Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: Michalp (IP)
Datum: 2004-02-21, 13:02
Proc se s nama Betynka nechce mazlit? S vama se fretule mazli?

z+projevy+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 13:21.

Re: Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: tereza (IP)
Datum: 2004-02-21, 15:55
Již máme druhou fretku.Ta první se nám zab?hla a na mazlení v?bec nebyla,neustále si jen hrála,ale mazlení p?icházelo jen když byla utahaná a usínala v náru?í.
Zato naše druhá je lenoch,mazlí se a je aktivní jen když je doma n?jaký šrumec.
Jak je stará?N?kdy také v pubert? na mazlení nemají ?as,ale kolem 1,5 se sklidn?jí.
Ahoj TerezaMichalp Napsal(a):

> Proc se s nama Betynka nechce mazlit? S vama se fretule mazli?

Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: Jana (IP)
Datum: 2004-02-21, 17:56
Naše tcho?inka se mazlí jen se mnou.P?íteli jen olizuje uši a to jí u toho ješt? musím držet,jinak ho má na hraní = ?íhání za rohem,nenadálé útoky atd. Jinak je to zlatí?ko (p?ítel je jiného názoru) vyžaduje mazlení ráno,když ji pouštím z klece a hlavn? ve?er,než jde spinkat.

Re: Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: Zuzka (IP)
Datum: 2004-02-22, 12:38
no to máš taky podle toho jak moc se jí v?nuješ a jak hodn? t? zná a v??í ti, já se s naším fre?ákem mazlím normáln? :O)

Re: Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: Dasha (IP)
Datum: 2004-02-23, 09:04
Naše Te?ka taky furt ?ádí a mazlit se moc nechce. N?kdy se nechá chvíli (tak 2 min.) pochovat, když je utahaná. A to jí jsou už skoro 3 roky a je na nás zvyklá. Slyšela jsem taky, že fre?ulky (víc ?ádí) se mazlí mí? než fre?áci (lenoši). Asi to závisí i na povaze a ur?it? na v?ku. Když jsou v pubert?, tak mají jiné starosti, než se mazlit s pání?kem. Nap?.: ulovit pání?ka.... :-)

Re: Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2004-02-23, 09:05
S tím mazlením je to dost závilé od toho, jestli se jedná o sami?ku nebo same?ka. My máme rok a p?l starého same?ka a ten se od mali?ka strašn? rád mazlí, a je to takový docela lenoch. Na podzim jsem si donesli ješt? sami?ku J?linku, které je te? asi 6 m?síc?. Od mala nemá na mazlení v?bec ?as. Neustále vymýšlí nové a nové lumpárny, a otravuje chudáka Pepana, aby si s ní hrál.

Všude se o fretkách píše, že prospí až dvacet hodin denn?. Pepa by prospal celých 24 h. a J?linka klidn? vydrží od rána od sedmi do ve?era do deseti b?hat po celým byt?. ?as na jídlo si ud?lá, až ji zav?u, protože si p?ece nebude zkracovat den jídlem.

Te? nám p?ichází jaro i na same?ka. Ob?as si dokonce sám od sebe za?íná hrát. Co nás ale pom?rn? p?ekvapuje, za?íná používat pachové žlázy. Nikdy p?ed tím to ned?lal, ani když byl malé fre?átko. Kdykoli se troši?ku rozdovádí, tak si z bujnosti pšoukne. Už mu za?ínám vyhrožovat veteriná?em. Ve skrytu duše ale pevn? doufám, že to samo p?ejde, až odezní jaro. Máte n?kdo podobné zkušenosti?

z+spánek+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 13:23.

Re: Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: Hana (IP)
Datum: 2004-02-23, 10:00
Mam 2 fretule.
6,5 rocna Masenka sa mazlit nechce, nevydrzi na rukach, alebo aby sme ju hladkali ani 3 sekundy. Obcas sa stane, ze sa mi stuli pod paplonom do lona, alebo na brusko a zaspi, ale aj to ma najprv poriadne kusne :))
Rocna Chillka je totalny maznak... nechala by sa mojkat snad hodiny a je to strasne strasne mile :))
Takze vazne to zalezi len a len od konkretnej fretule asi.
A snad aj od vychovy.

Re: Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-02-23, 12:22
Moje Cvokie taky jako pubertální fret? m?la m? a kohokoliv jen na lovení, te? se za?íná uklid?ovat (10 m?síc?), dokáže zaspat snad cokoliv, krom? ch?est?ní plechovky s granulemi. P?ijde, stulí se na klín, kolem krku, když ležím na gau?i a nechá se šimrat mezi lopatkami - to je taky jediné, co jí dokáže spolehliv? zklidnit.

K tomu spaní - p?es víkend jsem d?lala pokus (bylo hnusn?, byla jsem celý den doma). Ráno se fre?ule vzbudila na krmení, nakrmila jsem jí a nechala úplnou volnost. Chvíli vyvád?la, prala se se mnou, schovávala se, tahala boty, skákala (tak hodinu, možná mí?). Pak zalezla do koberce (mám ru?n? d?laný koberec s podšívkou, kterou ?áste?n? odpárala a te? tam má Cvokie pelech) a spala. Po každých cca 2 hodinách vyb?hla, podrbala se, prob?hla celý byt, zkontrolovala, zda se jí n?co nevylíhlo v misce na žrádlo a zase zalezla do koberce. Takhle to šlo celý den, jen ve?er si po ve?e?i vylezla ke m? na gau? pod deku a spala mi okolo krku. V deset jsem jí p?emístila do klece a šla spát. Opravdu by prospala valnou v?tšinu života...?

Re: Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-02-23, 12:28
Vendelín se mazlí rád, ale p?i své povaze to nevydrží dlouho - hned chce zase šmejdit :o))))

Re: Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: Katka (IP)
Datum: 2004-02-23, 16:00
Ahojky, my máme taky chlapa a ženskou.
Protože se jmenují Sgruggs a Phoebe jsou to Sísák a Fíba. Nemají voliéru, ale bydlí na velké chodb? bytu.
Takže s Sísák je hrozný medvídek. Spinká skoro celý den a ve?er po dovád?ní s Fíbou se klidn? sto?í u mne v klín? do klubí?ka op?t spinká.
Fíba je rozený bojovník a zlobi?. Vydrží celé dopoledne zlobit jak blázen a po pár hodinách spánku je ve?er op?t sv?ží. Mají následující harmonogram. Ráno nás oba v šest budí, to se škrábe na dve?e od ložnice jak blázen. Pokud se jde do práce dovádí se po celém byt?, pokud je víkend blbne se celé dopoledne v ložnici a v posteli. Když v té posteli Sísák usne, Fíba jde zlobit nás. Po n?kolika zápasech po hodince, dvou, se jde spinkat. Sísák spí celý den jak zabitý. Fíba motinoruje byt i když d?lá že spí. Jakmile se n?co šustne už je tam. K ve?eru se probudí na ostro a bu? utravuje spícího Sísáka a nebo nás. Zlobí pak oba asi do deseti. Mezitím si Sísák dá siestu u mne na klín?. Ve?er když jdeme s manželem spát oba oživnou a zlobí se tak p?lhodinky v posteli.

Re: Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-02-23, 16:51
Tak koukám, že jsme asi všichni tak trochu cáklí, když si své ukousané mršky pouštíme do postele. Tuhle u mn? byla známá a byla z mých dvou smra?ošek spinkajících pod mým polštá?em úpln? vedle. Prý je to nehygienické... Tak jsem ráda, že nejsem sama takové "prase". Na druhé stran?, když v posteli se tak skv?le blbne! Není š?astn?jší a rozdovád?n?jší fretky , než té, která je práv? zastlaná pod letící polštá? nebo pe?inu. A co teprve, když se jí poda?í zalézt pod prost?radlo!

Jinak naše 3 letá fretka koupená ve zveráku je hotový mazlík, neustále se chce chovat a drbat, oproti tomu její dcera poctiv? odchovaná u nás doma, se stejnou výchovou a navíc od zárodku, je potvora nemazlivá, ukousaná.... Mazlí se jen, když si ji chytnu a p?idržím, pak trpn? pár minut (max. 2) vydrží, aby mi ud?lala radost, ale i tak jí musím držet hlavu, jinak by m? ur?it? rafla. Takže výchovou to asi nebude, snad spíš vrozenou povahou fretky.

Re: Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-02-23, 19:20
Jana G. - fretka v posteli je sice nehygienická, ale zdaleka ne tolik, jako... No, postupn? - když byly Vendelovi 2 m?síce, p?išla se na n?j podívat velmi vzdálená známá, která k nám nikdy nechodila (a taky pak už vícekrát nep?išla), aby vid?la, jak takové exotické zví?e vypadá. Paní spadá do kruhu žen a sle?en, jimž p?ezdívám "igelitky" - barevné (namalované), na?esané, navon?né, pudr snad i na zadku...atd. Velmi ?istotné stvo?ení to je.
Takže když jsme kv?li ní zvedli matrace a dobývali se do staré pohovky, kde si Vendel s oblibou hrával (aniž by ho kdy kdo kontroloval - pohovka byla na vyhození, tak co...), první, co vid?la (nelze jinak napsat)bylo hovno :o)))
Tomu ?íkám hygiena, páne?ku.
My strnuli, chvíli jsem p?emýšlela, jestli m? p?ítel zabije p?ed návšt?vou nebo až igelitka odejde, ale výraz té paní byl takový, že m? úlek a p?ítele vztek p?ešel - vypadala, jako by šáhla na pavouka, ne-li p?ímo na to h... - totáln? strnulá, neschopna pohybu ni slova!!! :o)))

Re: Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-02-24, 08:49
To Markéta: díky za podporu. Moje známá je asi tentýž typ, a?koliv když tak nad tím p?emýšlím, chodím taky namalovaná, navon?ná, v kostýmku, vlasy mám nabarvené, pracuji jako asistentka ?editele, ale na druhé stran? nehty namalované nenosím a hovno v ruce? Žádný problém - tím spíše to fret?í.

Re: Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2004-02-24, 10:11
Vždy? jsou to ?istý šmudlínkové. A nepustit Míšu ráno do ložnice a pak do d?tskýho pokoje, kde všechno prozkoumá a zbylé spá?e vyžene z pe?í, to by znamenalo bobky vedle ko?kolitu. Doma nám to nikomu nevadí a návšt?va a? si trhne ta v našich duchnách nespí.

Re: Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-02-24, 13:30
Jana G. - igelitka je zcela vyhran?ný typ, já se taky maluju, ?ešu a voním, dokonce i nehty si lakuju (každý jinou barvou) :o)) V tom to není, igelitka musí mít i ur?ité "fluidum" :o))))
Iveta - P?esn?! Jak nesmí tam, kam chce, sy?í a bobkuje, kam ho napadne!

Re: Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2004-02-24, 14:11
a te? babo ra?, píšeme, že bobky jsou za trest. Manžel je doma s rými?kou, tudíž tcho? netrpí samotou. A te? tatík volá, že od rána uklidil druhé ho...
vedle ko?kolitu. A to má Míšánek celý byt pro sebe v?etn? pání?ka, který podrbe, pochová, nakrmí i n?jaká dobr?tka z n?j vypadne. A tedy za co ? o:))) ho tak trestá

Re: Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-02-25, 01:24
Jenže s rými?kou nebude manžela tak hrrr do skota?ení s tcho?em. Nevím, jak p?esn? proniknout do tcho?ecí psyché - asi to ani nejde, ale pokud se vžiju do jeho pozice - asi by m? naštvalo, že je kone?n? doma a místo aby ?ádil se mnou, snaží se m? uplatit n?jakým drbáním a žrádlem.... ? :o)))

Re: Mazleni
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2004-02-25, 10:05
Markéta - asi na tom n?co bude. Míša miluje dceru, možná je mu líto, že ona s ním není a str?ili jsme mu tam pání?ka o:)))



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 12:10.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist