Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3
Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-08, 14:39
...hmmmm, žel moc si od toho neslibuju, tady by mohli vstoupit na soukromý pozemek jen za asistence policie, jak je to v ?R to nevim.
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-10-08, 17:16
No alespon ji toto treba dozene k tomu popremyslet
co dela spatne a co by mohla zlepsit....doufam
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-08, 17:39
Každý pokus o nápravu vú?i takovýmto zmetkúm je dobrý!
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-10-08, 18:13
holky, vy jste to teda rozjely:-) žel, byla jsem mimo pc, mam jeste zkusit neco zjistit?
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-10-08, 18:16
zelvi, ja myslim, ze zatim jsme udelaly maximum...teda ja bych asi, byt pobliz, jela tam a vsechny freti ji sebrala, ale to nic neresi. No uvidime, az mi poslou ten pisemny vysledek prozkoumani.
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-10-08, 18:17
jinak tady je zajimavy clanek [urlhttp://neviditelnypes.lidovky.cz/prava-zvirat-k-moznym-postihum-za-tyrani-zvirat-f63-/p_zviretnik.asp?c=A070610_231003_p_zviretnik_dru][/url] o legislative tykajici se tyrani zvirat. obavam se ze pani pacha TRESTNY CIN.
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-10-08, 18:19
ur?it? jste si toho taky hodn? vyhledaly, ale tady je to p?kn? sesumírované (i když staršiho data) pro p?íšt? [zvirata-sos.blog.cz]
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-09, 08:34
Luciffinko, s kým jsi mluvila? S veterinou z Liberce? Já tam posílám každoro?n? žádosti o povolení k výstavám...Možná bych tam mohla taky cinknout...Možná to byl chlapík, který mi d?lal dozor letos na výstav?...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Zdena (IP)
Datum: 2008-10-09, 09:01
no ale to m?žete poslat veter. i k té paní co drží fretku zablešenou v kleci ve sklep?, nepouští ji a manžel jim necht?n? šlape na hlavi?ku...... je to hrozn? - nem?žu psát, protože mám na týden doma vnou?ka a tukám to jedním prstem a on ?ádfí na klín?....

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-10-09, 09:53
Petko, je to kralovehradecky kraj, okres Trutnov, takze jsem volala tam.
Zdeni, to mas pravdu, ja nad tim taky uvazovala, ale to by musela Iva dat nejake informace a souhlas. No ted asi jeste fretku nema...nevim, jak to udelat a co:(
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-09, 10:10
Luco, jééé já si to spletla s Turnovem, škoda no...
Zdeni: Boža psala, že to ?ešit nebude, to je stejné jako s naší B?l?ou, mohla bych na n? taky poslat veterinu, jenže takhle ty týraný zví?ata nebudeme mít pak ani šanci zachránit. Jakmile lidé uvidí, že se to n?jak ?eší, rad?ji je utratí a nebo utopí...
Tohle je n?co jinýho...Fre?ata - odchovy a množení a v nevhodných podmínkách...A dostávají se mezi lidi...A je to jak dokázat. Pošle se tam kontrola, nachvíli se jí zatopí, ale p?íští rok to bude nanovo. Jsou to jiný p?ípady a se Sendy, B?l?ou a Žofinkou a jinými podobnými p?ípady se to v?bec srovnávat nedá. Ano, žili v nevhodných podmínkách, ale již jsou odtamtud, není žádná dokumentace a nedá se to nijak dokázat. Jen t?mi zví?aty, n?který jsou zachrán?ný a t?ší se u jiných a hodných majitel?, u n?kterých se to bohužel nepoda?ilo..a o spousty jich ani nevíme - co jsou vypušt?né, týrané a nebo v nevhodných podmínkách...
A navíc m?j názor je, že ani tohle nemá cenu. Vždy? se sta?í podívat na kontroly, co byly poslané do zverimex? - nevhodný chov fre?at. Nic se nikdy po?ádn? nezm?nilo.

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-10-09, 10:31
Petulevrtule: a nestoji to alespon za pokus? slecna
me poprosila at to sem nahodim a zkusi se to nejak
resit, ze byla uplne konsternovana z toho jak to tam
vypadalo.A mela pravdu v tom, ze pokud tam prijede
clovek ktery v zivote fretku ani nevidel a chce ji
chovat si odtamtud nic neodnese....snad jen to ze
kdyz te kousne tak ji prastis pres cumak...coz je
vylozene smesny....no a pak zacina ten
kolobeh...lidi ji doma nezvladnou protoze nemaji
potrebne informace...skonci na ulici v lepsim
pripade u nekoho jineho atd. atd.

Muj nazor je ze to aspon za zkousku stoji.
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-09, 10:33
JJ to já ne?íkám, jen m? je z toho smutno...Že nás to stojí ?as a stejnak se nic ned?je :-(
Ur?it? to cenu má...Už jen kv?li tomu, že jí to znep?íjemní život :D
Myslela sem, že cenu to nemá z d?vodu, že veterina zase nic neshledá jako závažný p?estupek apod...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 09.10. v 10:35.
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-10-09, 10:43
Petulevrtule:
Mne se libi, ze jeste existujou lidi co se s tim
alespon SNAZI neco udelat. Taky si slecna mohla vzit
mlade a rict si, tak aspon to jedno zachranim a dal
to neresit. Jako to udela asi spousta lidi.
Myslim, ze tim (ze ji tam posleme veterinu) ji
alespon donutime premysled nad tim co dela spatne a
v lepsim pripade se to pokusi nejak napravit.
Pokud ma nejaky starsi fretky a nema je ockovany tak
by mohla dostat alespon nejakou pokutu, nebo ne?
Pokud se nemylim neni ockovani zvirat povinne?
A pokud to tam opravdu vypada tak jak mi ta holcina
psala...tak ji neprojdou ty podminky ve kterych je
chova.
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-09, 10:50
gracijko, kdo ?íká, že já se nesnažím s tím n?co ud?lat??? ;-)
Mám t?i fretky a ani jednu nemám vypiplanou od mala...jedna týraná plus dv? zanedbané, to ti p?ijde málo? A pomáhám i jinde...


Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 09.10. v 10:51.
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-10-09, 10:57
Petulevrtule:
To nebylo namireno proti tobe =o)
Nebud vztahovacna....myslela jsem to obecne. =o)
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-09, 10:59
Jen bohužel vím, jak to na veterin? chodí. M?j nevl. otec je veteriná?. Na správu by nešel ani za milion. Celkem dost toho vím o Hradci a tady o Líp?, protože tady mám zase jiného známého a je to samý úplatek. Když se n?kdo vzep?e, tak ho vyhodí. když se n?co nahlásí, tak se to skoro ani neprošet?uje...Na co tedy tu veterinární správu máme?
Vím, že to nebylo myšlený proti m?...Jen sem ti cht?la ?íct, že se s tím ur?it? dost lidí snaží n?co ud?lat, bohužel málo platné, pokud to na správ? bude takové, jaké je :-(

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 09.10. v 11:00.
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2008-10-09, 15:59
Na podobné kontroly s KVS chodím jako doprovod - ostraha. Oni mají zákonem daná kryteria a limity a bohužel tyto se neslu?ují s kryterii mnohých chovatel?. Asi nebude bráno za týrání, když fretka bude na hoblinách, když bude mít vodu a žrádlo a nebude se jevit jako nemocná a týraná...atd. Mají n?jaké stanovené rozm?ry prostoru, které zví?e má mít - ur?it? to není rozm?r 5x5m s kk a sociálním za?ízením.

307-515-842
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-11-03, 20:35
Tak mam vysledek, zde je zprava. No, jak jsem cekala a jak rika Dodi, oni neshledali nic "spatneho" :(
[forum.fretka.cz]
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-03, 20:42
Bohužel podle zákonú je asi všechno OK.
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-11-03, 22:07
Jak jsem ?íkala, tak to tady na Liberecku na veterinární správ? chodí...Bohužel, známý vet mi podává stále takové informace a známá odtamtud z tohoto d?vodu utekla...Nemá to cenu...A je to víc než smutné...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: Sorka (IP)
Datum: 2008-11-04, 10:15
ta zprava je divna, uplne si odporujici s tim, co hlasila ta divka bo kdo. Z tohohle akorat plyne, ze jeden z nich lze a pochybuju, ze to bude budouci majitel. Pride mi, ze tam ani nebyli se na ty fretky podivat.

kam se nase veterinarni sprava hrabe na tu americkou, ted nvm zkratku.. ale je to Organizace na prevenci proti krutosti ke zviratum (nebo nejak podobne) Je to neziskovka, ale kompetence ma solidni a i vybaveni se mi zda lepsi nez to nase v CR. Trosku me irituje, ze kdyz funguje i v JARu, ze neni v Evrope, alespon teda ja o tom nic nevim.

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2008-11-04, 10:55
Tak já nevim, jestli t?eba kontrola nemusí bejt hlášená do p?edu ne??? a v tom p?ípad? se dá alespo? n?co umpravit a zbytek nakecat...t?žko tam n?kdo sed?l tejden, aby zjistil, že je každý den dostate?n? pouští...podle m? je to z?ásti sepsáno z toho co ?ekne ona...

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Množitel ???
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-11-04, 10:58
Jak která kontrola, pokud je to na udání, tak se ohlašovat, co vím, snad nemusí...Ale jistá si nejsu...Taková ?OI taky nechodí vždy ohlášená - ke m? do práce - n?kdy porst? p?ijdou a chod?j si po pkrám?, kontrolujou a až potom nám ?eknou, že tu jsou...Ale podle m? prost? stále spousta veteriná?? neví, kde a jak se mají fretky chovat. Vždy? se s tím setkáváme dnes a denn?. A pokud ve zverimexu, kde nemají jídlo pití neshledají nic závažného, pro? by m?li u chovatelky doma...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 04.11. v 11:01.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist