Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-06, 11:14
?Iko: A co jim kolem toho záchodku dát t?eba noviny,nebo koupit bun??inu (m?li by jí mít v lékarnách). Kdyby to hodili vedle tak bun??ina je savá a ty to jenom sebereš ut?eš a oni to nebudou roztahávat ješt? všude po kleci (ikdyž hovínka to nevysaje.Jen takovej nápad.
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: ?iko (IP)
Datum: 2005-07-06, 11:49
Hm, ty noviny by asi byly dobrý, ale u tý vaty mám strach aby to neochutnávaly, to bych asi neriskovala, nebo máš s tím zkušenost?

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-06, 12:26
No ja sem jim kolem zachodku rozhazela stelivo.. To kdyz byly ve voliere - ted jsou v kleci a tak je stelivo jen v zachodku ;o)
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-07-06, 14:15
Já jsem jim t?sn? p?ed pelech dsla plech s ko?kolitem, ale bylo to marný :o( Prost? bylo období, kdy vylézali už ud?lat pot?ebu z pelíšku, ale ješt? nechodili do záchodu. Plech byl nízký, malý rohový wc malý, a velký ješt? velký. Takže jsme to p?etrp?li a trp?liv? ?ekali, až pochopí, že musejí ten okraj záchodku p?elézt aby mohly ud?lat pot?ebu na správné místo, kde to d?lá i maminka. Zajímavé je, že když je tam ?lov?k dal a oni si ?ucjli k hovínku, tak poctiv? vytvo?ili své.

I to jsme p?estáli a nakonec chodí do záchodku.

Osv?d?il se mi nový záchod, který jsem musela koupit, aby to nebylo po?ád p?ekakané vedle. Obdelník, se skláp?cími st?nami. Dá se sklopit jen jedna a ostatní t?i jsou seplé a naho?e. Tím vznikne na jedné stran? snížený vstup a oni to logicky d?lají k t?m vyšším st?nám. :o) To byl nejlepší krok k úsp?chu.
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-07-06, 20:26
ten záchod, co píše jordi, je super - ovšem nikoli pro velkého samce - ten totiž s p?ehledem i ty vyšší kraje p?es...kaká, jak se snaží být ješt? v?tší až bude nejv?tší na celém sv?t?... :o)))
?a?a není žádný obr (momentáln? 1070 g) a ob?as je to jen-tak-tak (tenhle záchod má v kleci venku na balkon?)
te? jsme se mu museli smát. byli jsme s ním na zahrad?, kam ho vozím v p?epravce. tu pak rozeberu - v horní p?lce má spaní a v dolní záchod, který postavím vedle. i tady na n?j zp?sobn? chodí a snaží se být "co nejv?tší". dneska to dopadlo tak, že p?ední tlapi?ky m?l na dn? p?epravky ve stelivu, zadní zaháklé za zadní st?nu a hovínko.... na trávníku. ale pozorovat ho p?i tom t?locviku - to byla docela legrace... :o)))
v byt? se mi perfektn? osv?d?il záchod - po n?kolika planých pokusech - velký rohový s krytem (údajn? ko?i?í, ale tu miniko?ku, která by se tam vešla, bych cht?la vid?t). je to celé uzav?ené, takže je to p?ece jen trochu "esteti?t?jší", není to tolik vid?t ani cítit, a bez problému se tam vejde i v?tší fretka, která díky krytu nemá šanci vycouvat - jak se nám b?žn? stávalo u toho menšího rohového ur?eného p?ímo pro fretku.

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-07-06, 20:37
Já mluvím, o tom, že takový záchod se mi osv?d?il u mlá?at. Jinak Frodo mi tohle, co d?lá ?á?a, v?bec ned?lá. Má klasický obdelník s okrajem sundávacím a nep?ekadí to. Asi není tak aktivní, aby se snažíl být co nejv?tší. :o) My jsme v pohod?. Jinak údajn? fret?í, malý trojúhelník nám vždy byl, je a nejspíš i bude, na PRD. ;o) Nevím kdo to vymyslel ale asi to vymyslel dost blb?. Anebo další varianta. t?eba to je pouze na mor?ata a králíky a naší chyt?í prodejci si k tomu p?idali i fretku. Stejn? jako ji dávaj k hlodavc?m v eshopech :o(
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-07-06, 21:06
Videla jsem prodavat rohove pidipidizachodecky, fakt pro krecky a morcata (i s vyobrazenim) - cena kolem 30 Kc - tam by se veslo tak mimco, ale jeste v dobe, kdy neumi chodit. Ty "normalni" trojuhelnikove (cenove kolem 100 Kc) - nemuzu je jit merit) oboum priseram vyhovuji - mozna si fandim, ale vetsinou se tam otaci a otaci, az zustanou stat v tom nejvyssim rohu:-)
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-06, 21:08
?Iko? Bun??ina není vata. Je to spíš hodn? saví jemný papír..nevím jak to napsat, ale vata to není.a je to hygienický:-)

Martina: ten velký krytý trojúhelník je super. Je veliký, takže i pro opravdu velké tcho?e a navíc to víko brání tcho?i ud?lat hovínko vedle ikdyž nejde do toho správného zvýšeného roku....tady hádejte kde je vždycky nejvíc nakakáno..no v tom nižším rohu:D ale díky krytu je to všechno tam kde má.:-)Malý trojúhelník máme akorát ne cesty a z dob kdy jsme m?li jenom Freyulku, které to bohat? sta?ilo, protože je orpavdu malinká:-)
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-07-06, 22:32
lee,
no, tak to je p?esn? ten záchod (za cca 100 k?), který se mi absolutn? neosv?d?il. a s ním ovšem spousta dalších, které jsem postupn? vyzkoušela - teda ne já, ale ?a?a.... :o)))..., a už jsem nev??ila tomu, že se to "?un?" nau?í do záchoda - a ejhle - po koupi toho "správného" je vše tam, kde má být... :o)))... fakt jsou to potvory - vynutí si ten správný záchod na správném míst? a se správným stelivem.... :o))
ten pidipidi, o kterém se zmi?uješ, ten je fakt jen pro k?e?ky a mor?ata (mimochodem nau?í se do n?j taky?? máte n?kdo zkušenost? - myslím s k?e?ky a mor?aty)

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-07-06, 22:38
Já osobn? ne, ale sest?enice nau?ila mor?e, že když ho dá do kýblu, má se vy??rat a potom m?že b?hat po pokoji. Fungovalo to, vid?la jsem na vlastní o?i! Se záchodem pro hlodavce tedy obecn? nevím, vím jen to, že se králíci i mor?ata dají nau?it, že budou chodit n?kam, aby mohli jinam. :o) Jiný p?ípad totiž pravil, že králík b?hal celodenn? po pokoji, a na záchod chodil do akvárka - op?t ale ne, z mé zkušenosti, nýbrž od kamarádky. Druhá sest?enice tak m?la nau?eného potkana. Chodil do akvárka na záchod a b?hal po byt? voln?, dokud ho babi??in pes, od sest?enice, nezahryzl.
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-07-07, 16:06
Moji krecci pomerne vsichni a spolehlive chodili do rohu, takze kdyz bych zainvestovala 4* cca 30 Kc do vsech rohu klece, tak mam vystarano:-) Jinak behali jen pod dozorem a klec byvala na skrince, kam by nevyskocili, ani kdyby na zachod chteli jit vedome...Jinak krecky jsem mivala, ale nikdy me nenapadlo je necemu ucit, takze nevim...
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-07-07, 20:13
Dle mých zkušeností u mor?ete a k?e?k?: kudy chodí, tudy trousí.
Kamarádka má králíka pušt?ného po pokoji a trousí p?evážn? v kleci, ale dle m? je to tím, že je tam zalezlej, když je tam sám. A mimochodem na m? krásn? dupe a funí.
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-08, 10:55
No kvuli Boru si kamosky kralik rozsekl cumak o klec - Brambor skocila pred klec s postojem "budeme si hrat" a kralik vylitl proti kleci a mel malem infarkt.. :o/
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2005-07-10, 01:52
Z diskuze na Ifaun?:


POZOR MNOŽITEL s email-lucie.atletka@centru.cz
Chci upozornit všechny lidi na na "pana" Navrátila adr: Sop?e? 38- Vápno [home.tiscali.cz]
Byla jsem tam na inz, už je to p?es 2roky, kot? na které jsme se jeli podívat -norská lesní, bylo s vyhublou matkou a dalšími ko?aty v kleci cca 100x100cm, kterých tam bylo více, vždy s jiným plemenem ko?ek. Tato ko?ata m?la zalepené o?i a celý zadek od výkal?, malá a malátná.
v dalších klecí a voliérách byla další zví?ata, mýval, fretky atd, ve voliérách n?kolik vyhublých fen.
zví?ata byla bez PP, ale hlavn? ve špatných podmínkách využívaná jen k reprodukci.
Pán byl zjevn? po úrazu a patrn? si takto p?ivid?lává. Kot? jsme cht?li zdravé a p?kné a koupili ho jinde, u dobré chovatelky.
toto ko?? bych si koupila opravdu jen z lítosti, ale to nejde, jen by to byla podpora takového množitele,
Prosím a žádám lidi, nekupujte od n?j zví?ata a nepodporujte jej tím, jen tak se dá takových lidí zbavit!
Nyní má v inzerci nabídku ka?at bengálských, sibi?ských a tuším i norek.

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-10-08, 11:30
Obnovuji toto vlakno. Vcera mi prislo od jedne
slecny co se zajimala o fretku ode me toto
varovani:

Mimochodem - nejsem registrovaná v klubu, ale
pot?ebovala bych varovat lidi
p?ed holkou se jménem Monika, co nabízí fret?í
mim?a (resp. asi její máma),
kluky i holky, z okolí Trutnovska - te? v ned?li
jsme tam s p?ítelem byli.
To není chovatelka, ale množitelka!!!! Fre?átek
m?la moc, ale špinavých,
záke?ných a žijících ve strašných podmínkách (byla
tam tma, ale mám pocit,
že záchod i pelíšek m?li spole?ný v takové d?ev?né
boud?, kam se vždycky
let?li schovat. Prost? hr?za! Ptala jsem se na
o?kování - prý neo?kuje, že
se to d?lá až dýl, p?itom m?la fre?ata t?ím?sí?ní.
Být za?áte?ník a jet si k
ní pro svoji první fretku, za?adila bych se mezi
jejich odp?rce. Páchly
(bodej? by ne, když tam m?li na podlaze mokro a
kdoví, jestli se ty kotce
v?bec n?kdy ?istily), hryzaly jak zb?silý, paní to
?ešila tak, že je mlátila
p?es hlavu... Prost? se mi nelíbí p?edstava, že
díky tomu, jaká je a jaký
má p?ístup, odradí strašn? moc lidí a kdoví, kde
ty fre?ata nakonec skon?í,
protože si neumím p?edstavit, že by si na n? n?kdo
troufnul.
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-10-08, 11:35
Paneboze :O((((
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-10-08, 11:40
Lucifina: mno asi tak....uz sem ty slecne psala at
mi posle jeste nejaky info
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-10-08, 12:06
Mlátit p?es hlavu tu paní, ne ty fretky. :o(((
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-10-08, 12:26
to je nechutný. a? ta hol?ina dá adresu a já ji "udám" za týrání zví?at.
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-10-08, 12:40
Holky ani sem nemusela chodit daleko...staci jit do
inzerce...

Dne: 26.09.2008 v 23:46:20
Jméno: MONIKA
P?edm?t: PRODAM FRETATA
fret?í mim?a holky i kluci ihned k odb?ru.Jsou z
východo?eského kraje,Trutnovsko.V p?ípad? zájmu
prosím volejte na tel.?.602 147 619
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-10-08, 12:41
Mit auto tak tam hned zajedu...podivam a zavolam na
ni ochrance zvirat....
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-10-08, 13:37
škoda no, ud?lala bych to samý... a ješt? bych jí znušila do hlavy, jak píše martina...
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-10-08, 13:40
Jdeme ji s Lucifinou zavolat ze mame zajem o
mlade...a zeptame se na veskery kontakty..a pak
Zelvi mas napad co dal? Komu se to muze dat vedet?
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-10-08, 13:49
já bych dala v?d?t krajské veterinární správ?.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-10-08, 13:49
Taaakze:
Pani se jmenuje Monika Šafá?ová
a bydlí Bat?ovice 242 n?kde v okolí Trutnova
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-08, 14:18
Holky koukn?te do Zákona na ochranu zví?at proti týrání, jestli tam je uvedeno jaké kompetence má státní (krajská) veterinární správa v takovémto p?ípad?, když je týrané zví?e na soukromém pozemku, p?ípadn? si na KVS zavolejte, jaký je postup...jestli t?eba neni nutno sou?asn? uvédomit m?stskou nebo státní policii a podobn?.
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-10-08, 14:21
My si prave s graci rikaly, ze tyrani ji asi nikdo nedokaze, ale ty spatny podminky alespon zkusit :(
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-10-08, 14:26
Tak jsem zaridila tu veterinarni spravu. Pak mi poslou vysledek setreni domu. Ale nevim nevim, no :( Jinak pan veterinar byl moc fajn.
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-08, 14:28
Luci a co slíbili ud?lat konkrétn??
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-10-08, 14:31
Provest kontrolu no. Rekl: "Tak uvidime, snad se neco najde".
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist