Kousání na pokra?ování
Zaslán uživatelem/kou: Petr (IP)
Datum: 2004-01-13, 15:59
co d?lat v p?ípad?, když naše cca 10 m?sí?ní Barborka kouše mou manželku. Ta se ji snaží p?iblížit, krmí, hladí ale jakmile to jde , Bára ji do krve kousne.
Mne jako pání?ka respektuje a okousává p?i mazlení ale manželku kouše opravdu siln?. V?era, když jsem se ji snažil od manželky odtrhnout, tak v té zm?ti prst? kousla i mne, což nepamatuji. Dostala na zadek a šla do klece. Za hodinu se se mnou mazlila, to kousnutí nepat?ilo mn?, to byl jen omyl.
Ale pro? kouše manželku a jak tomu zabránit, to nevím. Pora?te prosím. Petr.

k+velká+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 23:30.

Re: Kousání na pokra?ování
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2004-01-13, 17:18
U nas to bolo v tomto veku podobne, len nas samec kusal manzela. Do krvi. Nepomahalo vobec nic, bitie, zavieranie, dohovaranie. On ma mal za svoju "samicu" a manzela povazoval za konkurenciu. Potom jedneho dna zrazu akoby utlo a mazna sa aj s nim a nehryzie ho.

Re: Kousání na pokra?ování
Zaslán uživatelem/kou: Jana (IP)
Datum: 2004-01-13, 18:12
U nás máme skoro ten samý problém,jen že naše tcho?inda kouše p?ítele. Já si s ní m?žu d?lat co chci a nic mi neud?lá.Te? jí je rok a 7 m?síc? a oba s p?ítelem myslíme,že už je to s ní lepší.Myslím,že se to zlepšilo po tom,co si s ní p?ítel ob?as hraje a v?nuje jí pozornost.Te? už ho jen kousne,když si jí nevšímá.Asi to bude chtít jen vydržet...

Re: Kousání na pokra?ování
Zaslán uživatelem/kou: Patricie (IP)
Datum: 2004-01-14, 08:36
U nás je to obdobn? jako to bylo u Jany. M? Monty nekouše, jen n?kdy p?i h?e se o to snaží, ale mého p?ítele ano. Taky mu stále ?íkám, že to bude tím, že se mu moc nev?nuje. Kolikrát Montyho volám a? si jde hrát, ale on né, jeho zrovna zajímají nohy p?ítele a kousání :)) Ur?it? mu dám p?e?íst co Jana napsala :)) Snad se oba polepší :)


Re: Kousání na pokra?ování
Zaslán uživatelem/kou: Katka (IP)
Datum: 2004-01-21, 15:46
Ahojky, my máme rok a p?l starého Fre?áka, který také ze za?átku (tak do p?l roku) vlastn? tak n?jak do katrace, kousal. Ale také ho to p?estalo bavit. Te? je to p?ítula na "entou". Zato více jek p?lro?ní Fretice kouše jak blázen. Jak mne tak manžela. Manžela kouše v?tšinou, aby on se s ní honil, ale m? také ob?as "trhá" do ?eho se zakousne. Také doufám, že jí to p?ejde. Možná pom?že až kastrace. Od kastrace je ten náš bambula jako beránek.

Re: Kousání na pokra?ování
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2004-01-21, 16:57
Nas bambula je od kastracie ako diabol...;-(((...zatial len dva tyzdne, ale zda sa mi to ako veky.

Re: Kousání na pokra?ování
Zaslán uživatelem/kou: Duduška (IP)
Datum: 2004-02-11, 14:46
Nejsem si jistá pro?, ale za?al mi hrozným stylem kousat fre?ák.Je to už moje druhá fretka, ale nepamatuji se, že by ta první tak zle kousala. Dudouchovi je 9 m?síc?. Za?al abnormáln? smrd?t, tudíž bych ?ekla, že dosívá, ale to kousání ..... Za?ne kvokat, jako že jdeme si hrát, ale jen co uvidí moji ruku, tak se mussí zakousnout do záp?stí a posledn? se mi pov?sil i na krk. Vyložen? jde po slabinách a po tepnách. Už se ho pomale za?ínáme bát. Když mu ale dávám z ruky dobroty a pamlsky (samoz?ejm?, že p?ed dravým útokem) tak je to ten nejohledupln?jší bestiáš co jsem kdy vid?la. Ale jen co se napere, tak mn? olíže a ........... raf! Jestli tímto stylem bude pokra?ovat, tak bu? budu mít zdarma dírky všude možn?, nebo chudák Dudouch. Dostane k narozeninám kastraci! Klidn? kv?li n?mu koupím i p?epravku a dovezu ho do Brna k dobrýmu vetovi. Má se na? t?šit!! A já koneckonc? taky. Jdu se s odvahou mazlit. Snad bez úrazu.

Re: Kousání na pokra?ování
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-02-11, 15:00
A není to tím, že je v ?íji a žesi t? plete se sami?kou pro sebe? Není každý same?ek rytí? jako t?ebas Max nebo Artuš.

Re: Kousání na pokra?ování
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-02-11, 15:58
Petr - s Vendelínem mám tu zkušenost, že jeden z parner? je pání?ek a druhý je na hraní. Kousání hra je. Vendelovi trvalo 2 roky, než p?estl rafat p?ítele hodn?. Te? už ho jen ob?as ?afne do nohy, když si o to sám koleduje (tj. když leží v posteli a je p?ikrytý pe?inou - Vendel pod pe?inou loví k smrti rád:o))) Neexistuje žádný univerzální recept, než neustále dávat najevo, že se ti to nelíbí. Plácnout a ignorovat - oba dva, ty i p?ítelkyn?. Naopak, když se náhodou nechá pohladit a pochovat bez kousnutí - okamžit? podávat n?jakou m?amu, ale jak kousne, hned zopakovat trest - plácnout a ignorovat. Nevylu?uji, že to tak bude dlouho a dlouho. U Vendela pomohla kastrace, ale u sami?ky nevím. Je jasné, že za manželku je tam ona, nikoli vlastní žena :o)
Duduška - jen se nebát! Jak píšu výše, kastrace n?kdy pom?že - pokud ho nechceš množit, pak to takhle zjednodušit nejde :o) Erin má pravdu - se mnou nakládal Vendelín úpln? stejn?, když "?íjil."

Re: Kousání na pokra?ování
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2004-02-12, 19:54
Naše Albínka se na m? a p?ítele zvykala p?l roku než nás p?estala kousat. To víte, odchov ze zoo. Bohužel si ale už na nikoho nezvykla ani na moje rodi?e ne. Možná je to také tím, že m?j otec je proti fretce v dom? a tak se m?že voln? pohybovat jen v mém pokoji a samoz?ejm? na procházkách když je obstojné po?así. Mamka má vst?ícný postoj, ale doplatila na to, že s ní Albínka nemohla být pravideln? již od za?átku a tak ji také nep?ijala.
V republice jsem zatím potkala pouze jedinou osobu, kterou si naše Albínka sama od sebe adoptovala ješt? d?ív než ji zvykla na nás. Asi z naší kamárádky vyza?uje n?jaká energie, která má na naši fretku p?íznivý vliv.

Re: Kousání na pokra?ování
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-02-12, 20:00
Máme takové - kamarádku a kamaráda. Jsou dost samorosti a je jim úlpn? jedno, když jim visí hluboko do masa zakousnutý tcho? na ruce ?i jiné ?ásti t?la (kamarádovi s oblibou lezl kdysi do kra?as?). Vendelína to naštvalo hned zpo?átku, zvykat si nemusel, prost? je vždy zajde p?ivítat a v okamžiku, kdy zjistí, o koho jde, zase otráven? zalézá do pelechu (nechá se tedy trochu - milostiv? - po?ochnit, ale jenom z d?vod? dlouhodobé známosti, a protože ho kdysi tito lidé houpali na kolenou, když byl ješt? fret? :o)))

Re: Kousání na pokra?ování
Zaslán uživatelem/kou: tereza (IP)
Datum: 2004-02-21, 16:42
Nás naše fre?a nekouše,ale v poslední dob? pozoruji,že nám ochutnánvá naše p?átelé a p?íbuzný.
Našt?stí nekousne do krve,ale když detajln? pozoruji jak se zahryzává do ruky švagrové,p?ipomíná mi žraloka.
Respektuje pánské návšt?vy,ale jak sebou mají dámy .....
Nedávno se mi po gau?i válel bratr smanželkou a julka (fretka)si ustlala p?ímo na hru?i bratra. Žárlivá švagrová vzala fretku a mírn? jí odstr?ila. To vážn? nem?la d?lat,Julka šla tvrd? po ní.
Také jsem jednou zm?nila sprchový gel a po hodinovém napa?ování ,jsem vyšla z vany a vzala si svoji lásku k sob?,nepoznala mne a zakousla se. Ani to nebolí,ale nic p?íjemného.
>

Re: Kousání na pokra?ování
Zaslán uživatelem/kou: Patricie (IP)
Datum: 2004-02-22, 18:21
Monty bude mít 8 m?síc?. Už n?jaký ten m?síc se nám nestala p?íhoda, že by byl n?jak agresivní a hodn? kousal. Až dnes, když jsem cht?la ut?ít lino, které má v kleci, mokrým hadrem. Zakousnul se do hadru a necht?l pustit. Sy?el a byl agresivní. Necht?l m? kousnout, ale když si cht?l hadr v tlami?ce posunout a lépe uchytit, p?ibral i mou ruku a nebylo to p?íjemné. Docela m? to zasko?ilo a nezbývalo nic jiného než mu ten hadr dát :) Chvíli s ním pobíhal a vymýšlel kam ho schovat, ale nakonec ho to omrzelo.




Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist