Jít na stránku:  Předchozí12345
Aktuální stránka:5 z 5
Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-09-22, 21:07
Jak uz jsem psala, znam i chovatele kteri krmi masem i s kostma. Jsou i taci, co zastavaji metodu krmeni BARF, takze krmi kuratama a mysma (vcetne srsti, kosti a vnitrnosti)

Znam taky pripady, kdy fretce prasklo strevo kvuli granuli, takze i zde hrozi nebezpeci.

Myslim, ze kazdy krmi podle toho co si mysli, ze je pro jeho fretky nejvhodnejsi..
Ja osobne kdyz si ma fretky mys ulovi, ji mys vezmu. Obcas podavam maso s kostma - kde si okousou i chrupavky, ale kosti jsou velke. Obcas davam fretkam na okousani kachni krky, vzdy zbudou peclive obrane kosticky.
Myslim, ze u fretky, ktera je na toto zvykla nehrozi ucpani strev, stejne jako kdyz se zivi ve volne prirode...

Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-22, 21:35
Pavlo, kdože tady krmí kostmi? Maso na kosti ti dají i v hospod?. Kosti - no to t?žko, vi?. Tak nezam??uj!
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2009-09-24, 21:09
Už to vážn? za?íná být únavné.
Holky, já myslím, že nemá smysl reagovat na p?ísp?vky od "našeho nového p?isp?vovatele". Evidentn? se snaží jen a jen vyvolávat konfliky.


Osobn? mám pocit, že se jedná o dv? r?zné osoby. Rozhodn? mi p?ijde divné, že ?lov?k, který p?ispíval 14.9. by m?l být ten samý, jako ?lov?k, který píše více než konfliktní p?ísp?vky od 21.9.

Jsem jediná, kdo si myslí, že to jsou dv? osoby????
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-24, 21:16
Možná je to jedna osoba, která píše dv?ma jazyky. Když napíšu a? si trhne nohou, tak nevím, kdo si tou nohou bude trhat.
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-24, 21:55
nessie,

rozhodn? nejsi sama, koho tohle napadlo ;o)
a op?t - nebudu mluvit za ostatní, já sama to zmínila (a vytáhla úryvky z modrákovo p?ísp?vk?) tady [forum.fretka.cz]

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-24, 22:33
Použiju hlášku ze hry mého oblíbence Járy Cimrmana
" Pane smrtko, vy se po?ád jen sm?jete. Nem?žete nám prozradit ?emu? - My nesmíme ani nazna?ovat…" :-))) Jo jo mod?í v?dí :-))))

Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-24, 23:24
Vidím to tak, že se nám rozd?lí klub. Na jedné stran? z?stane pár lidi?ek kte?í se cht?jí vzd?lávat, cht?jí se v?novat chovu fretek s tím, že chov budou zkvalit?ovat a možná to nebude úpln? levné, že budou ochotni se i angažovat v n?jaké práci neplacené a ?asov? náro?né.

Na druhé stran? budou ti, kte?í nejsou schopni bez podpory nic, ani se objednat u veteriná?e, p?e?íst si na klubových stránkách základní informace, o n?jakém sebevzd?lávání - pro? by to d?lali, zeptají se.

No a pak je n?kolik jedinc? mezi tím.

Možná jste ?etli/y nap?. "Kodex" slovenského klubu. Možná i další pravidla, možná i návrhy jejich zm?n. Jsou výborné. Škoda, že je nemá i náš klub. Pak by nemohly padat hysterické výk?iky, napadání, urážky.
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-24, 23:25
...nevím co koho napadlo....mne napadlo jen toto: pokud budou diskuse na tomto foru probíhat na takovéto linii (které nerozumím), tak budu na tomto foru chodit jen na vlákna "obchúdekumajdy" a "kafrání"....jinak to bude vše o ni?em....bohužel.
A taky sd?lování info bude asi o ni?em....Martina ví o co jde...
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-25, 03:30
hmmm, tak sice bych asi m?la narážku (sd?lování info... ) pochopit - ale jsem n?jak mimo :o/

ale jestli to není tím, že už se pon?kud ztrácím úpln? ve všem. uniká mi pointa i majdina p?ísp?vku, a rozhodn? se nebudu vymlouvat na pozdní, resp. brzkou hodinu...

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2009-09-25, 07:25
Jelikož je vlákno "Fret?í den v Animalclinic" uzam?eno, píšu sem. A je mi to moc líto, že už tyto akce nebudou :o((( Nemám problém, abych se objednala a zaplatila plnou taxu, ale mrzí m?, že bude pry? ta atmosféra i možnost prokonzultovat kde co s holkama z klubu... a hlavn? Vendulka a Petra Bobánkovi krásn? vy?istily zoubky, což doma teda nejde... Ach jo :o(

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-25, 09:36
I já d?kuji všem, kte?í se postarali (nebo spíš které se postaraly) o to, že je Fret?í den na Bílé ho?e zrušen. Na jednu stranu se Chyld? ani nedivím, na druhou mám vztek. Nikoliv na ní....
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-09-25, 09:39
No, m? by zajímalo, kdo tu o ní psal n?co tak negativního? Psala to boža, která stejn? neni v klubu, psal modrak a psala to ješt? ta jedna sle?na. A jinak o nikom nevim????
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-09-25, 10:03
Rynn, já myslím, že na to bohat? sta?í t?eba tohle:

"Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z
Datum: 2009-06-25, 23:33

...Konkrétn? já mám na mysli nap?. akci "preventivní vyšet?ení". Pro? se to d?lá??? Z propaga?ních d?vod?? Ale dopad na opravdové zdraví fretek je šílený. ...

Pardon, ale bu?to jde o velmi "levnou"propagaci" ...nebo o velmi drahou bezvýznamnou preventivní prohlídku... "

A pochybuju o tom, že na Bílé Ho?e si zjiš?ují, kdo je a kdo není ?lenem Klubu.
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-25, 10:05
rynn,

tak jestli o nikom jiném nevíš - projdi si za?átek tohoto vlákna... t?eba tam narazíš i na p?ísp?vek od n?koho jiného.

ono se totiž ?lov?ka nedotknou jen "oby?ejné" nadávky, ale i to, když....

ale co se v?bec namáhám, fakt je zbyte?né komukoli, cokoli vysv?tlovat, stejn? má každý "svojí" pravdu a sv?j rozum... :o((

no nic, dámám d?kuju (bože to ur?it? n?kdo vy?ídí) a všem, kte?í na fret?í den jezdili rádi a chystali se i te? vzkazuju - nezoufejte a JE?T? SI DO BRNA!

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-09-25, 10:16
No jo, jenže to jsou prost? lidi, který k Chyld? nechod?j... Já teda nevim, na fret?í dny jsem taky nechodila, ale na preventivku 2x ro?n? jo a taky v tom budu pokra?ovat... Já nevim, zase každej má právo na sv?j názor, ne každej m?že mít dobrý zkušenosti. Ale to jsme zase zpátky tam, kde jsme byli (y)...
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-09-25, 10:18
rynn - ale stejn? tak právo máme názor napsat i my, já, ty.

A ne pak ?íst, jak ty, co s námi nesouhlasí p?ebijeme. ...

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-09-25, 10:22
amonn, jasn?, každej má právo na sv?j názor, proto mi p?ijde líto, že si to Chylíková tak bere t?eba... Já jí v n??em chápu, na druhou stranu neni ?lov?k ten, co by zavd??il všem, ne? A myslim, že po?ád k ní chodí a bude chodit dost fretka??, který jí d?v??ujou... Já nebránim lidi, co proti ní n?co maj, ale spíš to, že maj holt jinej názor, no. Já ho t?eba nesdílim, ale to neznamená, že ten jejich je špatn?, nebo že lžou nebo tak.
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-09-25, 10:23
Ano, jsme tam, co jsme byli. Akorát jsme cestou p?išli o ty fret?í dny, který byly vždycky zapln?ný spokojenejma fretka?ema.

Oni na tý Bílý Ho?e kv?li tomu otevírali mimo své ?ádné ordina?ní hodiny. Já osobn? bych za asi o?ekávala trochu vd??nosti, být na jejich míst?. Musím ?íct, že se tomuhle konci nedivím ani v nejmenším.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 25.09. v 10:26.
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-25, 10:24
Rynn, ty by sis nebrala kdyby ti n?kdo ?ekl, že jsi arogantní blb?????
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2009-09-25, 10:26
práv? jsem si p?e?etla tu "skv?lou zprávu". Doufám, že jste ženské (myslím, že není t?eba jmenovat) spokojené, za co se vám povedlo.

A Rynn: myslím, že by ses možná ob?as m?la zamyslet nad tím, co píšeš. Tím mé vyjad?ování k tob? kon?í, protože to nemá smysl a kde nic není ani smrt nebere (p?eber si to, jak chceš).

Navíc podporuji návrh Erin na vylou?ení modraka z fóra, nebo? jeho urážky ?ady uživatelek fóru už za hranicí slušnosti a demokracie není o tom, že si každý m?že d?lat, co chce. Mxslím, že MajaZ to v n?jakém p?ísp?vku dob?e popsala a protože modrák se svými výpady neustále pokra?uje, nevidím d?vod, pro? by n?kdo takový m?l chodit k nám fórum, a? si chodí urážet uživatele jiných fór.
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-09-25, 10:29
Rynn - mn? t?eba vadí to, že božena ozna?í Chyldu , že není takový všev?doucí veteriná?, takový polob?h, jak ji tady všichni vychvalují a pak se najednou založí vlákno, ve kterém se za?nou sbíhat lidi, aby na ni za?li plivat.
Martinu.24, která s ní m?la problém, dostala odpov?d Martiny, jak to má ?ešit. Mezitím se rozohnila, že nikdo ostatní o tom nemluví. Sorry, není o ?em. Líto to ?lov?ku být m?že, m?že k veteriná?i ztratit d?v?ru, ale jsou i osttaní, kte?í tu d?v?ru neztratili a cht?jí se o tom taky pod?lit.

Další - modrak - napíše sv?j p?ísp?vek, ve kterém chyldu vykreslí v t?ch nejšpatn?jších barvách, ale trošku zapomíná i na to, že chylda je taky jen ?lov?k a lidi se prost? mýlí. BOHUŽEL. Nehled? na to, že jsem pak byla ráda za to, co psala Lee, protože její p?ísp?vek k tomu m?l více vypovídací hodnotu než n?jaké psaní oby?ejného laika.

A rýpat do toho, když tam pár lidí napíše, jaké mají zase oni s chyldou zkušenosti, promi?, ale pár lidí se tady ohání tím, že jsme na diskusním foru, tak jsme na diskusním foru a prost? berte názory i osttaních lidí.

A nejen to, mohlo se to napsat (tak jako v ostatních p?ípadech do vláken KAM JÍT A KAM NEJÍT NA VETERINU).
A možná byl pokoj a já nevím, co ješt?.



Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-09-25, 10:31
Majdo, samoz?ejm?, že bych si to brala... ale lidi, co k ní chodí a? už na fret?í dny nebo i jinak, jsou tam spokojení... a lidi, co jí kritizujou asi na fret?í den nep?ijdou...

Nessie, nevim, co tim myslíš. Píšu sv?j názor, to? vše. A je mi celkem jedno, jak si to kdo p?ebere a jak to bere.
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-09-25, 10:38
Amonn, já nevim, tohle je t?žký. Ve chvíli, kdy mi vet "zabije" zví?e, mu v??it p?estanu a budu se o to chtít pod?lit s ostatníma. Jasn?, i veteriná? je jenom ?lov?k, chybuje každej, když se to vezme z širšího hlediska, tak na jedno nezachrán?ný zví?e m?že bejt 20 zachrán?nejch, tudíž 20 spokojenejch lidí a 1 rozzlobenej... Ale jo, u modraka se mi taky nelíbí to, co píše a jak to píše. A nejenom ohledn? Chylíkový, ale t?eba jak psala ke Zdenin?.
Náš fre?ák podstoupil u Chyldy hodn? podobnou operaci jako jeho a ta dopadla skv?le, po operaci se hojil fajn a já jsem za to Chyld? vd??ná, protože nevim, komu jinýmu bych fre?áka byla ochotná sv??it na tuhle operaci. U m? tim stoupla.
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-09-25, 10:43
rynn - samoz?ejm? jde o p?ístup.

A chování modraka, který dokáže pouze urážet lidi, a nedokáže odpov?d?t na banální otázku, jeho chování se za pár dní rapidn? m?ní, až to není ani možné - opravdu to pro m? nemá žádné vypovídací schopnosti a ur?it? m? jeho p?ísp?vky nevzaly za srdí?ko a nepoplá?u si s ním.

A jak jsem psala, i veteriná? je pouze jen a jen ?lov?k, takže se m?že zmýlit. Ale myslím si, že je podstatné hlavn? to, jak se zachová pak. A zrovna to, co psal výše jmenovaný - mi nep?išlo jako kdyby mu napsala "Tak to zví?e zdechlo, už jsme ho zlikvidovali".
K takovému ?lov?ku bych ztratila d?v?ru a už nikdy nešla.

A umírají lidi, umírají zví?ata, prost? je to, bohužel, kolob?h života.
Ale po?ád jde o ten p?ístup.



Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-09-25, 10:50
Amonn, jo, chování modraka se mi taky nelíbí, uráží ostatní, je hodn? necitlivej...
Netušim, jak mu to Chylda oznámila, tohle jsem si s ní nikdy neprožila, Romeo mi um?el v náru?í, ne na opera?ním stole. Takže tohle netušim. K nám byla vždycky milá i citlivá, ale u ní jsme zatim nebyli s ni?im hroznym, jenom preventivky, kastrace, o?kování, virozy.
Umíraj všichni, je pravda, že n?kdy v nemocnicích maj tak strašnej p?ístup k lidem, že bych je nejradši poslala do horoucích pekel. A n?kde maj naopak p?ístup skv?lej, jsou milí, snažej se, ale po smrti ?lov?ka t?eba n?co pos*rou...
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-09-25, 17:24
Te? vážn?...k v?ci...
Jak staré máte doma fretky?
Já hodn?. Mám devítiletého, osmiletého, sedmiletého, šestiletého...

Prosím Vás,
ze statistiky je pravda to co jsem napsala již d?íve:

"cca 40% fretek starší 4 let má kardiomaypatii indikovanou k terapii pro delší p?ežití fretky.
Dále... od 4let se u cca 65% fretek vyvíjí inzulinom. Dále cca u 55% fretek nad 5let se vyvíjí adenom ?i adenocarcinom nedledviny..."

Chápu, že takováto preventivní prohlídka u fretky nad 4roky v?ku by byla finan?n? náro?ná (echo srdce, odb?r na nadledviny, odb?r glukózy), každý na to nemá, to nelze odsuzovat, ale je lepší ji tedy ned?lat, než p?ijít v omyl.

T?i nej?ast?jší diagnózy u starších fretek jsou:
INZULINOM
ADENOM (CARCINOM) NADLEDVINY
KARDIOMYOPATIE

Z toho d?vodu je nutné takovou preventivní prohlídku d?lat tam, kde jsou schopni (a mají zkušenosti) operovat inzulinom, operovat nadledvinu, a správn? ud?lat echo srdce.

Operace inzulinomu je náro?ná v tom, že chirurg musí mít "nakoukané" jak vypadá tká? inzulinomu, jde v?tšinou o dva až ?ty?i okrsky nažloutlé, charakterem odlišné tkán? od pancreasu.

Operace nadleviny, taktéž vyžaduje v?domost o odlišné charakteristice tkán? a navíc v p?ípad? pravé nadledviny je problém s blízkostí k duté žíle. Otázkou je dále i aplikace implantátu ,který "uchrání" další bujení po operaci.

UZ - Sono (echo) srdce je velmi složité, p?edchází mu RTG srdce, kde bývá patrno zv?tšení srdce a v?tšinou patologický poslechový nález a to musí mít doktor velmi dob?e "naposlouchané". Ode?et sona (echa) srdce je velmi náro?ný a vyžaduje op?t zkušenost.

Každý má právo se rozhodnout podle svého nejlepšího v?domí, ale je p?eci dobré sdílet své informace, aby jste m?li možnost toho výb?ru.

Nechci píchat do vosího hnízda,opravdu ne, prosím Erin, Martino (Amonko, Nessie…) nehodno?te to jako provokaci, ale je to m?j názor. Erin žádné nactiutrhání na žalobu, jen názor, opravdu.

Celá tato akce by m?la smysl v p?ípad?, že by se poslechem, pohmatem a pohledem pop?. jedním odb?rem glokózy dalo „p?ijít“ na tyto t?i závažné a velmi b?žné diagnózy starších fretek.
To ale bohužel nelze :-(.
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-09-25, 17:37
Pavlo, o tomhle jsme se bavily už asi p?ed dv?ma m?síci - u starších fretek je (tedy vlastn? spíš byla) preventivka na Bílé Ho?e zpravidla p?íležitostí sundat zubní kámen, ud?lat první orienta?ní vyšet?ení a DOHODNOUT DALŠÍ nutná vyšet?ení a rovnou se na n? objednat. Chodilo na ni hodn? spokojených lidí, a ti byli, ?ekla bych, dostate?n? p?í?etní na to, aby sami v?d?li, pro? tam chodí.
Ale to jsem ti já i Vendulka už dávno ?íkaly, vi??!
No, pro pražské fretka?e jsi ud?lala vážn? dobrou v?c. ?ekla bych, že kdo k doktorce Chylíkový na ty Fret?í dny chodil,bude chodit dál, jenom holt p?ijde o tu pohodu, která tam panovala.

Mimochodem, zrovna ohledn? nadledvinek mi paní doktorka neuv??iteln? pomohla, myslím, že pro mého ?ulíka nikdo nemohl ud?lat víc.
Mimochodem, obdivuji tvoji sebed?v?ru, s jakou tu práci veteriná?? hodnotíš. Já tomu nerozumím, ale pár odborných nesmysl? jsem tady od tebe už ?etla.
Abych byla adresná, tak t?eba:
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-05, 17:47
Johanko,
s t?ma živo?išnýma bílkovinama je to složitý.
Nepoznáš to.
Nejlepší je, pokud výrobce ozna?uje produkt obsahem N-látek (dusíkatých) látek, ty jsou vždy živo?išného p?vodu. Mnozí to tak d?lají, že nenapíšou do složení "bílkoviny x%", ale "N-látky x%". Pak je to jasný. Jinak zdrojem rostlinných bílkovin, které ve složení "protein?-bílkovin" uvád?ných na výrobku mohou figurovat je v?tšinou soja.
Takže pokud je ve složení soja, dá se p?edpokládat, že ?ást "bílkovin" je rostlinná

Víc už k tomu psát nebudu.




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Silva dne 25.09. v 17:44.
Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-09-25, 18:45
Silvo,
seb?v?domím bych to asi nenazvala, ale jistým "pov?domím" možná ano.
Viz t?eba zde:
[forum.fretka.cz]

Ale taky bych to dále ne?ešila.
Je to fórum, názory se r?zní, to je samoz?ejmé.

Avatar

Re: RING VOLNÝ
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-28, 15:00
Pavlo, je to Forum, je to tv?j názor - budiž.

Te? tedy m?j :

Kdybys takto postupovala v posuzování koleg? v humánní medicin?, kterou jsi, p?edpokládám, vystudovala, ptali by se t? napadení kolegové jak a ?ím dokládáš svá tvrzení. Jak, kde a v jaké specializaci praktikuješ, v jakém oboru jsi p?edvedla své osobní kvality v paxi.

Promi?, tentokrát nechci být rypák, ale kdybych svému léka?i kecala do lé?ení a hodnotila ho, protože já machr jsem si n?co našla v u?ebnici nebo dokonce ve Vademecu, naprosto logicky by mne poslal jinam. (M?j úžasný machr ortoped doslova do ...)

Nechala bych tedy lé?ení zví?átek, zvláš? t?ch, které miluji, v rukou vetriná??, kte?í je opravdu "mají v rukou". A protože jsem už velká holka, ne pubertální kecadlo co všechno ví a všechno zná, musím si být v?doma, že reakce mého zví?átka na jakýkoli zákrok m?že být atypická. A TEN, KDO TADY NESE NA TRH SVOU ODBORNOST JE PRÁV? VETERINÁ?.
Pokud je hodnocen tvými - a te? nevím, d?ív se tomu ?íkalo "p?áteli" - kamarád je trochu n?co jiného - soudruh je také n?co trochu jiného - díky posunu významu slov nevím, jak to vyjád?it - takže trošku vulgárn? "t?mi, co s tebou táhnou za jeden provaz"- slovy "nenávidím, zabila"

je to vlice ostrý výraz. P?edstav si sebe - kdyby se ti stalo, kdybys byla opravdu praktikující léka?, a poz?stalí se o tob? VE?EJN? takhle vyjad?ovali. MAJÍ P?ECE PRÁVO NA SV?J NÁZOR.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12345
Aktuální stránka:5 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist