa :-) ocas mu za?al pelichal v lét? (jako i letos...a pelichá te? ze zimní srsti) a byl holý ešt? i v ?ijnu, pak za?al obrústat a byl na zimu krásn? chlupatý a hu?atý.
Avatar

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-12, 23:51
jéé u nás taky :oD m?l ho holej úpln?,?ekla bych že i moje potkanka m?la ten ocas chlupat?jší :oD a taky za?al obr?stat až tak pozd?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: Neetta (IP)
Datum: 2007-08-22, 00:18
ahojky, cht?la jsem se zeptat jestli si vaše fretka taky cucá a kouše ocásek. když k nám "p?išel" jako mali?kej tak jsem si myslela, že je mu jenom smutno po mamince a že si takhle myslí, že je u ní. d?lá to teda dodnes (a v?tšinou u toho usne:o)). ale zasko?ilo m? když jsem našla celkem dost chlup?. s ocáskem nic nemá, není pokousaný ani poškrábaný, jen mu na konci chybí t?ch pár chlup?. proti blechám jsem ho už nast?íkala Frontlinem a na k?ži nemá žádné známky po blechách, tak nevím pro? to d?lá. prosím pora?te. (taky jsem si všimla, že k?že na ocásku je spíše nažloutlá, není jako na t?le r?žová, tak to taky nevím jestli je normální). p?edem moc d?kuju za odpov??

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-08-22, 09:02
Náš první fre?á?ek Eda to d?lal taky,myslím že si s tím nemusíš lámat hlavu,je to asi to samé ,jako když si dít? cucá palec.
všechny fretky mají na konci ocásek zažloutlý,to je normál :o)

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-08-22, 14:02
Neetta: žužlání ocásku ho snad s v?kem p?ejde. Horší by bylo, kdyby si ho žužlal tak moc, že by si zra?oval k?ži - to byste asi museli ?ešit s vetem.
Zažloutlá barva na k?ži na ocásku (ale i jinde po t?le) je zoxidovaný maz. Je to p?irozené a dá se odstranit koupáním s použitím vhodného jemného šampónu. O koupání toho zde na DF p?es vyhledávání najdeš mraky ;o)
Avatar

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: Neetta (IP)
Datum: 2007-08-22, 18:53
Boža a Vendula R: moc d?kuju. k?ži si nezranil, jen m? zarazilo, že si ukous chlupy. vet ?íkal, že by to mohlo být bleškama (které už nikde nevidím:o). o koupání jsem tu už taky ?etla;o) až ho op?t vykoupu tak zkontroluju barvi?ku:o)) ješt? jednou moc d?kuju :o) p?ece jenom pro n?koho blbá otázka, ale moje duše už má klid:o)) díky

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-31, 21:06
Ahojky, m?la bych jeden takový zv?davý nepodstatný dotaz:-). Nevíte, co p?esn? znamená, když má fretka naježený ocásek? Vím v jakých situacích se to vesm?s d?je, ale nevím p?esn? "co tím cht?l básník ?íct"... A chlap se m? na to ptal, tak a? m?žu d?lat chytrou:-P

z+projevy+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 13:19.

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-31, 21:32
rozrušení a taky snaha "vyr?st"... naježený ocásek opticky zv?tšuje.

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-31, 21:42
Dretu: Je naštvaná...nebo se bojí...nebo t? volá si hrát. Prost? jak píše Martina, jakékoli vzrušení.
Avatar

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-09-01, 10:59
Ok, díky za info:-))

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2008-03-06, 07:54
Tak jsem tu s posledníma informacema o našem (Grayov? ocásku). Pro Ty kdo nev?dí a mají zájem shrnu stru?nou historii. Gray si tém?? celý rok dost brutáln? okusoval ocas u ko?ene. Diagnóza zn?la plné žlázky...Po vyma?kání však nep?estal, z?ejm? prý proto, že ho zlobily ty strupy, co si nad?lal... Následn? se z toho mohl stát zvyk a tak jsme skon?ili s límcem na hlav?...

Nicmén? vážení, v??te nev??te.... Tenhle problém nesouvisel s ni?ím z toho, ale jen s ?íjí... v zim? si Gray totiž asi na m?síc ocas p?estal kousat a po novém roce s tím z ni?eho nic zase za?al...v dob?, kdy p?išel do ?íje...tak jsem vznesla dotaz, zda to m?že mít souvislost... Dneska už je Grayík vykastrovaný, zahojený a s hryzáním ocasu je konec :)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 20:40.
Avatar

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-03-06, 08:36
cinderella - super! dobré zprávy dycky pot?ší ;)))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: nessie3 (IP)
Datum: 2008-05-10, 17:30
Ahoj, mám doma asi 3/4 roku starého fre?áka a v posledním m?síci si neuv??iteln? za?al kousat u ko?ene ocasu. D?lá to pouze když jsme venku na procházce. M?l ocas na k?ži celý hn?dý, jak od n?jakého mazu, tak jsem mu ho umyla a další den se to tam za?alo tvo?it zas. Te? už tam má i strupy a kouše si ocas vztekle dál. Ob?as je tak vzteklý, že když se ho snažím podrbat, tak se do mne vztekle zakousne. Asi si myslí, že to sv?d?ní zp?sobuji já. Nikde žádné blechy nevidím ani jiné cizopasníky ne. Lupy také moc nemá. Nevíte n?kdo, co by to mohlo být? Chci se ješt? p?edem poradit, než s tím pojedu k vetovi. Díky.

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-05-10, 17:31
no ja bych asi nechala udelat stery vetem a sup to pod mikroskop. asi tam nejaky breberusky budou...

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-05-10, 17:34
podobný problém m?la cinderella. píše o tom tady:

[forum.fretka.cz]

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-05-10, 22:22
Já mám p?t albín? a d?ív m?li st?ídav? ?erný ocasy, n?kdy je m?li ?erný všichni, za?ínalo to vždycky na ja?e.
Na veterin? se na nic nep?išlo, ale paní Dr.Chylíková m? vnukla zajímavou teorii o hormonech. ?ekla, že to je zp?sobeno hormony. Jenže já mám kluky vykastrovaný tak jaký hormon? Tak jsem se do?etla, že to mohou d?lat i hormony z nadledvinek. Konkrétn? z k?ry nadledvinek. Je jich tam n?kolik druh? a n?které mají i podobný ú?inek jako testosteron. ?etla jsem toho dost a v jednom ?lánku byla spojitost s cirkadiánním (rytmus závislý na denní dob?) vylu?ováním hormon?. Už p?esn? nevím jak to popisovali, ale m?žu to najít. Prost? pokud za?ne být víc denního sv?tla, tak se zm?ní cirkadiánní rytmus-vylu?ování hormon? a ur?itý hormon (melatonin myslím) se víc vylu?uje a ovliv?uje práv? ten další, který má ten podobný ú?inek testosteronu a tím se ho tvo?í víc. Tak m? napadlo, že když jim zatemním když je hodn? sv?tla, tak se jim tak ten melatonin nebude vylu?ovat a nebudou jim ?ernat ocasy. Tak jsem to zkusila. Možná mi n?kdo ?ekne, že jsem blázen, ale mám p?t albín? s bílíma ocasama po celý rok. Já jim na den, když je dám kolem 9.00 ráno spát zatahuju p?edokenní rolety. Pozd?jc odpoledne je rozáhnu když p?ijdu dom?. Za?la jsem s tím vždycky koncem b?ezna a p?estanu zase tak v ?íjnu. Možná je to blbost, ale m? to "zatím" asi funguje...

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-05-10, 22:40
je to rozhodn? pravda co ?íká Pavla, já když jsem si zjištovala u majitel? fretek, které onemocn?li zhoubným nádorem na nadledvinkách,co a jak, vždy jsme se dostali k tomu, že ta fretka chodila ven za dne a na slunce, což je rozhodn? špatn?. Fretky by se na slunci v?bec zdržovat nem?ly. A to nejen albíni, všechny fretky vubec by nem?ly chodit ven za dne, když pálí slunce. Jinak jim za?nou pracovat nadledvinky a nakonec to m?že p?er?st ve zhoubný bujení.
Tcho? v p?írod? na slunce nevyleze jak je rok dlouhej, ví pro?. Musíme pamatovat na to, že fretka je tcho?, sice domácí, ale je , a tcho? je no?ní zví?e více mén?. Já toho divokýho tady mužu pozorovat jedin?, když se za?ne smrákat, do tý doby nevyleze, jen když ho Míša vyžene z tý nory. A Míša na slunci b?hat taky nechce, schová se vždycky.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-11, 00:02
to neplatí jen pro tcho?e, nikdo by nem?l lézt ven, když pálí slunce, resp. m?l by se p?ed ním chránit. fretky navíc mají špatnou termoregulaci, resp. špatn? snáší vyšší teploty, takže by nem?ly chodit venku, když pálí slunce, ani v tom stínu.

s nadledvinkami je to trochu složit?jší, denní sv?tlo (ne slunce, ale denní sv?tlo) m?že mít (i když pr?kazná studie, která by to dokazovala, zatím není k dispozici) na jejich špatnou funkci pravd?podobn? vliv také. takže ur?it? to, pavlo, není blbost, co píšeš.
v?tším nep?ítelem nadledvinek je ale p?ed?asná kastrace (a možná i kastrace jako taková).
silva na tohle téma p?eložila odborný ?lánek, pokud ho sem nedá sama, ud?lám to v pond?lí, mám to uložené v písí v práci.

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-11, 00:49
Takže je t?eba lepší, když jim te? na ja?e a v lét?, budu zatahovat alespo? záclony a záv?sy na den? Rolety nemáme, ale práv? minulý léto jsem jim zatahovala na celej den záclony, takže m?li v pokoji p?ítmí, ale d?lala jsem to, aby jim tam nepralo sluní?ko, i když maj klec na opa?nym konci pokoje, než je okno.
A co t?eba procházky? Když je berem ob?as ven? To má taky potom n?jaký následky? Ty jo... tohle jsem netušila :-O
Avatar

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-05-11, 00:59
Já mám kluky v místnostech (v baráku) kde není vedro ani v lét?, tak mám p?es zadní, vrchní a p?ední stranu ješt? lehký ale tmavý p?ehoz a když sp?jí, tak maj p?ehoz p?es klec a zatažený zalužie.
Možná si to pamatuješ, jak jste u m? byli... a byli jsme se podívat t?eba na Viktora, jak m?l tu "zabalenou" klec :). Jinak s procházkama neporádím. Nechodím... Ob?as je pustím na zahradu (na zabezpe?enou terasu) ale to v?tšinou až k ve?eru. P?es den jsou tam chvíli dopoledne, ale to jsou jen minuty, jinak b?haj jen po baráku.

Re: ocasek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-11, 01:21
rynn,
neplaš, samoz?ejm?, že tcho?i ven m?žou! když s nima nepolezeš celej den a ve vedrech.

Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:3 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist